„Vėtrungės“

Medžio apdirbimo amatai

Tęsdamas šeimos tradicijas, siekiančias XIX a., amatininkas pasirinko dailės kryptį. Jau daugelį metų puoselėdamas tradicinius amatus, meistras gali pasiūlyti ne tik įdomias ir įtraukiančias edukacijas, bet ir savo paslaugas įgyvendinant įvairius projektus.

Edukacinės programos tikslas

Supažindinti su vėtrungių istorija, reikšme ir gaminimu. Saugoti ir puoselėti šeimos ir valstybės tradicijas, perduodant jas kitiems žmonėms.

Veiklos: Edukacijos metu amatininkas Jums papasakos vėtrungių istoriją: iš kur jos kilo, kodėl ir kaip jos buvo naudojamos. Vėtrungių detales braižysite ant ąžuolo lentų, naudojantis eskizais. Jų pjaustymas yra vienas sudėtingiausių etapų, todėl dažnai prireikia daug kantrybės bei meistro patarimų. Išpjausčius vėtrunges, jas dažysite. Šis etapas reikalauja kantrybės bei darbštumo, tačiau rezultatai visada nenuvilia ir suteikia malonų pasigėrėjimą. Pagamintą gaminį pasiimsite namo.

Edukacijos trukmė: Organizuojamos ir dviejų dienų edukacijos, kadangi vėtrunges pasigaminti nuo nulio reikalauja nemažai laiko.​

Asmenų skaičius: 10 – 25 asmenys.

Vieta: Jūsų sutartoje su amatininku vietoje.

Sezoniškumas: visus metus.

Kalbos: lietuvių.

Būtina išankstinė registracija!

Tradicinių amatų meistro sertifikato Nr. 00071, data 2011-07-15.

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo