(0)
2023 / 04 / 24

Atviros dienos kaime 2023 – Suvalkija

Dar neturite planų gegužės 19–21 dienomis? Jei taip, rekomenduojame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime. Jau septintąją kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“ kviečia apsilankyti skirtinguose Lietuvos kampeliuose įsikūrusiuose ūkiuose, sodybose, muziejuose, dvaruose, bendruomenių centruose ir kituose įdomiuose objektuose. Jie ne tik atvers savo duris lankytojams, tačiau ir pasiūlys įvairiausių pramogų: nuo apžvalginių ekskursijų, edukacijų ar degustacijų iki sveikatingumo programų, žygių ir pan.

Šiame straipsnyje pristatome prie akcijos prisijungusius dalyvius iš Suvalkijos regiono.

Štai, pavyzdžiui, Vilkaviškio rajone įsikūrusi „Žolynų Oazė“ siūlo gegužės 19 d. 17-21 val., 20 ir 21 d. 14-20 val. lankytojams turiningą pažintį su Žolynų Oazėje auginamais ir tvarioje aplinkoje renkamais vaistiniais ir prieskoniniais augalais, jų savybėmis. Akcijos dienomis, iš anksto užsiregistravę svečiai, turės galimybę dalyvauti nemokamose arbatų, žolynų kokteilių ir girų degustacijose. Taip pat bus galimybė įsigyti produkcijos.

Naujai prie akcijos prisijungė – Varlių namelis. Gegužės 20 ir 21 d. 11 val., 14 val. ir 18 val. lankytojų lauks teatralizuota ekskursija po „Varlių namelio“ ekspoziciją kartu su pačia kolekcijos šeimininke Reda bei tiesiai iš čia esančių lysvių skintų žolelių arbatų degustacija. Teatralizuotos ekskursijos kartu su degustacija trukmė - 2 val. Akcijos dienomis bus taikoma nuolaida - suaugusiam asmeniui kaina - 5 Eur, 5-10 m. vaikams - 2 Eur, senjorams ir neįgaliesiems - 4 Eur, vaikams iki 5 m. - nemokamai.

Mūsų vieni šių metų favoritų – Bagota ciba. Akcijos dienomis nuo 10:30 val. lankytojai kviečiami atvykti į netradicinius ir lėtus pasivaikščiojimus Agurkiškės kaimo miškuose (Kazlų Rūdos sav.) su meiliomis ir draugiškomis ožkomis. Išvykos į mišką metu eisite miško takais ir kopomis, kurios susiformavo slenkant ledynams ir yra išsidėstę kraštovaizdžio draustinyje. Išbandysite miško paklotės masažą savo pėdoms, o pusiaukelėje Jūsų lauks arbata ir vaišės. Būtina registracija.

Norite ramaus ir įdomaus savaitgalio? Tuomet etnokultūrinė kaimo turizmo sodyba „Gervių giesmė“ kaip tik Jums! Šeimos ar draugų grupės, apsistojusios savaitgaliui sodyboje, galės mėgautis tikra kelione į praeitį. Visos edukacijos bus nemokamos: būsite aprėdyti senoviniais rūbais, eisite žoliauti, virsite stebuklingą arbatą, ragausite šio krašto išskirtinius patiekalus, liesite žvakes, vakarą praleisite prie laužo, ką tik atgimusioje Jaujoje, kur dainuosite sutartines, grosite būgnais, klausysitės senovinių pasakų.

Sodyba ir poilsio erdvė „Po beržais“ lankytojams parengė įvairiausių nemokamų pramogų! Edukacija „Alpakų šilkas“, pasijodinėjimas poniais, pasivaikščiojimas su alpakomis ir vasaros poilsinės pramogos Yglos ežere. Atvykite gegužės 20-21 d. nuo 10 val. iki 18 val.!

Į svečius jus kvies tokios vietos kaip Zyplių dvaro ansamblis, Čekauskų etnografinis muziejus ir kt. Kiekvienas iš jų savo svečiams pasiūlys įdomias ekspozicijas, dieviškus patiekalus ar išskirtines patirtis.

Ir tai – tik keli objektai, kurie laukia lankytojų renginio dienomis. Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir kokių įdomybių jie pasiūlys savo svečiams, rasite čia:

https://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/

https://www.facebook.com/events/1457912184615094

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

 

Suorganizavome pirmąjį hakatoną
2023 / 12 / 01

Suorganizavome pirmąjį hakatoną

Šią savaitę suorganizavome pirmąjį mūsų ir projekto BASCIL hakatoną, kuris vyko Kauno kolegijoje. Hakatono tikslas buvo kiekvienam projekto pilotinio regiono dalyviui – ūkininkui ar verslininkui, sukurti naują arba atnaujintą kulinarinio turizmo produkto ir/arba paslaugos pasiūlymo koncepciją: kokia tai paslauga, kokiems klientams j...
Suorganizavome COSME projekto įvadini renginį
2023 / 10 / 27

Suorganizavome COSME projekto įvadini renginį

Spalio 26 d. Kelmės rajone suorganizavome pirmąjį EuroCluster projekto dalyvių susitikimą.
Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras
2023 / 10 / 20

Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras

Šią savaitę surengėme projekto "BASCIL - Inovatyvūs sprendimai kaimiškų vietovių maisto gamintojams: veiklos įvairinimo skatinimas, teikiant kulinarinio turizmo paslaugas" viešinimo seminarą. Mūsų projekto ir šio renginio tikslas, kad būtų pasakojamos žmonių istorijos, projektų veiklomis sukurti pokyčiai bei...
Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“
2023 / 10 / 19

Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos...

Spalio 18 d. Kelmės rajone įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“, kuria uždarėme 2023 m. kaimo turizmo sezoną.
Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą
2023 / 10 / 11

Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą

Spalio 9 d. suorganizavome antrąjį mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Šilutės rajone.
BASCIL projekto susitikimas
2023 / 09 / 26

BASCIL projekto susitikimas

Praėjusią savaitę turėjome dar vieną BASCIL projekto susitikimą Radviliškio rajone.
Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“
2023 / 09 / 21

Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša...

Rugsėjo 20 d. suorganizavome pirmą mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Radviliškio rajone, sodyboje „Panekelpių kaimas“.
Šaltibarščių čempionatas 2023
2023 / 08 / 07

Šaltibarščių čempionatas 2023

Šeštadienį, Radviliškio rajone, Pakiršinio dvaro parke, vyko šaltibarščių čempionatas. Jame buvo gaminamas šis tradicinis patiekalas, vyko degustacijos, koncertai, parodos, taip pat amatininkų ir tautinio paveldo gaminių mugė.
Mokesčių reforma
2023 / 08 / 01

Mokesčių reforma

Kaimo turizmo verslininkai pajamas uždirba privačios iniciatyvos pagrindu: yra pilnai savo turtu atsakingi už vykdomą veiklą, prisiima rizikas ir patiria ir neatskaitomų kaštų. Tai nėra alternatyvi darbo santykių forma ir mes, kaimo turizmo verslininkai, nepritariame LR Vyriausybės rengiamai mokesčių reformai, kuria siūloma didinti pajamų...
Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Partneriai