(0)
2023 / 10 / 27

Suorganizavome COSME projekto įvadini renginį

Spalio 26 d. Kelmės rajone suorganizavome pirmąjį EuroCluster projekto dalyvių susitikimą.

Šio Europos Sąjungos projekto tikslas - padėti mikro ir nano įmonėms, kurios užsiima apgyvendinimo ar kita su turizmu susijusia veikla kaime, gerinti skaitmeninius, ekologinius bei socialinius įgūdžius bei sukurti ir vystyti naujus turizmo produktus. Bendras projekto finansavimas siekia 950 000 eurų, o atrinktos mažosios įmonės gaus finansinę paramą, kurios vertė 5 000 eurų. Lietuvoje atrinkti 10 dalyvių, su kuriais dirbsime beveik metus laiko. Lietuvos kaimo turizmo asociacija, kaip turinti ilgametę patirtį kaimo turizmo versle, priskirta koordinuoti ir konsultuoti atrinktus Lietuvos dalyvius.

Susitikimo metu atrinktiems dalyviams pristatėme Rural Tour organizaciją, mūsų įsitraukimą į jos veiklą bei projekto, į kurį buvo atrinkti, idėją, eigą ir svarbiausius darbus. Aptarėme, kokiose srityse kiekvienas dalyvis galėtų tobulinti savo įgūdžius:

Skaitmenizacija

 • Procesų skaitmeninimas
 • Skaitmeninė rinkodara ir reklama
 • Duomenų analizė, rinkodaros strategija, pagrįsta duomenimis

Tvarumas ir ekologija

 • Tvaraus verslo vykdymo praktika
 • CO2 valdymas ir mažinimas, siekiant kovoti su klimato kaita
 • Tvarus judėjimas
 • Vietinių maisto produktų įtraukimas

Socialiniai įgūdžiai

 • Socialiniai kultūriniai įgūdžiai (bendravimas su lankytojais iš skirtingų kultūrinių sluoksnių)
 • Patirties lankytojams kūrimas (naujų produktų kūrimas)
 • Įtraukiantis turizmas specialiųjų poreikių turintiems lankytojams
 • Integracija su vietos bendruomene
 • Kultūros, istorijos, gamtos išteklių panaudojimas turizmo produktuose

Sutarta, kad kiekvienas projekto dalyvis pasirinks ir įgyvendins bent keturias veiklas iš pateiktų dvylikos sričių. Artimiausi darbai - apsilankymai ir konsultacijos vietoje.

 

Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Suorganizavome pirmąjį hakatoną
2023 / 12 / 01

Suorganizavome pirmąjį hakatoną

Šią savaitę suorganizavome pirmąjį mūsų ir projekto BASCIL hakatoną, kuris vyko Kauno kolegijoje. Hakatono tikslas buvo kiekvienam projekto pilotinio regiono dalyviui – ūkininkui ar verslininkui, sukurti naują arba atnaujintą kulinarinio turizmo produkto ir/arba paslaugos pasiūlymo koncepciją: kokia tai paslauga, kokiems klientams j...
Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras
2023 / 10 / 20

Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras

Šią savaitę surengėme projekto "BASCIL - Inovatyvūs sprendimai kaimiškų vietovių maisto gamintojams: veiklos įvairinimo skatinimas, teikiant kulinarinio turizmo paslaugas" viešinimo seminarą. Mūsų projekto ir šio renginio tikslas, kad būtų pasakojamos žmonių istorijos, projektų veiklomis sukurti pokyčiai bei...
Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“
2023 / 10 / 19

Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos...

Spalio 18 d. Kelmės rajone įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“, kuria uždarėme 2023 m. kaimo turizmo sezoną.
Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą
2023 / 10 / 11

Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą

Spalio 9 d. suorganizavome antrąjį mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Šilutės rajone.
BASCIL projekto susitikimas
2023 / 09 / 26

BASCIL projekto susitikimas

Praėjusią savaitę turėjome dar vieną BASCIL projekto susitikimą Radviliškio rajone.
Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“
2023 / 09 / 21

Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša...

Rugsėjo 20 d. suorganizavome pirmą mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Radviliškio rajone, sodyboje „Panekelpių kaimas“.
Šaltibarščių čempionatas 2023
2023 / 08 / 07

Šaltibarščių čempionatas 2023

Šeštadienį, Radviliškio rajone, Pakiršinio dvaro parke, vyko šaltibarščių čempionatas. Jame buvo gaminamas šis tradicinis patiekalas, vyko degustacijos, koncertai, parodos, taip pat amatininkų ir tautinio paveldo gaminių mugė.
Mokesčių reforma
2023 / 08 / 01

Mokesčių reforma

Kaimo turizmo verslininkai pajamas uždirba privačios iniciatyvos pagrindu: yra pilnai savo turtu atsakingi už vykdomą veiklą, prisiima rizikas ir patiria ir neatskaitomų kaštų. Tai nėra alternatyvi darbo santykių forma ir mes, kaimo turizmo verslininkai, nepritariame LR Vyriausybės rengiamai mokesčių reformai, kuria siūloma didinti pajamų...
Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų turizmui
2023 / 06 / 02

Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų...

Gegužės viduryje Sakartvele vyko IV-oji tarptautinė kaimo turizmo konferencijoje, kur asociacijos prezidentė skaitė pranešimą apie Lietuvos kaimo turizmą, pasidalino geraisiais mūsų narių pavyzdžiais bei pristatė Miško tako projektą.
Partneriai