(0)
2019 / 06 / 27

Kelionė į Molėtus – kur apsistoti? Ką pamatyti?

Molėtai – ežerų kraštas. Todėl dažnas keliautojas šiame krašte renkasi nakvynės vietas būtent prie ežerų. Tokiam pasirinkimui puikiai tinka sodybos bei kempingai. Lietuvos kaimo turizmo asociacija Molėtuose gali pasiūlyti skirtingų vietų Jūsų poilsiui ir nakvynei.

Pateikiame Jums penkias išskirtines nakvynės vietas Molėtuose, į kurias norėsite grįžti dar ir dar:

  • „Įlankos sodyba“ – ramiam šeimų ir draugų poilsiui Bebrusų ežero pakrantėje. Čia rasite ne tik visišką ramybę, bet ir įdomių pramogų. Sodybos šeimininkai gali suorganizuoti išvyką į Robinzono salą, kur taip pat galėsite likti nakvoti. Sodyboje rasite sauną, irklentes, baidares, valtis bei katerius. Tad jei esate vandens pramogų mėgėjas – Jums čia bus rojus. O kur dar žvejyba, vaikų žaidimo aikštelės ir edukacinės programos, tokios kaip juodosios keramikos seminarai. Į šiuos seminarus susirenka puodžiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.
  • „Mindūnų kempingas“ - tai 5 ha vaizdinga aptverta pušyno teritorija, esanti 10 km nuo Molėtų. Kempinge yra smėlėto Baltųjų Lakajų ežero kranto paplūdimys, o pačiu ežeru eina pagrindiniai vandens turizmo maršrutai. Mindūnų kempingas siūlo ne tik ramų poilsį, bet ir šaunias pramogas. Pakrantėje rasite pirtį ir kubilą. Teritorijoje yra krepšinio ir tinklinio aikštelės, šaudykla, kurioje galima šaudyti iš lanko, orinio šautuvo ar pamėtyti į taikinį kirvuką. Žvejai įrengtoje rūkykloje gali išsirūkyti pasigautą (ar nusipirktą) žuvį. Vaikučiams įrengta žaidynių aikštelė su sūpuoklėmis.
  • Agnės Babelienės sodyba - įsikūrusi ant Luokesų ežero kranto. Tai ideali vieta mėgstantiems patogumus, bet ir mylintiems gamtą, nes šioje sodyboje komforto tikrai nereikės atsisakyti. Čia galėsite įkvėpti gaivaus grynu vandeniu bei pušų šakomis kvepiančio oro. Tai vieta, kur rytais pažadins paukščių giesmės, o vakarais ramybės suteiks besileidžianti saulė. Nėra nieko malonesnio už vakaro vėsa spinduliuojantį dangų ar rytinius rasos lašelius ant basų kojų. Be to, mėgstantys šiek tiek ekstremalesnį poilsį, galės išbandyti keturračius!
  • Sodyba „Kliukai“ – kaip patys šeimininkai sako, jie kuria tikrą kaimo turizmą. Žinoma, sodyboje rasite visus būtinus patogumus, tvarkingą ir švarią buitį (ir be galo jaukią), tačiau tikrai nerasite kondicionierių ar paauksuotų kranų, nes tai KAIMO TURIZMAS. Šioje sodyboje galite rasti kreivai prikaltą lentą, užlinkusį vinį, girgždančius laiptus, nes viską kas įmanoma šeimininkai daro patys ir tiki, kad tai kuria savitą jaukumą bei sodybos stilių, kuris tinka ir patinka svečiams.
  • Sodyba „Duobys“ – šiek tiek kitokia sodyba, nei prieš tai vardintos, nes ši vieta taip pat puikiai tinka ir atšvęsti vestuves, surengti pobūvius. Bet nevykstant jokiems renginiams, čia taip pat galima ramiai pailsėti. Sodyba įkurta vaizdingoje vietoje - ant kalno, ant Duobio ežero kranto. Sodyboje "Duobys" poilsiautojai ras kuo užsiimti: vaikams - atskira vaikų žaidimo aikštelė, vyresniems - krepšinio, tinklinio, badmintono, futbolo aikštynas; taip pat yra stalo tenisas, valtis, vandens dviratis, didelis pasirinkimas stalo žaidimų. Kas norėtų pasitikrinti taiklumą - gali pašaudyti pneumatiniais šautuvais, lankais ar senovės lietuvių medžiotojų įrankiu - spjaudykle, pamėtyti strėlytes į smiginį, o norintiems dvasinio/protinio užsiėmimo ar poilsio - sezono naujiena - dideli lauko šachmatai/šaškės. Įmonėms ar didesnėms poilsiautojų grupėms sodybos šeimininkai gali suorganizuoti sportines varžybas. Valtis bei vandens dviratis leis pasigrožėti nuostabiu ežero grožiu. Mėgstantys pažvejoti ras Duobio ežere įvairios žuvies, kadangi ežeras nuolat yra žuvinamas.

Daugiau agyvendinimo vietų galite rasti - https://www.atostogoskaime.lt/apgyvendinimas/

 

Taip pat norime paskatinti nuvykus į šį kraštą, visą laiką praleisti ne tik ant ežero kranto, bet aplankyti įspūdingas ir įdomias lankytinas vietas. Dalinamės su Jumis penkiomis vietomis Molėtuose, kurias būtina aplankyti:

  • Molėtų skulptūrų parkas - čia galėsite ne tik pasivaikščioti bei pasigrožėti gamta, bet ir susipažinti su Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos bei Velso menininkų kūryba, kuri puikiai įsilieja gamtos apsuptyje.
  • Lietuvos etnokosmologijos muziejus - Astronomijos observatorijoje galėsite susipažinti ne tik su astronomijos prietaisais, bet ir dangaus kūnais, Visatos vystymusi, kurie vaizdžiai iliustruojami ekspozicijų salėse. Etnokosmologijos muziejuje rengiamos ekskursijos požeminėje muziejaus galerijoje, užlipę ant apžvalgos bokšto pasigrožėsite Labanoro regioninio parko vaizdais, o lauko ekspozicijoje susipažinsite su kalendoriniu akmenų ratu „Lietuvos Saule“. Taip pat muziejuje organizuojamos edukacinės programos. Didžiausio lankytojų susidomėjimo sulaukia naktinės programos, kurių metu galėsite atlikti stebėjimus naktiniame danguje.
  • Dubingių tiltas - nepraleiskite progos pereiti mediniu Dubingių tiltu, kuris driekiasi per ilgiausią ežerą Lietuvoje – Asveją.
  • Mindūnų apžvalgos bokštas - išbandykite savo jėgas pasiekti bokšto viršų lyg kopiant ant devynaukščio namo stogo. Norint pamatyti įspūdingą gamtos panoramą, teks užlipti 214 laiptelių. Pakilus virš medžių viršūnių atsivers kvapą gniaužiantis kraštovaizdis tarsi iš paukščio skrydžio.
  • Pėsčiųjų rekreacinis takas aplink Pastovio ežerą - šio tako infrastruktūra pritaikyta ramiam bei aktyviam poilsiui. Komplekse yra trys paplūdimių vietos, sporto aikštynas, treniruoklių kompleksas, vaikų žaidimo aikštelės, skulptūrų parkas, vasaros estrada pritaikyta renginiams. Šio tako ilgis beveik 4 km.
Nuotrauka © pamatyklietuvoje.lt
Nuotrauka © infomoletai.lt
Nuotrauka © Lietuvos etnokosmologijos muziejus
Nuotrauka © infomoletai.lt
Nuotrauka © www.visitaukstaitija.lt

 

Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos
2020 / 06 / 09

Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos

Kaip visuomet, akcija "Atviros dienos kaime" turėjo vykti gegužės mėnesį, bet dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos, renginį turėjome nukelti vėlesniam laikui. Informuojame, kad jau patvirtinome naujas datas! Renginys vyks šių metų RUGSĖJO 4-6 d.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas vėl kviečia dalyvauti
2020 / 06 / 01

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas vėl kviečia dalyvauti

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija bei Žemės ūkio ministerija jau antrus metus kviečia kaimo turizmo sodybas dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
Pasėlių deklaravimas 2020 metais
2020 / 05 / 20

Pasėlių deklaravimas 2020 metais

Informuojame, kad 2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d. Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą
2020 / 05 / 18

Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą

Šie metai atnešė į mūsų gyvenimus bei veiklas daug pokyčių ir netradicinių sprendimų. Tad nenuostabu, kad ir vasaros pradžios šventę organizuojame kiek kitokią. 2020 m. LKTA sezono atidarymas būtų vykęs Trakų rajone. O dabar skelbiame, kad gegužės 21 d. (ketvirtadienį) sezono pradžios vakarėlis vyks tiesiog kiekvieno mūsų n...
Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!
2020 / 05 / 11

Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!

2018 metų pabaigoje pradėjome įgyvendinti projektą "Tradicinių lietuviškų amatų gidas", kurio tikslas vykdant e. rinkodaros priemones didinti tradicinių Lietuvos amatų bei UNESCO kultūros paveldo objektų populiarumą bei žinomumą.
Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas
2020 / 04 / 24

Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas

Įgyvendindama projekto Baltic sea food veiklas, Lietuvos kaimo turizmo asociacija parengė vadovo vertimą, kuris yra skirtas vietinio maisto pardavimus vykdančioms tarpinėms įmonėms.
Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!
2020 / 03 / 31

Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!

Dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos renginio „Atviros dienos kaime“ data keisis! Planuojame akciją kelti į ankstyvą rudenį, tikimės, kad ši neganda bus praėjusi ir visi galėsime ramiai mėgautis pramogomis Lietuvos kaime.
Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 03 / 25

Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybos pasiruošusios prisidėti prie pagalbos medikams ir priimti juos saviizoliacijai nemokamai.
Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2020 / 03 / 11

Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2020 m. kovo 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) - vėjo jėgainių uoste
2020 / 03 / 09

Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) -...

Baltic sea food – tai Interreg programos Baltic sea region projektas, kurio metu yra kuriamas tvarus ir lankstus verslo modelis B2B (verslas verslui), kuris galėtų būti pritaikomas vietinio maisto pardavimo tinklams (tai tokios tarpinės įmonės tarp ūkininkų ar smulkių gamintojų bei vartotojų, dažniausiai iš HoReCa sektoriaus).
Partneriai