Asociacijos naujienos

2017-09-09

Kviečiame sodybas ir ūkius pristatyti lankytojams ūkininkavimo tradicijas


Įgyvendinant projektą „Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje - Lietuvoje“ (Nr. LLI-65), numatoma plėtoti agroturizmo produktus Interreg programos teritorijoje Latvijoje ir Lietuvoje. Kviečiame ūkius, sodybas, muziejus ir kitus objektus, kurie gali lankytojams pristatyti tradicinį ūkininkavimą, dalyvauti projekte.

Siekiant atskleisti tradicinio ūkininkavimo ypatumus bei tradicinį kaimo turizmą paversti patrauklesniu keliautojams, dalyvauti projekte kviečiami sodybos ir ūkiai, kuriuose vis dar išlaikomos ūkininkavimo, žuvininkystės, amatų ir maisto gamybos bei perdirbimo tradicijos. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas sodyboms ir ūkiams, kurie yra pasirengę ir nori suteikti galimybę turistams susipažinti su tradiciniu ūkininkavimu bei amatais.

Atrinkti objektai bus susieti turistiniais maršrutais, skatinant keliavimą ir ilgesnę viešnagę Lietuvos ir Latvijos kaimuose. Paprastai turizmas yra sezoninis ir didžiausias turistų srautas tenka nuo birželio iki spalio mėnesių. Tačiau projekte numatomų veiklų ir produktų pasiūla galimai padidins turistų aktyvumą bei kaimo turizmo sodybose išlaikys pastovų vidutinį lankytojų srautą visus metus.

Projekto produkto koncepcija: lankytojams atviri ūkiai, sodybos, muziejai ir kitos vietos, kurias galima aplankyti ir pažinti tradicinį ūkininkavimą bei tradicinius amatus. Ūkiuose ir sodybose teikiamos paslaugos: ūkio ar sodybos apžiūra, ekskursijos ir edukacinės programos, atskleidžiančios ūkininkavimo ir gamybos procesus nuo tradicinių iki šiuolaikinių (žuvų rūkymas, duonos kepimas, keramika ir t.t.); lankytojų apgyvendinimas; interaktyvios pramogos; produktų degustacijos; produktų ir suvenyrų pardavimas.

Įgyvendinus projektą, keliautojus džiugins žemėlapis su mažiausiai 100 Lietuvos ir Latvijos ūkių ar sodybų, kurie bus įtraukti į 10 skirtingų keliavimo maršrutų. Informacija bus pateikta ir Lietuvos bei Latvijos kaimo turizmo asociacijų svetainėse.

Ūkiai, kurie nori dalyvauti projekte, savo tinkamumą gali pasitikrinti apraše apie tradicinio ūkininkavimo produkto kriterijus.

Jei susidomėjote, susisiekite el. paštu komunikacija@atostogoskaime.lt

--

Projekte kviečiame dalyvauti ūkius, esančius Interreg programos teritorijoje: Kauno, Utenos, Panevėžio, Šiaulių, Telšių ir Klaipėdos apskrityse.

 

Projektą „Agri-Heritage“ remia Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa 2014-2020.

Specialūs pasiūlymai
Paskutinė minutė

Sodyba „Poilsis Vištytyje“

Vilkaviškio rajonas

liko: 6 d. 8 val. 1 min.

Sodyba „Duburiai“

Ukmergės rajonas

liko: 6 d. 8 val. 1 min.