„Tradicinių juostų reikšmė lietuvių etninėje kultūroje“

Tekstilės apdirbimo amatai

Tradicinio audimo amato meistrė virš 20 metų dirbo technologijų mokytoja. Norėdama sudominti rankdarbiais vaikus, ji pati pradėjo domėtis, ieškoti naujovių ir primirštų technikų. Visą laiką amatininkė tobulėjo ir gilino savo žinias ne tik dėl savęs, bet ir dėl mokinių. Vėliau likimas suvedė su prityrusiomis amatininkėmis, kurios padėjo perprasti komponavimo ir spalvų derinimo tradicijas.

Dabar meistrė į savo audinius įaudžia tik lietuviškus simbolius, derina tradicines spalvas – Aukštaitijoje pamėgtas raudoną, žalią, geltoną ir mėlyną, o Vakarų Lietuvoje paplitusius violetinius, tamsiai žalius atspalvius.

Edukacinės programos tikslas

Per kūrybinę veiklą, bendravimą tenkinti vaikų pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius, ugdant bendravimo, meninius bei darbinius gebėjimus. Tuo pačiu supažindinti su audimo amatu.

Veiklos: Dalyvaudami edukacijoje susipažinsite su juostų rūšimis, būdingomis lietuvių kultūroje. Amatininkė, apsirengusi baltiškais rūbais, pristatys vytinių juostų parodą ir pademonstruos senovinį archainį vytinį audimo būdą. Ji papasakos apie archeologinį kostiumą, jo ypatumus, spalvas, papuošalus. Edukacijos pabaigoje išmoksite nusivyti trispalvę „draugystės apyrankę“. Galima išbandyti įvairesnius pynimo būdus, audimą, tačiau tai priklauso nuo renginio trukmės, dalyvių skaičiaus.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Dalyvių skaičius: 15-30 asmenų.

Vieta: Jūsų sutartoje su amatininku vietoje.

Sezoniškumas: visus metus.

Kalbos: lietuvių.

Būtina išankstinė registracija!

Audimo amato sertifikato Nr. 00110, data 2009-11-13.

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo