(0)
2023 / 05 / 15

Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 100 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams.

Ne veltui Aukštaitija – pats didžiausias ir įvairiausias etnografinis regionas, kuriam pažinti dienos neužtenka. Taip ir renginio „Atviros dienos kaime“ dienomis pasiūlymų čia turime gausiausiai.

Prie iniciatyvos „Atviros dienos kaime“ šiemet prisijungia Palėvenės dominikonų vienuolynas, įsikūręs Kupiškio rajone. Pirmieji vienuoliai čia apsigyveno dar 1676-aisiais metais. Vienuolyno ansamblį sudarė daug įvairios paskirties statinių: vienuolių gyvenamasis namas, ūkiniai trobesiai, tarnų namai ir kt. Architektūros ir dailės istorijoje pats vertingiausias statinys – mūrinė Šv. Dominyko bažnyčia. Manoma, jog jos interjeras išlikęs iš XVIII a. antrosios pusės,. Tai – vienas iš originaliausių liaudiškojo baroko pavyzdžių Lietuvoje.

Gegužės 20 d. apsilankę šiame vienuolyne galėsite ne tik apžiūrėti unikalią bažnyčią bei pasivaikščioti po vienuolyno teritoriją, tačiau ir sudalyvauti įvairiose kulinarinėse degustacijose, kurių metu sužinosite apie vienuolių gyvenimo būdą ir virtuvę, pasilepinsite užkandžiais, šaltalankių arbata ir vienuolių mėgstamu desertu. Taip pat vyks ir nemokama ekskursija, kurios metu dalyviai sužinos apie vienuolyną, jo istoriją, aplankys paslaptingus rūsius. O jei labai pasiseks, svirne bus galima išbandyti rašymą lotyniškai su žąsies plunksna – būtent taip, kaip seniau tą darė vienuoliai. Būtina išankstinė registracija.

Norinčius praleisti ramią dieną gyvūnų apsuptyje, į svečius kviečia sodyba „Bėrio namai“, įsikūrusi Pakruojo rajone, Bardiškių kaime. Čia jus pasitiks keturi mieli augintiniai: du žaismingi poniai, mąslusis žirgas ir maža ožkytė. Galėsite juos glostyti, šukuoti, vedžioti, pamaitinti mėgstamais skanumynais. O tuo pačiu ir sužinoti apie gyvūnų priežiūrą, gyvenseną, savybes.

Ir tai dar tikrai ne viskas: sodybos šeimininkai žada savo svečius pavaišinti ant laužo ruoštomis vaišėmis. O visi norintys galės sudalyvauti rankdarbių ir muzikos edukacijose. „Bėrio namai“ lankytojų lauks gegužės 19 d. Kvietimas skirtas visiems, kurie neabejingi gyvūnams ir trokšta praleisti ramų laiką jų gyvenimo rutinoje.

Norite išvysti kiek kitokį lietuvišką kaimą? Jei taip, akcijos metu siūlome aplankyti sraigių ūkį „Aspersa“, kuris įsikūręs Kaišiadorių rajone, Pavuolio kaime.

Šiame ūkyje išvysite net 8–10 tonų sraigių, sužinosite apie jų auginimo subtilybes. O tuo pačiu galėsite padegustuoti produktus iš sraigių – tikras Prancūzijos dvelksmas Lietuvos kaime. Edukacijų ir degustacijų trukmė – iki dviejų valandų. Jos – nemokamos, tačiau būtina išankstinė registracija.

Jaučiate prieraišumą žirgams? Jums patinka juos glostyti, šerti morkomis, jodinėti? Jei taip, iniciatyvos „Atviros dienos kaime“ metu rekomenduojame nuvykti į Jonavos rajone, Meškonių kaime įsikūrusią Dailiojo Jojimo Mokyklą. Čia jūsų lauks ne kas kitas, o grakštūs, draugiški ir geraširdžiai žirgai. Jokio mokesčio, norintiems su gyvūnais pabendrauti, paglostyti ar pašerti, nebus.

O jeigu svajojate apie fotosesiją su žirgais arba smagų pasijodinėjimą, visas tris akcijos dienas bus taikomos nuolaidos. Tik nepamirškite užsiregistruoti iš anksto.

Mėgstate turiningą bei aktyvų laisvalaikį? Jei taip, akcijos „Atviros dienos kaime“ metu rekomenduojame pasinaudoti organizatoriaus „Žygeivių slėnis“ pasiūlymais. Gegužės 19 d. nuo 16 val. iki 20 val., o taip pat gegužės 21 d. nuo 10 val. iki 16 val. lankytojai kviečiami į padavimais bei legendomis apipintą, Šventosios grakščia vaga išpintą Sėlių žemę. Čia galėsite išsirinkti tas veiklas, kurios jums labiausiai patinka: nuo baidarių, irklenčių, dviračių, iki šaudymo iš lanko, senovinių žaidimų programos ar tiesiog malonaus laiko stovyklavietėje. Viskam bus taikoma 30 proc. nuolaida.

Jei akcijos metu būsite Radviliškio rajone arba netoliese, rekomenduojame apsilankyti sodyboje „Molinė saulėgrąža“. Kol kas saulėgrąžos čia dar tik dygsta, tačiau sodybos šeimininkai pažada: paragavę naminių chalvos skonio ledų, mintimis tikrai nusikelsite į žydintį saulėgrąžų lauką.

Taip pat visiems sodybos svečiams bus pasiūlyta paragauti saulėgrąžų sausainių, ką tik iš krosnies ištrauktos saulėgrąžų duonos bei gardžios saulėgrąžų žiedų arbatos. Ir tai dar ne viskas: kiekvienas atvykęs žmogus turės progą susipažinti su sodyboje auginamų saulėgrąžų veislėmis (kurių yra daugiau nei 100), patys pasėti jas į vardinius indelius. O visi norintys galės apžiūrėti keramikinių ąsočių kolekciją. Taip pat bus organizuojama edukacija, kaip pasigaminti keramikinius gaminius patiems. Laukia išties išskirtinė diena!

Ir tai – tik keletas objektų iš Aukštaitijos regiono. Skamba įdomiai, tiesa?

Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir kokių įdomybių jie pasiūlys savo svečiams, rasite čia:

https://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/

https://www.facebook.com/events/1457912184615094

 

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų turizmui
2023 / 06 / 02

Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų...

Gegužės viduryje Sakartvele vyko IV-oji tarptautinė kaimo turizmo konferencijoje, kur asociacijos prezidentė skaitė pranešimą apie Lietuvos kaimo turizmą, pasidalino geraisiais mūsų narių pavyzdžiais bei pristatė Miško tako projektą.
Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai
2023 / 05 / 30

Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo suorganizuotos septintus metus iš eilės! Šiemet Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas, amatininkus ir kitus įdomius objektus.
Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva
2023 / 05 / 08

Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva

Mėgstate aktyvų laisvalaikį gamtoje? O gal atvirkščiai – atvykę į mišką, prie ežero ar į sodybą norite atsipalaiduoti, mėgautis gaiviu oru ir ramybe? Visai nesvarbu, kokį poilsį renkatės, galime jus užtikrinti, jog akcijos „Atviros dienos kaime“ metu atrasite pasiūlymų, kurie atitiks būtent jūsų poreikius. Jau sep...
Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija
2023 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija

„Atviros dienos kaime“ organizuojamos jau septintus metus iš eilės! Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime, kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas ir pan. Žygiai miškuose, aktyvios pramogos sodybose, pažinti...
Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“
2023 / 04 / 27

Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo...

Balandžio 25 d. Klaipėdos rajone įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“. Kartu LKTA nariai aidarė XXVI-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Atviros dienos kaime 2023 – Suvalkija
2023 / 04 / 24

Atviros dienos kaime 2023 – Suvalkija

Dar neturite planų gegužės 19–21 dienomis? Jei taip, rekomenduojame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime. Jau septintąją kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“ kviečia apsilankyti skirtinguose Lietuvos kampeliuose įsikūrusiuose ūkiuose, sodybose, muziejuose, dvaruose, bendruomenių centruose ir kituose įdomiuose ...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2023“
2023 / 04 / 21

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2023“

Balandžio 19 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų susipažino su 7 išskirtiniais objektais Molėtų, Utenos ir Ukmergės rajonuose.
Atviros dienos kaime 2023 - Žemaitija
2023 / 04 / 17

Atviros dienos kaime 2023 - Žemaitija

Šylant orams norite kuo daugiau laiko praleisti gamtos apsuptyje? Jei taip, siūlome sudalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime“. Tai – septintus metus iš eilės organizuojama iniciatyva, kuri šiemet vyks gegužės 19–21 dienomis. Renginio metu įvairūs Lietuvos ūkiai, sodybos, bendruomenių centrai, muziej...
Įgyvendinome European Green Belt projekto seminarų ciklą
2023 / 04 / 13

Įgyvendinome European Green Belt projekto seminarų ciklą

Nuo vasario mėnesio Klaipėdos rajone suorganizavome keturis seminarus ekologinio turizmo tema.
Partneriai