(0)
2023 / 04 / 17

Atviros dienos kaime 2023 - Žemaitija

Šylant orams norite kuo daugiau laiko praleisti gamtos apsuptyje? Jei taip, siūlome sudalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime“. Tai – septintus metus iš eilės organizuojama iniciatyva, kuri šiemet vyks gegužės 19–21 dienomis. Renginio metu įvairūs Lietuvos ūkiai, sodybos, bendruomenių centrai, muziejai, dvarai ir kiti įdomūs objektai atvers savo duris lankytojams ir pakvies susipažinti su jų veikla, pasimėgauti įvairiosiomis edukacijoms, degustacijoms, žygiais, pramogomis ir pan. 

Akcijos dienomis Žemaitijos etnografiniame regione bus galima aplankyti išskirtinių dalyvių. Jei bus sunku išsirinkti vieną jų, vertėtų susikurti maršrutą ir aplankyti keletą!

Štai, pavyzdžiui, Kaunatavos kaimo bendruomenė akcijos dienomis lankytojus kviečia į amatų klėtelę, kurioje pagal senąjį kaimo močiučių receptą verdami obuoliniai sūriai. Per keletą metų atsirado įvairiausių skonių - su mėtomis, kmynais, cinamonu, riešutais, apelsinais, karamele ir net su viskiu... Bet pagrindinis receptas išliko tas pats. Veiklos klėtelėje plečiasi, dabar čia atvykę rasite džiovintų vaisių, daržovių, uogų, prieskonių mišinių, rabarbarų ir moliūgų saldainių, mėtų ar eglių uglių cukraus, prieskonių druskos. Prie klėtelės pasodinta mėtų kolekcija, kurioje jau net 86 mėtų rūšys.

Paviešėti akcijos „Atviros dienos kaime“ metu kvies ir Mažeikių rajone įsikūręs Dautarų dvaras. Čia jūsų lauks - gamta, istorija ir menas! Akcijos dienomis apgyvendinimui bus taikoma 10 proc. nuolaida (užsakant prašome nurodyti, kad dalyvaujate šioje akcijoje), o parko lankymas - nemokamas.

Na, o jeigu viešnagė kaime jums neatsiejama nuo skanėstų, jūsų laukia keletas ūkių, kur galėsite paragauti natūralaus ir šviežio medaus. Vienas iš pasirinkimų - Plungės rajone įsikūrusi sodyba „Medaus klėtelė“. Čia akcijos dienomis lankytojai kviečiami į miškų apsuptą vienkiemį Žemaitijos nacionaliniame parke. Čia bus galima pamatyti bičių gyvenimą iš arti, nemokamai išbandyti bičių avilio terapiją, paragauti midaus, įvairių rūšių ir skonių medaus, o patikusį įsigyti.

Taip pat Mažeikių rajone Jūsų lauks Bitė Le Vanda. Gegužės 20 d. čia skelbiama levandų diena. Jūsų lauks du (14:00 ir 18:00 val.) piknikai-seminarai apie levandas ir jų auginimą, gaminių iš arba su levandomis pristatymas, patiekalų ir gėrimų su levandomis ragavimas. Dalyvavimo mokestis – 7 eur. Trukmė – apie 2 val. O gegužės 21 d. – bičių diena. Jūsų vėl lauks dvi (13:00 ir 17:00 val.) trumpos paskaitėlės apie bičių pasaulio įdomybes, bičių produktų ragavimas, bitininkystės įrankių išbandymas ar pasimatavimas, bitiškos estafetės arba viktorina. Dalyvavimo mokestis – 5 eur, vaikams iki 6 metų – nemokamai. Trukmė – apie 2 val.

Norite dar daugiau sužinoti apie bičių gyvenimą? Tuomet gegužės 21 d. sudalyvaukite nemokamoje pažintinio tipo edukacijoje bityne „Užpelkių medus“. Edukacijos metu galėsite ne tik iš arčiau susipažinti su bičių gyvenimu ir bitininko kasdienybe, sužinoti iš kur atkeliauja medus, bet ir apžiūrėti skirtingų tipų avilius. Pakalbėsime apie bioįvairovės svarbą ne tik dirvos sveikatai, bet ir medaus kokybei, o vienintelė Lietuvoje medaus someljė amato besimokanti Rasa praves medaus degustacijos pradžiamokslį ir patars kaip derinti medų gaminant.

Šiemet prie akcijos „Atviros dienos kaime“ prisijungia ir Jurbarko krašte įsikūrusi šeimos sūrinė „Sūrio džiazas“, kurioje, iš šviežio ir natūralaus ūkyje gaunamo karvių pieno, gaminamas ir brandinamas fermentinis sūris ir kiti pieno produktai. Aukščiausia kokybė, jokių sintetinių priedų ar nenatūralių stabilizatorių – tokia yra šios sūrinės produkcija. Beje, šalia įkurta ir „Sūrio džiazas“ kavinė. Meniu rasite įvairiausių salotų, keptų sūrių, khachapuri, blynelių, desertų, sūrių degustacinių rinkinių ir kitų skanėstų.

Gegužės 19–21 dienomis nuo 12 val. „Sūrio džiaze“ vyks atviros sūrių degustacijos su edukacine programa. Paskanaukite skirtingų sūrių, sužinokite apie jų gamybą, susipažinkite su „Sūrio džiazo“ atsiradimo istorija ir, tiesiog, puikiai praleiskite laiką. O taip pat produktams ir kavinės patiekalams bus suteikta nuolaida! Registracija galima iki gegužės 15 d.

O jei nuspręstumėte keliauti kelias dienas, tuomet apsistokite prabangioje ir stilingoje kaimo turizmo sodyboje Vila „Dubgiris“. Visiems vilos svečiams bus taikoma 15 proc. nuolaida apgyvendinimui, o SPA ir maitinimui - 10 proc. nuolaida. Vila „Dubgiris“ – tai vieta, kurioje galėsite pailsėti ir atgauti jėgas po sunkių darbų bei patirti neišdildomų įspūdžių.

Ir tai – tik keli objektai, kurie laukia lankytojų renginio dienomis. Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir kokių įdomybių jie pasiūlys savo svečiams, rasite čia:

https://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/

https://www.facebook.com/events/1457912184615094

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų turizmui
2023 / 06 / 02

Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų...

Gegužės viduryje Sakartvele vyko IV-oji tarptautinė kaimo turizmo konferencijoje, kur asociacijos prezidentė skaitė pranešimą apie Lietuvos kaimo turizmą, pasidalino geraisiais mūsų narių pavyzdžiais bei pristatė Miško tako projektą.
Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai
2023 / 05 / 30

Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo suorganizuotos septintus metus iš eilės! Šiemet Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas, amatininkus ir kitus įdomius objektus.
Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija
2023 / 05 / 15

Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 100 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams.
Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva
2023 / 05 / 08

Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva

Mėgstate aktyvų laisvalaikį gamtoje? O gal atvirkščiai – atvykę į mišką, prie ežero ar į sodybą norite atsipalaiduoti, mėgautis gaiviu oru ir ramybe? Visai nesvarbu, kokį poilsį renkatės, galime jus užtikrinti, jog akcijos „Atviros dienos kaime“ metu atrasite pasiūlymų, kurie atitiks būtent jūsų poreikius. Jau sep...
Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija
2023 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija

„Atviros dienos kaime“ organizuojamos jau septintus metus iš eilės! Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime, kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas ir pan. Žygiai miškuose, aktyvios pramogos sodybose, pažinti...
Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“
2023 / 04 / 27

Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo...

Balandžio 25 d. Klaipėdos rajone įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“. Kartu LKTA nariai aidarė XXVI-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Atviros dienos kaime 2023 – Suvalkija
2023 / 04 / 24

Atviros dienos kaime 2023 – Suvalkija

Dar neturite planų gegužės 19–21 dienomis? Jei taip, rekomenduojame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime. Jau septintąją kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“ kviečia apsilankyti skirtinguose Lietuvos kampeliuose įsikūrusiuose ūkiuose, sodybose, muziejuose, dvaruose, bendruomenių centruose ir kituose įdomiuose ...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2023“
2023 / 04 / 21

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2023“

Balandžio 19 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų susipažino su 7 išskirtiniais objektais Molėtų, Utenos ir Ukmergės rajonuose.
Įgyvendinome European Green Belt projekto seminarų ciklą
2023 / 04 / 13

Įgyvendinome European Green Belt projekto seminarų ciklą

Nuo vasario mėnesio Klaipėdos rajone suorganizavome keturis seminarus ekologinio turizmo tema.
Partneriai