(0)

2020 m. akcijos rezultatai

Šiais metais, kaip visada, akciją buvo planuojama organizuoti gegužės mėnesį. Buvome surinkę kaip niekad daug dalyvių (100), kurie norėjo atverti savo duris lankytojams. Tačiau dėl COVID renginį teko nukelti ir jis įvyko pirmąjį rugsėjo savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 81 dalyvis: 31 kaimo turizmo sodyba, 13 ūkių, 8 muziejai, 6 bitininkai, 4 bendruomenių centrai, 4 amatininkai-menininkai, 3 žirgynai, 2 stovyklavietės, 2 kelionių bei pramogų organizatoriai, 2 parkai, 2 pirtininkai, 2 kulinarinio paveldo puoselėtojai, muzikos festivalis bei turizmo informacinis centras.

Lankomi ūkiai ir sodybos buvo pasklidę po visą šalį. Lankytojai objektus galėjo rasti net 33 skirtinguose Lietuvos rajonuose. Daugiausiai dalyvių buvo Rokiškio rajone, čia galima buvo aplankyti 10 skirtingų objektų. 5 dalyviai lankytojų laukė Plungės rajone, po 4 objektus Ignalinos, Klaipėdos, Šakių, Vilniaus bei Molėtų rajonuose. Įdomu tai, kad daugiau nei pusė dalyvių šioje akcijoje dalyvavo pirmą kartą, todėl lankytojai, kurie ne pirmus metus akcijos dienomis vyko į kaimą, tikrai turėjo galimybę išsirinkti naujų, neatrastų vietovių.

Po renginio apklausėme dalyvius, sužinojome kaip jiems sekėsi ir kokių patarimų turi organizatoriams. Daugelis džiaugėsi, jog akcija nusikėlė į rudenį, nes turėjo daugiau ką pasiūlyti lankytojams, nei kad pavasarį. Taip pat respondentai atsakė, kad didžioji dauguma lankytojų registravosi iš anksto, o tai padėjau saugiai priimti lankytojus. Džiaugiamės, kad nepaisant tvyrančios įtampos dėl COVID pavojaus, žmonės vis tiek pasirinko keliauti Lietuvos kaime. Iš viso akcijos metu ūkiuose, sodybose, pas amatininkus, bendruomenių ir kultūros namuose viešėjo virš 2300 lankytojų (2017 m. – 1750, 2018 m. – 2200, 2019 m. – beveik 2400). Didžioji dalis visų lankytojų buvo šeimos, darbo kolektyvai ir moksleivių grupės.

 

Lankytojų skaičius lankomuose objektuose buvo labai skirtingas, kai kurie dalyviai nesulaukė nei vieno lankytojo, kitus – akcijos savaitgalį aplankė virš 250 svečių. Žinoma, buvo ir tokių ūkių, sodybų, kurie lankytojams turėjo atšaukti apsilankymus dėl ribojamų srautų bei saugumo sumetimų. Tačiau, kai kurie jų sutarė ir apsilankymus nukėlė į tolimesnius savaitgalius. Džiugu, kad akcija paskatino planuoti ateities kelionės Lietuvoje!

Apklausa parodė, kad lankytojams įdomiausia buvo vykti į objektus, kur galima buvo pamatyti ir susipažinti su gyvūnais, juos pašerti ir su jais pabendrauti. Taip pat vietinis maistas susilaukia vis daugiau dėmesio ir įvertinimo. Daug pramogų galėjo atrasti ir aktyvaus poilsio mėgėjai. Nors „Basakojų takas“ (Jonavos r.) akcijoje dalyvauja jau trečius metus, bet šis objektas buvo vienas lankomiausių!

Šiemet akciją viešinti padėjo „We love Lithuania“, jie parašė penkis straipsnius penkiomis temomis, ką galima buvo nuveikti akcijos dienomis. Greta šių straipsnių buvo pasirodę dar daug žinučių skirtinguose dienraščiuose, LKTA prezidentė Agnė Vaitkuvienė davė ne vieną interviu žurnalistams, bei apie akciją nuolatos sukuosi žinutės socialiniuose tinkluose. Be to, LKTA suorganizavo žurnalistų viešinimo turą. Šiemet aplankėme Vilniaus, Molėtų ir Anykščių rajonuose įsikūrusius objektus. Po šio turo pasirodė daug įdomių straipsnių. O aktyvus „Keliaujančios mamos“ įsitraukimas komunikacijoje padėjo viešinti akciją tikslinei grupei – šeimoms.

Smagu, kad dalyviai yra kupini optimizmo ir daugumą jų yra pasirengę dalyvauti šioje iniciatyvoje ir ateityje! Džiaugiamės, kad ši akcija padeda kaimo verslams atrasti naujų klientų ir galimybių viešintis, o keliautojams – atrasti neregėtų vietovių bei galimybę susipažinti su Lietuvos kaimu. Dėkojame akcijos dalyviams ir partneriams už kartu atliktą darbą, investuotą laiką ir dalyvavimą! Tikimės, šią akciją organizuoti ir kitais metais, bei susilaukti dar daugiau dėmesio!

Partneriai