„Skiautiniai ir lėlyčių rišimas“

Tekstilės apdirbimo amatai

Amatininkė, pristatoma kaip dailininkė, skiautininkė, mokytoja – ekspertė, jau daugelį metų puoselėdama tradicinį Lietuvišką paveldą edukuoja žmones. Meistrės įdirbis Lietuvos skiautinių istorijoje labai gilus. Prasidėjo dar 1987 m., kai amatininkė, atėjusi dirbti į mokyklą, ėmė vadovauti rankdarbių būreliui. Tuo metu priemonių buvo nedaug, tad prisirinkusi audinių skiautelių su vaikais pradėjo dėlioti, kaip vėliau sužinojo, – skiautinius. Kas bent kartą siuvo skiautinius, žino, kiek kruopštumo, kantrybės, darbo ir laiko reikia sugaišti, norint į vieną darnų siuvinį susiūti šimtus mažų skiautelių taip, kad jos suskambėtų, prabiltų.

Edukacinės programos tikslas

Puoselėti tradicinius amatus, mokyti aplinkinius skiautinių siuvimo meno ir sudominti bei įtraukti dalyvius į edukacijos veiklas.

Veiklos: Galite rinktis tarp dviejų edukacijų. Pirmoji edukacija – „Lėlių rišimas tautiniu ar baltišku kostiumu“, kurios metu gaminsite stilizuotą lėlytę senovišku būdu iš audinių atraižų. Kitos edukacijos „Lietuviško skiautinio siuvimas“ metu siūsite rankomis, audiniu aptraukiant kartonėlius ir juos sujungiant tam tikra tvarka. Reikalingomis priemonėmis pasirūpins amatininkė.

Edukacijos trukmė: 1 – 1,5 val.

Asmenų skaičius: pagal susitarimą.

Vieta: Jūsų sutartoje su amatininku vietoje.

Sezoniškumas: visus metus.

Kalbos: lietuvių.

Būtina išankstinė registracija!

Audimo amato sertifikato Nr. 00158, data 2010-02-22.

Daugiau apie amatininkę ir jos vykdomas edukacijas - https://grazioji-skiaute.lt/skiautiniai/

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo