(0)

Japoniškas sodas

Tai - didžiausias Europoje (16 ha) Meistro iš Japonijos Hajime Watanabe ir gydytojo Šarūno Kasmausko kuriamas Japoniškas sodas Kretingos rajone su bonsai medelių kolekcija, akmenų zen sodu, sakuromis ir tvenkiniais. Čia:

• Teikiamas apgyvendinimas poilsio nameliuose - vilose, nakvynė ant tatami čiužinių.
• Galima pasisodinti ir auginti savo vardinę sakurą.
• Galima susiorganizuoti fotosesija su autentišku kimono.
• Susipažinti su bonsai medelių kolekcija.
• Atsipalaiduoti arbatos namelyje - žalia arbata Matcha ir sakurų žiedų arbata.
• Pasimėgauti ritualine pirtimi.
• Poilsiauti gamtoje, išmėginti pramoginę žūklę.
• Apžiūrėti akmenų zen sodą, akmenų ratą, susipažinti su pagoniškais ritualais.

Sodas pradėtas kurti 2007 m. pabaigoje, plynoje vietoje, pagal senąsias japoniško sodo tradicijas, atkartojant natūralią gamtą, kur nei vienas elementas neturi išsiskirti iš kitų. Svarbiausiai – subalansuota visuma. Tai – susikaupimo ir savęs pažinimo vieta.

Sodas, tai vieta ir japonų kultūros pažinimui - arbatos namelyje galima susipažinti su arbatos ruošimo tradicija, pasimėgauti japoniška žalia arbata Matcha, sakurų žiedų arbata, pasijausti tikra japone – apsirengti autentišku kimono bei pabendrauti su sodo kūrėjais.

Sode vyksta japoniški festivaliai, japonų kultūros dienos, įvairūs renginiai japonų tradicijų puoselėjimui.

Į sodą atvykę svečiai turi retą progą apsigyventi tiesiog sode. Nuomojami svečių nameliai - vilos. Jų miegamuosiuose – japoniško stiliaus žemos lovos, ant kurių patiesti tradiciniai japoniški žolės čiužiniai – tatamiai. Ši vieta yra ideali žmonėms, kurie nori pabėgti nuo didmiesčio šurmulio ir trokšta atsidurti ramios gamtos prieglobstyje.

Paveldo sodas:

Didžiausias Japoniškas sodas Europoje (16 ha) pradėtas formuoti 2007 m. Sodo teritorijoje įrengta tradicinių aromatinių augalų kolekcija, sodas ir daržas, kuriuose puoselėjamos senosios kultūrinių augalų rūšys. Iš senųjų daržo augalų yra auginamos morkos, burokėliai, kopūstai ir kt. Surinkta labai didelė senųjų veislių pomidorų kolekcija. Verta išskirti svogūnų, ypač daugiaaukščių ir česnakų kolekcijas, kurios pasižymi skiringomis veislėmis. Aromatinių ir vaistinių augalų kolekcijoje yra diemedis, mėta, kietis, raudonėlis, gelsvė, čiobrelis ir kiti tradiciniai liaudies medicinoje naudojami augalai.

Partneriai