(0)
2021 / 08 / 19

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2021“

Rugpjūčio 17 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 4 išskirtinius objektus Kazlų Rūdos savivaldybėje bei Šakių rajone.

Pirmoji mūsų stotelė buvo etnografinė sodyba „Gervių giesmė“ – ramybės kupinas gamtos kampelis, saugomas Kazlų Rūdos miškų. Ši sodyba prieš kelerius metus yra laimėjusi pirmą vietą Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse. Sodybos šeimininkė Greta Kupstienė akcijos metu lankytojams siūlys edukacinį vakarą – naktį tipyje prie laužo, mokys senovinių sutartinių, seks stebuklines pasakas. Svečiai bus aprengti senoviniais apdarais, vaišinami sodyboje rūkytais sūriais ir žolelių arbata.

Ir nors žurnalistų turo metu oras nelepino, bet tai nesutrukdė parodyti žiniasklaidos atstovams, kokia ši sodyba ir jos šeimininkai yra išskirtiniai ir nuostabūs. Drąsiausia turo dalyvė sutiko nusikelti į senovę ir buvo perrengta karaliene Morta, kiti keliavo apžiūrėti tipio ir jame siūlomų edukacijų. Apsižvalgėme sodybos teritorijoje, išgirdome begales įdomių istorijų, paglostėme triušiukus. 

Antrasis lankomas objektas buvo Čekauskų etnografijos muziejus. Jau dešimt metų miškininkas, sertifikuotas tradicinių amatų meistras, etnografijos muziejaus Lekėčiuose įkūrėjas Gintas Čekauskas džiugina žmones edukacine veikla. Asmeninė iniciatyva kaupti ir saugoti senovės buities, medžio ir linų apdirbimo įrankius, baldus išaugo į rimtą privatų muziejų, pristatantį zanavykų krašto amatus ir darbštumą. Muziejuje vien senovinių oblių – 600! Charizmatiškas šeimininkas mus pasitiko apsirėdęs tradiciniais rūbais, papasakojo nuo ko viskas prasidėjo bei žurnalistus supažindino ir leido išmėginti skiedrų gaminimo amatą savomis rankomis.

Pietums pasirinkome populiarų, daug keliautojų į Šakius pritraukiantį restoraną „Kuchmistrai“. Tai Lietuvos didikų virtuvės paveldą saugojanti ir puoselėjanti virtuvė, kurioje visų patiekalų ruošimą prižiūri dvaro garbės pareigūnas – kuchmistras, o prie stalo svečius kviečia vaišingieji zanavykai. Kaip ir senovėje, „Kuchmistrų“ virtuvėje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik meniu, maisto kokybei, jų pateikimui, bet ir ūkiams, iš kurių perkamos daržovės, vaisiai, miltai ar mėsa. Kiekvienas patiekalas mūsų stalą pasiekė su intriguojančia istorija, o patiekalų skonis.... Rekomenduojame visiems!

O kaip pietūs be deserto? Jo vykome į edukacinę erdvę "Gamtos girnos", kur patys kepėme ir skanavome lietuvišką skanėstą – šakotį. Daugelis turo dalyvių buvo nustebinti – naminių šakočių gamyba yra ilgas ir kruopštus procesas. "Gamtos girnos" šeimininkė pati per dieną gali iškepti tik du šakočius. Šioje vietoje jie kepami iš laimingų, greta auginamų vištų kiaušinių, viskas yra rankų darbo, pagaminta su kaupu meilės. Skanumėlis!

Dieną pabaigėme Ritinių bendruomenės centro Sūrio namuose. Prūselių kaime ši bendruomenė susikūrė beveik prieš 20 metų. Aktyvi bendruomenės narė prieš 10 metų suorganizavo pirmąją sūrių šventę, kuri išaugo į kasmetinį tradicinį renginį, tapusį šio kaimo išskirtinumu. Turo metu aktyvios bendruomenės moterys mums pravedė edukaciją, žaidėme žaidimus, patys mušėme sviestą, gaminome šviežią sūrį ir, žinoma, visą tai degustavome.

Diena buvo turininga, o visiems "Atviros dienos kaime" gerbėjams galime garantuoti, kad šis maršrutas puikus. Objektai vienas nuo kito nutolę nedaug, visos vietos išskirtinės, o ir pilvai bus tikrai pripildyti kaimiškais skanėstais!

Nuoširdus AČIŪ visiems dalyviams, už jaukų priėmimą, intriguojančias istorijas, dieviškus kaimo skanėstus! Taip pat didžiulė padėka žurnalistams, kurie domisi kaimo turizmu ir siekia, kad kuo daugiau žmonių pamatytų jo įdomiąją pusę!

 

Projektui įgyvendinti skiriama iki 33 687,00 Eur dydžio parama. Iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 28 633,95 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 5 053,05 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

AGRICONT projekto lietuvių susitikimas
2021 / 09 / 13

AGRICONT projekto lietuvių susitikimas

Rugsėjo 10 dieną turėjome dar vieną AGRICONT projekto susitikimą, kurio tikslas buvo suvesti projekte dalyvaujančias Lietuvos organizacijas bei asociacijas su smulkiais kaimo turizmo verslininkais. Tokį patį susitikimą savo šalyje surengė ir Gruzijos partneriai su savo atrinktomis organizacijomis.
"Atviros dienos kaime 2021" rezultatai
2021 / 09 / 08

"Atviros dienos kaime 2021" rezultatai

Šiais metais akcija „Atviros dienos kaime“ vėl įvyko rugsėjo pirmąjį savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 55 dalyviai: 17 kaimo turizmo sodybų, 12 ūkių, 7 amatininkai-menininkai, 6 muziejai, 5 bendruomenių centrai, 3 kelionių bei pramogų organizatoriai, 2 kulinarinio paveldo puoselėtojai, 2 dvarai bei 1 kavinė.
AGRICONT projekto dalyvių susitikimas
2021 / 09 / 01

AGRICONT projekto dalyvių susitikimas

Vakar (rugpjūčio 31 d.) turėjome virtualų AGRICONT projekto susitikimą su Lietuvos ir Gruzijos turizmo ir agroturizmo įmonėmis.
Įvyko seminaras „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“
2021 / 08 / 31

Įvyko seminaras „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“

Rugpjūčio 30 d. suorganizavome antrą mokymų ciklo „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“ seminarą, kuris įvyko Klaipėdos r., Petrutės Račkauskienės sodyboje.
Pasiimkite "Atviros dienos kaime 2021" žemėlapius nemokamai
2021 / 08 / 27

Pasiimkite "Atviros dienos kaime 2021" žemėlapius nemokamai

Net 55 akcijos "Atviros dienos kaime" dalyviai visoje Lietuvoje rugsėjo 3-5 d. lauks svečių ir bus jiems paruošę išskirtinių pasiūlymų, programų, ekskursijų, degustacijų, paskaitų ar kitų atrakcijų. Kad lankytojams būtų patogiau ir lengviau pasirinkti norimus aplankyti objektus yra parengti žemėlapiai, kuriuose galima r...
Projekto "Miško takas" suvenyrai keliautojams
2021 / 08 / 24

Projekto "Miško takas" suvenyrai keliautojams

Mūsų projekto "Miško takas" gerbėjams turime gerą žinią - visai netrukus greta maršruto įsikūrusiuose Turizmo informaciniuose centruose bus galima rasti naujus projekto suvenyrus - atvirukus. Tai puikus būdas draugą pakviesti keliauti Miško taku drauge ar tiesiog būdas sau išsaugoti atsiminimą apie kelione...
Pradedame įgyvendinti naują tarptautinį projektą - AGRICONT
2021 / 08 / 20

Pradedame įgyvendinti naują tarptautinį projektą - AGRICONT

2021 m. vasarą gavome patvirtinimą pradėti ir įgyvendinti naują projektą „Bendradarbiavimas agroturizme: partnerystės kūrimas ir Lietuvos bei Gruzijos įmonių bendradarbiavimas – AGRICONT“, kurį įgyvendinsime drauge su Gruzijos ūkininkų asociacija.
2021 m. birželio 16 d. įvyko visuotinis Narių susirinkimas bei kaimo turizmo sezono atidarymo šventė
2021 / 06 / 17

2021 m. birželio 16 d. įvyko visuotinis Narių susirinkimas bei...

2021 m. birželio 16 d. LKTA turėjome ypatingą dieną! Po ilgo laiko ir bendravimo virtualiai pagaliau susibūrėme į dvigubą gyvą susitikimą! Saulėtą trečiadienį suorganizavome visuotinį narių susirinkimą, po kurio įvyko sezono atidarymo šventė.
2021 m. birželio 16 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2021 / 06 / 08

2021 m. birželio 16 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių...

Neįvykus 2021 m. birželio 7 d. susirinkimui, pakartotinis LKTA visuotinis narių susirinkimas įvyks 2021 m. birželio 16 d. 11 val. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (Universiteto g. 8a, Akademija, Kauno r.) IV rūmų konferencijų salėje. Registracijos pradžia 10.00 val.
„Miško takas“ žemėlapiai jau pas mus!
2021 / 05 / 28

„Miško takas“ žemėlapiai jau pas mus!

Jau greičiausiai esate girdėję, jog vykdome projektą „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje“ (Hiking project). Dažnai sulaukiame klausimų, kada trasos bus pažymėtos bei kada ir kur galima bus rasti informaciją apie maršrutus.
Partneriai