(0)
2023 / 04 / 24

Atviros dienos kaime 2023 – Suvalkija

Dar neturite planų gegužės 19–21 dienomis? Jei taip, rekomenduojame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime. Jau septintąją kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“ kviečia apsilankyti skirtinguose Lietuvos kampeliuose įsikūrusiuose ūkiuose, sodybose, muziejuose, dvaruose, bendruomenių centruose ir kituose įdomiuose objektuose. Jie ne tik atvers savo duris lankytojams, tačiau ir pasiūlys įvairiausių pramogų: nuo apžvalginių ekskursijų, edukacijų ar degustacijų iki sveikatingumo programų, žygių ir pan.

Šiame straipsnyje pristatome prie akcijos prisijungusius dalyvius iš Suvalkijos regiono.

Štai, pavyzdžiui, Vilkaviškio rajone įsikūrusi „Žolynų Oazė“ siūlo gegužės 19 d. 17-21 val., 20 ir 21 d. 14-20 val. lankytojams turiningą pažintį su Žolynų Oazėje auginamais ir tvarioje aplinkoje renkamais vaistiniais ir prieskoniniais augalais, jų savybėmis. Akcijos dienomis, iš anksto užsiregistravę svečiai, turės galimybę dalyvauti nemokamose arbatų, žolynų kokteilių ir girų degustacijose. Taip pat bus galimybė įsigyti produkcijos.

Naujai prie akcijos prisijungė – Varlių namelis. Gegužės 20 ir 21 d. 11 val., 14 val. ir 18 val. lankytojų lauks teatralizuota ekskursija po „Varlių namelio“ ekspoziciją kartu su pačia kolekcijos šeimininke Reda bei tiesiai iš čia esančių lysvių skintų žolelių arbatų degustacija. Teatralizuotos ekskursijos kartu su degustacija trukmė - 2 val. Akcijos dienomis bus taikoma nuolaida - suaugusiam asmeniui kaina - 5 Eur, 5-10 m. vaikams - 2 Eur, senjorams ir neįgaliesiems - 4 Eur, vaikams iki 5 m. - nemokamai.

Mūsų vieni šių metų favoritų – Bagota ciba. Akcijos dienomis nuo 10:30 val. lankytojai kviečiami atvykti į netradicinius ir lėtus pasivaikščiojimus Agurkiškės kaimo miškuose (Kazlų Rūdos sav.) su meiliomis ir draugiškomis ožkomis. Išvykos į mišką metu eisite miško takais ir kopomis, kurios susiformavo slenkant ledynams ir yra išsidėstę kraštovaizdžio draustinyje. Išbandysite miško paklotės masažą savo pėdoms, o pusiaukelėje Jūsų lauks arbata ir vaišės. Būtina registracija.

Norite ramaus ir įdomaus savaitgalio? Tuomet etnokultūrinė kaimo turizmo sodyba „Gervių giesmė“ kaip tik Jums! Šeimos ar draugų grupės, apsistojusios savaitgaliui sodyboje, galės mėgautis tikra kelione į praeitį. Visos edukacijos bus nemokamos: būsite aprėdyti senoviniais rūbais, eisite žoliauti, virsite stebuklingą arbatą, ragausite šio krašto išskirtinius patiekalus, liesite žvakes, vakarą praleisite prie laužo, ką tik atgimusioje Jaujoje, kur dainuosite sutartines, grosite būgnais, klausysitės senovinių pasakų.

Sodyba ir poilsio erdvė „Po beržais“ lankytojams parengė įvairiausių nemokamų pramogų! Edukacija „Alpakų šilkas“, pasijodinėjimas poniais, pasivaikščiojimas su alpakomis ir vasaros poilsinės pramogos Yglos ežere. Atvykite gegužės 20-21 d. nuo 10 val. iki 18 val.!

Į svečius jus kvies tokios vietos kaip Zyplių dvaro ansamblis, Čekauskų etnografinis muziejus ir kt. Kiekvienas iš jų savo svečiams pasiūlys įdomias ekspozicijas, dieviškus patiekalus ar išskirtines patirtis.

Ir tai – tik keli objektai, kurie laukia lankytojų renginio dienomis. Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir kokių įdomybių jie pasiūlys savo svečiams, rasite čia:

https://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/

https://www.facebook.com/events/1457912184615094

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

 

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų turizmui
2023 / 06 / 02

Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų...

Gegužės viduryje Sakartvele vyko IV-oji tarptautinė kaimo turizmo konferencijoje, kur asociacijos prezidentė skaitė pranešimą apie Lietuvos kaimo turizmą, pasidalino geraisiais mūsų narių pavyzdžiais bei pristatė Miško tako projektą.
Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai
2023 / 05 / 30

Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo suorganizuotos septintus metus iš eilės! Šiemet Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas, amatininkus ir kitus įdomius objektus.
Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija
2023 / 05 / 15

Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 100 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams.
Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva
2023 / 05 / 08

Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva

Mėgstate aktyvų laisvalaikį gamtoje? O gal atvirkščiai – atvykę į mišką, prie ežero ar į sodybą norite atsipalaiduoti, mėgautis gaiviu oru ir ramybe? Visai nesvarbu, kokį poilsį renkatės, galime jus užtikrinti, jog akcijos „Atviros dienos kaime“ metu atrasite pasiūlymų, kurie atitiks būtent jūsų poreikius. Jau sep...
Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija
2023 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija

„Atviros dienos kaime“ organizuojamos jau septintus metus iš eilės! Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime, kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas ir pan. Žygiai miškuose, aktyvios pramogos sodybose, pažinti...
Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“
2023 / 04 / 27

Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo...

Balandžio 25 d. Klaipėdos rajone įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“. Kartu LKTA nariai aidarė XXVI-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2023“
2023 / 04 / 21

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2023“

Balandžio 19 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų susipažino su 7 išskirtiniais objektais Molėtų, Utenos ir Ukmergės rajonuose.
Atviros dienos kaime 2023 - Žemaitija
2023 / 04 / 17

Atviros dienos kaime 2023 - Žemaitija

Šylant orams norite kuo daugiau laiko praleisti gamtos apsuptyje? Jei taip, siūlome sudalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime“. Tai – septintus metus iš eilės organizuojama iniciatyva, kuri šiemet vyks gegužės 19–21 dienomis. Renginio metu įvairūs Lietuvos ūkiai, sodybos, bendruomenių centrai, muziej...
Įgyvendinome European Green Belt projekto seminarų ciklą
2023 / 04 / 13

Įgyvendinome European Green Belt projekto seminarų ciklą

Nuo vasario mėnesio Klaipėdos rajone suorganizavome keturis seminarus ekologinio turizmo tema.
Partneriai