(0)
2019 / 06 / 27

Kelionė į Molėtus – kur apsistoti? Ką pamatyti?

Molėtai – ežerų kraštas. Todėl dažnas keliautojas šiame krašte renkasi nakvynės vietas būtent prie ežerų. Tokiam pasirinkimui puikiai tinka sodybos bei kempingai. Lietuvos kaimo turizmo asociacija Molėtuose gali pasiūlyti skirtingų vietų Jūsų poilsiui ir nakvynei.

Pateikiame Jums penkias išskirtines nakvynės vietas Molėtuose, į kurias norėsite grįžti dar ir dar:

  • „Įlankos sodyba“ – ramiam šeimų ir draugų poilsiui Bebrusų ežero pakrantėje. Čia rasite ne tik visišką ramybę, bet ir įdomių pramogų. Sodybos šeimininkai gali suorganizuoti išvyką į Robinzono salą, kur taip pat galėsite likti nakvoti. Sodyboje rasite sauną, irklentes, baidares, valtis bei katerius. Tad jei esate vandens pramogų mėgėjas – Jums čia bus rojus. O kur dar žvejyba, vaikų žaidimo aikštelės ir edukacinės programos, tokios kaip juodosios keramikos seminarai. Į šiuos seminarus susirenka puodžiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.
  • „Mindūnų kempingas“ - tai 5 ha vaizdinga aptverta pušyno teritorija, esanti 10 km nuo Molėtų. Kempinge yra smėlėto Baltųjų Lakajų ežero kranto paplūdimys, o pačiu ežeru eina pagrindiniai vandens turizmo maršrutai. Mindūnų kempingas siūlo ne tik ramų poilsį, bet ir šaunias pramogas. Pakrantėje rasite pirtį ir kubilą. Teritorijoje yra krepšinio ir tinklinio aikštelės, šaudykla, kurioje galima šaudyti iš lanko, orinio šautuvo ar pamėtyti į taikinį kirvuką. Žvejai įrengtoje rūkykloje gali išsirūkyti pasigautą (ar nusipirktą) žuvį. Vaikučiams įrengta žaidynių aikštelė su sūpuoklėmis.
  • Agnės Babelienės sodyba - įsikūrusi ant Luokesų ežero kranto. Tai ideali vieta mėgstantiems patogumus, bet ir mylintiems gamtą, nes šioje sodyboje komforto tikrai nereikės atsisakyti. Čia galėsite įkvėpti gaivaus grynu vandeniu bei pušų šakomis kvepiančio oro. Tai vieta, kur rytais pažadins paukščių giesmės, o vakarais ramybės suteiks besileidžianti saulė. Nėra nieko malonesnio už vakaro vėsa spinduliuojantį dangų ar rytinius rasos lašelius ant basų kojų. Be to, mėgstantys šiek tiek ekstremalesnį poilsį, galės išbandyti keturračius!
  • Sodyba „Kliukai“ – kaip patys šeimininkai sako, jie kuria tikrą kaimo turizmą. Žinoma, sodyboje rasite visus būtinus patogumus, tvarkingą ir švarią buitį (ir be galo jaukią), tačiau tikrai nerasite kondicionierių ar paauksuotų kranų, nes tai KAIMO TURIZMAS. Šioje sodyboje galite rasti kreivai prikaltą lentą, užlinkusį vinį, girgždančius laiptus, nes viską kas įmanoma šeimininkai daro patys ir tiki, kad tai kuria savitą jaukumą bei sodybos stilių, kuris tinka ir patinka svečiams.
  • Sodyba „Duobys“ – šiek tiek kitokia sodyba, nei prieš tai vardintos, nes ši vieta taip pat puikiai tinka ir atšvęsti vestuves, surengti pobūvius. Bet nevykstant jokiems renginiams, čia taip pat galima ramiai pailsėti. Sodyba įkurta vaizdingoje vietoje - ant kalno, ant Duobio ežero kranto. Sodyboje "Duobys" poilsiautojai ras kuo užsiimti: vaikams - atskira vaikų žaidimo aikštelė, vyresniems - krepšinio, tinklinio, badmintono, futbolo aikštynas; taip pat yra stalo tenisas, valtis, vandens dviratis, didelis pasirinkimas stalo žaidimų. Kas norėtų pasitikrinti taiklumą - gali pašaudyti pneumatiniais šautuvais, lankais ar senovės lietuvių medžiotojų įrankiu - spjaudykle, pamėtyti strėlytes į smiginį, o norintiems dvasinio/protinio užsiėmimo ar poilsio - sezono naujiena - dideli lauko šachmatai/šaškės. Įmonėms ar didesnėms poilsiautojų grupėms sodybos šeimininkai gali suorganizuoti sportines varžybas. Valtis bei vandens dviratis leis pasigrožėti nuostabiu ežero grožiu. Mėgstantys pažvejoti ras Duobio ežere įvairios žuvies, kadangi ežeras nuolat yra žuvinamas.

Daugiau agyvendinimo vietų galite rasti - https://www.atostogoskaime.lt/apgyvendinimas/

 

Taip pat norime paskatinti nuvykus į šį kraštą, visą laiką praleisti ne tik ant ežero kranto, bet aplankyti įspūdingas ir įdomias lankytinas vietas. Dalinamės su Jumis penkiomis vietomis Molėtuose, kurias būtina aplankyti:

  • Molėtų skulptūrų parkas - čia galėsite ne tik pasivaikščioti bei pasigrožėti gamta, bet ir susipažinti su Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos bei Velso menininkų kūryba, kuri puikiai įsilieja gamtos apsuptyje.
  • Lietuvos etnokosmologijos muziejus - Astronomijos observatorijoje galėsite susipažinti ne tik su astronomijos prietaisais, bet ir dangaus kūnais, Visatos vystymusi, kurie vaizdžiai iliustruojami ekspozicijų salėse. Etnokosmologijos muziejuje rengiamos ekskursijos požeminėje muziejaus galerijoje, užlipę ant apžvalgos bokšto pasigrožėsite Labanoro regioninio parko vaizdais, o lauko ekspozicijoje susipažinsite su kalendoriniu akmenų ratu „Lietuvos Saule“. Taip pat muziejuje organizuojamos edukacinės programos. Didžiausio lankytojų susidomėjimo sulaukia naktinės programos, kurių metu galėsite atlikti stebėjimus naktiniame danguje.
  • Dubingių tiltas - nepraleiskite progos pereiti mediniu Dubingių tiltu, kuris driekiasi per ilgiausią ežerą Lietuvoje – Asveją.
  • Mindūnų apžvalgos bokštas - išbandykite savo jėgas pasiekti bokšto viršų lyg kopiant ant devynaukščio namo stogo. Norint pamatyti įspūdingą gamtos panoramą, teks užlipti 214 laiptelių. Pakilus virš medžių viršūnių atsivers kvapą gniaužiantis kraštovaizdis tarsi iš paukščio skrydžio.
  • Pėsčiųjų rekreacinis takas aplink Pastovio ežerą - šio tako infrastruktūra pritaikyta ramiam bei aktyviam poilsiui. Komplekse yra trys paplūdimių vietos, sporto aikštynas, treniruoklių kompleksas, vaikų žaidimo aikštelės, skulptūrų parkas, vasaros estrada pritaikyta renginiams. Šio tako ilgis beveik 4 km.
Nuotrauka © pamatyklietuvoje.lt
Nuotrauka © infomoletai.lt
Nuotrauka © Lietuvos etnokosmologijos muziejus
Nuotrauka © infomoletai.lt
Nuotrauka © www.visitaukstaitija.lt

 

Baigiamoji konferencija “Lietuviško vietinio maisto kultūra - ar nesame pasiklydę Europoje?”
2019 / 11 / 11

Baigiamoji konferencija “Lietuviško vietinio maisto kultūra - ar...

2019 m. kaimo turizmo baigiamasis renginys vyks lapkričio 21 d. Kaune. Mūsų laukia be galo įdomi diena, kurios metu kalbėsime apie gastronominį turizmą ir lietuviškus skonius atrasime iš naujo!
Išrinkti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso laimėtojai
2019 / 10 / 28

Išrinkti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso laimėtojai

Šių metų sezono atidarymo šventėje paskelbėme Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą. Pradžioje norinčių dalyvauti buvo nedaug, tačiau bendromis pastangomis kartu su Etninės kultūros globos taryba surinkome 14 dalyvių. Spalio 21 d. įvyko konkurso tarybos posėdis, kuriame po ilgų diskusijų buvo išrinkti konkurso laurea...
Gražiausi Kauno gamtos kampeliai
2019 / 09 / 02

Gražiausi Kauno gamtos kampeliai

Atėjus rudeniui taip norisi praleisti kuo daugiau laiko gryname ore besidžiaugiant paskutinėmis šiltomis dienomis. Neretai ieškome vietų gamtoje, kur būtų galima pasėdėti, pasigrožėti, išgerti puodelį kavos ar užkąsti.
Aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas Birštone – vasaros hitas
2019 / 08 / 26

Aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas Birštone – vasaros hitas

Įspūdingo vaizdo Nemuno kilpų regioniniame parke įsikūręs aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas yra atviras lankytojams nuo šių metų liepos 12 dienos. Bokšto aukštis yra 45 m, tačiau skaičiuojant su kalnagūbriu ant kurio iškilo bokštas, lankytojai atsidurs 92 m virš jūros lygio.
Ką veikti Saulės mieste? Top 5 Šiaulių lankytinos vietos
2019 / 08 / 22

Ką veikti Saulės mieste? Top 5 Šiaulių lankytinos vietos

Šiauliai – ketvirtas pagal gyventojų skaičių Lietuvos miestas. Nors šis kraštas iš turistų susilaukia mažiau dėmesio nei kiti Lietuvos didmiesčiai, tačiau ir čia tikrai yra ką pamatyti. Dalinamės su Jumis populiariausiomis Šiaulių lankytinomis vietomis:
Paskutinės vasaros savaitės – kaip turiningai praleisti laisvalaikį?
2019 / 08 / 19

Paskutinės vasaros savaitės – kaip turiningai praleisti laisvalaikį?

Artėjant rudens sezonui, norisi ypač turiningai praleisti paskutines vasaros dienas. Siūlome vasarą išlydėti aktyviai, išbandyti neįprastas aktyvias pramogas, kad šaltuoju metų laiku turėtumėte smagių prisiminimų, kurie sušildys.
Paskutinę vasaros dieną užkurkime vienybės laužą!
2019 / 08 / 14

Paskutinę vasaros dieną užkurkime vienybės laužą!

Uždekime simbolinius Baltijos jūros šalių draugystės laužus, tegul Baltijos pajūryje sužiba mūsų vienybės šviesa!  
Vilnius – turistų mėgiamas ne tik dėl naktinio gyvenimo kultūros
2019 / 08 / 07

Vilnius – turistų mėgiamas ne tik dėl naktinio gyvenimo kultūros

Ne paslaptis, kad Vilnius – Lietuvos sostinė ir didžiausias šalies miestas, todėl daugelis čia vyksta ne poilsiauti, o ieškoti pramogų. Gatvių šurmulys, naktinis gyvenimas – šis vaizdinys neprimena ramaus, atpalaiduojančio poilsio. Tačiau su tuo susidursite atvykę tik į Vilniaus miesto centrą, o norint ras...
Dailiausios Lietuvos kaimo merginos konkursas
2019 / 08 / 05

Dailiausios Lietuvos kaimo merginos konkursas

Naujos kartos trąšų tiekėja „Timac Agro Lietuva“ ir agroverslo naujienų portalas „Agroeta.lt“ paskelbė socialinį projektą – „MIS Timac Agro – Agroeta.lt“ rinkimus. Šiais rinkimais siekiama parodyti, kad sodžiuje yra gražaus jaunimo, kuris turi daug talentų, myli ir puošia savo ...
Kelionė po Suvalkiją. Kokių lietuviškų patiekalų paragauti?
2019 / 07 / 23

Kelionė po Suvalkiją. Kokių lietuviškų patiekalų paragauti?

Lietuvių liaudis nuo seno garsėja lietuviškais patiekalais, kurie jau užima garbingą vietą išlikusiose lietuvių tradicijose. Daugybė tradicinių patiekalų yra būdingi tam tikram Lietuvos regionui, todėl ne visur paskanausite norimais patiekalais. Kad palengvintume paiešką, pateikiame lietuviškus patiekalus, kuriuos der...
Partneriai