„Odos dirbtuvės“

Odos apdirbimo amatai

Pažintį su oda amatininkė pradėjo nuo 1978 metų, kai įsidarbino Kauno Dailės kombinato odos ceche. Čia teko kurti ir autorinius mažo tiražo darbus, vėliau, baigusi Vilniaus dailės institutą (dabar VDA), dirbo meno vadove Dizaino studijoje „Opus“, o šiuo metu – mažojoje bendrijoje „Mobili meno mokykla“. Oda ir prisilietimas prie jos lydi per visą kūrybinį gyvenimo laikotarpį, nuolat suteikdami naujų eksperimentų ir atradimų džiaugsmą.  Darbas su šia nuostabia medžiaga, bendravimas su mėgstančiais išbandyti savo galimybes kurti ir pajusti šio įdomaus amato vingrybes žmonėmis skatina dar aktyviau savo patirtį perteikti jaunajai kartai. Daugiau informacijos interneto svetainėje: https://mmmokykla.lt/

Edukacinės programos tikslas

Supažindinti su tradiciniu odininkystės amatu, istorija, darbo subtilybėmis. Leisti kiekvienam prisijungti prie gaminimo proceso bei sukurti savo dirbinį.

Veiklos: Susipažinsite su odos rūšimis, apdirbimo įrankiais, įvairiais senovėje gamintais odos dirbiniais (kapšais, diržo krepšiais, diržais, avalyne ir kt.), išbandysite odos ornamentavimo ir apdirbimo įrankius. Kiekvienas pasigamins renesansinę apyrankę iš jau paruoštų medžiagų.

Edukacijoms reikiama įranga, medžiagomis ir įrankiais pasirūpiname ir atsivežame patys.

Edukacijos trukmė: vienai grupei gali svyruoti nuo 2 iki 4 valandų, priklausomai nuo temos ir poreikių.

Dalyvių skaičius: grupės iki 15 asmenų.

Vieta: Jūsų sutartoje su amatininku vietoje.

Sezoniškumas visus metus.

Kalbos: lietuvių, rusų.

Būtina išankstinė registracija!

Tautinio paveldo produkto sertifikatas Nr. 00358, 2011-07-14.

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo