„Margučių marginimas vašku“

Dailieji amatai

Sertifikuota amatininkė veda pynimo, margučių marginimo ir skutinėjimo edukacijas bei dalinasi savo sukauptomis žiniomis su aplinkiniais. Pas ją atvyksta įvairiausio amžiaus grupės – ir vaikai, ir suaugę.

Edukacinės programos tikslas

Supažindinti su margučių marginimo amatu, jo istorija, reikšme praeityje, dabartyje, sužinoti margučių ridenimo būdus.

Veiklos: Edukacijos metu sužinosite kokiais raštais marginami margučiai. Kiekvienas pasirinks savo spalvas ir sužinos jų palinkėjimų reikšmes. Amatininkė parodys kaip marginti kiaušinius, po to kiekvienas tai darys individualiai. Pabaigus – margučiai tradiciškai bus ridenami. Ši edukacija pritaikyta vaikams. Jei atvyktų suaugusių grupė, amatininkė mokytų sudėtingesnio būdo – margučių skutinėjimo. Į edukaciją reikia atsivežti 2 kietai virtus kiaušinius, kitomis medžiagomis, priemonėmis pasirūpina meistrė.

Po edukacijos amatininkė gali pravesti ekskursiją po mažąją kultūros sostinę Žiežmarius. Šio pasivaikščiojimo metu pamatytumėte vienabokštę bažnyčią, rekonstruotą sinagogą, Strėvos upelį, patį kultūros centrą, kuris taip pat yra saugomas paveldo objektas, išgirstumėte Žiežmarių istoriją.

Edukacijos trukmė: 1 – 2 val.

Dalyvių skaičius: 5 – 25 asmenys.

Sezoniškumas: prieš Velykų šventę.

Kalbos: lietuvių.

Būtina išankstinė registracija!

Margučių marginimo amato sertifikato Nr. 00722, data 2015-05-18.

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo