Atviros dienos kaime dalyvis Mokslininkų sodyba

Akcijos „Atviros dienos kaime" dalyvis!

Akcijos pasiūlymas - atvykite į Mokslininkų ūkį!

Gegužės 11 d. 11 val. žygis po pelkę, mišką, apylinkes. Pasivaikščiojimas po pievas, arbatžolių prisirinkimas. Gegužės 11 d. nuo 12 val. grojimas lietuvių liaudies instrumentais, dainavimas. Paskaita apie lietuvių pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą. Gegužės 11 d. 17 val. Sutartinių  giedojimo vakaras, apeigos šventvietėje. Gegužės 12 d. nuo 12 val. aliejaus ir hidrolatų gaminimas ir degustacija: saulėgrąžų, linų, kanapių, sezamo, moliūgų, žemės, lazdynų, migdolų riešutų. Veikla ūkyje: avių, žirgo šėrimas, lankymas, darbas sode. Miegojimas ar poilsiavimas name medyje.

Ūkį galite aplankyti:

gegužės 10 - 12 dienomis.

Išankstinė registracija telefonu +370 699 45718 būtina.

------

Daugiau informacijos apie ūkį:

Sodyba siūlo pasivaikščiojimus, žygius po miškus, Praviršulio pelkę, piliakalnius. Norintiems apsistoti - nakvynė senovinėje sodyboje. Svečiai gali pasimokinti kepti duoną, raugti varškę, pasigardžiuoti kanapių arbata, duona su kanapine druska ar medumi, paragauti avienos. Sodyboje laikomi žemaitukai ir avytės, galima su jais pabendrauti.

Sodyba rengia įvairias šventes lauke, Lietuviškas senovines šeimų apeigas. Gamina dirbinius iš molio, mokina groti lietuviškais muzikos instrumentais ir dainuoti lietuviškas sutartines.

Dr. Daiva Šeškauskaitė - dainų atlikėja, muzikantė, lektorė, apeigų vedėja ir renginių organizatorė veda lietuviškas apeigas, šventinimą, įsirašymą į merginas, vyrus, vardynas, sužadėtuves, žiedynas, vestuves, šermenis. Įvairiomis progomis koncertuoja, veda užsiėmimus, paskaitas apie lietuvių gamtos tikėjimą, pasaulėžiūrą, pasaulėjautą, mitologiją, jaunimo ir porų problemas.

Mokslininkai kviečia praleisti laisvalaikį miške, pelkėje, susipažinti su augalais, laumžirgiais. Dvi dienas tapti senaisiais lietuviais, pasinerti į švenčių apeigų pasaulį. Išmokti nors vieną lietuvišką dainą ir sutartinę. Išmokti groti nors vienu lietuvišku instrumentu. Pabūti pirmą kartą pagonių šventės dalyviu. Pagydyti sielą ir kūną. Paragauti kanapių ir gamtos teikiamų produktų. Galėsite įsigysiti kanapių produktų, avienos. Eisite į žygį, miegosite gamtoje, daržinėje ar name. Pasimėgausite pirties apeigomis.