(0)
2019 / 04 / 23

Atstovavimas Eurogites. Gerosios praktikos vizitas Austrijoje

2019 m. balandžio mėn. LKTA ekspertai vyko į gerosios praktikos apsikeitimo vizitą Austrijoje, kurio metu susitiko su Austrijos regiono Großglockner/Mölltal - Oberdrautal vietos veiklos grupe, lankė objektus, pasinaudojusius parama pagal LEADER ir KPP programas, dalyvavo seminaruose bei apskrito stalo diskusijose su projektus įgyvendinusiomis institucijomis, kurių metu sprendė sezoniškumo, paslaugų plėtros, agroturizmo klausimus.

Pirmąją vizito dieną buvo pristatytas Großglockner/Mölltal-Oberdrautal regionas, čia veikianti vietos veiklos grupė ir bendra vizito programa. Šią vietos veiklos grupę sudaro 19 savivaldybių nariai. VVG tikslas palaikyti ir įgyvendinti iniciatyvas komercijos, turizmo, žemės ūkio ir miškininkystės srityse, taip pat koordinuoti kultūros ir socialinių projektų finansavimą. Finansavimo iš LEADER ir kitų ES programų paskirstymas kaimo vietovių apsaugą ir plėtrą. Ne mažiau svarbi yra ir skirtingų regiono viešųjų bei verslo institucijų bendradarbiavimas ir partnerystė. Regionas čia suprantamas kaip darni teritorija, kuri geografiniu, ekonominiu ir socialiniu požiūriu yra vienalytis subjektas. Bendradarbiaujant su kitomis VVG, taip pat su techninėmis bei paramos agentūromis, keičiantis informacija ir žiniomis sukuriamos sąlygos regionuose plėtoti novatoriškus projektus.

Toliau programoje buvo numatytas objektų, pasinaudojusių LEADER ar KPP parama lankymas bei susitikimai su projektus įgyvendinančiomis institucijomis bei projektų vadovais.

Lankydami Oberstbergmeisteramt kompleksą, kurį sudaro du viešbučiai, sužinojome, jog šiame miestelyje yra galimybė užsiimti net 15 skirtingų rūšių sportu. Kompleksas orientuotas į sportininkus, jų treniruočių stovyklas. Tai LEADER turizmo plėtros projektas, kurio finansavimą sudarė parama turizmo projektui iš nacionalinių lėšų, intensyvumas 50 proc. Taip pat buvo pristatyti ir kiti Obervellach miestelio infrastruktūros gerinimo ir visuomeninės veiklos projektai, remiami Kaimo plėtros programos. Dienos gale išklausėme pranešimo apie paramos skirstymą pagal Leader ir Kaimo plėtros programas, įgyvendintus projektus bei jų naudą vietos bendruomenėms bei susipažinome su Austrijos turizmo sektoriumi ir jo iššūkiais.

Sekančią dieną lankėme kelis LEADER ir KPP infrastruktūros gerinimo projektus Mallnitz miestelyje. Tai geležinkleio stotis bei kultūros centras Pro Musica Mallnitz. Miestelyje, turinčiame 800 gyventojų, įgyvendinti net 7 Leader projektai. Kultūros centre per metus įvyksta apie 20 koncertų su aukščiausio lygio atlikėjais. Miestelyje vystomi turizmo sektoriaus verslai, rinkai pateikdami 1200 miegamu vietų ir net 150000 nakvynių per metus. Pristatytas ir vienas naujas objektas, tai kempingas, kuris pradės veikti jau žiemą. Susitikimo su seniūnu metu buvo  trumpai pristatyti ir finansavimo kriterijai bei sąlygos, bei akcentuota, kad šiuo metu kultūriniai projektai gauna 25 proc visų išlaidų finansavimą. Miestelis taip pat turi ir baseiną, kurio projekto vertė 700 tūkst eur., tačiau, vėlgi, Leader programos prisidėjimas yra tik 75 tūkst eur. Seniūnijai tai pakankamai svarbus objektas, todėl net ir sulaukdami 25 tūks lankytojų, per metus patiriamas 60 tuks eur nuostolis, kurį dengia seniūnija.

Objektų lankymas Flattach seniūnijoje. Viešbučio ir jaunimo nakvynės namų lankymas – KPP turizmo plėtros projektas. Kompleksas turistų sulaukia ir žiemos metu, kuomet siūlomos žiemos pramogos, o vasaros metu puikiai išnaudojamas gamtinis vietovės paveldas ir organizuojamos įvairios vandens pramogos bei žygiai vaizdingomis Karintijos kalnų papėdėmis. Ekspertams buvo pristatytas Großglockner/Mölltal-Oberdrautal regiono turizmo ištekliai, vystymo politika, perspektyvos. Irschen seniūnijoje, kurioje yra 2000 gyventojų buvome supažindinti su bendruomenei priklausančiais žolelių namais. Čia jau beveik 20 metų viskas sukasi apie žoleles, vyksta edukacinės programos. Žolių namelis atidaromas vasarą ir čia prekiaujama vietine produkcija – kremais, trinktūromis, užpiltinėmis. Bendruomenei priklauso 85 rinkėjai-gamintojai, kurie norėdami parduoti savo pagamintą ar surinktą produkciją, moka 18 proc. komisinius bendruomenės namams. Patalpos sutvarkytos LEADER projekto lėšomis. Jokių sutarčių su tiekėjais nėra. Kadangi jie yra draugija verslo liudijimo gamintojams nereikia. Susipažinome su teminiu maršrutu „Baltas auksas - Geltonas auksas“ (LEADER turizmo plėtros projektas). Kėlimasis keltuvu į slidinėjimo kurortą Heiligenblut ir pristatyta infrastruktūra, sukurta pasinaudojant KPP turizmo plėtrai skirta parama. Heiligenblut miestelyje taip pat vyko darbinis susitikimas su seniūnu, kuris pristatydamas kultūros ir gamtos paveldo objektus supažindino su čia vykdytais infrastruktūriniais projektais, jų nauda bendruomenei bei miestelio įvaizdžiui.

Sekančią vizito dieną susipažinome su avių vilnos perdirbimo (vilnos plovimo, siūlų vijimo), vilnos gaminių gamybos ir pardavimo įmonėmis. Čia buvo pasinaudota KPP žemės ūkio plėtros projektams skirta parama. Mortschach kaimelyje įsikūręs ūkis vilnos apdorojimo darbus vykdo skirtingose lokacijose, priklausomai nuo atliekamų darbų fazės – plovimas, karšimas, verpimas. Panaudojant vilną, ūkyje pagaminamas galutinis produktas – vilnos antklodės, patiekiamos rinkai.

Vykimas prie Weissensee ežero. Miestelių prie ežero lankymas, pasivaikščiojimas. Kaimo turizmo sodybos „Ronacherfels“ lankymas. Šeimos verslui priklausančiame komplekse teikiamos apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos. Be abejo turizmo atžvilgiu vieta yra be galo palanki bei populiari tarp vietinių ir užsienio turistų.

Kaimo turizmo kompleksai ir kempingai, kurie dar buvo aplankyti teikia ne tik apgyvendinimo, bet ir maitinimo, kitų papildomų veiklų organizavimo paslaugas – „Dobringers Chalet-Dorf Warös“, atostogų apartamentai „Schluga“, „Moserhof“ bei kempingai „Sachsenburg“ ir „Kleblach-Lind“. Šie projektai priskiriami turizmo plėtros projektams, kurių finansavimo intensyvumas siekia iki 40 proc. Buvo akcentuojama, kad visi įgyvendinami projektai turi atitikti vietinės plėtros strategiją. LEADER programai 2014-2020 metų laikotarpiu skirta 5 proc. nuo Kaimo plėtros programos, kas sudaro 200 mln. Eur.

Šio vizito metu buvo susipažinta ne tik su turizmo plėtros projektais, tačiau ir su infrastruktūros, visuomeniniais, kurie skatina miestelių, kaimelių bendrystę bei bendradarbiavimą tarpusavyje, vykdant savo veiklas ir sukuriant pridėtines vertes vietovei. Kaimo teritorijose esantys turizmo objektai, vykdo įvairias papildomos veiklos, apjungiančias gamtinius bei kultūrinius išteklius ir iš dalies sprendžia sezoniškumo problemas.

  

Pasėlių deklaravimas 2020 metais
2020 / 05 / 20

Pasėlių deklaravimas 2020 metais

Informuojame, kad 2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d. Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą
2020 / 05 / 18

Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą

Šie metai atnešė į mūsų gyvenimus bei veiklas daug pokyčių ir netradicinių sprendimų. Tad nenuostabu, kad ir vasaros pradžios šventę organizuojame kiek kitokią. 2020 m. LKTA sezono atidarymas būtų vykęs Trakų rajone. O dabar skelbiame, kad gegužės 21 d. (ketvirtadienį) sezono pradžios vakarėlis vyks tiesiog kiekvieno mūsų n...
Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!
2020 / 05 / 11

Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!

2018 metų pabaigoje pradėjome įgyvendinti projektą "Tradicinių lietuviškų amatų gidas", kurio tikslas vykdant e. rinkodaros priemones didinti tradicinių Lietuvos amatų bei UNESCO kultūros paveldo objektų populiarumą bei žinomumą.
Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas
2020 / 04 / 24

Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas

Įgyvendindama projekto Baltic sea food veiklas, Lietuvos kaimo turizmo asociacija parengė vadovo vertimą, kuris yra skirtas vietinio maisto pardavimus vykdančioms tarpinėms įmonėms.
Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!
2020 / 03 / 31

Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!

Dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos renginio „Atviros dienos kaime“ data keisis! Planuojame akciją kelti į ankstyvą rudenį, tikimės, kad ši neganda bus praėjusi ir visi galėsime ramiai mėgautis pramogomis Lietuvos kaime.
Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 03 / 25

Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybos pasiruošusios prisidėti prie pagalbos medikams ir priimti juos saviizoliacijai nemokamai.
Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2020 / 03 / 11

Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2020 m. kovo 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) - vėjo jėgainių uoste
2020 / 03 / 09

Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) -...

Baltic sea food – tai Interreg programos Baltic sea region projektas, kurio metu yra kuriamas tvarus ir lankstus verslo modelis B2B (verslas verslui), kuris galėtų būti pritaikomas vietinio maisto pardavimo tinklams (tai tokios tarpinės įmonės tarp ūkininkų ar smulkių gamintojų bei vartotojų, dažniausiai iš HoReCa sektoriaus).
Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai
2020 / 03 / 04

Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai

Baigėsi Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos inicijuotas konkursas „Krašto auksas“, surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, vieš...
2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2020 / 03 / 02

2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

Registracija nuo 10:00 val. Susirinkimo pradžia - 11:00 val.
Partneriai