„Žvakių liejimas“

Dailieji amatai

Dzūkijos kraštas nuo seno garsėjo ne tik darbščiais, draugiškais ir vaišingais žmonėmis, bet ir įvairiais amatais. Seniau kaimo moterys sueidavo į vieną pirkią ir kartu vakarodavo. Susirinkę jos ausdavo, plėšydavo plunksnas, megzdavo, siuvinėdavo, pindavo, darydavo šiaudinius sodus.

Šio krašto kaimus mažiausiai palietė civilizacija. Išliko čia ir dzūkiškos medinės pirkelės, o daugumoje jų – audimo staklės, verpimo rateliai, kiti senoviniai rakandai. Todėl čia gyvenanti amatininkė gali sudominti savo klausytojus ne tik pasakojimais, bet praktiškai jiems parodydama amatą, o kiekvienas norintis – jį gali išbandyti savomis rankomis. Amatininkė edukacijų metu savo žinias ir meilę lietuviškoms tradicijoms perduoda klausytojams bei gali pasiūlyti skirtingų amatų edukacijas.

Edukacinės programos tikslas

Atgaivinti, puoselėti ir išsaugoti amatus Dzūkijoje, nes su kiekvienais metais kaimai sensta, pamažu krašto tradicijos, papročiai, amatų paslaptys slenka užmarštin. Supažindinti su žvakių liejimo amatu, istorija, išmokyti pasigaminti žvakę.

Veiklos: Edukacijos metu ne tik mokysitės lieti vaškines žvakes, bet ir susipažinsite su šiuo tradiciniu amatu, jo istorija, legendomis ir technika. Kiekvienas pasigaminsite savo žvakę, kurią galėsite parsivežti namo. Amatininkė edukacijų metu vaišina savo surinkta žolelių arbata ir gali papasakoti apie Dzūkijos krašto papročius bei tradicijas.

Edukacijos trukmė: 1,5 – 3 val.

Asmenų skaičius: iki 40 asmenų.

Sezoniškumas: visus metus.

Kalbos: lietuvių, anglų, rusų.

Būtina išankstinė registracija!

Žvakininkystės amato sertifikato Nr. 00140, data 2010-02-22.

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo