(0)
2020 / 04 / 24

Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas

Įgyvendindama projekto Baltic sea food veiklas, Lietuvos kaimo turizmo asociacija parengė vadovo vertimą, kuris yra skirtas vietinio maisto pardavimus vykdančioms tarpinėms įmonėms.

Vietinio maisto pardavimo tinklai – tai įmonės – tarpininkai, kurie perka iš ūkininkų ir kitų smulkių vietinių produktų gamintojų, bei parduoda galutiniams vartotojams, dažniausiai Horeca sektoriui (viešbučiams, kavinėms, restoranams ir kitoms maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms) arba mažoms, išskirtinių produktų parduotuvėlėms. Tokie tarpininkai užsiima produktų rinkodara, pasirūpina logistikos, o reikalui esant ir sandėliavimo paslaugomis. Ūkininkai dažnai neturi vadybinių bei rinkodarinių gebėjimų, negali užtikrinti pakankamų kiekių stambesniam užsakovui ar pritrūksta laiko pristatyti visiems klientams užsakymus, o ir pristatymas turi savus kaštus. Bendradarbiaujant su tokiu tarpininku, šias problemas galima išspręsti ir visą savo energiją skirti tam, ką sugebate geriausiai – auginti vietinius produktus ir rūpintis jų kokybiniais rodikliais. Vietinių maisto produktų tiekimo tinklai suteikia verslo plėtros galimybes bei skatina tobulėti ir greičiau reaguoti į rinkos pokyčius.

Leidinyje pristatomas vietinio maisto pardavimo tinklo B2B verslo modelis. Pagrindinis tikslas – sukurti naujus „verslas – verslui“ (B2B) pardavimo kanalus, kurie leis padidinti produktų vertę dėl trumpesnės tiekimo grandinės. Verslo modelis B2B arba verslas-verslui, ekonominiu požiūriu yra konkurencingesnis, tačiau vietinio maisto sektoriuje mūsų šalyje dar nėra labai išplėtotas.

Kiekvienas tinklas ar kiekviena verslo įmonė yra skirtinga ir turi skirtingus poreikius, rinkos segmentus, taip pat skiriasi jų pirkėjų poreikiai. Vykdant veiklą priemiestyje ir kaimo vietovėje atsiranda skirtingi iššūkiai, įmonės susiduria su nevienodomis ekonominėmis sąlygomis. Vietinio maisto pardavimo ir tiekimo tinklams yra siūlomas B2B verslo modelis, kuris sudarytas remiantis verslo modelio šablonu (The Business model canvas). Tai yra vaizdinė priemonė, schematiškai vaizduojanti 9 pagrindinius verslo elementus, kuriuos galima modeliuoti, pasirenkant reikiamus sprendimus, įvertinus tinklo poreikius, planuojamą lygį ar sudėtingumą. Šis vadovas taip pat sudarytas remiantis verslo elementų struktūra: 2-5 skyriuose kalbama apie vartotojus ir kaip juos pasiekti, 6-9 skyriuose - kaip organizuoti tinklo veiklą, 10 skyriuje analizuojamos sąnaudos ir jų sąsaja su pajamomis, skiriant didelį dėmesį tvariam augimui. Verslo plėtros pagrindas yra suprasti ir patenkinti klientų poreikius, kontroliuojant savo pajamas ir išlaidas.

Esant galimybėms, leidinys bus pristatytas ir platinamas artimiausiuose mūsų renginiuose.

 

 

 

Pasėlių deklaravimas 2020 metais
2020 / 05 / 20

Pasėlių deklaravimas 2020 metais

Informuojame, kad 2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d. Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą
2020 / 05 / 18

Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą

Šie metai atnešė į mūsų gyvenimus bei veiklas daug pokyčių ir netradicinių sprendimų. Tad nenuostabu, kad ir vasaros pradžios šventę organizuojame kiek kitokią. 2020 m. LKTA sezono atidarymas būtų vykęs Trakų rajone. O dabar skelbiame, kad gegužės 21 d. (ketvirtadienį) sezono pradžios vakarėlis vyks tiesiog kiekvieno mūsų n...
Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!
2020 / 05 / 11

Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!

2018 metų pabaigoje pradėjome įgyvendinti projektą "Tradicinių lietuviškų amatų gidas", kurio tikslas vykdant e. rinkodaros priemones didinti tradicinių Lietuvos amatų bei UNESCO kultūros paveldo objektų populiarumą bei žinomumą.
Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!
2020 / 03 / 31

Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!

Dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos renginio „Atviros dienos kaime“ data keisis! Planuojame akciją kelti į ankstyvą rudenį, tikimės, kad ši neganda bus praėjusi ir visi galėsime ramiai mėgautis pramogomis Lietuvos kaime.
Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 03 / 25

Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybos pasiruošusios prisidėti prie pagalbos medikams ir priimti juos saviizoliacijai nemokamai.
Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2020 / 03 / 11

Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2020 m. kovo 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) - vėjo jėgainių uoste
2020 / 03 / 09

Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) -...

Baltic sea food – tai Interreg programos Baltic sea region projektas, kurio metu yra kuriamas tvarus ir lankstus verslo modelis B2B (verslas verslui), kuris galėtų būti pritaikomas vietinio maisto pardavimo tinklams (tai tokios tarpinės įmonės tarp ūkininkų ar smulkių gamintojų bei vartotojų, dažniausiai iš HoReCa sektoriaus).
Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai
2020 / 03 / 04

Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai

Baigėsi Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos inicijuotas konkursas „Krašto auksas“, surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, vieš...
2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2020 / 03 / 02

2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

Registracija nuo 10:00 val. Susirinkimo pradžia - 11:00 val.
Dalyvavome tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė 2020“
2020 / 01 / 28

Dalyvavome tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė 2020“

2020 m. sausio 17 - 26 d. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau – LKTA) prezidentė Agnė Vaitkuvienė bei ekspertės Diana Dubatauskienė ir Kristina Vančienė dalyvavo Berlyne vykusioje 85-ojoje tarptautinėje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė 2020“.  
Partneriai