(0)
2023 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija

Atviros dienos kaime“ organizuojamos jau septintus metus iš eilės! Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime, kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas ir pan. Žygiai miškuose, aktyvios pramogos sodybose, pažintis su gyvūnėliais, sveikatingumo ritualai – patikėkite, veiklų tikrai nestigs.

Šiame straipsnyje norime pristatyti akcijos dalyvius iš Dzūkijos regiono. Paragaukite ūkininkų produkcijos, sudalyvaukite įdomiose edukacinėse programose ir pamilkite lietuvišką kaimą dar labiau.

Jeigu trokštate pabūti gamtoje, leistis į įdomybių kupiną žygį, o tuo pačiu sužinoti apie senovės baltus bei jų ženklus, gegužės 20 d. siūlome apsilankyti Šalčininkų krašte esančioje etnografinėje sodyboje „Po vienu Rūmu“. 11 val. svečiai galės susipažinti su Dieveniškių kraštu, jo buitimi, apžiūrėti sodybos namą-muziejų. Vėliau vyks edukacija „Senovės baltų ženklai“ – jos metu amatininkas ir juvelyras Erikas Gembickis papasakos apie baltų ženklus, jų reikšmę, pademonstruos juvelyrikos amatą. Galiausiai, lankytojams bus pasiūlyta leistis į pažintinį žygį: aplankysite senovės baltų pilkapius bei didingąjį Grybiškių ąžuolą. O praleidę įdomų laiką gamtos apsuptyje grįšite į sodybą ragauti Dieveniškių krašto rūgštynių viralo. Įsimintina diena, kurios metu pailsinsite sielą, pasivaikščioti gamtoje, o tuo pačiu – sužinosite daug įdomybių.

„Ar pamenat savo vaikystę? Kaip smagiai, būdami vaikais, leidote vasaras kaime pas senelius. Kaip smagu buvo basomis lakstyti po rasotą žolę, spardyti kamuolį su draugais, grįžti iš miško pilna pintine grybų ar uogų, valgyti blynus, keptus senovinėje krosnyje…Mūsų kaimo turizmo sodyba „Grikucis“ <…> leis prisiminti prabėgusią vaikystę.“ – tokiais žodžiais prisistato Varėnos rajone, Pamerkių kaime, šalia Merkio upės ir gražaus pušyno įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „Grikucis“.

Gegužės 19 d., nuo 14 val. iki 18 val., sodyba lauks visų, kurie nori prisiminti savo vaikystę kaime. O taip pat tų žmonių, kurie netoleruoja kviečių, kiaušinių, karvės pieno. Jiems bus pasiūlyta edukacija „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“. Svečiai patys mals grikių grūdus senovinėmis akmeninėmis girnomis, sijos miltus, maišys tešlą, keps blynelius ir juos ragaus su įvairiausiais padažais. Sodybos šeimininkai žada, jog paragavę dzūkiškų grikinių patiekalų, grikius pamilsite dar labiau! Būtina išankstinė registracija.

Prie iniciatyvos „Atviros dienos kaime“ šiemet jungiasi ir Augų ūkis. Tai – Druskininkų savivaldybėje, Didžiasalio kaime įsikūręs nedidelis šeimos ūkis, kuriame laikomi žirgai, karvės bei kiti naminiai gyvūnai. „Iš pieno, kurį duoda mūsų karvės, gaminame įvairių rūšių natūralius fermentinius, brandintus, tradicinius saldaus pieno sūrius, naminius ledus, sūrelius ir kitus pieno produktus“, – pasakoja ūkio šeimininkai ir užsimena, jog akcijos metu lankytojai galės sudalyvauti mini sūrių degustacijose, o taip pat išvysti, kaip gaminama mocarela. Patikusius produktus bus galima įsigyti.

O kokia viešnagė ūkyje be laiko su gyvūnais? Augų ūkio šeimininkai pažada, jog svečiai galės susipažinti ir pajodinėti žirgais, apžiūrėti kitus gyvūnus ir, žinoma, pajusti, kaip veikia gyvūnų terapija.

Sveikos gyvensenos sodyba „Vabalynė“ gegužės 20 d. nuo 12 val. lankytojus kviečia mokytis atrasti ir atpažinti valgomas ir gydomąsias žoleles bei augalėlius, tinkančius vantoms. Surinktos gamtos gėrybės keliaus į katilą ant laužo - virsite ir skanausite gardžią lapienę. Susirišę vantelių pasinersite į sveikatingas apeigas dūminėje pirtyje. Registracija būtina, programos be nakvynės kaina žmogui - 30 eurų.

O sodybos „Šilas“ šeimininkė kviečia atvykti visam savaitgaliui su nakvyne ir sudalyvauti įvairiose organizuojamose veiklose. Gegužės 19 d. 18-20 val. vyks šiaudinukų dirbtuvės. 20 d. 11-13 val. ekskursija po Merkinę (dovana akcijos dalyviams, kurie apsistos sodyboje), 16-18 val. grikinės babkos kepimo edukacija, 18- 21 val. pirties malonumai su kadagio vantomis. 21 d. 11-13 val. vaistažolių pažinimo dirbtuvės ir žygis į gamtą.

Ir tai – tik keli objektai, kurie laukia lankytojų renginio dienomis. Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir kokių įdomybių jie pasiūlys savo svečiams, rasite čia:

https://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/

https://www.facebook.com/events/1457912184615094

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų turizmui
2023 / 06 / 02

Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų...

Gegužės viduryje Sakartvele vyko IV-oji tarptautinė kaimo turizmo konferencijoje, kur asociacijos prezidentė skaitė pranešimą apie Lietuvos kaimo turizmą, pasidalino geraisiais mūsų narių pavyzdžiais bei pristatė Miško tako projektą.
Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai
2023 / 05 / 30

Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo suorganizuotos septintus metus iš eilės! Šiemet Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas, amatininkus ir kitus įdomius objektus.
Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija
2023 / 05 / 15

Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 100 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams.
Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva
2023 / 05 / 08

Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva

Mėgstate aktyvų laisvalaikį gamtoje? O gal atvirkščiai – atvykę į mišką, prie ežero ar į sodybą norite atsipalaiduoti, mėgautis gaiviu oru ir ramybe? Visai nesvarbu, kokį poilsį renkatės, galime jus užtikrinti, jog akcijos „Atviros dienos kaime“ metu atrasite pasiūlymų, kurie atitiks būtent jūsų poreikius. Jau sep...
Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“
2023 / 04 / 27

Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo...

Balandžio 25 d. Klaipėdos rajone įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“. Kartu LKTA nariai aidarė XXVI-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Atviros dienos kaime 2023 – Suvalkija
2023 / 04 / 24

Atviros dienos kaime 2023 – Suvalkija

Dar neturite planų gegužės 19–21 dienomis? Jei taip, rekomenduojame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime. Jau septintąją kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“ kviečia apsilankyti skirtinguose Lietuvos kampeliuose įsikūrusiuose ūkiuose, sodybose, muziejuose, dvaruose, bendruomenių centruose ir kituose įdomiuose ...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2023“
2023 / 04 / 21

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2023“

Balandžio 19 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų susipažino su 7 išskirtiniais objektais Molėtų, Utenos ir Ukmergės rajonuose.
Atviros dienos kaime 2023 - Žemaitija
2023 / 04 / 17

Atviros dienos kaime 2023 - Žemaitija

Šylant orams norite kuo daugiau laiko praleisti gamtos apsuptyje? Jei taip, siūlome sudalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime“. Tai – septintus metus iš eilės organizuojama iniciatyva, kuri šiemet vyks gegužės 19–21 dienomis. Renginio metu įvairūs Lietuvos ūkiai, sodybos, bendruomenių centrai, muziej...
Įgyvendinome European Green Belt projekto seminarų ciklą
2023 / 04 / 13

Įgyvendinome European Green Belt projekto seminarų ciklą

Nuo vasario mėnesio Klaipėdos rajone suorganizavome keturis seminarus ekologinio turizmo tema.
Partneriai