(0)
2024 / 04 / 19

2024 m. balandžio 18 d. atidarėme kaimo turizmo sezoną

Vakar, balandžio 18 d., viduryje Lietuvos, kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“ įvyko konferencija „Vietinio maisto kultūros skatinimas. Kulinarinis turizmas“, kurios metu atidarėme Lietuvos kaimo turizmo sezoną, susipažinome su Raseinių kraštu ir vietinio maisto tema.

Kaimo turizmo sodybose dažniausiai lankosi vietiniai keliautojai, tik mažas procentas turistų sudaro užsieniečiai. Vietinio maisto vartojimo kultūra atsiranda iš žinojimo, kas yra vietinis produktas, kodėl jis naudingas ir galimybės rinktis kuo daugiau vietinių produktų bei patiekalų. Kaimo turizmo sodybos yra puiki terpė auginti vietinį maistą atpažįstančius vartotojus. Bus poreikis, atsiras ir didesnė pasiūla. Keliautojai ragaudami vietinį maistą sužino kulinarines tradicijas, papročius, pagilina žinias ir praturtina savo patirtį. Lietuvos gastronominis potencialas yra didžiulis, belieka tik kiekvienam maisto gamintojui atrasti tinkamus receptus, atsižvelgiant į ingredientų lokalumą ir sezoniškumą. Genialumas slypi paprastume! Tad apie tai konferencijos metu ir norėjome kalbėti su LKTA nariais, kaimo turizmo verslininkais.

Konferenciją pradėjome su LKTA Tarybos pirmininkės pavaduotojos Gitanos Mileikaitės, Raseinių rajono savivaldybės vicemero Mingaudo Tamaliūno bei sodybos "Karpynė" direktorės Kristinos Viršilienės sveikinimais. Tuomet išgirdome įdomų ir intriguojantį Raseinių krašto pristatymą, kurį surengė VšĮ „Atrask Raseinius“ vadovas ir laidos „Vasara prie piliakalnio“ vedėjas Arnas Zmitra.

Diskusijai „Kulinarinio turizmo galimybės Lietuvoje“ kvietė ir savo patirtimi kaip sekėsi įkurti restoraną toli nuo miesto dalinosi Laisvė ir Vytaras Radzevičiai. Išgirdome nuoširdų pasakojimą, nuo ko prasidėjo Merkinės fabriko kelionė, su kokiomis kliūtimis susidūrė jo įkūrėjai ir kokia vis dėl to buvo sėkmės paslaptis. Laisvė pasidalino komunikacijos svarba, triukais ir patarimais.

Renginio metu kaip visuomet kalbėjome apie geruosius KPP pavyzdžius bei pristatėme leidinius, kuriuose jie aprašyti. Taip pat konferencijos metu vyko kontaktų mugė „Narys nariui“, kurioje užsimezga nuostabūs bendradarbiavimo projektai. Šį kartą savo paslaugas pristatė net 16 paslaugų teikėjų:

Didžiulis AČIŪ sodybos Karpynė komandai už jaukų priėmimą, skanius pietus bei visą pagalbą organizuojant renginį. Bei dėkojame visiems nariams, kurie atvyksta, būna kartu ir mūsų susitikimus papildo savo šypsenomis!

Projektui įgyvendinti skiriama iki 47 705,00 Eur (su PVM) dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 40 549,25 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 7 155,75 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva
2024 / 05 / 10

Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva

Iniciatyva „Atviros dienos kaime“ šiemet vyks gegužės 17–19 dienomis, kuri kviečia lankytojus pažinti skirtinguose Lietuvos regionuose esančius ūkius, sodybas, bendruomenių namus, muziejus, dvarus ir kitus lankytinus objektus. Šiemet Mažosios Lietuvos etnografiniame regione Jūsų laukia du dalyviai, susipažinkite.
Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį
2024 / 05 / 10

Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį

Gegužės 8 d. praūžė pirmoji "Kūrybos ir amatų konferencija“ Kaune - projekto CORDIALIS baigiamasis renginys.
Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija
2024 / 05 / 06

Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija

Gegužės 17–19 dienomis prasidės jau aštuntą kartą iš eilės organizuojamas renginys „Atviros dienos kaime“, pritraukiantis lankytojų dėmesį ir kviečiantis pažinti skirtingas, unikalias ir įdomias sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus objektus visoje Lietuvoje. Jeigu renginio dienomis būsit...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“
2024 / 05 / 03

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“

Gegužės 2 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių bei fotografų susipažino su 6 išskirtiniais objektais Alytaus, Trakų ir Varėnos rajonuose.
Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija
2024 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija

Jau gegužės 17 dieną prasidės aštuntąjį kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, kuri buria turistus aplankyti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus visoje Lietuvoje, šiame straipsnyje pateikiami Suvalkijos lankytini objektai!
Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija
2024 / 04 / 25

Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija

Gegužės 17 dieną prasidės jau aštuntus metus iš eilės organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, tad kviečiame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime! Lankytojams savo duris atvers Dzūkijos regiono įvairūs lankytini objektai – sodybos, dvarai, ūkiai, muziejai ir kvies aplankyti, pamatyti, pramogauti ir i&scar...
Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu išrinkta nauja LKTA Taryba
2024 / 04 / 23

Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio...

Praėjusią savaitę įvyko pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu buvo pristatytos 2023 metų LKTA veiklos ataskaita, LKTA finansinė ataskaita ir revizorės išvada. Taip pat buvo sprendžiami einamieji klausimai bei renkama nauja LKTA Taryba.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024
2024 / 04 / 22

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024 m. akcijos žemėlapis
2024 / 04 / 19

2024 m. akcijos žemėlapis

2024 metais akcijoje "Atviros dienos kaime" Lietuvoje dalyvauja beveik 100 ūkių ir sodybų, kurios pasiruošusios gegužės 17-19 dienomis priimti lankytojus! Kviečiame išsirinkti Jums įdomiausius pasiūlymus ir savaitgalį praleisti kaime!
Atviros dienos kaime 2024 – Aukštaitija
2024 / 04 / 18

Atviros dienos kaime 2024 – Aukštaitija

Jau netrukus – gegužės 17 dieną prasidės kasmetinis, aštuntus metus iš eilės organizuojamas renginys „Atviros dienos kaime“! Eilę metų šis renginys traukia lankytojų dėmesį ir kviečia aplankyti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus visoje Lietuvoje, o ypač daug lan...
Partneriai