(0)
2020 / 08 / 20

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime“

Rugpjūčio 18 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Virš 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 5 išskirtinius objektus Vilniaus, Molėtų bei Anykščių rajonuose.

Šiemet akcija „Atviros dienos kaime“ kitokia. Kasmet ši iniciatyva vykdavo pavasarį, dabar dėl pandemijos akciją organizuojame rudenį, tačiau tikimės ne ką mažesnio lankytojų susidomėjimo. Surinkome virš pusšimčio dalyvių ir tikrai turėjome iššūkį iš visų dalyvių atrinkti tik kelis objektus, kuriuos aplankėme su viešinimo grupe.

Pirmasis aplankytas objektas – Žolynų namai (Vilniaus r.), tai naudingų augalų ir žinių ūkis-edukacinis projektas. Šeimininkė Rasa Buslavičienė teigia, kad kasmet mėgina suskaičiuoti visas savo ūkyje auginamas žoleles, tačiau to tiksliai padaryti niekad nepavyko, bet skaičiuojama, jog jos žolynuose galima rasti virš 600 įvairių rūšių augalų. Apie jų pritaikymą kasdienybėje bei naudą sveikatai šeimininkė galėtų pasakoti be sustojimo, bet, kad klausytojams būtų įdomiau, visą teorinę dalį ji įvelka į edukacjas ir degustacijas. Su žurnalistais išmėginome „Valgoma-nevalgoma“ edukaciją ir sužinojome, kad net gėlių žiedai gali įsiterpti į mūsų mitybos racioną.

Sekanti stotelė buvo sodyba „Stirnelės viensėdis“ (Molėtų r.). Sodybos šeimininkai organizuoja pažintinius žygius po Labanoro girią vaikų ir suaugusių grupėms. Dažniausiai jų sudaryti maršrutai trunka virš 10km, bet mums paprašius, buvome supažindinti su trumpa žygio versija – 2km vaizdingiausiomis Labanoro girios vietovėmis. Žygį vedė sodybos šeimininkas, čia gimęs ir užaugęs, čia ir gyvenantis ketvirtos kartos eigulys Gediminas. Jis papasakojo ne tik apie gamtos virsmus, prisitaikymą prie kintančios aplinkos, bet ir istorinius faktus bei savo šeimos įdirbį į šią teritoriją.

Žurnalistus pakvietėme pietauti sodyboje „Alantos žirgai“ (Molėtų r.). Pasistiprinus, sodybos šeimininkas mus supažindino su savo augintiniais - nuostabiais žirgais, vienu didžiausiu šunimi, bei mažiausiais poniukais. 40 ha plote jis rūpinasi ne tik senojo tipo žemaitukais, bet ir mėsiniais galvijais - angusais. Ne kartą išgirdome nuostabą ir susižavėjimą iš žurnalistų lūpų!

Sodyboje galima apsistoti nakvynei, mėgautis žirgų ir ramybės terapija, žvejoti, maudytis tvenkinyje. Atvykite ir patys įsitikinkite, kad ne tik vieta nuostabi, bet ir jos šeimininkai!  

Toliau vykome į sodybą „Svajonių dvaras“ (Anykščių r.). Sodybos šeimininkas Gintaras papasakojo sodybos atsiradimo bei pavadinimo sukūrimo istoriją. Jis teigia, kad sodyba savo pavadinimą gavo ne atsitiktinai. Tai vieta, kurioje išsipildė jo ir žmonos gyvenimo SVAJONĖ – gyventi gamtos apsuptyje ir dalintis šiuo gėriu su žmonėmis. Tačiau ši sodyba nėra tik ramus poilsis gražios gamtos apsuptyje darbo dienomis ir šventės savaitgaliais, čia artima ir maisto kultūra. Sodybos šeimininkės tikroje senovinėje molinėje krosnyje-duonkepyje kepa natūralaus raugo duoną, jos rūšių čia net keturios! Ši duona ypatinga ir savo sėkmės istorija. Šeimininkas pasakojo, kad parduotuvė „Promo“ be jo žinios duoną įtraukė į konkursą tarp 30 kitų naminės duonos gamintojų. Sėkmė nusišypsojo Gintarui ir nuo šiol šio skanėsto galima įsigyti ne tik ūkininkų turgeliuose, bet ir Promo parduotuvėje.

Sodybos šeimininkas teikia ir Vyriškos Virtuvės paslaugas, kurių metų lankytojai susipažįsta su patiekalais gaminamais kazane.

Paskutinis objektas kurį aplankėme – „Lavender-village“ (Vilniaus r.). Nors jau buvo pakankamai vėlus vakaras, žurnalistai kupini įspūdžių bei nuovargio, tačiau ši vieta visus prabudino iš naujo. Nuostabi šeimininkė Jūratė sukvietė visus į jaukią pavėsinę, papasakojo ūkio atsiradimo istoriją, pasidalino praktiniu, be galo plačiu levandų panaudojimu, pavaišino skanėstais (levandų limonadu, sausainiais, arbata, sirupu, ledais ir dar daugiau) bei aprodė ūkio teritoriją.

Čia žmonės gali atvykti „Dienos poilsio“. Už 10 eurų kiekvienas susitaręs iš anksto gali atvykti į ūkį, mėgautis levandų aromatu, žaisti mini golfą, gulėti šezlonguose, maudytis tvenkinyje, apsipirkti levandų parduotuvėlėje. O norintys apsistoti nakčiai, gali rinktis tarp penkių dviviečių numerių: trys iš jų su vaizdu į tvenkinį, o du apartamentai turi net saunas ir vonias viduryje kambario.

Nors diena buvo iš tiesų ilga, bet visi parsivežėme begalę gerų emocijų ir idėjų ateičiai. Nuoširdžiai sakome AČIŪ visiems ūkiams ir sodyboms, kurie atvėrė duris mūsų žingeidžiam būriui. Bei dar didesnis AČIŪ žurnalistams, kurie nuolatos domisi mūsų veiklomis, galimybėmis įdomiai praleisti laiką kaime ir šią žinią skleidžia keliautojams!

Informacija kuriantiems etnokultūrinę kaimo turizmo sodybą
2021 / 11 / 23

Informacija kuriantiems etnokultūrinę kaimo turizmo sodybą

Etninės kultūros globos taryba siekdama, kad Lietuvoje atsirastų kuo daugiau kaimo turizmo sodybų, kuriose plėtojamos senosios architektūros tradicijos, parengė vaizdo pasakojimų bei kitos informacijos rinkinį.
Priminimas - lapkričio 9 d. vyks tarptautinė konferencija „Pan-Baltic Hiking Conference“
2021 / 11 / 03

Priminimas - lapkričio 9 d. vyks tarptautinė konferencija...

PRIMINIMAS! Vis dar galite registruotis į tarptautinę konferenciją "Pan-Baltic Hiking Conference", kuri vyks lapkričio 9 d. nuotoliniu būdu ZOOM platformoje.
AGRICONT projekto kelionė į Sakartvelą
2021 / 10 / 29

AGRICONT projekto kelionė į Sakartvelą

Praėjusią savaitę, vykdydami projektą AGRICONT, vykome į Sakartvelą. Kartu su Lietuvos klasterių, bendruomenių ir asociacijų atstovais atvykome į Tibilisį, kur tris dienas dalyvavome dalykiniuose susitikimuose su vietiniais projekto partneriais ir smulkaus verslo atstovais.
Įvyko tarptautinė konferencija „Vietinio maisto kultūros skatinimas. Kavinė namuose“
2021 / 10 / 21

Įvyko tarptautinė konferencija „Vietinio maisto kultūros...

Spalio 20 d. Prienų rajone įvyko tarptautinė konferencija „Vietinio maisto kultūros skatinimas. Kavinė namuose“. Kartu LKTA nariai uždarė XXIV-iąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Pan-Baltic Hiking Conference“
2021 / 10 / 14

Kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Pan-Baltic Hiking...

Mieli žygeiviai, kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Pan-Baltic Hiking Conference“, kuri vyks lapkričio 9-10 d. hibridiniu būdu (gyvai ir nuotoliu).
Pristatome geruosius KPP įgyvendinimo kaimo turizmo versle pavyzdžius
2021 / 10 / 13

Pristatome geruosius KPP įgyvendinimo kaimo turizmo versle pavyzdžius

Kaimo turizmo veikla bendradarbiavimo pagrindu geba apjungti net kelias veiklos sritis – apgyvendinimą, vietinį maistą, amatus, tautinį paveldą bei kitas teikiamas papildomas pramogas ar paslaugas kaimo vietovėje.  
Suorganizavome nuotolinį seminarą „Pridėtinės vertės kūrimas kaimo turizmo versle“
2021 / 10 / 12

Suorganizavome nuotolinį seminarą „Pridėtinės vertės kūrimas kaimo...

Lietuvos kaimo turizmo asociacija vykdo projektą „Kultūrinis šeimų laisvalaikis Lietuvos kaime“, kuriuo siekia prisidėti prie ES komunikacijos „Kurianti Lietuva“ krypties įgyvendinimo ir skatinti Lietuvos šeimas su vaikais pažinti lietuviškus tradicinius amatus bei kulinarinį paveldą, o kaimo turizmo ...
Dalyvavome VII Europos kaimo turizmo kongrese Suomijoje
2021 / 10 / 08

Dalyvavome VII Europos kaimo turizmo kongrese Suomijoje

Tris dienas Suomijoje, Lahti regione, vyko VII-asis Europos kaimo turizmo kongresas. Šis renginys mums buvo ypatingas ne tik dėl galimybės keliauti, gyvai susitikti su kolegomis iš visos Europos, bet ir dėl to, kad renginio metu minėjome Europos kaimo turizmo federacijos 30-metį.
Pabaigėme seminarų ciklą „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“
2021 / 09 / 30

Pabaigėme seminarų ciklą „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo...

Rugsėjo 28 d. suorganizavome trečiąjį ir paskutinį ciklo „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“ seminarą, kuris įvyko Kėdainių r., sodyboje „Medžiotojų sostinė“.
AGRICONT projekto lietuvių susitikimas
2021 / 09 / 13

AGRICONT projekto lietuvių susitikimas

Rugsėjo 10 dieną turėjome dar vieną AGRICONT projekto susitikimą, kurio tikslas buvo suvesti projekte dalyvaujančias Lietuvos organizacijas bei asociacijas su smulkiais kaimo turizmo verslininkais. Tokį patį susitikimą savo šalyje surengė ir Gruzijos partneriai su savo atrinktomis organizacijomis.
Partneriai