(0)
2021 / 10 / 21

Įvyko tarptautinė konferencija „Vietinio maisto kultūros skatinimas. Kavinė namuose“

Spalio 20 d. Prienų rajone įvyko tarptautinė konferencija „Vietinio maisto kultūros skatinimas. Kavinė namuose“. Kartu LKTA nariai uždarė XXIV-iąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.

Konferenciją pradėjome su LR Žemės ūkio ministerijos, ministro patarėjo Daivaro Rybakovo sveikinimo žmodžiu, po to sekė Lietuvos kaimo turizmo asociacijos direktorės Dianos Dubatauskienės pranešimas apie vietinio maisto kultūrą Lietuvoje. Ji papasakojo, kokios gastronominio turizmo patirtys traukia tiek vietinius, tiek užsienio turistus.

Konferencijoje turėjome pranešėjų iš kaimyninių šalių - Latvijos ir Estijos. Latvijos kaimo turizmo asociacijos "Lauku Ceļotājs" ekspertas Juris Smalinskis pasidalino gerąja savo šalies gastronomino turizmo patirtimi, o Estijos kaimo turizmo asociacijos "Puhkus Maal" prezidentė Raili Mengel papasakojo apie Estijoje tradiciją tapusį renginį "Vienos dienos kavinės namuose".

Koks renginys apie maistą, jei nebūtų, ką iš tiesų paskanauti? Dienai įpusėjus turėjome įdomius kontaktų mugės narys-nariui prisistatymus, kurių metu dalyviai pasidalino savo sėkmės istorijomis bei surengė įvairių patiekalų degustacijas. Linos Černiauskienės kaimo turizmo sodyba pristatė Dzūkijos pasididžiavimą - grikių pyragą bei papasakojo apie savo sodyboje vykstančias edukacijas. Rezidencija "Grįžulo Ratai" pristatė Sūduvos krašto patiekalus, o Kaimo turizmo sodyba Iešnalė šeimininkė, persirengusi tautiniais rūbais, pristatė Žemaitijos kulinarinį paveldą ir surengė šių krašto patiekalų degustaciją.

Naujieji asociacijos nariai Vilkinė gastro pravedė savo gaminamo midaus degustaciją, sodyba Raudonkalnis pristatė savo ganėtinai naują produktą - įvairių skonių medų.
Konferencijos metu taip pat buvo pristatyti gerieji KPP pavyzdžiai, o Etninės kultūros globos taryba suorganizavo diskusiją apie Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą - kokios patirtys yra iki šiol ir, kokie siekiai yra iškelti ateityje.
 

Labai džiugiu, jog į šiuos mūsų renginius susirenka gausus būrys nuostabių LKTA narių. Mūsų stiprybė - vienybėje!

Ačiū visiems pranešėjams, kurie skyrė laiko atvykti į renginį bei pasidalinti savo patirtimi su mumis!

Ir NUOŠIRDUS AČIŪ sodybai "Grand Vila" bei jos šeimininkui Pauliui už pagalbą organizuojant renginį!

Projektui įgyvendinti skiriama iki 33 687,00 Eur dydžio parama su 90 proc. iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 28 633,95 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 5 053,05 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

Įvyko seminaras „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“

2021 / 08 /

Įvyko seminaras „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“

Rugpjūčio 30 d. suorganizavome antrą mokymų ciklo „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“ seminarą, kuris įvyko Klaipėdos r., Petrutės Račkauskienės sodyboje.
Informacija kuriantiems etnokultūrinę kaimo turizmo sodybą
2021 / 11 / 23

Informacija kuriantiems etnokultūrinę kaimo turizmo sodybą

Etninės kultūros globos taryba siekdama, kad Lietuvoje atsirastų kuo daugiau kaimo turizmo sodybų, kuriose plėtojamos senosios architektūros tradicijos, parengė vaizdo pasakojimų bei kitos informacijos rinkinį.
Priminimas - lapkričio 9 d. vyks tarptautinė konferencija „Pan-Baltic Hiking Conference“
2021 / 11 / 03

Priminimas - lapkričio 9 d. vyks tarptautinė konferencija...

PRIMINIMAS! Vis dar galite registruotis į tarptautinę konferenciją "Pan-Baltic Hiking Conference", kuri vyks lapkričio 9 d. nuotoliniu būdu ZOOM platformoje.
AGRICONT projekto kelionė į Sakartvelą
2021 / 10 / 29

AGRICONT projekto kelionė į Sakartvelą

Praėjusią savaitę, vykdydami projektą AGRICONT, vykome į Sakartvelą. Kartu su Lietuvos klasterių, bendruomenių ir asociacijų atstovais atvykome į Tibilisį, kur tris dienas dalyvavome dalykiniuose susitikimuose su vietiniais projekto partneriais ir smulkaus verslo atstovais.
Kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Pan-Baltic Hiking Conference“
2021 / 10 / 14

Kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Pan-Baltic Hiking...

Mieli žygeiviai, kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Pan-Baltic Hiking Conference“, kuri vyks lapkričio 9-10 d. hibridiniu būdu (gyvai ir nuotoliu).
Pristatome geruosius KPP įgyvendinimo kaimo turizmo versle pavyzdžius
2021 / 10 / 13

Pristatome geruosius KPP įgyvendinimo kaimo turizmo versle pavyzdžius

Kaimo turizmo veikla bendradarbiavimo pagrindu geba apjungti net kelias veiklos sritis – apgyvendinimą, vietinį maistą, amatus, tautinį paveldą bei kitas teikiamas papildomas pramogas ar paslaugas kaimo vietovėje.  
Suorganizavome nuotolinį seminarą „Pridėtinės vertės kūrimas kaimo turizmo versle“
2021 / 10 / 12

Suorganizavome nuotolinį seminarą „Pridėtinės vertės kūrimas kaimo...

Lietuvos kaimo turizmo asociacija vykdo projektą „Kultūrinis šeimų laisvalaikis Lietuvos kaime“, kuriuo siekia prisidėti prie ES komunikacijos „Kurianti Lietuva“ krypties įgyvendinimo ir skatinti Lietuvos šeimas su vaikais pažinti lietuviškus tradicinius amatus bei kulinarinį paveldą, o kaimo turizmo ...
Dalyvavome VII Europos kaimo turizmo kongrese Suomijoje
2021 / 10 / 08

Dalyvavome VII Europos kaimo turizmo kongrese Suomijoje

Tris dienas Suomijoje, Lahti regione, vyko VII-asis Europos kaimo turizmo kongresas. Šis renginys mums buvo ypatingas ne tik dėl galimybės keliauti, gyvai susitikti su kolegomis iš visos Europos, bet ir dėl to, kad renginio metu minėjome Europos kaimo turizmo federacijos 30-metį.
Pabaigėme seminarų ciklą „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“
2021 / 09 / 30

Pabaigėme seminarų ciklą „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo...

Rugsėjo 28 d. suorganizavome trečiąjį ir paskutinį ciklo „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“ seminarą, kuris įvyko Kėdainių r., sodyboje „Medžiotojų sostinė“.
AGRICONT projekto lietuvių susitikimas
2021 / 09 / 13

AGRICONT projekto lietuvių susitikimas

Rugsėjo 10 dieną turėjome dar vieną AGRICONT projekto susitikimą, kurio tikslas buvo suvesti projekte dalyvaujančias Lietuvos organizacijas bei asociacijas su smulkiais kaimo turizmo verslininkais. Tokį patį susitikimą savo šalyje surengė ir Gruzijos partneriai su savo atrinktomis organizacijomis.
"Atviros dienos kaime 2021" rezultatai
2021 / 09 / 08

"Atviros dienos kaime 2021" rezultatai

Šiais metais akcija „Atviros dienos kaime“ vėl įvyko rugsėjo pirmąjį savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 55 dalyviai: 17 kaimo turizmo sodybų, 12 ūkių, 7 amatininkai-menininkai, 6 muziejai, 5 bendruomenių centrai, 3 kelionių bei pramogų organizatoriai, 2 kulinarinio paveldo puoselėtojai, 2 dvarai bei 1 kavinė.
Partneriai