(0)

Atostogos kaime

Paskutinė minutė!

Čia rasite Jums sukurtus išskirtinius pasiūlymus.

Laisvalaikis kaime

Kaimo turizmas Lietuvoje

Atostogos kaime Lietuvoje kasmet pritraukia vis daugiau poilsiautojų. Keliauti ir atostogauti Lietuvoje tampa madinga, miestai, miesteliai ir kaimai vilioja turistus į svečius, stengiasi pasiūlyti kuo daugiau paslaugų ir pramogų savo klientams. Šiandien atostogos kaime – jau nebe tik poilsis prie ežero. Atostogų metu poilsiautojai nori ir papramogauti, pasimėgauti vietiniu maistu, pažinti kraštą ar išmokti kažką naują. Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo keliautojų noras „pagyventi kaip vietinis“, pažinti krašto žmones ir kultūrą iš labai arti, betarpiškai, pabūti autentiškoje aplinkoje, pamėginti atlikti kasdienius kaimo darbus ir išbandyti naujus skonius. Pažinti tokius dalykus, kurių standartizuoti viešbučiai ar maitinimo įstaigos suteikti negali. Kaimo turizmo sodybos turi ką pasiūlyti tiek ramaus, tiek aktyvaus poilsio mėgėjams. Jei dar nenusprendėte kur atostogausite, apsilankykite mūsų svetainėje ir susikurkite savo svajonių atostogas, kuriose jus pradžiugins etnografinė kaimo turizmo sodyba, arba sodyba su pirtimi, o gal sodyba su baidarėmis, plaustais ar netgi jachtomis, namelis dviem ar sodyba poilsiui su šeima, nuošali sodyba miške, ar kaimo turizmo pramogų kompleksas su pilnu aptarnavimu, ir, be abejo, lietuvių pats mėgstamiausias poilsis prie ežero nameliuose. Pasinaudokite išsamiais mūsų svetainės filtrais ir lengvai išsirinksite jums tinkamą kaimo turizmo sodybą!

 

Lietuvos kaimo turizmo asociacija

1997 m. įsteigta Lietuvos kaimo turizmo asociacija (toliau – LKTA) vienija kaimo turizmo sodybas ir kaimo turizmo paslaugų tiekėjus visoje Lietuvoje. Atostogos kaime – tai ne tik poilsis prie ežero nameliuose, tai kur kas daugiau net nei kaimo turizmo sodybos, tai ir ūkių, vietos amatininkų lankymas, degustacijos, edukacinės pamokėlės, sporto ir kultūros renginiai kaime. Kaimo turizmas apima visas turistui teikiamas paslaugas ir pramogas kaime. Šiuo metu Lietuvos kaimo turizmo asociacijai priklauso apie 400 paslaugų tiekėjų, t.y. didžioji dalis visoje Lietuvoje veikiančių sodybų. Asociacija ne tik vienija sodybas, atstovauja jų interesus įvairiose institucijose ir organizacijose, rengia seminarus, konferencijas, muges ir parodas, padeda asociacijos nariams kelti kvalifikaciją, paslaugų kokybę ir didinti pardavimus. Ypatingai populiarus ir daug lankytojų pritraukiantis LKTA organizuojamas renginys – Atviros dienos kaime, vykstantis kiekvienais metais, gegužės mėnesį. Jo metu sodybos, ūkiai, amatininkai, kultūros įstaigos atveria savo duris lankytojams ir kviečia apsilankyti ir susipažinti. LKTA organizuojami projektai – Paveldo sodai, Skonių kelias, Tradicinio lietuviško maisto gidas, Tradicinių lietuviškų amatų gidas atskleidžia gamtos ir kultūros lobius, kuriuos gali pasiūlyti sodybos kaime. O svarbiausia, LKTA vertina kaimo turizmo sodybų komfortą ir nustato sodybos gandrų skaičių. Šis vertinimas padeda poilsiautojams išsirinkti labiausiai tinkamą sodybą, palaiko sodybų norą tobulėti ir siekti didesnio gandrų skaičiaus. Labai kviečiame kaimo turizmo sodybas prisijungti prie LKTA sodybų būrio, kartu spręsti iškilusias problemas ir dalintis džiaugsmais, pasisemti patirties ir senbuvių ir praturtinti kaimo turizmo sektorių naujomis idėjomis ir entuziazmu!

 

Gandro ženklu pažymėtos kaimo sodybos

Lietuvos kaimo turizmo asociacija, įvertinusi kaimo turizmo sodybos įrengimo ir poilsio kaime paslaugų teikimo lygį, suteikia sodybai kvalifikacinę (komforto) kategoriją, kurią nusako gandro ženklu. Sodyboms, priklausomai nuo jų įrengimo ir patogumo poilsiautojui suteikiami vieno, dviejų, trijų, keturių ir penkių gandrų ženklai. Vieno gandro sodyboje rasite tik bazinius patogumus, apgyvendinimo sąlygos atitiks minimalius higienos reikalavimus, tačiau atitinkamai ir šių sodybų paslaugų kaina bus pati mažiausia. Tuo tarpu penkių gandrų sodyboje jūsų lauks puikiai įrengti vienviečiai ir dviviečiai kambariai su atskirais sanitariniais mazgais, galėsite vietoje užsisakyti maitinimo paslaugą. Šiuo metu Lietuvoje kaimo turizmas - tai daugiausiai trijų ir keturių gandrų sodybos, kurios teikia apgyvendinimo, maitinimo, pramogų ir švenčių organizavimo paslaugas. Sodybai suteiktą gandrų skaičių galite rasti mūsų svetainėje esančiuose sodybų profiliuose arba ant gandro ženklu pažymėtų lipdukų sodyboje. Svetainės paieškoje galite pažymėti savo norimą gandrų skaičių ir sistema jas atrinks. Ieškokite gandro ženklu pažymėtų sodybų ir pasirinkite vieno ar kelių gandrų sodybą pagal savo poreikius!

 

Dirbame ištisus metus!

Atostogų mados keičiasi, vis daugiau žmonių pasirenka atostogas ne vasaros sezono metu ar mėgsta ištrūkti iš miesto savaitgalį, todėl kaimo turizmo sodybos stengiasi prisitaikyti pasiūlydamos vis daugiau pramogų ne sezono metu. Tas pats poilsis prie ežero nameliuose tampa nepakartojama patirtimi pavasarį, kai bunda gamta ir parskrenda paukščiai. Kai svetingi šeimininkai pasirūpina jūsų apgyvendinimu ir maitinimu, galite atsipalaiduoti nuo streso ir mėgautis gamta. Poilsis sodyboje nuostabus ir rudenį, kai kaimo sodybos terasoje su puodeliu šiltos arbatos galite stebėti krentančius lapus, juk ruduo Lietuvoje kasmet vis šiltesnis ir ilgesnis, kupinas sodo, daržo ir miško gėrybių. Kaimo turizmas - puikus laikas bent savaitgaliui ištrūkti, o grynas oras ir sveikas maistas garantuos atostogų kokybę. Žiemos metu atvykite į pirtį ir kaimo turizmo sodyba padarys viską, kad jūsų atostogos žiemą užgrūdintų ir įsimintų ilgam. Daugelyje sodybų organizuojamos pirties atsipalaidavimo ir sveikatingumo programos, atskirai vyrams, moterims ir visiems kartu. Neleiskite, kad žiema taptų ligų sezonu! Na ir atostogų karalienė – vasara, kai kaimo sodybos tampa ypač populiarios, kai galite keliauti su šeima, aplankyti gimines visoje Lietuvoje, o poilsis sodyboje padeda atgauti jėgas ir pasimėgauti vandens pramogomis. Vasaros sezonas – tai ir švenčių metas. Išsirinkite pačią geriausią sodybą vestuvėms, krikštynoms, šeimos ir bendradarbių šventėms. Juk buvimas kartu džiugina ir suartina, pralinksmina ir padeda jaustis reikalingu! Taigi skubėkite rezervuoti kaimo turizmo sodybą vasaros sezonui, o išsamūs mūsų svetainės sodybų paieškos įrankiai padės jums lengvai ir greitai pasirinkti pačią tinkamiausią sodybą!

Partneriai