(0)

Palangos botanikos parkas (Birutės parkas)

Jaukus poilsis Palangoje neįsivaizduojamas ne tik be jūros, bet ir be pasivaikščiojimo vienu iš gražiausių parkų Rytų Europoje – Birutės parku. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki tol buvo kemsynais apaugusios pelkės. Grafų užsakymu šioje vietoje buvo iškasti tvenkiniai, o gruntas panaudotas būsimo dvaro pylimui. 1897 metais ant jo buvo pastatyti neorenesansinio stiliaus rūmai, kuriuose šiuo metu įsikūręs garsusis Gintaro muziejus.

Jau dešimtus metus parke vykdomas projektas "Birutės parko istorijos atspindžiai", lankytojus nebyliai nukeliantis į kurorto praeitį, grafų Tiškevičių laikus. Kiekvieną vasaros ketvirtadienį parke galima sutikti ramiai vaikštinėjančius personažus, įkūnijančius praėjusiame amžiuje Palangoje gyvenusius grafus Tiškevičius bei jų svečius. Autentiška aktorių apranga pasiūta pagal išlikusias grafų Tiškevičių šeimos fotografijas. Atkurti papuošalai ir tokios detalės kaip senovinis dviratis ar vaikiškas vežimėlis Birutės parko lankytojams dovanoja tikrumo, o ne teatro įspūdį. Rugsėjį parkas pražysta naujomis spalvomis – čia rengiama šventė "Birutės parko diena". Tai renginys, skirtas ramaus ir jaukaus poilsio gamtoje mėgėjams.

Paveldo sodas:

Palangos botanikos parkas – Palangos Gintaro muziejų supantis botanikos parkas. Tai vienas iš gražiausių, turtingiausių, geriausiai tvarkomų parkų Lietuvoje. Įkurtas jis šventojo Birutės miško teritorijoje ir ilgą laiką vietinių gyventojų vadintas Birutės parku. Jo plotas – 101,3 ha. Talentingai suprojektuotas sodas pasižymi didele vaizdų įvairove, su meistriškai išvedžiotais takais, aikštelėse įrengtais gėlynais, 2 tvenkiniais, mažosios architektūros elementais. 

Paskutiniais metais parko egles stipriai nuvargino sausros. Botanikos parko darbuotojai rūpinasi, kad parke būtų auginama pamaina senstantiems medžiams, kad sunykusiųjų vietą užimtų nauji sodinukai. 

Partneriai