(0)
2024 / 05 / 03

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“

Gegužės 2 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių bei fotografų susipažino su 6 išskirtiniais objektais Alytaus, Trakų ir Varėnos rajonuose.

Ankstų rytą apsilankėme Dargužių amatų centre, kur susipažinome ne tik su šiuo centru, bet ir su Sūrininkais Dargužiuose. Pagrindinis amatų centro tikslas – tyrinėti ir populiarinti tautinį paveldą, vykdyti kultūrinę ir edukacinę veiklą, išsaugoti iš kartos į kartą perduodamą amatininkų patirtį ir įgūdžius. Dargužių amatų centre buriasi kūrybingi įvairių sričių amatininkai, demonstruodami drožybos, siuvinėjimo, tapybos, bitininkystės, audimo amatus, supažindina su žolelėmis ir jų rinkimo ypatybėmis bei sirupų ir hidroliatų gamyba. Kulinarinio paveldo puoselėtojai senovinėje krosnyje gamina dzūkų tradicinius patiekalus. Daug sužinojome ir pamatėme!

Toliau vykome į Auto Moto parką - aktyvaus poilsio kompleksą, kur 24 ha plote įrengtas ralio parkas. Čia šeimininkai papasakojo savo šeimos istoriją, įdomų laisvalaikį jų trasose bei pavėžino vieninteliu Baltijos šalyse visureigiu „Monster Truck“. Parke  taip pat teikiamos maitinimo paslaugos, tad ši vieta ideali įvairiems įmonių renginiams ar gimtadieniams!

Pietums vykome į Nemunaitį, kur ant pačio Nemuno kranto įsikūręs šeimos netradicinės virtuvės restoranėlis „Kazanas ant ratų“. Šefas Darius išvirė tobulą plovą bei papasakojo apie savo veiklą. Čia be maisto galima užsakyti pirtį bei baidares pasiplaukioti Nemunu.

Toliau pasukome link Merkinės, į Maksimonių kaimą, kur įsikūrusi sodyba „Šilas“. Etnografinėje dzūkiškoje sodyboje skirta poilsiauti ir pramogauti. Čia įrengtos dvi pirtys, mokoma amatų, vedamos ekskursijos ir edukacinės programos, stovyklos, vyksta kulinarinio paveldo degustacija, teikiamos baidarių bei dviračių nuomos paslaugos. Šalia kaimo turizmo sodybos teka Merkio ir Nemuno upės, trys ežerai, tinkantys žvejybai. Aplinkui driekiasi miškai, idealiai tinkantys grybavimui, uogavimui bei vaistažolių rinkimui. Atvykę sužinojome apie Dzūkišką architektūrą, įvairius amatus.

Vakarop susipažinome su „Upių kelias“, kurie organizuoja pėsčiųjų, baidarių ir irklenčių žygius Dzūkijos nacionaliniame parke. Be to, atidarėme baidarių sezoną ir trumpą maršrutą išmėginome patys.

Galutinė stotelė - Merkinės Fabrikas, kuris atsirado buvusio Merkinės muilo ir deguto fabriko vietoje. Jei žvelgti dar anksčiau – čia buvo karališkas Merkinės dvaras, kuris neišliko. Bet galbūt čia Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Jogaila savo parašu Vilnių pavertė miestu, suteikdamas jam Magdeburgo teises. Po I pasaulinio karo Merkinės dvarvietėje buvo mokykla. Joje per Senovės dienas pietavo Prezidentas Antanas Smetona. Po II pasaulinio karo mokykla virto ambulatorija, ambulatorija virto senelių namais, senelių namai – apleistais pastatais. Po to čia užklydo užeiviai Radzevičiai ir, laimėję konkursą, išsinuomojo pastatus 45-iems metams.       
Naujieji šeimininkai šioje strategiškai patogioje vietoje – Merkinės fabrikas nuo Vilniaus ir Kauno nutolęs vos po 100 kilometrų, įsikūręs trikampyje tarp Druskininkų, Alytaus ir Varėnos – regi galimybes gerai praleisti laiką, pavalgyti, pailsėti, pakeliauti, pasimėgauti trijų upių santaka ir į pasaulį bei jo problemas pažiūrėti iš áukšto. Čia ne tik susipažinome su šiuo nuostabiu projektu, bet iš Merkinės krašto muziejaus direktoriaus išgirdome įdomią Merkinės istoriją.

Diena buvo turininga, o visiems "Atviros dienos kaime" gerbėjams galime garantuoti, kad šis maršrutas puikus! Galite juo pasinaudoti patys!

Nuoširdus AČIŪ visiems dalyviams už jaukų priėmimą, intriguojančias istorijas, dieviškus kaimo skanėstus! Taip pat didžiulė padėka žurnalistams, kurie domisi kaimo turizmu ir siekia, kad kuo daugiau žmonių pamatytų jo įdomiąją pusę!

 

Projektui įgyvendinti skiriama iki 47 705,00 Eur (su PVM) dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 40 549,25 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 7 155,75 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

CORDIALIS projektas eina į pabaigą
2024 / 06 / 19

CORDIALIS projektas eina į pabaigą

Jau kelis metus dirbame prie Erasmus+ projekto CORDIALIS. Tie, kurie susipažino su projektu nuo jo pradžios, žino mūsų išsikeltus tikslus, tačiau, daugelis apie CORDIAL išgirsta tik pasiekus galutinius rezultatus, todėl norime trumpai ir konkrečiai supažindinti su šiuo projektu, kad galėtumėte kuo efektyviau pasinaudoti su...
2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai
2024 / 05 / 30

2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo surengtos jau aštuntą kartą iš eilės! Šiais metais, gegužės 17-19 dienomis, visi norintys praleisti nepamirštamą laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairias vietas visoje Lietuvoje.
Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas
2024 / 05 / 24

Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas

CORDIALIS projektas eina į pabaigą Visa CORDIALIS projekto metu parengta medžiaga yra paskelbta svetainėje www.cordialiserasmus.eu, kuria jau naudojasi dėstytojai, studentai, amatininkai, kultūros tarpininkai bei rodo puikius rezultatus.
Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva
2024 / 05 / 10

Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva

Iniciatyva „Atviros dienos kaime“ šiemet vyks gegužės 17–19 dienomis, kuri kviečia lankytojus pažinti skirtinguose Lietuvos regionuose esančius ūkius, sodybas, bendruomenių namus, muziejus, dvarus ir kitus lankytinus objektus. Šiemet Mažosios Lietuvos etnografiniame regione Jūsų laukia du dalyviai, susipažinkite.
Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį
2024 / 05 / 10

Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį

Gegužės 8 d. praūžė pirmoji "Kūrybos ir amatų konferencija“ Kaune - projekto CORDIALIS baigiamasis renginys.
Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija
2024 / 05 / 06

Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija

Gegužės 17–19 dienomis prasidės jau aštuntą kartą iš eilės organizuojamas renginys „Atviros dienos kaime“, pritraukiantis lankytojų dėmesį ir kviečiantis pažinti skirtingas, unikalias ir įdomias sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus objektus visoje Lietuvoje. Jeigu renginio dienomis būsit...
Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija
2024 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija

Jau gegužės 17 dieną prasidės aštuntąjį kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, kuri buria turistus aplankyti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus visoje Lietuvoje, šiame straipsnyje pateikiami Suvalkijos lankytini objektai!
Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija
2024 / 04 / 25

Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija

Gegužės 17 dieną prasidės jau aštuntus metus iš eilės organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, tad kviečiame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime! Lankytojams savo duris atvers Dzūkijos regiono įvairūs lankytini objektai – sodybos, dvarai, ūkiai, muziejai ir kvies aplankyti, pamatyti, pramogauti ir i&scar...
Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu išrinkta nauja LKTA Taryba
2024 / 04 / 23

Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio...

Praėjusią savaitę įvyko pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu buvo pristatytos 2023 metų LKTA veiklos ataskaita, LKTA finansinė ataskaita ir revizorės išvada. Taip pat buvo sprendžiami einamieji klausimai bei renkama nauja LKTA Taryba.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024
2024 / 04 / 22

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
Partneriai