(0)
2023 / 09 / 26

BASCIL projekto susitikimas

Praėjusią savaitę turėjome dar vieną BASCIL projekto susitikimą Radviliškio rajone.

Šio susitikimo metu didelis dėmesys buvo skirtas sidro gaminimui. Baltijos regione sidro tradicijos dar tik kuriasi, bet matome, kad kaimo turizmo sodybose turime puikias sąlygas gaminti sidrą ir norime skatinti išnaudoti šį potencialą.

Iš tiesų, susitikimo temą padiktavo mūsų kolegos iš Latvijos ir Norvegijos. Gegužės mėnesį lankėmės Norvegijoje (BASCIL projekto rėmuose), kuomet keliavome Norvegijos sidro keliu, lankėme ūkius ir išgirdome istorijas kaip viskas kūrėsi ir kaip šis produktas tapo sėkmingu ir itin patraukliu turizmo pasiūlymu. Prieš keletą savaičių Rygoje vyko Šiaurės šalių sidro apdovanojimai bei buvo surengta konferencija, kurią vainikavo sidro ūkių lankymas. Taip pat susipažinome su Latvijos kaimo turizmo asociacijos projektu „Sidro kelias“. Išgirstos istorijos iš ties įkvepė ir tikime, kad Lietuvoje galime kurti panašius turistinius produktus.

Todėl gautas žinias parvežėme namo, sukvietėme į projektą įsitraukusias organizacijas bei kitus suinteresuotus dalyvius ir pasidalinome įgyta patirtimi. Taip pat į susitikimą atvyko ekspertas, kuris supažindino su skirtingomis sidro rūšimis, gamybos būdais, pamokė kaip vertinti sidrą. Svarbu paminėti, kad seminaro dalyviams sidrą pateikėme kaip pavyzdį, akcentuodami, jog bet kokį maisto produktą galime padaryti prieinamu ir patraukliu kelionių objektu.

Be to, norime pasidžiaugti, kad kontaktų mugės tradicija niekur nedingo. Dalyviai vėl atsivežė ir pristatė savo produkciją, surengė degustacijas. Ragavome unikalių kūrėjų vaišių - „50 Arų. Darbo ir džiaugsmo“, „Dijo ūkis“, „Šlėvės ūkis“, Kavinė „Gar2ma“, „Skėmių traktierius“, „Kaimiškos gėrybės iš Pociūnėlių“ bei pačios sodybos „Panekelpių kaimas“ vaišės.

 

 

 

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

2024 m. balandžio 5 d. - visuotinis LKTA narių susirinkimas
2024 / 03 / 15

2024 m. balandžio 5 d. - visuotinis LKTA narių susirinkimas

2024 m. balandžio 5 d. 11 val. Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (K. Donelaičio g. 2, Kaunas) priesalyje įvyks Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) Visuotinis narių susirinkimas. Registracijos pradžia 10.00 val.
Pradėjome naują Erasmus+ projektą - CSS-H
2024 / 03 / 12

Pradėjome naują Erasmus+ projektą - CSS-H

Jau kuris laikas dirbame prie Erasmus+ projekto CSS-H (Mažų ir vidutinių įmonių svetingumo paslaugų vertinimas ir tobulinimas). Tie, kurie susipažino su projektu nuo jo pradžios, žino mūsų išsikeltus tikslus, tačiau, daugelis apie CSS-H išgirsta tik dabar, todėl norime trumpai supažindinti su šiuo projektu. 
Miško takas – tarp turizmo sėkmingiausiųjų!
2024 / 01 / 30

Miško takas – tarp turizmo sėkmingiausiųjų!

DŽIUGI ŽINIA! Miško takas išrinktas sėkmingiausiu 2023 m. turizmo projektu, garsinančiu Lietuvą užsienyje!
Regionų paveldo skatinimas
2024 / 01 / 03

Regionų paveldo skatinimas

Regionų paveldo skatinimas vykdant interaktyvią veiklą „CORDIALIS“ komanda sukūrė daug įvairios mokomosios medžiagos, skirtos didinti Europos amatų ir kultūros paveldo žinomumą. Į šią parengtą medžiagą įeina: 1) vadovas, skirtas amatininkams ir specialistams, norintiems interaktyviai pristatyti savo veiklą bei produktus int...
Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo RuralTour veikla
2023 / 12 / 15

Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo...

Gruodžio 12 dieną suorganizavome ataskaitinį atstovavimo Europos kaimo turizmo federacijoje „Rural Tour“ seminarą, kuris įvyko Alytaus rajone.  
Balsavimas už 2023 m. Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius
2023 / 12 / 14

Balsavimas už 2023 m. Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra Keliauk Lietuvoje skelbia balsavimą už 2023 m. LIETUVOS TURIZMO SĖKMINGIAUSIUOSIUS.
Suorganizavome pirmąjį hakatoną
2023 / 12 / 01

Suorganizavome pirmąjį hakatoną

Šią savaitę suorganizavome pirmąjį mūsų ir projekto BASCIL hakatoną, kuris vyko Kauno kolegijoje. Hakatono tikslas buvo kiekvienam projekto pilotinio regiono dalyviui – ūkininkui ar verslininkui, sukurti naują arba atnaujintą kulinarinio turizmo produkto ir/arba paslaugos pasiūlymo koncepciją: kokia tai paslauga, kokiems klientams j...
Suorganizavome COSME projekto įvadinį renginį
2023 / 10 / 27

Suorganizavome COSME projekto įvadinį renginį

Spalio 26 d. Kelmės rajone suorganizavome pirmąjį EuroCluster projekto dalyvių susitikimą.
Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras
2023 / 10 / 20

Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras

Šią savaitę surengėme projekto "BASCIL - Inovatyvūs sprendimai kaimiškų vietovių maisto gamintojams: veiklos įvairinimo skatinimas, teikiant kulinarinio turizmo paslaugas" viešinimo seminarą. Mūsų projekto ir šio renginio tikslas, kad būtų pasakojamos žmonių istorijos, projektų veiklomis sukurti pokyčiai bei...
Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“
2023 / 10 / 19

Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos...

Spalio 18 d. Kelmės rajone įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“, kuria uždarėme 2023 m. kaimo turizmo sezoną.
Partneriai