(0)
2022 / 08 / 19

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2022“

Rugpjūčio 17 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 5 išskirtinius objektus Radviliškio, Kėdainių bei Kaišiadorių rajonuose.

Pirmoji mūsų stotelė buvo „Panekelpių kaimas“ - dviejų upių santakoje, šimtamečių liepų kaimynystėje įsikūrusi sodyba. Ji skirta ramiam poilsiui ir kūrybai bei stilingoms šeimos šventėms ar įmonių renginiams, sąskrydžiams, stovykloms. Ant Pociūnėlių tvenkinio kranto, dviejų hektarų sodybos teritorijoje, įrengtas kluonas, svirnas su pirtimi, ramybe dvelkiantis sodas su tinklinio aikštele bei šimtamete liepų alėja.

Panekelpių kaimas - ūkininko sodyba, tad šeimininkė svečius supažindino su ūkyje auginamomis kultūromis, išmokė atskirti kviečius nuo miežių, rapsus nuo kviečių, parodė kaip spaudžiamas rapsų aliejus.
Sodybos šeimininkė žurnalistus palepino vietinėmis vaišėmis - liepų alėjoje augančio meškinio česnako sviestu kartu su ankstų rytą krosnyje iškepta duona; šeivamedžio žiedų sirupo gėrimu, pagaminto iš sodybos pakrantėje augančių šeivamedžių žiedų, šviežiu medumi bei savo rankų darbo pyragu.

Antrasis lankomas objektas buvo LSMU Gyvulininkystės institutas. Pradžioje – užsukome į Baisogalos dvarą, kur gidė mums papasakojo apie jo istoriją. Įdomu, kad įprastai į dvarą patekti yra pakankamai sunku, tad mūsų žiniasklaidos atstovai džiaugėsi galimybe apžiūrėti pastatą iš vidaus. Tuomet Gyvulininkystės instituto darbuotojos nuvedė mus prie žirgų, papasakojo jų laikymo ir veisimo ypatumus.

Pietums pasirinkome populiarų, daug keliautojų į Skėmius pritraukiantį Skėmių traktierių. Ten šeimininkės mus pasitiko su dainomis, pavaišino tokiais pietumis, kurie buvo gaminami prieš 200 metų! Pamokino dainų bei meduolių gamybos. Pasistiprinę keliavome toliau pažinti kaimo.

Palikome Radviliškio rajoną ir vykome į Kėdainių rajone įsikūrusią Garsios Tylos Observatoriją. Ši observatorija unikali tuo, kad neapsiriboja vien tik giedra, nes Lietuvoje giedro dangaus yra labai mažai. Čia lankytojai kviečiami patraukliai, nuo debesų ir prasto oro nepriklausomai programai apie Visatos didybę, žmogaus atsiradimo subtilybes ir viso ko sąsajas su žvaigždėmis. Todėl nepaisant saulėtos dienos ir mes sudalyvavome žvaigždžių ir dangaus kūnų stebėjimo edukacijoje be išėjome į 1000 žingsnių kelionę per savo Tylos sodą bei susipažinome su sodybos ūkvedžiais – ožiukais.

Dieną pabaigėme Kaišiadorių rajone sraigių ūkyje "Aspersa". Tai nuostabios gamtos apsuptyje, Strėvos upės pakrantėje įsikūręs sraigių ūkis, kuris savo klientams siekia suteikti visa, kas geriausia. Kokybiškus ir įvairialypius produktus, patogų jų pristatymą, nuoširdų bendravimą ir net edukacines bei pramogines veiklas. Prancūzija dvelkiančiame šeimos ūkyje sraigės auginamos ir nuoširdžiai prižiūrimos viso proceso metu – nuo ikriuko iki galutinio produkto, todėl užtikrinama nepriekaištinga produktų kokybė. Šiame ūkyje sudalyvavome edukacijoje, sužinojome sraigių auginimo subtilybes bei degustavome šviežiai keptas sraiges.

Diena buvo turininga, o visiems "Atviros dienos kaime" gerbėjams galime garantuoti, kad šis maršrutas puikus. Visos vietos išskirtinės, o ir pilvai bus tikrai pripildyti kaimiškais skanėstais!

Nuoširdus AČIŪ visiems dalyviams, už jaukų priėmimą, intriguojančias istorijas, dieviškus kaimo skanėstus! Taip pat didžiulė padėka žurnalistams, kurie domisi kaimo turizmu ir siekia, kad kuo daugiau žmonių pamatytų jo įdomiąją pusę!

 

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

Akcijos „Atviros dienos kaime 2022“ rezultatai
2022 / 09 / 22

Akcijos „Atviros dienos kaime 2022“ rezultatai

Šeštąjį kartą organizuota iniciatyva kvietė pabėgti iš miesto ir ankstyvą rudenį praleisti gamtos apsuptyje, mėgaujantis sezoninėmis gėrybėmis, susipažįstant su dvarais, muziejais, pažintiniais takais, regioniniais parkais. O kur dar įvairiausios edukacijos, amatininkų rengiami susitikimai, galimybė pabuvoti ūkiuose ir paben...
Atviros dienos kaime 2022 - Aukštaitija
2022 / 09 / 06

Atviros dienos kaime 2022 - Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 60 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams. 
Atviros dienos kaime 2022 - Suvalkija
2022 / 08 / 30

Atviros dienos kaime 2022 - Suvalkija

"Atviros dienos kaime" organizuojame jau šeštą kartą! Ši iniciatyva metai iš metų suburia sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus, kuomet šie atveria savo duris lankytojams bei siūlo ypatingas paslaugas ir pramogas kaime. Šiemet Lietuvos kaimas duris...
Atviros dienos kaime 2022 - Dzūkija
2022 / 08 / 23

Atviros dienos kaime 2022 - Dzūkija

Turime puikių žinių – jau visai netrukus, rugsėjo 9–11 dienomis, vyks akcija „Atviros dienos kaime“. Šeštąjį kartą organizuojama iniciatyva kviečia pabėgti iš miesto ir ankstyvą rudenį praleisti gamtos apsuptyje, mėgaujantis sezoninėmis gėrybėmis, susipažįstant su dvarais, muziejais, pažintiniais taka...
Atviros dienos kaime 2022 - Mažoji Lietuva
2022 / 08 / 16

Atviros dienos kaime 2022 - Mažoji Lietuva

Nenumaldomai artėja rugsėjis. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog metas užsidaryti namuose ir nostalgiškai prisiminti prabėgusios vasaros nuotykius. Juk rudens pradžia – puikus metas leisti laiką gamtos apsuptyje ir kurti naujus prisiminimus! Tad rugsėjo 9–11 dienomis vyksianti akcija „Atviros dienos kaime“ pui...
Susipažinkite su naujausiais Žygių projekto leidiniais
2022 / 08 / 10

Susipažinkite su naujausiais Žygių projekto leidiniais

Pristatome naujausius mūsų projekto  "Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje" (Hiking project) lankstinukus ir leidinius.
Atviros dienos kaime 2022 - Žemaitija
2022 / 08 / 09

Atviros dienos kaime 2022 - Žemaitija

Dar neturite planų rugsėjo 9–11 dienomis? Jei taip, pristatome jums jau šeštąjį kartą vyksiančią akciją „Atviros dienos kaime“. Tai – iniciatyva, suburianti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus, kurie atveria savo duris lankytojams. Visi jie siūlo ypatingas paslaug...
Užsienio turizmo atstovai aplankė Miško bei Jūrų takus
2022 / 08 / 04

Užsienio turizmo atstovai aplankė Miško bei Jūrų takus

Šią savaitę turėjome svečių iš Suomijos ir Lenkijos. Suomijos kaimo turizmo asociacijos atstovai "Lomalaidun" ir Lenkijos turizmo draugijos bei žygeivių asociacijos atstovas "PTTK" atvyko į Lietuvą susipažinti su Miško bei Jūrų takais. Surinktą informaciją apie maršrutus jie parveš į savo &s...
Oficialu – Miško takas atidarytas!
2022 / 05 / 23

Oficialu – Miško takas atidarytas!

Praėjusios savaitės pabaiga mums buvo labai svarbi ir įsimintina! Mes, kartu su partneriais, oficialiai atidarėme Miško taką!
Įvyko žurnalistų turas skirtas projektui „Miško takas“
2022 / 05 / 06

Įvyko žurnalistų turas skirtas projektui „Miško takas“

Gegužės 4 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo projekto "Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje" (Hiking project) viešinimo turą žiniasklaidos atstovams bei kelionių organizatoriams.
Partneriai