(0)
2019 / 06 / 27

Kelionė į Molėtus – kur apsistoti? Ką pamatyti?

Molėtai – ežerų kraštas. Todėl dažnas keliautojas šiame krašte renkasi nakvynės vietas būtent prie ežerų, tokiam pasirinkimui puikiai tinka sodybos bei kempingai. Lietuvos kaimo turizmo asociacija Molėtuose gali pasiūlyti skirtingų vietų Jūsų poilsiui ir nakvynei.

Pateikiame Jums penkias išskirtines nakvynės vietas Molėtuose, į kurias norėsite grįžti dar ir dar:

  • „Įlankos sodyba“ – ramiam šeimų ir draugų poilsiui Bebrusų ežero pakrantėje. Čia rasite ne tik visišką ramybę, bet ir įdomių pramogų. Sodybos šeimininkai gali suorganizuoti išvyką į Robinzono salą, kur taip pat galėsite likti nakvoti. Sodyboje rasite sauną, irklentes, baidares, valtis bei katerius, tad jei esate vandens pramogų mėgėjas – Jums čia bus rojus. O kur dar žvejyba, vaikų žaidimo aikštelės ir edukacinės programos, tokios kaip juodosios keramikos seminarai. Į šiuos seminarus susirenka puodžiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.
  • „Mindūnų kempingas“ - tai 5 ha vaizdinga aptverta pušyno teritorija, esanti 10 km nuo Molėtų. Kempinge yra smėlėto Baltųjų Lakajų ežero kranto paplūdimys, o pačiu ežeru eina pagrindiniai vandens turizmo maršrutai. Mindūnų kempingas siūlo ne tik ramų poilsį, bet ir šaunias pramogas. Pakrantėje rasite pirtį ir kubilą. Teritorijoje yra krepšinio ir tinklinio aikštelės, šaudykla, kurioje galima šaudyti iš lanko, orinio šautuvo ar pamėtyti į taikinį kirvuką. Žvejai įrengtoje rūkykloje gali išsirūkyti pasigautą (ar nusipirktą) žuvį. Vaikučiams įrengta žaidynių aikštelė su sūpuoklėmis.
  • Agnės Babelienės sodyba - įsikūrusią ant Luokesų ežero kranto. Čia ideali vieta mėgstantiems patogumus, bet ir mylintiems gamtą, nes šioje sodyboje komforto tikrai nereikės atsisakyti. Čia galėsite įkvėpti gaivaus grynu vandeniu bei pušų šakomis kvepiančio oro. Tai vieta, kur rytais pažadins paukščių giesmės, o vakarais ramybės suteiks besileidžianti saulė. Čia nėra nieko malonesnio už vakaro vėsa spinduliuojantį dangų ar rytinius rasos lašelius ant basų kojų. Be to, mėgstantys šiek tiek ekstremalesnį poilsį, galės išbandyti keturračius!
  • Sodyba „Kliukai“ – kaip patys šeimininkai sako, jie kuria tikrą kaimo turizmą. Žinoma, sodyboje rasite visus būtinus patogumus, tvarkingą ir švarią buitį (ir be galo jaukią), tačiau tikrai nerasite kondicionierių ar paauksuotų kranų, nes tai KAIMO TURIZMAS. Šioje sodyboje tikrai galite rasti kreivai prikaltą lentą, užlinkusį vinį, girgždančius laiptus, nes viską kas įmanoma šeimininkai daro patys ir tiki, kad tai kuria savitą jaukumą bei sodybos stilių, kuris tinka ir patinka svečiams.
  • Sodyba „Duobys“ – šiek tiek kitokia sodyba, nei prieš tai vardintos, nes ši vieta taip pat puikiai tinka ir atšvęsti vestuves, surengti pobūvius. Bet nevykstant jokiems renginiams, čia taip pat galima ramiai pailsėti. Sodyba įkurta vaizdingoje vietoje - ant kalno, ant Duobio ežero kranto. Sodyboje "Duobys" poilsiautojai ras kuo užsiimti: vaikams - atskira vaikų žaidimo aikštelė, vyresniems - krepšinio, tinklinio, badmintono, futbolo aikštynas; taip pat yra stalo tenisas, valtis, vandens dviratis, didelis pasirinkimas stalo žaidimų. Kas norėtų pasitikrinti taiklumą - gali pašaudyti pniaumatiniais šautuvais, lankais ar senovės lietuvių medžiotojų įrankiu - spjaudykle, pamėtyti strėlytes į smiginį, o norintiems dvasinio/protinio užsiėmimo ar poilsio - sezono naujiena - dideli lauko šachmatai/šaškės. Įmonėms ar didesnėms poilsiautojų grupėms sodybos šeimininkai gali suorganizuoti sportines varžybas. Valtis bei vandens dviratis leis pasigrožėti nuostabiu ežero grožiu. Mėgstantys pažvejoti ras Duobio ežere įvairios žuvies, kadangi ežeras nuolat yra žuvinamas.

Daugiau agyvendinimo vietų galite rasti - https://www.atostogoskaime.lt/apgyvendinimas/

 

Taip pat norime paskatinti nuvykus į šį kraštą, visą kaiką praleisti ne tik ant ežero kranto, bet ir aplankyti įspūdingas ir įdomias lankytinas vietas. Dalinamės su Jumis penkiomis vietomis Molėtuose, kurias būtina aplankyti:

  • Molėtų skulptūrų parkas - čia galėsite ne tik pasivaikščioti bei pasigrožėti gamta, bet ir susipažinti su Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos bei Velso menininkų kūryba, kuri puikiai įsilieja gamtos apsuptyje.
  • Lietuvos etnokosmologijos muziejus - Astronomijos observatorijoje galėsite susipažinti ne tik su astronomijos prietaisais, bet ir dangaus kūnais, Visatos vystymusi, kurie vaizdžiai iliustruojami ekspozicijų salėse. Etnokosmologijos muziejuje rengiamos ekskursijos požeminėje muziejaus galerijoje, užlipę ant apžvalgos bokšto pasigrožėsite Labanoro regioninio parko vaizdais, o lauko ekspozicijoje susipažinsite su kalendoriniu akmenų ratu „Lietuvos Saule“. Taip pat muziejuje organizuojamos edukacinės programos. Didžiausio lankytojų susidomėjimo sulaukia naktinės programos, kurių metu galėsite atlikti stebėjimus naktiniame danguje.
  • Dubingių tiltas - nepraleiskite progos pereiti mediniu Dubingių tiltu, kuris driekiasi per ilgiausią ežerą Lietuvoje – Asveją.
  • Mindūnų apžvalgos bokštas - Išbandykite savo jėgas pasiekti bokšto viršų lyg kopiant ant devynaukščio namo stogo. Norint pamatyti įspūdingą gamtos panoramą, teks užlipti 214 laiptelių. Pakilus virš medžių viršūnių atsivers kvapą gniaužiantis kraštovaizdis tarsi iš paukščio skrydžio.
  • Pėsčiųjų rekreacinis takas aplink Pastovio ežerą - šio tako infrastruktūra pritaikyta ramiam bei aktyviam poilsiui. Komplekse yra trys paplūdimių vietos, sporto aikštynas, treniruoklių kompleksas, vaikų žaidimo aikštelės, skulptūrų parkas, vasaros estrada pritaikyta renginiams. Šio tako ilgis beveik 4 km.
Nuotrauka © pamatyklietuvoje.lt
Nuotrauka © infomoletai.lt
Nuotrauka © Lietuvos etnokosmologijos muziejus
Nuotrauka © infomoletai.lt
Nuotrauka © www.visitaukstaitija.lt

 

"Atviros dienos kaime 2019" rezultatai
2019 / 05 / 30

"Atviros dienos kaime 2019" rezultatai

Trečius metus iš eilės vykusi akcija „Atviros dienos kaime“ vėl paskatino begalę žmonių vykti iš miestų į kaimus. Akcija „Atviros dienos kaime 2019“ pirmąjį gegužės savaitgalį vyko Latvijoje (4-6 d.), o antrąjį savaitgalį (10-12 d.) - Lietuvoje. Kaip ir praėjusiais metais, iniciatyva skirtingose &scaron...
XXII-as kaimo turizmo sezonas pradėtas!
2019 / 05 / 21

XXII-as kaimo turizmo sezonas pradėtas!

2019 m. gegužės 15 d. Utenos rajone įvyko Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) XXII-ojo sezono atidarymas – „Smetoniškas susiėjimas Aukštaitijos sostinėje“! Atidarymas vyko nuostabiame poilsio ir renginių centre „Alaušo slėnis“.
Įvyko žurnalistų turas "Paveldo sodai"
2019 / 05 / 17

Įvyko žurnalistų turas "Paveldo sodai"

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro (LAMMC) Sodininkystės ir daržininkystės instituto Babtuose inicijuotas projektas „Senųjų sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“ jau artėja prie pabaigos. Projekto, kurio partneris yra ir Lietuvos kaimo turizmo asociacija (LKTA), tikslas buvo padidinti autent...
Skelbiamas Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas!
2019 / 05 / 16

Skelbiamas Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas!

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija bei Žemės ūkio ministerija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybas dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
2019 metų sezono atidarymo šventė SMETONIŠKAS SUSIĖJIMAS
2019 / 04 / 29

2019 metų sezono atidarymo šventė SMETONIŠKAS SUSIĖJIMAS

Šiais metais kaimo turizmo XXII-ąjį sezoną atidarysime 2019 m. gegužės 15 d! Naująjį sezoną sutiksime Utenos r. poilsio ir renginių centre "Alaušo slėnis".
„Atviros dienos kaime“ žemėlapius jau galite rasti Circle K degalinėse!
2019 / 04 / 24

„Atviros dienos kaime“ žemėlapius jau galite rasti Circle K...

Daugiau nei 65 akcijos "Atviros dienos kaime" sodybų ir ūkių visoje Lietuvoje gegužės 10-12 d. lauks svečių ir bus jiems paruošę išskirtinių pasiūlymų, programų, ekskursijų, degustacijų, paskaitų ar kitų atrakcijų. Kad lankytojams būtų patogiau ir lengviau pasirinkti norimus aplankyti objektus yra parengti žemėlapiai, kur...
Atviros dienos kaime – gyvos tradicijos ir paveldas agroturizme
2019 / 03 / 19

Atviros dienos kaime – gyvos tradicijos ir paveldas agroturizme

Daugumoje ūkių žmonės vis dar naudoja tradicinius ūkininkavimo, kulinarijos, žvejybos būdus, puoselėja tradicinius amatus. Ūkiuose ir sodybose veikia senovinių įrankių muziejai, vyksta ekskursijos, įvairios vietinių patiekalų degustacijos, edukacinės ir interaktyvios programos, parodančios senąsias tradicijas (tradiciniai žuvies rūkymo, duonos k...
Kovo 12 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2019 / 03 / 14

Kovo 12 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Utenos rajonas pradeda ruoštis kaimo turizmo sezono atidarymui!
2019 / 03 / 07

Utenos rajonas pradeda ruoštis kaimo turizmo sezono atidarymui!

2019 m. kovo 6 d. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas drauge su direktore Diana Dubatauskiene vyko į Uteną, kur planuojamas šių metų kaimo turizmo sezono atidarymas.
Šaukiamas pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2019 / 03 / 01

Šaukiamas pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. (antradienį) Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmų konferencijų salėje (Universiteto g. 8a, Akademijoje, Kauno r.) vyks pakartotinis Lietuvos kaimo turizmo asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Registracijos pradžia 10.00 val., susirinkimo pradžia - 11 val.