(0)

Atviros dienos kaime 2019

 

Lietuvos kaimo turizmo asociacija ir Latvijos kaimo turizmo asociacija prieš kelis metus susivienijo dėl bendro tikslo - akcijos "Atviros dienos kaime". Šios akcijos tikslas - populiarinti kaime teikiamas paslaugas, užaugintus bei pagamintus produktus, skatinti žmones iš miestų vykti į kaimus ir rinktis poilsį praleisti ten.

Dvejus metus iš eilės Lietuvoje vykusi akcija subūrė nemenką skaičių sodybų, ūkių, muziejų, dvarų, bendruomenių centrų ir kitų įdomių objektų, kurie atvėrė savo duris lankytojams bei siūlė ypatingas paslaugas ir pramogas! Nenorime nutraukti šios gražios tradicijos, kuri skatina žmones vykti iš miestų į kaimus, todėl ir trečius metus organizuojame akciją, kurioje dalyvauti kviečiame ir Jus!

Patarimai lankytojams!
1. Išsirinkite Jums įdomiausius pasiūlymus bei iš anksto suplanuokite savo maršrutą. Akcijos žemėlapius jau galite rasti Circle K degalinėse, arba su dalyviais galite susipažinti mūsų svetainėje. Turėkite omeny, kad dažna kaimo turizmo sodyba, užsiimanti tik svečių apgyvendinimu, akcijų dienomis gali pasiūlyti įvairių pramogų, pvz. degustacijas, ekskursijas, orientacinius žaidimus, edukacijas ir t.t.
2. Atkreipkite dėmesį, kad prie kiekvieno objekto paskelbtas konkretus laikas, kuriuo šeimininkai lauks lankytojų. Jei atvyksite kitu laiku, šeimininkai gali būti nepasiruošę Jūsų priimti.
3. Apie planuojamą vizitą BŪTINAI praneškite akcijos dalyvio nurodytais kontaktais! Prieš apsilankant prašome susisiekti su šeimininkais, kad jie galėtų suplanuoti Jūsų priėmimą.
4. Pasiruoškite kelionei. Prisiminkite posakį – „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“. Pasirūpinkite patogiais ir tinkamais oro sąlygoms rūbais bei avalyne kelionei į kaimą.
5. Atkreipkite dėmesį, kad ūkiuose ir sodybose bus galimybė įsigyti vietinių produktų. Atsiskaitymai banko kortelėmis dažnuose ūkiuose ir sodybose yra neįmanomi, todėl turėkite grynųjų pinigų.
6. Naudokitės mūsų parengtu žemėlapiu, GPS koordinatėmis ar Lietuvos kelių žemėlapiu, kad lengviau rastumėte akcijos dalyvius.

Visą informaciją apie praėjusių metų akcijas, rezultatus, dalyvavusių narių pasiūlymus galite rasti dešiname šone esančioje skiltyje.

Kviečiame mėgautis Lietuvos kaimu, pažinti jį ir pamilti!

Akcija organizuojama įgyvendinant projektą “Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas”. Projektą finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.