(0)
2023 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija

Atviros dienos kaime“ organizuojamos jau septintus metus iš eilės! Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime, kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas ir pan. Žygiai miškuose, aktyvios pramogos sodybose, pažintis su gyvūnėliais, sveikatingumo ritualai – patikėkite, veiklų tikrai nestigs.

Šiame straipsnyje norime pristatyti akcijos dalyvius iš Dzūkijos regiono. Paragaukite ūkininkų produkcijos, sudalyvaukite įdomiose edukacinėse programose ir pamilkite lietuvišką kaimą dar labiau.

Jeigu trokštate pabūti gamtoje, leistis į įdomybių kupiną žygį, o tuo pačiu sužinoti apie senovės baltus bei jų ženklus, gegužės 20 d. siūlome apsilankyti Šalčininkų krašte esančioje etnografinėje sodyboje „Po vienu Rūmu“. 11 val. svečiai galės susipažinti su Dieveniškių kraštu, jo buitimi, apžiūrėti sodybos namą-muziejų. Vėliau vyks edukacija „Senovės baltų ženklai“ – jos metu amatininkas ir juvelyras Erikas Gembickis papasakos apie baltų ženklus, jų reikšmę, pademonstruos juvelyrikos amatą. Galiausiai, lankytojams bus pasiūlyta leistis į pažintinį žygį: aplankysite senovės baltų pilkapius bei didingąjį Grybiškių ąžuolą. O praleidę įdomų laiką gamtos apsuptyje grįšite į sodybą ragauti Dieveniškių krašto rūgštynių viralo. Įsimintina diena, kurios metu pailsinsite sielą, pasivaikščioti gamtoje, o tuo pačiu – sužinosite daug įdomybių.

„Ar pamenat savo vaikystę? Kaip smagiai, būdami vaikais, leidote vasaras kaime pas senelius. Kaip smagu buvo basomis lakstyti po rasotą žolę, spardyti kamuolį su draugais, grįžti iš miško pilna pintine grybų ar uogų, valgyti blynus, keptus senovinėje krosnyje…Mūsų kaimo turizmo sodyba „Grikucis“ <…> leis prisiminti prabėgusią vaikystę.“ – tokiais žodžiais prisistato Varėnos rajone, Pamerkių kaime, šalia Merkio upės ir gražaus pušyno įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „Grikucis“.

Gegužės 19 d., nuo 14 val. iki 18 val., sodyba lauks visų, kurie nori prisiminti savo vaikystę kaime. O taip pat tų žmonių, kurie netoleruoja kviečių, kiaušinių, karvės pieno. Jiems bus pasiūlyta edukacija „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“. Svečiai patys mals grikių grūdus senovinėmis akmeninėmis girnomis, sijos miltus, maišys tešlą, keps blynelius ir juos ragaus su įvairiausiais padažais. Sodybos šeimininkai žada, jog paragavę dzūkiškų grikinių patiekalų, grikius pamilsite dar labiau! Būtina išankstinė registracija.

Prie iniciatyvos „Atviros dienos kaime“ šiemet jungiasi ir Augų ūkis. Tai – Druskininkų savivaldybėje, Didžiasalio kaime įsikūręs nedidelis šeimos ūkis, kuriame laikomi žirgai, karvės bei kiti naminiai gyvūnai. „Iš pieno, kurį duoda mūsų karvės, gaminame įvairių rūšių natūralius fermentinius, brandintus, tradicinius saldaus pieno sūrius, naminius ledus, sūrelius ir kitus pieno produktus“, – pasakoja ūkio šeimininkai ir užsimena, jog akcijos metu lankytojai galės sudalyvauti mini sūrių degustacijose, o taip pat išvysti, kaip gaminama mocarela. Patikusius produktus bus galima įsigyti.

O kokia viešnagė ūkyje be laiko su gyvūnais? Augų ūkio šeimininkai pažada, jog svečiai galės susipažinti ir pajodinėti žirgais, apžiūrėti kitus gyvūnus ir, žinoma, pajusti, kaip veikia gyvūnų terapija.

Sveikos gyvensenos sodyba „Vabalynė“ gegužės 20 d. nuo 12 val. lankytojus kviečia mokytis atrasti ir atpažinti valgomas ir gydomąsias žoleles bei augalėlius, tinkančius vantoms. Surinktos gamtos gėrybės keliaus į katilą ant laužo - virsite ir skanausite gardžią lapienę. Susirišę vantelių pasinersite į sveikatingas apeigas dūminėje pirtyje. Registracija būtina, programos be nakvynės kaina žmogui - 30 eurų.

O sodybos „Šilas“ šeimininkė kviečia atvykti visam savaitgaliui su nakvyne ir sudalyvauti įvairiose organizuojamose veiklose. Gegužės 19 d. 18-20 val. vyks šiaudinukų dirbtuvės. 20 d. 11-13 val. ekskursija po Merkinę (dovana akcijos dalyviams, kurie apsistos sodyboje), 16-18 val. grikinės babkos kepimo edukacija, 18- 21 val. pirties malonumai su kadagio vantomis. 21 d. 11-13 val. vaistažolių pažinimo dirbtuvės ir žygis į gamtą.

Ir tai – tik keli objektai, kurie laukia lankytojų renginio dienomis. Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir kokių įdomybių jie pasiūlys savo svečiams, rasite čia:

https://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/

https://www.facebook.com/events/1457912184615094

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

Suorganizavome pirmąjį hakatoną
2023 / 12 / 01

Suorganizavome pirmąjį hakatoną

Šią savaitę suorganizavome pirmąjį mūsų ir projekto BASCIL hakatoną, kuris vyko Kauno kolegijoje. Hakatono tikslas buvo kiekvienam projekto pilotinio regiono dalyviui – ūkininkui ar verslininkui, sukurti naują arba atnaujintą kulinarinio turizmo produkto ir/arba paslaugos pasiūlymo koncepciją: kokia tai paslauga, kokiems klientams j...
Suorganizavome COSME projekto įvadini renginį
2023 / 10 / 27

Suorganizavome COSME projekto įvadini renginį

Spalio 26 d. Kelmės rajone suorganizavome pirmąjį EuroCluster projekto dalyvių susitikimą.
Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras
2023 / 10 / 20

Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras

Šią savaitę surengėme projekto "BASCIL - Inovatyvūs sprendimai kaimiškų vietovių maisto gamintojams: veiklos įvairinimo skatinimas, teikiant kulinarinio turizmo paslaugas" viešinimo seminarą. Mūsų projekto ir šio renginio tikslas, kad būtų pasakojamos žmonių istorijos, projektų veiklomis sukurti pokyčiai bei...
Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“
2023 / 10 / 19

Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos...

Spalio 18 d. Kelmės rajone įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“, kuria uždarėme 2023 m. kaimo turizmo sezoną.
Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą
2023 / 10 / 11

Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą

Spalio 9 d. suorganizavome antrąjį mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Šilutės rajone.
BASCIL projekto susitikimas
2023 / 09 / 26

BASCIL projekto susitikimas

Praėjusią savaitę turėjome dar vieną BASCIL projekto susitikimą Radviliškio rajone.
Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“
2023 / 09 / 21

Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša...

Rugsėjo 20 d. suorganizavome pirmą mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Radviliškio rajone, sodyboje „Panekelpių kaimas“.
Šaltibarščių čempionatas 2023
2023 / 08 / 07

Šaltibarščių čempionatas 2023

Šeštadienį, Radviliškio rajone, Pakiršinio dvaro parke, vyko šaltibarščių čempionatas. Jame buvo gaminamas šis tradicinis patiekalas, vyko degustacijos, koncertai, parodos, taip pat amatininkų ir tautinio paveldo gaminių mugė.
Mokesčių reforma
2023 / 08 / 01

Mokesčių reforma

Kaimo turizmo verslininkai pajamas uždirba privačios iniciatyvos pagrindu: yra pilnai savo turtu atsakingi už vykdomą veiklą, prisiima rizikas ir patiria ir neatskaitomų kaštų. Tai nėra alternatyvi darbo santykių forma ir mes, kaimo turizmo verslininkai, nepritariame LR Vyriausybės rengiamai mokesčių reformai, kuria siūloma didinti pajamų...
Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Partneriai