(0)

2022 m. akcijos rezultatai

Šeštąjį kartą organizuota iniciatyva kvietė pabėgti iš miesto ir ankstyvą rudenį praleisti gamtos apsuptyje, mėgaujantis sezoninėmis gėrybėmis, susipažįstant su dvarais, muziejais, pažintiniais takais, regioniniais parkais. O kur dar įvairiausios edukacijos, amatininkų rengiami susitikimai, galimybė pabuvoti ūkiuose ir pabendrauti su gyvuliukais – buvo išties įsimintinas savaitgalis kaime. Šiais metais akcija „Atviros dienos kaime“ įvyko antrąjį rugsėjo savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 60 dalyvių: 16 kaimo turizmo sodybų, 14 ūkių, 6 dvarai ir parkai, 5 muziejai, 4 bendruomenių centrai, 4 kelionių bei pramogų organizatoriai, 4 kulinarinio paveldo puoselėtojai, 3 amatininkai-menininkai, 3 kempingai-stovyklavietės bei 1 kavinė.

Lankomi ūkiai ir sodybos buvo pasklidę po visą šalį. Lankytojai objektus galėjo rasti net 29 skirtinguose Lietuvos rajonuose. Daugiausiai dalyvių buvo Joniškio rajone, čia galima buvo aplankyti 6 skirtingus objektus. 5 dalyviai laukė Šakių rajone, po 4 dalyvius lankytojų laukė Molėtų bei Rokiškių rajonuose. Kaip ir praėjusiais metais, didelė dalis savo duris atvėrusių dalyvių akcijoje dalyvavo pirmą kartą, todėl lankytojai, kurie ne pirmus metus akcijos dienomis vyko į kaimą, tikrai turėjo galimybę išsirinkti naujų, neatrastų vietovių.

Po renginio apklausėme dalyvius, sužinojome kaip jiems sekėsi ir kokių patarimų turi organizatoriams. Kadangi renginio savaitgalį oras nelepino, vėl buvo prieita išvada, kad renginį geriau organizuoti vėlyvą pavasarį. Tad trumpam užbėgame už akių ir pranešame, kad 2023 metais renginys vyks gegužės mėnesį! Sekite informaciją, nes registracija bus paskelbta visai neužilgo (2023 m. sausį). Taip pat respondentai šį kartą pranešė, kad didžioji dauguma lankytojų skambino tik tą pačią dieną ar atvyko nesiregistravę. Stengėmės aiškiai iškomunikuoti, jog registracija būtina, norint suvaldyti srautus ir planuojant savo laiką, tikimės, kad kitąmet keliautojai vėl atsakingiau pažiūrės į savo kelionės planavimą iš anksto. Iš viso akcijos metu ūkiuose, sodybose, pas amatininkus, bendruomenių ir kultūros namuose viešėjo beveik 1000 lankytojų (2017 m. – 1750, 2018 m. – 2200, 2019 m. – beveik 2400, 2020 m. - 2300, 2021 m. - 1000). Didžioji dalis visų lankytojų buvo šeimos, draugų kompanijos bei mokyklų grupės.

Lankytojų skaičius lankomuose objektuose buvo labai skirtingas, kai kurie dalyviai nesulaukė nei vieno lankytojo, kitus – akcijos savaitgalį aplankė virš 50 svečių. Apklausa parodė, kad lankytojams labiausiai patiko gyvas bendravimas su objekto šeimininkais, jo rodomas dėmesys. Taip pat degustacijos ir galimybė įsigyti produkcijos. Žinoma, kaip visuomet daug dėmesio ir meilės susilaukė gyvuliukai, keliautojus žavėjo galimybė juos pamaitinti, su jais įsiamžinti.

Kaip ir kasmet, akciją viešinti padėjo „We love Lithuania“, jie parašė tris straipsnius pristatant skirtingas veiklas ir dalyvius. Taip pat 5 straipsniai apie kiekvieną regioną ir ką jame nuveikti pasirodė LKTA naujienose. Greta šių straipsnių buvo pasirodę daug žinučių skirtinguose dienraščiuose,  taip pat apie akciją nuolatos buvo skelbiamos žinutės socialiniuose tinkluose. Be to, LKTA suorganizavo žurnalistų viešinimo turą. Šiemet aplankėme Radviliškio, Kėdainių ir Kaišiadorių rajonų objektus.

Dėkojame akcijos dalyviams ir partneriams už kartu atliktą darbą, investuotą laiką ir dalyvavimą! Iki susitikimo 2023 metais!

2022 m. dalyviai:

Partneriai