(0)
2024 / 05 / 06

Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija

Gegužės 17–19 dienomis prasidės jau aštuntą kartą iš eilės organizuojamas renginys „Atviros dienos kaime“, pritraukiantis lankytojų dėmesį ir kviečiantis pažinti skirtingas, unikalias ir įdomias sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus objektus visoje Lietuvoje. Jeigu renginio dienomis būsite Žemaitijoje, skatiname būti aktyviais ir aplankyti mūsų siūlomus objektus!

Juozo Kuklio bitynas, įsikūręs Kretingoje, kviečia lankytojus į bityną, kuriame yra daugiau nei 200 bičių šeimų. Čia lankytojai galės susipažinti su bičių produktais, kuriuos bus galima įsigyti 20 procentų nuolaida. Pasak Violetos ir Juozo Kuklių, gardžiausias ir kvapniausias medus būna iš tų vietų, kuriose daugiausia natūralių augalų. Ūkyje taip pat yra bičių relaksacijos namelis, kuriame svečiai gali ilsėtis ir pasijusti tarsi tikrame avilyje. Lankytojai laukiami sekmadienį nuo 10:00 iki 18:00 valandos.

Dar vienas naujas „Atviros dienos kaime” dalyvis Kretingoje yra sodyba „Peceliai”, kuri užsiima medžio drožinių ir skulptūrų gamyba, taip pat organizuoja baidarių ir stovyklaviečių nuomą. Akcijos dienomis baidarių ir stovyklaviečių nuomai bus taikoma 30 proc. nuolaida. Įprasta dvivietės baidarės nuomos kaina – 35 eurai, stovyklavimas – 5 eurai žmogui. Būtina suderinti atvykimą iš anksto.

Lankantis Kelmėje, verta atvykti į kaimo turizmo sodybą „Ąžuolų slėnį”, įsikūrusį buvusio dvaro teritorijoje – vienkiemyje, prie legendomis apipinto Kibirkštuko ežero. Čia pateksite vykdami plentu Ryga – Kaliningradas, o atkarpoje Šiauliai – Kelmė, tarp 81-82 km, pasukę į dešinę ir pavažiavę apie 100 metrų. „Ąžuolų slėnis” siūlo svečiams dviviečius ir keturviečius kambarius, baseiną, pirtį, sūkurinę vonią, žaidimų aikšteles, poilsį paplūdimyje ir maudynes ežere, pasiirstymą valtele ar vandens dviračiu ir išmėginti laimę žvejojant.

Lankantis arčiau Telšių, rekomenduojame atvykti į „Kaunatavos amatų klėtelę”, esančią Telšių rajone, Kaunatavos kaime. „Kaunatavos amatų klėtelėje” verdami įvairiausių skonių obuoliniai sūriai, galima paragauti 84 mėtų arbatos. Iš anksto užsiregistravus lankytojai gali pravesti edukacijas „Obuolio kelias", „Mėta- augalų karalienė", „Meduolis su mėtomis”. Negana to, patys aktyviausi svečiai gali užsiregistruoti ekskursijai po Kaunatavos kaimą, kurio metu bus aplankytas žymių kaunataviškių skulptūrų kiemelis, bažnyčia, Kaunatavos knygnešiai, Kauneckų kripta, cerkvė. Lankytojai laukiami visas tris renginio dienas 10:00-18:00 valandomis.

Tai tik keletas Žemaitijos regiono objektų, kuriuos rekomenduojame aplankyti! Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir programas rasite ČIA.

Kviečiame sekti mūsų renginį Facebook'e!

Projektui įgyvendinti skiriama iki 47 705,00 Eur (su PVM) dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 40 549,25 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 7 155,75 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

 

CORDIALIS projektas eina į pabaigą
2024 / 06 / 19

CORDIALIS projektas eina į pabaigą

Jau kelis metus dirbame prie Erasmus+ projekto CORDIALIS. Tie, kurie susipažino su projektu nuo jo pradžios, žino mūsų išsikeltus tikslus, tačiau, daugelis apie CORDIAL išgirsta tik pasiekus galutinius rezultatus, todėl norime trumpai ir konkrečiai supažindinti su šiuo projektu, kad galėtumėte kuo efektyviau pasinaudoti su...
2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai
2024 / 05 / 30

2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo surengtos jau aštuntą kartą iš eilės! Šiais metais, gegužės 17-19 dienomis, visi norintys praleisti nepamirštamą laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairias vietas visoje Lietuvoje.
Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas
2024 / 05 / 24

Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas

CORDIALIS projektas eina į pabaigą Visa CORDIALIS projekto metu parengta medžiaga yra paskelbta svetainėje www.cordialiserasmus.eu, kuria jau naudojasi dėstytojai, studentai, amatininkai, kultūros tarpininkai bei rodo puikius rezultatus.
Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva
2024 / 05 / 10

Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva

Iniciatyva „Atviros dienos kaime“ šiemet vyks gegužės 17–19 dienomis, kuri kviečia lankytojus pažinti skirtinguose Lietuvos regionuose esančius ūkius, sodybas, bendruomenių namus, muziejus, dvarus ir kitus lankytinus objektus. Šiemet Mažosios Lietuvos etnografiniame regione Jūsų laukia du dalyviai, susipažinkite.
Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį
2024 / 05 / 10

Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį

Gegužės 8 d. praūžė pirmoji "Kūrybos ir amatų konferencija“ Kaune - projekto CORDIALIS baigiamasis renginys.
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“
2024 / 05 / 03

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“

Gegužės 2 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių bei fotografų susipažino su 6 išskirtiniais objektais Alytaus, Trakų ir Varėnos rajonuose.
Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija
2024 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija

Jau gegužės 17 dieną prasidės aštuntąjį kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, kuri buria turistus aplankyti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus visoje Lietuvoje, šiame straipsnyje pateikiami Suvalkijos lankytini objektai!
Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija
2024 / 04 / 25

Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija

Gegužės 17 dieną prasidės jau aštuntus metus iš eilės organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, tad kviečiame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime! Lankytojams savo duris atvers Dzūkijos regiono įvairūs lankytini objektai – sodybos, dvarai, ūkiai, muziejai ir kvies aplankyti, pamatyti, pramogauti ir i&scar...
Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu išrinkta nauja LKTA Taryba
2024 / 04 / 23

Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio...

Praėjusią savaitę įvyko pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu buvo pristatytos 2023 metų LKTA veiklos ataskaita, LKTA finansinė ataskaita ir revizorės išvada. Taip pat buvo sprendžiami einamieji klausimai bei renkama nauja LKTA Taryba.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024
2024 / 04 / 22

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
Partneriai