(0)
2020 / 08 / 20

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime“

Rugpjūčio 18 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Virš 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 5 išskirtinius objektus Vilniaus, Molėtų bei Anykščių rajonuose.

Šiemet akcija „Atviros dienos kaime“ kitokia. Kasmet ši iniciatyva vykdavo pavasarį, dabar dėl pandemijos akciją organizuojame rudenį, tačiau tikimės ne ką mažesnio lankytojų susidomėjimo. Surinkome virš pusšimčio dalyvių ir tikrai turėjome iššūkį iš visų dalyvių atrinkti tik kelis objektus, kuriuos aplankėme su viešinimo grupe.

Pirmasis aplankytas objektas – Žolynų namai (Vilniaus r.), tai naudingų augalų ir žinių ūkis-edukacinis projektas. Šeimininkė Rasa Buslavičienė teigia, kad kasmet mėgina suskaičiuoti visas savo ūkyje auginamas žoleles, tačiau to tiksliai padaryti niekad nepavyko, bet skaičiuojama, jog jos žolynuose galima rasti virš 600 įvairių rūšių augalų. Apie jų pritaikymą kasdienybėje bei naudą sveikatai šeimininkė galėtų pasakoti be sustojimo, bet, kad klausytojams būtų įdomiau, visą teorinę dalį ji įvelka į edukacjas ir degustacijas. Su žurnalistais išmėginome „Valgoma-nevalgoma“ edukaciją ir sužinojome, kad net gėlių žiedai gali įsiterpti į mūsų mitybos racioną.

Sekanti stotelė buvo sodyba „Stirnelės viensėdis“ (Molėtų r.). Sodybos šeimininkai organizuoja pažintinius žygius po Labanoro girią vaikų ir suaugusių grupėms. Dažniausiai jų sudaryti maršrutai trunka virš 10km, bet mums paprašius, buvome supažindinti su trumpa žygio versija – 2km vaizdingiausiomis Labanoro girios vietovėmis. Žygį vedė sodybos šeimininkas, čia gimęs ir užaugęs, čia ir gyvenantis ketvirtos kartos eigulys Gediminas. Jis papasakojo ne tik apie gamtos virsmus, prisitaikymą prie kintančios aplinkos, bet ir istorinius faktus bei savo šeimos įdirbį į šią teritoriją.

Žurnalistus pakvietėme pietauti sodyboje „Alantos žirgai“ (Molėtų r.). Pasistiprinus, sodybos šeimininkas mus supažindino su savo augintiniais - nuostabiais žirgais, vienu didžiausiu šunimi, bei mažiausiais poniukais. 40 ha plote jis rūpinasi ne tik senojo tipo žemaitukais, bet ir mėsiniais galvijais - angusais. Ne kartą išgirdome nuostabą ir susižavėjimą iš žurnalistų lūpų!

Sodyboje galima apsistoti nakvynei, mėgautis žirgų ir ramybės terapija, žvejoti, maudytis tvenkinyje. Atvykite ir patys įsitikinkite, kad ne tik vieta nuostabi, bet ir jos šeimininkai!  

Toliau vykome į sodybą „Svajonių dvaras“ (Anykščių r.). Sodybos šeimininkas Gintaras papasakojo sodybos atsiradimo bei pavadinimo sukūrimo istoriją. Jis teigia, kad sodyba savo pavadinimą gavo ne atsitiktinai. Tai vieta, kurioje išsipildė jo ir žmonos gyvenimo SVAJONĖ – gyventi gamtos apsuptyje ir dalintis šiuo gėriu su žmonėmis. Tačiau ši sodyba nėra tik ramus poilsis gražios gamtos apsuptyje darbo dienomis ir šventės savaitgaliais, čia artima ir maisto kultūra. Sodybos šeimininkės tikroje senovinėje molinėje krosnyje-duonkepyje kepa natūralaus raugo duoną, jos rūšių čia net keturios! Ši duona ypatinga ir savo sėkmės istorija. Šeimininkas pasakojo, kad parduotuvė „Promo“ be jo žinios duoną įtraukė į konkursą tarp 30 kitų naminės duonos gamintojų. Sėkmė nusišypsojo Gintarui ir nuo šiol šio skanėsto galima įsigyti ne tik ūkininkų turgeliuose, bet ir Promo parduotuvėje.

Sodybos šeimininkas teikia ir Vyriškos Virtuvės paslaugas, kurių metų lankytojai susipažįsta su patiekalais gaminamais kazane.

Paskutinis objektas kurį aplankėme – „Lavender-village“ (Vilniaus r.). Nors jau buvo pakankamai vėlus vakaras, žurnalistai kupini įspūdžių bei nuovargio, tačiau ši vieta visus prabudino iš naujo. Nuostabi šeimininkė Jūratė sukvietė visus į jaukią pavėsinę, papasakojo ūkio atsiradimo istoriją, pasidalino praktiniu, be galo plačiu levandų panaudojimu, pavaišino skanėstais (levandų limonadu, sausainiais, arbata, sirupu, ledais ir dar daugiau) bei aprodė ūkio teritoriją.

Čia žmonės gali atvykti „Dienos poilsio“. Už 10 eurų kiekvienas susitaręs iš anksto gali atvykti į ūkį, mėgautis levandų aromatu, žaisti mini golfą, gulėti šezlonguose, maudytis tvenkinyje, apsipirkti levandų parduotuvėlėje. O norintys apsistoti nakčiai, gali rinktis tarp penkių dviviečių numerių: trys iš jų su vaizdu į tvenkinį, o du apartamentai turi net saunas ir vonias viduryje kambario.

Nors diena buvo iš tiesų ilga, bet visi parsivežėme begalę gerų emocijų ir idėjų ateičiai. Nuoširdžiai sakome AČIŪ visiems ūkiams ir sodyboms, kurie atvėrė duris mūsų žingeidžiam būriui. Bei dar didesnis AČIŪ žurnalistams, kurie nuolatos domisi mūsų veiklomis, galimybėmis įdomiai praleisti laiką kaime ir šią žinią skleidžia keliautojams!

Įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo vietovėse"
2020 / 10 / 19

Įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo...

Spalio 15 d. Širvintų rajone, Kernavėje įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo vietovėse". Kartu LKTA nariai uždarė XXIII-iąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas
2020 / 10 / 16

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas

Jau antrus metus iš eilės  Lietuvos kaimo turizmo asociacija drauge su Etninės kultūros globos taryba ir su  Žemės ūkio ministerija kvietė Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
"Atviros dienos kaime 2020" rezultatai
2020 / 09 / 22

"Atviros dienos kaime 2020" rezultatai

Šiais metais, kaip visada, akciją buvo planuojama organizuoti gegužės mėnesį. Buvome surinkę kaip niekad daug dalyvių (100), kurie norėjo atverti savo duris lankytojams. Tačiau dėl COVID renginį teko nukelti ir jis įvyko pirmąjį rugsėjo savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 81 dalyvis: 31 kaimo turizmo sodyba, 13 ūkių, 8 muziejai,...
Ar ūkininkai gali ir nori dirbti su verslo sektoriumi?
2020 / 09 / 11

Ar ūkininkai gali ir nori dirbti su verslo sektoriumi?

Lietuvos kaimo turizmo asociacija jau trečius metus vykdo Interreg programos projektą  Baltic Sea food. Šiame projekte mūsų misija yra skatinti vietinių produktų vartojimą ir gerinti visų šios grandies dalyvių kompetencijas. Grandinės dalyviai yra ūkininkai, smulkūs vietiniai maisto gamintojai, Horeca sektorius, kaimo turizmo ...
Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą
2020 / 09 / 07

Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą

Europos socialinis fondas Pranešimas spaudai 2020-09-07, Kaunas Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą Lietuvos kaimo turizmo Asociacija įgyvendina projektą Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą. Projektas įgyvendinamas pagal 2014−2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto &b...
Maisto produktų fotografavimas mobiliu telefonu
2020 / 07 / 23

Maisto produktų fotografavimas mobiliu telefonu

Liepos viduryje vykę mokymai su profesionalia fotografe Akvile Razauskiene buvo skirti ūkininkams, kurie nori patobulinti savo įgūdžius rinkodarinėje srityje.
Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos
2020 / 06 / 09

Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos

Kaip visuomet, akcija "Atviros dienos kaime" turėjo vykti gegužės mėnesį, bet dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos, renginį turėjome nukelti vėlesniam laikui. Informuojame, kad jau patvirtinome naujas datas! Renginys vyks šių metų RUGSĖJO 4-6 d.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas vėl kviečia dalyvauti
2020 / 06 / 01

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas vėl kviečia dalyvauti

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija bei Žemės ūkio ministerija jau antrus metus kviečia kaimo turizmo sodybas dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
Pasėlių deklaravimas 2020 metais
2020 / 05 / 20

Pasėlių deklaravimas 2020 metais

Informuojame, kad 2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d. Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą
2020 / 05 / 18

Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą

Šie metai atnešė į mūsų gyvenimus bei veiklas daug pokyčių ir netradicinių sprendimų. Tad nenuostabu, kad ir vasaros pradžios šventę organizuojame kiek kitokią. 2020 m. LKTA sezono atidarymas būtų vykęs Trakų rajone. O dabar skelbiame, kad gegužės 21 d. (ketvirtadienį) sezono pradžios vakarėlis vyks tiesiog kiekvieno mūsų n...
Partneriai