Pynimo edukacinė programa

Dailieji amatai

Tiltų kaimas ir jo apylinkės turi gilias istorines šaknis bei įvairių liaudies amatų tradicijas. Šiame krašte nuo seno visada buvo šaunių audėjų, verpėjų, krepšių pynėjų, stalių ir kitų tradicinių amatų meistrų. Kažkada gyvoji kultūros tradicija buvusi natūrali gyvenimo ir buities dalis, šiuo metu nyksta, o kas dar vis gyvuoja, tai tik amatininkų dėka. Šio kaimo valdybos narė, sertifikuota amatininkė turi ilgametę pynimo patirtį, kuria nori pasidalinti su visais aplinkiniais.

Edukacinės programos tikslas

Mokyti pinti iš žilvičio vytelių, paruošti žaliavas, keistis įgyta patirtimi, tobulėti ir pinti vis sudėtingesnius darbelius, taip saugant ir puoselėjant amatą ir jo tradicijas.

Veiklos: Dalyvaudami edukacijoje pirmiausia išgirsite pasakojimą apie šiaudinių dirbinių atsiradimo istoriją, apie javų panaudojimą senovėje, šiaudinių žaisliukų ar sodų panaudojimo tradicijas, rišimui tinkamų javų pjovimą, apdirbimą, laikymo sąlygas. Vėliau amatininkė parodys kaip valyti javus, visiems duodama pabandyti tai padaryti patiems. Po to papasakos kaip atsirinkti tinkamus šiaudus, kuris kokiam darbeliui tinka. Galiausiai visi rišite darbelį, kurį po edukacijos išsinešite namo.

Edukacijos trukmė: 1,5 – 2 val.

Dalyvių skaičius: pagal susitarimą.

Vieta: Jūsų sutartoje su amatininku vietoje.

Sezoniškumas: visus metus.

Kalbos: lietuvių.

Būtina išankstinė registracija!

Pynimo amato sertifikato Nr. 830, data 2017-08-08.

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo