(0)
2023 / 10 / 20

Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras

Šią savaitę surengėme projekto "BASCIL - Inovatyvūs sprendimai kaimiškų vietovių maisto gamintojams: veiklos įvairinimo skatinimas, teikiant kulinarinio turizmo paslaugas" viešinimo seminarą. Mūsų projekto ir šio renginio tikslas, kad būtų pasakojamos žmonių istorijos, projektų veiklomis sukurti pokyčiai bei kuriami nauji kulinarinio turizmo produktai, apie kuriuos sužinotų kuo daugiau žmonių.

Ne kartą įsitikinome, kad geriau ne tik kalbėti, bet ir pamatyti, o šiuo atveju ir paragauti. Tad renginio metu turėjome erdvę, skirtą kaimo turizmo mugei. Čia prisistatė:
Ūkis „Kanapinė Šironija“, kurie pristatė kanapių sėklų aliejų, arbatas, sėklas, branduolius, džiovintus obuolius.
Šušvės midus, kurie papasakojo apie savo veiklą ir pasididžiavimą - midų.
UAB „Pas bobutę“ pristatė natūralius ir sveikus produktus: Pluoštinių kanapių liniją, svarainius, žoleles, prieskonius ir nuo ko viskas prasidėjo.
Sodyba „Panekelpių kaimas“ dalinosi Pociūnėlių gėrybių istorijomis bei pristatė rankų darbo meškinio česnako sviestą.
Skėmių traktierius pakvietė apsilankyti XIX-ajame amžiuje, sudalyvauti jų kulinarinėse edukacijose bei įsigyti skaniausios duonelės (kuri puikiai dera su Panekelpių meškinio česnako sviestu).
Barba food papasakojo apie savo šeimos verslą - indų bei įrangos nuomą, dekoro ir serviravimo paslaugas, maitinimo paslaugą.
Geologo kelionės papasakojo apie savo geologines išvykas, kurias dažnai vainikuoja maisto fiesta įvairiose kaimo turizmo sodybose!
Kulinarinis turizmas ne tik maistas, bet ir aplinka, į kurią atvyksta turistai. Makita pristatė lauko priežiūros įranga, kad sodybų šeimininkai kuo lengviau galėtų prižiūrėti savo aplinką ir daugiau laiko galėtų skirti bendravimui su savo svečiais.

 


Kaimo verslo konsultantas Skirmantas Rumševičius kvietė pabendrauti tuos, kuriems reikia patarimo ar idėjų kaip vystyti savo verslą ar papildomas paslaugas.
Ir galiausiai Vilma Šeškevičienė pasidalino savo patirtimi apie prieš savaitę suorganizuotą renginį Brandwomas, kuriame 4 dienas įvairių pranešimų ir papildomų užsiėmimų metu buvo kalbama apie verslo vystymą, komunikaciją, pardavimus ir kitus svarbius klausimus. Kitų metų šio renginio data jau pasirinkta!

Tikime, kad tokie renginiai padeda pasisemti idėjų, pasitarti su kolegomis, o svarbiausia į šoną nustumti nuogąstavimus bei skatina kurti ir bandyti!

 

 

 

 

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Suorganizavome pirmąjį hakatoną
2023 / 12 / 01

Suorganizavome pirmąjį hakatoną

Šią savaitę suorganizavome pirmąjį mūsų ir projekto BASCIL hakatoną, kuris vyko Kauno kolegijoje. Hakatono tikslas buvo kiekvienam projekto pilotinio regiono dalyviui – ūkininkui ar verslininkui, sukurti naują arba atnaujintą kulinarinio turizmo produkto ir/arba paslaugos pasiūlymo koncepciją: kokia tai paslauga, kokiems klientams j...
Suorganizavome COSME projekto įvadini renginį
2023 / 10 / 27

Suorganizavome COSME projekto įvadini renginį

Spalio 26 d. Kelmės rajone suorganizavome pirmąjį EuroCluster projekto dalyvių susitikimą.
Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“
2023 / 10 / 19

Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos...

Spalio 18 d. Kelmės rajone įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“, kuria uždarėme 2023 m. kaimo turizmo sezoną.
Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą
2023 / 10 / 11

Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą

Spalio 9 d. suorganizavome antrąjį mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Šilutės rajone.
BASCIL projekto susitikimas
2023 / 09 / 26

BASCIL projekto susitikimas

Praėjusią savaitę turėjome dar vieną BASCIL projekto susitikimą Radviliškio rajone.
Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“
2023 / 09 / 21

Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša...

Rugsėjo 20 d. suorganizavome pirmą mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Radviliškio rajone, sodyboje „Panekelpių kaimas“.
Šaltibarščių čempionatas 2023
2023 / 08 / 07

Šaltibarščių čempionatas 2023

Šeštadienį, Radviliškio rajone, Pakiršinio dvaro parke, vyko šaltibarščių čempionatas. Jame buvo gaminamas šis tradicinis patiekalas, vyko degustacijos, koncertai, parodos, taip pat amatininkų ir tautinio paveldo gaminių mugė.
Mokesčių reforma
2023 / 08 / 01

Mokesčių reforma

Kaimo turizmo verslininkai pajamas uždirba privačios iniciatyvos pagrindu: yra pilnai savo turtu atsakingi už vykdomą veiklą, prisiima rizikas ir patiria ir neatskaitomų kaštų. Tai nėra alternatyvi darbo santykių forma ir mes, kaimo turizmo verslininkai, nepritariame LR Vyriausybės rengiamai mokesčių reformai, kuria siūloma didinti pajamų...
Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų turizmui
2023 / 06 / 02

Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų...

Gegužės viduryje Sakartvele vyko IV-oji tarptautinė kaimo turizmo konferencijoje, kur asociacijos prezidentė skaitė pranešimą apie Lietuvos kaimo turizmą, pasidalino geraisiais mūsų narių pavyzdžiais bei pristatė Miško tako projektą.
Partneriai