(0)
2023 / 04 / 17

Atviros dienos kaime 2023 - Žemaitija

Šylant orams norite kuo daugiau laiko praleisti gamtos apsuptyje? Jei taip, siūlome sudalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime“. Tai – septintus metus iš eilės organizuojama iniciatyva, kuri šiemet vyks gegužės 19–21 dienomis. Renginio metu įvairūs Lietuvos ūkiai, sodybos, bendruomenių centrai, muziejai, dvarai ir kiti įdomūs objektai atvers savo duris lankytojams ir pakvies susipažinti su jų veikla, pasimėgauti įvairiosiomis edukacijoms, degustacijoms, žygiais, pramogomis ir pan. 

Akcijos dienomis Žemaitijos etnografiniame regione bus galima aplankyti išskirtinių dalyvių. Jei bus sunku išsirinkti vieną jų, vertėtų susikurti maršrutą ir aplankyti keletą!

Štai, pavyzdžiui, Kaunatavos kaimo bendruomenė akcijos dienomis lankytojus kviečia į amatų klėtelę, kurioje pagal senąjį kaimo močiučių receptą verdami obuoliniai sūriai. Per keletą metų atsirado įvairiausių skonių - su mėtomis, kmynais, cinamonu, riešutais, apelsinais, karamele ir net su viskiu... Bet pagrindinis receptas išliko tas pats. Veiklos klėtelėje plečiasi, dabar čia atvykę rasite džiovintų vaisių, daržovių, uogų, prieskonių mišinių, rabarbarų ir moliūgų saldainių, mėtų ar eglių uglių cukraus, prieskonių druskos. Prie klėtelės pasodinta mėtų kolekcija, kurioje jau net 86 mėtų rūšys.

Paviešėti akcijos „Atviros dienos kaime“ metu kvies ir Mažeikių rajone įsikūręs Dautarų dvaras. Čia jūsų lauks - gamta, istorija ir menas! Akcijos dienomis apgyvendinimui bus taikoma 10 proc. nuolaida (užsakant prašome nurodyti, kad dalyvaujate šioje akcijoje), o parko lankymas - nemokamas.

Na, o jeigu viešnagė kaime jums neatsiejama nuo skanėstų, jūsų laukia keletas ūkių, kur galėsite paragauti natūralaus ir šviežio medaus. Vienas iš pasirinkimų - Plungės rajone įsikūrusi sodyba „Medaus klėtelė“. Čia akcijos dienomis lankytojai kviečiami į miškų apsuptą vienkiemį Žemaitijos nacionaliniame parke. Čia bus galima pamatyti bičių gyvenimą iš arti, nemokamai išbandyti bičių avilio terapiją, paragauti midaus, įvairių rūšių ir skonių medaus, o patikusį įsigyti.

Taip pat Mažeikių rajone Jūsų lauks Bitė Le Vanda. Gegužės 20 d. čia skelbiama levandų diena. Jūsų lauks du (14:00 ir 18:00 val.) piknikai-seminarai apie levandas ir jų auginimą, gaminių iš arba su levandomis pristatymas, patiekalų ir gėrimų su levandomis ragavimas. Dalyvavimo mokestis – 7 eur. Trukmė – apie 2 val. O gegužės 21 d. – bičių diena. Jūsų vėl lauks dvi (13:00 ir 17:00 val.) trumpos paskaitėlės apie bičių pasaulio įdomybes, bičių produktų ragavimas, bitininkystės įrankių išbandymas ar pasimatavimas, bitiškos estafetės arba viktorina. Dalyvavimo mokestis – 5 eur, vaikams iki 6 metų – nemokamai. Trukmė – apie 2 val.

Norite dar daugiau sužinoti apie bičių gyvenimą? Tuomet gegužės 21 d. sudalyvaukite nemokamoje pažintinio tipo edukacijoje bityne „Užpelkių medus“. Edukacijos metu galėsite ne tik iš arčiau susipažinti su bičių gyvenimu ir bitininko kasdienybe, sužinoti iš kur atkeliauja medus, bet ir apžiūrėti skirtingų tipų avilius. Pakalbėsime apie bioįvairovės svarbą ne tik dirvos sveikatai, bet ir medaus kokybei, o vienintelė Lietuvoje medaus someljė amato besimokanti Rasa praves medaus degustacijos pradžiamokslį ir patars kaip derinti medų gaminant.

Šiemet prie akcijos „Atviros dienos kaime“ prisijungia ir Jurbarko krašte įsikūrusi šeimos sūrinė „Sūrio džiazas“, kurioje, iš šviežio ir natūralaus ūkyje gaunamo karvių pieno, gaminamas ir brandinamas fermentinis sūris ir kiti pieno produktai. Aukščiausia kokybė, jokių sintetinių priedų ar nenatūralių stabilizatorių – tokia yra šios sūrinės produkcija. Beje, šalia įkurta ir „Sūrio džiazas“ kavinė. Meniu rasite įvairiausių salotų, keptų sūrių, khachapuri, blynelių, desertų, sūrių degustacinių rinkinių ir kitų skanėstų.

Gegužės 19–21 dienomis nuo 12 val. „Sūrio džiaze“ vyks atviros sūrių degustacijos su edukacine programa. Paskanaukite skirtingų sūrių, sužinokite apie jų gamybą, susipažinkite su „Sūrio džiazo“ atsiradimo istorija ir, tiesiog, puikiai praleiskite laiką. O taip pat produktams ir kavinės patiekalams bus suteikta nuolaida! Registracija galima iki gegužės 15 d.

O jei nuspręstumėte keliauti kelias dienas, tuomet apsistokite prabangioje ir stilingoje kaimo turizmo sodyboje Vila „Dubgiris“. Visiems vilos svečiams bus taikoma 15 proc. nuolaida apgyvendinimui, o SPA ir maitinimui - 10 proc. nuolaida. Vila „Dubgiris“ – tai vieta, kurioje galėsite pailsėti ir atgauti jėgas po sunkių darbų bei patirti neišdildomų įspūdžių.

Ir tai – tik keli objektai, kurie laukia lankytojų renginio dienomis. Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir kokių įdomybių jie pasiūlys savo svečiams, rasite čia:

https://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/

https://www.facebook.com/events/1457912184615094

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

Regionų paveldo skatinimas
2024 / 01 / 03

Regionų paveldo skatinimas

Regionų paveldo skatinimas vykdant interaktyvią veiklą „CORDIALIS“ komanda sukūrė daug įvairios mokomosios medžiagos, skirtos didinti Europos amatų ir kultūros paveldo žinomumą. Į šią parengtą medžiagą įeina: 1) vadovas, skirtas amatininkams ir specialistams, norintiems interaktyviai pristatyti savo veiklą bei produktus int...
Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo RuralTour veikla
2023 / 12 / 15

Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo...

Gruodžio 12 dieną suorganizavome ataskaitinį atstovavimo Europos kaimo turizmo federacijoje „Rural Tour“ seminarą, kuris įvyko Alytaus rajone.  
Balsavimas už 2023 m. Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius
2023 / 12 / 14

Balsavimas už 2023 m. Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra Keliauk Lietuvoje skelbia balsavimą už 2023 m. LIETUVOS TURIZMO SĖKMINGIAUSIUOSIUS.
Suorganizavome pirmąjį hakatoną
2023 / 12 / 01

Suorganizavome pirmąjį hakatoną

Šią savaitę suorganizavome pirmąjį mūsų ir projekto BASCIL hakatoną, kuris vyko Kauno kolegijoje. Hakatono tikslas buvo kiekvienam projekto pilotinio regiono dalyviui – ūkininkui ar verslininkui, sukurti naują arba atnaujintą kulinarinio turizmo produkto ir/arba paslaugos pasiūlymo koncepciją: kokia tai paslauga, kokiems klientams j...
Suorganizavome COSME projekto įvadinį renginį
2023 / 10 / 27

Suorganizavome COSME projekto įvadinį renginį

Spalio 26 d. Kelmės rajone suorganizavome pirmąjį EuroCluster projekto dalyvių susitikimą.
Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras
2023 / 10 / 20

Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras

Šią savaitę surengėme projekto "BASCIL - Inovatyvūs sprendimai kaimiškų vietovių maisto gamintojams: veiklos įvairinimo skatinimas, teikiant kulinarinio turizmo paslaugas" viešinimo seminarą. Mūsų projekto ir šio renginio tikslas, kad būtų pasakojamos žmonių istorijos, projektų veiklomis sukurti pokyčiai bei...
Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“
2023 / 10 / 19

Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos...

Spalio 18 d. Kelmės rajone įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“, kuria uždarėme 2023 m. kaimo turizmo sezoną.
Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą
2023 / 10 / 11

Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą

Spalio 9 d. suorganizavome antrąjį mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Šilutės rajone.
BASCIL projekto susitikimas
2023 / 09 / 26

BASCIL projekto susitikimas

Praėjusią savaitę turėjome dar vieną BASCIL projekto susitikimą Radviliškio rajone.
Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“
2023 / 09 / 21

Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša...

Rugsėjo 20 d. suorganizavome pirmą mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Radviliškio rajone, sodyboje „Panekelpių kaimas“.
Partneriai