(0)
2023 / 05 / 15

Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 100 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams.

Ne veltui Aukštaitija – pats didžiausias ir įvairiausias etnografinis regionas, kuriam pažinti dienos neužtenka. Taip ir renginio „Atviros dienos kaime“ dienomis pasiūlymų čia turime gausiausiai.

Prie iniciatyvos „Atviros dienos kaime“ šiemet prisijungia Palėvenės dominikonų vienuolynas, įsikūręs Kupiškio rajone. Pirmieji vienuoliai čia apsigyveno dar 1676-aisiais metais. Vienuolyno ansamblį sudarė daug įvairios paskirties statinių: vienuolių gyvenamasis namas, ūkiniai trobesiai, tarnų namai ir kt. Architektūros ir dailės istorijoje pats vertingiausias statinys – mūrinė Šv. Dominyko bažnyčia. Manoma, jog jos interjeras išlikęs iš XVIII a. antrosios pusės,. Tai – vienas iš originaliausių liaudiškojo baroko pavyzdžių Lietuvoje.

Gegužės 20 d. apsilankę šiame vienuolyne galėsite ne tik apžiūrėti unikalią bažnyčią bei pasivaikščioti po vienuolyno teritoriją, tačiau ir sudalyvauti įvairiose kulinarinėse degustacijose, kurių metu sužinosite apie vienuolių gyvenimo būdą ir virtuvę, pasilepinsite užkandžiais, šaltalankių arbata ir vienuolių mėgstamu desertu. Taip pat vyks ir nemokama ekskursija, kurios metu dalyviai sužinos apie vienuolyną, jo istoriją, aplankys paslaptingus rūsius. O jei labai pasiseks, svirne bus galima išbandyti rašymą lotyniškai su žąsies plunksna – būtent taip, kaip seniau tą darė vienuoliai. Būtina išankstinė registracija.

Norinčius praleisti ramią dieną gyvūnų apsuptyje, į svečius kviečia sodyba „Bėrio namai“, įsikūrusi Pakruojo rajone, Bardiškių kaime. Čia jus pasitiks keturi mieli augintiniai: du žaismingi poniai, mąslusis žirgas ir maža ožkytė. Galėsite juos glostyti, šukuoti, vedžioti, pamaitinti mėgstamais skanumynais. O tuo pačiu ir sužinoti apie gyvūnų priežiūrą, gyvenseną, savybes.

Ir tai dar tikrai ne viskas: sodybos šeimininkai žada savo svečius pavaišinti ant laužo ruoštomis vaišėmis. O visi norintys galės sudalyvauti rankdarbių ir muzikos edukacijose. „Bėrio namai“ lankytojų lauks gegužės 19 d. Kvietimas skirtas visiems, kurie neabejingi gyvūnams ir trokšta praleisti ramų laiką jų gyvenimo rutinoje.

Norite išvysti kiek kitokį lietuvišką kaimą? Jei taip, akcijos metu siūlome aplankyti sraigių ūkį „Aspersa“, kuris įsikūręs Kaišiadorių rajone, Pavuolio kaime.

Šiame ūkyje išvysite net 8–10 tonų sraigių, sužinosite apie jų auginimo subtilybes. O tuo pačiu galėsite padegustuoti produktus iš sraigių – tikras Prancūzijos dvelksmas Lietuvos kaime. Edukacijų ir degustacijų trukmė – iki dviejų valandų. Jos – nemokamos, tačiau būtina išankstinė registracija.

Jaučiate prieraišumą žirgams? Jums patinka juos glostyti, šerti morkomis, jodinėti? Jei taip, iniciatyvos „Atviros dienos kaime“ metu rekomenduojame nuvykti į Jonavos rajone, Meškonių kaime įsikūrusią Dailiojo Jojimo Mokyklą. Čia jūsų lauks ne kas kitas, o grakštūs, draugiški ir geraširdžiai žirgai. Jokio mokesčio, norintiems su gyvūnais pabendrauti, paglostyti ar pašerti, nebus.

O jeigu svajojate apie fotosesiją su žirgais arba smagų pasijodinėjimą, visas tris akcijos dienas bus taikomos nuolaidos. Tik nepamirškite užsiregistruoti iš anksto.

Mėgstate turiningą bei aktyvų laisvalaikį? Jei taip, akcijos „Atviros dienos kaime“ metu rekomenduojame pasinaudoti organizatoriaus „Žygeivių slėnis“ pasiūlymais. Gegužės 19 d. nuo 16 val. iki 20 val., o taip pat gegužės 21 d. nuo 10 val. iki 16 val. lankytojai kviečiami į padavimais bei legendomis apipintą, Šventosios grakščia vaga išpintą Sėlių žemę. Čia galėsite išsirinkti tas veiklas, kurios jums labiausiai patinka: nuo baidarių, irklenčių, dviračių, iki šaudymo iš lanko, senovinių žaidimų programos ar tiesiog malonaus laiko stovyklavietėje. Viskam bus taikoma 30 proc. nuolaida.

Jei akcijos metu būsite Radviliškio rajone arba netoliese, rekomenduojame apsilankyti sodyboje „Molinė saulėgrąža“. Kol kas saulėgrąžos čia dar tik dygsta, tačiau sodybos šeimininkai pažada: paragavę naminių chalvos skonio ledų, mintimis tikrai nusikelsite į žydintį saulėgrąžų lauką.

Taip pat visiems sodybos svečiams bus pasiūlyta paragauti saulėgrąžų sausainių, ką tik iš krosnies ištrauktos saulėgrąžų duonos bei gardžios saulėgrąžų žiedų arbatos. Ir tai dar ne viskas: kiekvienas atvykęs žmogus turės progą susipažinti su sodyboje auginamų saulėgrąžų veislėmis (kurių yra daugiau nei 100), patys pasėti jas į vardinius indelius. O visi norintys galės apžiūrėti keramikinių ąsočių kolekciją. Taip pat bus organizuojama edukacija, kaip pasigaminti keramikinius gaminius patiems. Laukia išties išskirtinė diena!

Ir tai – tik keletas objektų iš Aukštaitijos regiono. Skamba įdomiai, tiesa?

Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir kokių įdomybių jie pasiūlys savo svečiams, rasite čia:

https://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/

https://www.facebook.com/events/1457912184615094

 

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

Suorganizavome pirmąjį hakatoną
2023 / 12 / 01

Suorganizavome pirmąjį hakatoną

Šią savaitę suorganizavome pirmąjį mūsų ir projekto BASCIL hakatoną, kuris vyko Kauno kolegijoje. Hakatono tikslas buvo kiekvienam projekto pilotinio regiono dalyviui – ūkininkui ar verslininkui, sukurti naują arba atnaujintą kulinarinio turizmo produkto ir/arba paslaugos pasiūlymo koncepciją: kokia tai paslauga, kokiems klientams j...
Suorganizavome COSME projekto įvadini renginį
2023 / 10 / 27

Suorganizavome COSME projekto įvadini renginį

Spalio 26 d. Kelmės rajone suorganizavome pirmąjį EuroCluster projekto dalyvių susitikimą.
Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras
2023 / 10 / 20

Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras

Šią savaitę surengėme projekto "BASCIL - Inovatyvūs sprendimai kaimiškų vietovių maisto gamintojams: veiklos įvairinimo skatinimas, teikiant kulinarinio turizmo paslaugas" viešinimo seminarą. Mūsų projekto ir šio renginio tikslas, kad būtų pasakojamos žmonių istorijos, projektų veiklomis sukurti pokyčiai bei...
Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“
2023 / 10 / 19

Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos...

Spalio 18 d. Kelmės rajone įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“, kuria uždarėme 2023 m. kaimo turizmo sezoną.
Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą
2023 / 10 / 11

Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą

Spalio 9 d. suorganizavome antrąjį mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Šilutės rajone.
BASCIL projekto susitikimas
2023 / 09 / 26

BASCIL projekto susitikimas

Praėjusią savaitę turėjome dar vieną BASCIL projekto susitikimą Radviliškio rajone.
Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“
2023 / 09 / 21

Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša...

Rugsėjo 20 d. suorganizavome pirmą mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Radviliškio rajone, sodyboje „Panekelpių kaimas“.
Šaltibarščių čempionatas 2023
2023 / 08 / 07

Šaltibarščių čempionatas 2023

Šeštadienį, Radviliškio rajone, Pakiršinio dvaro parke, vyko šaltibarščių čempionatas. Jame buvo gaminamas šis tradicinis patiekalas, vyko degustacijos, koncertai, parodos, taip pat amatininkų ir tautinio paveldo gaminių mugė.
Mokesčių reforma
2023 / 08 / 01

Mokesčių reforma

Kaimo turizmo verslininkai pajamas uždirba privačios iniciatyvos pagrindu: yra pilnai savo turtu atsakingi už vykdomą veiklą, prisiima rizikas ir patiria ir neatskaitomų kaštų. Tai nėra alternatyvi darbo santykių forma ir mes, kaimo turizmo verslininkai, nepritariame LR Vyriausybės rengiamai mokesčių reformai, kuria siūloma didinti pajamų...
Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Partneriai