(0)
2020 / 04 / 24

Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas

Įgyvendindama projekto Baltic sea food veiklas, Lietuvos kaimo turizmo asociacija parengė vadovo vertimą, kuris yra skirtas vietinio maisto pardavimus vykdančioms tarpinėms įmonėms.

Vietinio maisto pardavimo tinklai – tai įmonės – tarpininkai, kurie perka iš ūkininkų ir kitų smulkių vietinių produktų gamintojų, bei parduoda galutiniams vartotojams, dažniausiai Horeca sektoriui (viešbučiams, kavinėms, restoranams ir kitoms maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms) arba mažoms, išskirtinių produktų parduotuvėlėms. Tokie tarpininkai užsiima produktų rinkodara, pasirūpina logistikos, o reikalui esant ir sandėliavimo paslaugomis. Ūkininkai dažnai neturi vadybinių bei rinkodarinių gebėjimų, negali užtikrinti pakankamų kiekių stambesniam užsakovui ar pritrūksta laiko pristatyti visiems klientams užsakymus, o ir pristatymas turi savus kaštus. Bendradarbiaujant su tokiu tarpininku, šias problemas galima išspręsti ir visą savo energiją skirti tam, ką sugebate geriausiai – auginti vietinius produktus ir rūpintis jų kokybiniais rodikliais. Vietinių maisto produktų tiekimo tinklai suteikia verslo plėtros galimybes bei skatina tobulėti ir greičiau reaguoti į rinkos pokyčius.

Leidinyje pristatomas vietinio maisto pardavimo tinklo B2B verslo modelis. Pagrindinis tikslas – sukurti naujus „verslas – verslui“ (B2B) pardavimo kanalus, kurie leis padidinti produktų vertę dėl trumpesnės tiekimo grandinės. Verslo modelis B2B arba verslas-verslui, ekonominiu požiūriu yra konkurencingesnis, tačiau vietinio maisto sektoriuje mūsų šalyje dar nėra labai išplėtotas.

Kiekvienas tinklas ar kiekviena verslo įmonė yra skirtinga ir turi skirtingus poreikius, rinkos segmentus, taip pat skiriasi jų pirkėjų poreikiai. Vykdant veiklą priemiestyje ir kaimo vietovėje atsiranda skirtingi iššūkiai, įmonės susiduria su nevienodomis ekonominėmis sąlygomis. Vietinio maisto pardavimo ir tiekimo tinklams yra siūlomas B2B verslo modelis, kuris sudarytas remiantis verslo modelio šablonu (The Business model canvas). Tai yra vaizdinė priemonė, schematiškai vaizduojanti 9 pagrindinius verslo elementus, kuriuos galima modeliuoti, pasirenkant reikiamus sprendimus, įvertinus tinklo poreikius, planuojamą lygį ar sudėtingumą. Šis vadovas taip pat sudarytas remiantis verslo elementų struktūra: 2-5 skyriuose kalbama apie vartotojus ir kaip juos pasiekti, 6-9 skyriuose - kaip organizuoti tinklo veiklą, 10 skyriuje analizuojamos sąnaudos ir jų sąsaja su pajamomis, skiriant didelį dėmesį tvariam augimui. Verslo plėtros pagrindas yra suprasti ir patenkinti klientų poreikius, kontroliuojant savo pajamas ir išlaidas.

Esant galimybėms, leidinys bus pristatytas ir platinamas artimiausiuose mūsų renginiuose.

 

 

 

Kviečiame dalyvauti akcijoje "Atviros dienos kaime 2021"
2021 / 05 / 03

Kviečiame dalyvauti akcijoje "Atviros dienos kaime 2021"

Informuojame, kad jau patvirtinome akcijos "Atviros dienos kaime 2021" datas. Penktus metus iš eilės organizuojamas renginys įvyks šių metų RUGSĖJO 3-5 d!
STORIE projektas – kaimo turizmo verslo konkurencingumo skatinimas
2021 / 04 / 29

STORIE projektas – kaimo turizmo verslo konkurencingumo skatinimas

STORIE projekto tikslas - padėti kaimo turizmo sodybų šeimininkams ir smulkiems paslaugų teikėjams kaime tobulėti bei įgyti naujų žinių rinkodaros srityje. Projekto metu buvo sukurta internetinė mokymosi programa ir pateiktos rekomendacijos, kurios padės mažoms kaimo įmonėms pagerinti įgūdžius bei gebėjimus, reikalingus kuriant naujus kai...
Atsisveikiname su Erasmus+ projektu STORIE
2021 / 04 / 27

Atsisveikiname su Erasmus+ projektu STORIE

STORIE baigiamieji renginiai Virtuali baigiamoji STORIE projekto konferencija įvyko 2021 m. balandžio 22 d., kurioje dalyvavo projekto partneriai ir daugiau nei 60 klausytojų iš Vengrijos. Renginio metu buvo pristatyti pagrindiniai projekto rezultatai, STORIE mokymosi programa, penkių Europos šalių gerieji turizmo pavyzdžiai par...
STORIE projektas pristato „Įžvalgos ir patirtys“
2021 / 04 / 12

STORIE projektas pristato „Įžvalgos ir patirtys“

Galutinis Erasmus+ STORIE projekto rezultatas – įžvalgos ir patirtys. Tai – trys vadovai, kuriuose pateikiamos metodinės gairės ir rekomendacijos, parengtos projekto partnerių: STORIE Kaimo turizmo patirtys STORIE Vadovas pedagogams STORIE Vadovas politikos formuotojams
Įvyko STORIE projekto baigiamasis nuotolinis seminaras
2021 / 04 / 09

Įvyko STORIE projekto baigiamasis nuotolinis seminaras

2021 m. balandžio 8 d. nuotoliniu būdu įvyko Erasmus+ STORIE projekto baigiamsis seminaras.
Įvyko tarptautinė nuotolinė konferencija
2021 / 03 / 25

Įvyko tarptautinė nuotolinė konferencija

2021 m. kovo 25 d. įvyko projekto "Baltic sea food" baigiamoji tarptautinė konferencija. 6 išskirtiniai pranešėjai, beveik 300 dalyvių, 4 valandų renginys įrodo, kad projektas buvo išties reikšmingas ir jo rezultatai įdomus aplinkiniams.
Kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje
2021 / 03 / 01

Kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje

2021 m. kovo 25 d. kviečiame dalyvauti projekto "Baltic sea food" baigiamojoje tarptautinėje konferencijoje, kuri vyks nuotoliniu būdu.
Įvyko seminaras "Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje"
2021 / 02 / 03

Įvyko seminaras "Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo...

2021 m. vasario 2 d. nuotoliniu būdu įvyko Lietuvos kaimo tinklo komunikacijos projekto seminaras "Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje". 
Nemokama mokymosi sistema mažoms kaimo įmonėms
2021 / 01 / 25

Nemokama mokymosi sistema mažoms kaimo įmonėms

STORIE programėlė yra išbandoma STORIE e-mokymosi medžiaga buvo sukurta mažų kaimo įmonių vadovams ar darbuotojams, tačiau prieinama visiems, ketinantiems pradėti verslą.
2020 metų nuveikti darbai ir pasiekimai
2021 / 01 / 08

2020 metų nuveikti darbai ir pasiekimai

Praėjus 2020-iesiems, apžvelgiame šiuos nelengvus ir iššūkių pilnus metus. Stengiamės į viską žiūrėti pozityviai ir matome, kad praėjusieji metai įprasminti gerais darbais, kilniomis veiklomis ir šūsniu kassavaitinių laiškų apie naujus karantino ribojimus...  Tad kaip ir kasmet pateikiame praėjusių...
Partneriai