(0)
2023 / 03 / 20

Parengtos dvi metodologijos ekologinio turizmo tema

Įgyvendinant European Green Belt projektą „Ekoturizmo sprendimai smulkiems kaimo verslininkams Europos žaliojoje juostoje Lietuvoje“ drauge su išoriniais ekspertais parengėme dvi metodologijas - pirmoji skirta smulkiesiems verslininkams, kuri yra tarsi vadovas padedantis įsivertinti ir patariantis kaip plėtoti ekoturizmo paslaugas, naudojant tvarius gamtos išteklius ir ekosistemomis pagrįstus metodus. Antroji metodologija skirta turistams, norintiems pradėti keliauti tvariau.

Ekoturizmas yra viena iš sparčiausiai augančių darnaus turizmo rūšių. Šiuolaikinis turizmas jau sunkiai įsivaizduojamas be darnaus požiūrio į keliones, o ekoturizmas laikomas vienu iš geriausių būdų skatinti darnų regionų vystymąsi. Ekologinio turizmo plėtra gali būti naudinga plėtojant vietos ekonomiką ir visuomenės vystymąsi, taip pat saugant aplinką. Norint plėtoti šią turizmo rūšį, reikalingas integruotas suinteresuotųjų šalių požiūris, apimantis ekonominius, aplinkosauginius ir etinius procesus.

Pastaraisiais metais ypač išaugo susidomėjimas ekoturizmu. Keliautojai ieško būdų keliauti tvariau, ieško turizmo industrijos nepaliestų vietų ir unikalių patirčių. Ypač išpopuliarėjo turistų noras „pagyventi kaip vietiniam“: užsiimti ta vieta, kuria užsiima vietiniai gyventojai, lankytis vietinių gyventojų pamėgtose vietose ir valgyti vietinių gyventojų mėgstamą maistą. Toks turizmas minimaliai įtakoja vietinės aplinkos ir gyvenimo būdo pokyčius, o kartu turi teigiamos įtakos vietos bendruomenių puoselėjimui ir regionų gyvybingumo išsaugojimui.

Tad pristatome dvi metodologijas, kurios padės kurti tvaresnes turizmo paslaugas bei paskatins turistus rinktis ekologinio turizmo paslaugų teikėjus:

PASLAUGŲ ATITIKIMO EKOTURIZMO KRITERIJAMS VERTINIMO IR VYSTYMO METODIKA TURIZMO PASLAUGŲ TEIKĖJAMS

KAIP KELIAUTI TVARIAI? PATARIMAI PRADEDANČIAJAM EKOTURISTUI

 

Šis projektas įgyvendinamas gavus Europos Sąjungos projekto BESTbelt finansinę paramą. Už šio projekto turinį atsako tik Lietuvos kaimo turizmo asociacija ir jokiu būdu negalima laikyti, kad jis atspindi Europos Sąjungos poziciją.

 

 

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų turizmui
2023 / 06 / 02

Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų...

Gegužės viduryje Sakartvele vyko IV-oji tarptautinė kaimo turizmo konferencijoje, kur asociacijos prezidentė skaitė pranešimą apie Lietuvos kaimo turizmą, pasidalino geraisiais mūsų narių pavyzdžiais bei pristatė Miško tako projektą.
Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai
2023 / 05 / 30

Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo suorganizuotos septintus metus iš eilės! Šiemet Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas, amatininkus ir kitus įdomius objektus.
Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija
2023 / 05 / 15

Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 100 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams.
Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva
2023 / 05 / 08

Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva

Mėgstate aktyvų laisvalaikį gamtoje? O gal atvirkščiai – atvykę į mišką, prie ežero ar į sodybą norite atsipalaiduoti, mėgautis gaiviu oru ir ramybe? Visai nesvarbu, kokį poilsį renkatės, galime jus užtikrinti, jog akcijos „Atviros dienos kaime“ metu atrasite pasiūlymų, kurie atitiks būtent jūsų poreikius. Jau sep...
Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija
2023 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija

„Atviros dienos kaime“ organizuojamos jau septintus metus iš eilės! Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime, kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas ir pan. Žygiai miškuose, aktyvios pramogos sodybose, pažinti...
Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“
2023 / 04 / 27

Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo...

Balandžio 25 d. Klaipėdos rajone įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“. Kartu LKTA nariai aidarė XXVI-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Atviros dienos kaime 2023 – Suvalkija
2023 / 04 / 24

Atviros dienos kaime 2023 – Suvalkija

Dar neturite planų gegužės 19–21 dienomis? Jei taip, rekomenduojame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime. Jau septintąją kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“ kviečia apsilankyti skirtinguose Lietuvos kampeliuose įsikūrusiuose ūkiuose, sodybose, muziejuose, dvaruose, bendruomenių centruose ir kituose įdomiuose ...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2023“
2023 / 04 / 21

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2023“

Balandžio 19 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų susipažino su 7 išskirtiniais objektais Molėtų, Utenos ir Ukmergės rajonuose.
Atviros dienos kaime 2023 - Žemaitija
2023 / 04 / 17

Atviros dienos kaime 2023 - Žemaitija

Šylant orams norite kuo daugiau laiko praleisti gamtos apsuptyje? Jei taip, siūlome sudalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime“. Tai – septintus metus iš eilės organizuojama iniciatyva, kuri šiemet vyks gegužės 19–21 dienomis. Renginio metu įvairūs Lietuvos ūkiai, sodybos, bendruomenių centrai, muziej...
Partneriai