(0)

Garsios Tylos observatorija ir edukacijos

Kviečiame aplankyti unikalią observatoriją pačiame Lietuvos viduryje, Kėdainių rajone!
Esame unikalūs tuo, kad neapsiribojame vien tik giedra, nes Lietuvoje giedro dangaus yra labai mažai. Todėl jus kviečiame patraukliai, nuo debesų ir prasto oro nepriklausomai programai apie Visatos didybę, žmogaus atsiradimo subtilybes ir viso ko sąsajas su žvaigždėmis. Programa kupina pritrenkiančių Kosmoso vaizdų ir neišsemiamų pasakojimų. Ne paslaptis, kad po šios kelionės po didžiąją  Visatą ne tik pasikeičia savęs ir pasaulio suvokimas, bet ir sunkiai sulaikomi  emocingi aikčiojimai, nuostabos šūksniai, rankų paspaudimai ir net stiprūs apsikabinimai - visa tai klausytojai patiria ne kur kitur, o mūsų originalioje observatorijoje su “nuvažiuojančiu” stogu. Kviečiame atvykti!
 
AR VYKS PROGRAMA, JEI NĖRA GIEDRO DANGAUS?
Taip, programa vyks. Kad ir kaip norėtume, bet giedro dangaus žadėti niekam negalime. Tam ir sukūrėme programą, kurią demonstruosime jums ir nesant giedrai.
Jei bus giedra ir Saulėta diena - po programos vykdysime tiesioginius stebėjimus per skirtingus teleskopus. Patikėkite, jei nesate matę Saulės per teleskopą, pažadame jus nustebinti - Saulė nėra tokia, kokią matote plika akimi danguje. O kur dar visi pritrenkiantys Simo pateikiami faktai apie mūsų taip mylimą ir reikalingą Saulutę. Išgirsite, ko negirdėję, pamatysite, ko nematę. Primenam, kad tik giedro dangaus sąlygomis galima daryti tiesioginius stebėjimus per teleskopus. Nesant giedrai - mielai pademonstruosime mūsų observatorijoje atliktus stebėjimų įrašus. Programa vyks nepriklausomai nuo to ar yra giedra, ar ne. Na, o jei jūsų atvykimo metu bus giedra - manykite, kad jums tiesiog pasisekė ir tai yra jūsų  apdovanojimas.

Dieną atvykstant yra privalumų - yra šviesu ir galima apžiūrėti mūsų šimtametę sodybą bei pasivaikščioti po į Lietuvos paveldo  sodų sąrašą įtrauktą mūsų vaismedžių sodą. Jei bus, galėsite pasirinkti obuoliukų, parsivežti namo dovanų. Sode yra įrengtas meditacinio pobūdžio takas. Ten galima sutikti ir besiganančius raguotuosius ožius - sodo prižiūrėtojus. Bus galimybė įsigyti unikalių pagardų, padažų, sirupų ir kitų gardumynų iš sodybos ūkio užaugintų daržovių ir kitų augalų.

Partneriai