(0)

Juvelyrikos amatas Mažojoje Lietuvoje

Mažoji Lietuva – Kuršių Neriją, Nemuno deltą, Rusnę ir pajūrį apglėbiantis regionas. Čia, Klaipėdoje, Danutės Tikuižienės dirbtuvėse vyksta juvelyrikos amato edukacinės programos.

Ankstyviausi papuošalai Lietuvoje yra gintariniai kabučiai iš neolito laikotarpio ir sumedžiotų žvėrių apdoroti dantys. Iš apgludintų, apdrožtų bei ornamentais puoštų gintaro gabaliukų buvo daromi pakabučiai, o iš vamzdelinių ar rutulinių gabaliukų verti karoliai. Šiandieniniai juvelyrai, laikydamiesi tradicijų ir tiksliai parinkdami gintaro spalvą ir kokybę, veria gintarų vėrinius, kurie iki šiol yra svarbi tautinio kostiumo dalis. Dažnai gintaras juvelyrikoje derinamas su stiklu, emale, žalvariu, sidabru.

Dar senovėje žmonėms įspūdį darė paslaptingas gintaro atsiradimas, neįprastos jo savybės, įdomi spalva, spindesys bei malonus kvapas. Kada iš gintaro buvo pradėti gaminti papuošalai - galima tik spėlioti. Tačiau žinoma, kad gintarą apdirbinėdavo titnaginiais peiliais, šlifuodavo akmeniniais galąstuvais ir smėliu. Gintariniai papuošalai turi ir simbolinę reikšmę. Papuošalai, amuletai tariamai žmogų gydo, ramina, saugo nuo blogos akies.

Atvykite į Mažąją Lietuvą kartu su šeima pažinti juvelyrikos amatą. Sužinosite istorinę, simbolinę šios veiklos reikšmę, o mažuosius ir save galėsite papuošti įvairiais rankų darbo juvelyrikos dirbiniais.

Partneriai