„Mezgimo pradmenys“

Tekstilės apdirbimo amatai

Mezgimas – vienas seniausių žmonijos amatų, kuris gyvas iki šiol. Jis išliko greičiausiai dėl to, kad naudojama technika labai paprasta ir leidžia įgyvendinti įvairiausius sumanymus. Sertifikuota amatininkė yra išleidusi ne vieną knygą, kurioje moko mezgimo amato technikos ir subtilybių, tačiau mielai praveda ir edukacijas. Ne paslaptis, kad gyvas bendravimas įtraukia daug labiau.

Edukacinės programos tikslas

Tęsti savo šalies amatų tradicijas, supažindinti su mezgimo amatu, jo pagrindinėmis technikomis ir leisti pamėginti nusimegzti patį paprasčiausią daiktelį.

Veiklos: Edukacinė programa yra suskirstyta į tris dalis: susipažinsite su mezgimo priemonėmis (20 min.): siūlais, jų sudėtimi, paskirtimi; virbalais, kuo jie skiriasi; kitomis pagalbinėmis priemonėmis (matų juostele, adatomis, žirklėmis ir kt.). Sužinojus esminę informaciją mokysitės išmegzti akis (50 min.) – akių uždėjimo, megzti gerąsias akis, akių uždarymo. Mokymų pabaigoje kiekvienas numegsite šaliką lėlei (20 min).

Į užsiėmimą amatininkė prašo atsinešti vilnonių siūlų kamuoliuką, medinius arba plastmasinius trumpus, storus (ne mažiau 3 nr.) virbalus.

Edukacijos trukmė: 1,5 val.

Dalyvių skaičius: 20 asmenų (vaikai 7 – 9 metų).

Vieta: Aplink Vilnių Jūsų sutartoje su amatininku vietoje.

Sezoniškumas: visus metus.

Kalbos: lietuvių.

Būtina išankstinė registracija!

Mezgimo amato sertifikato Nr. 000799, data 2016-12-27.

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo