(0)
2022 / 09 / 06

Atviros dienos kaime 2022 - Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 60 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams. 

Neveltui Aukštaitija – pats didžiausias ir įvairiausias etnografinis regionas, kuriam pažinti dienos neužtenka. Taip ir renginio „Atviros dienos kaime“ dienomis pasiūlymų čia turime gausiausiai, net 39!

Štai, pavyzdžiui, Vilniaus rajone, Barūnėlių kaime įsikūrusi sodyba „Žolynų namai“ rugsėjo 11 d. nuo 13 val. kvies lankytojus į praktinį užsiėmimą, kurio metu pristatys drėgnų vietų naudingus augalus. Dirbtuvių metu svečiai išmoks puošybai ar kitoms reikmėms panaudoti tokius augalus kaip ajerai ar švendrai,  gamins kabokšlius iš švendrų pūkų ir džiovintų žiedų. O po edukacijos bus galima įsigyti įvairiausių floristikai ir buičiai skirtų „Žolynų namų“ produktų.

Į išskirtinę edukacinę programą „Kvapų palėpė“ kvies ir Ignalinos rajone įsikūręs Bitininkystės muziejus. Tai – tarytum edukacinė meditacija, kurios metu gulėsite ant hamako palėpėje. Jus sups bičių produktų kvapai bei skambės garso takeliai. Belieka tik gulėti, sūpuotis, uosti bičių produktų aromatą ir klausytis bičių dūzgesio. Beje, šiame muziejuje, vaikščiodami po įvairias erdves, patirsite vis ką nors naujo. Sužinosite apie bites, žmones, augalus, medų. Išties verta dėmesio. 

Žagarėje esančios Papuošalų dirbtuvės kvies į individualius papuošalų kūrimo kursus – akcijos „Atviros dienos kaime“ dalyviams bus taikoma 20 proc. nuolaida. Žalvario viela, natūralūs akmenys, rankų darbo stiklas ir profesionalų pagalba – tereikia pasitelkti fantaziją ir pasigaminti sau mielą papuošalą. Edukacija truks apie dvi valandas, o visos medžiagos ir priemonės įskaičiuotos į kainą. 

Išvykos į kaimą neįsivaizduojate be laiko gyvūnų apsuptyje? Jei taip, akcijos „Atviros dienos kaime“ metu apsilankykite Baisogaloje įsikūrusiame LSMU Gyvulininkystės institute, kuris įsikūręs išskirtinės architektūros Baisogalos dvare. Rugsėjo 9 d. 10–16 val. lankytojai bus kviečiami sudalyvauti ekskursijoje po dvarą, susipažinti su šalia esančiame ūkyje saugomomis senosiomis lietuviškomis ūkinių gyvūnų veislėmis. O taip pat – pabendrauti su ūkio augintiniais, sužinoti apie jų išskirtines savybes. Patiks tiek mažam, tiek dideliam!

Domitės žirgais? Jei taip, nepraleiskite progos „Atviros dienos kaime“ akcijos metu apsilankyti Pakruojo rajone įsikūrusiame žirgyne „Margas ponis“. Čia vyks edukacija „Draugystė su žirgu“, kurios metu svečiai patys paruoš žirgą/ponį jojimui: jį šukuos ir balnos. O taip pat sužinos daug įdomybių apie žirgų sportą, šių gyvūnų priežiūrą. Kiekvienas šventės dalyvis galės apjoti lauko aikštelės ratą, pavaišinti gyvūnus morkomis.

Apžiūrėti ūkyje gyvenančius žirgus kvies Iciūnų kaime įsikūrusi vila ALKAS. Taip pat savo svečiams vilos šeimininkai pasiūlys ir daugiau pramogų: aprodys, kaip auginami ir apdirbami įvairūs maisto produktai, supažindins su senosios medienos apdirbimu, pasiūlys pasivaikščioti sodybos teritorijoje esančiais sutvarkytais miško takais. O iš anksto susitartus, suorganizuos naktinį pasivaikščiojimą – miško maudynes! Ir tai dar ne viskas: svečiai galės apsistoti viloje, pasimėgauti kaimiška pirtimi, jodinėjimu, Basų kojų taku akmenų labirinte, kirvių mėtymo–šaudymo aikštelėmis ir kt. Puiki proga ne tik pabendrauti su žirgais, tačiau ir praleisti įsimintiną dieną kaime!

Visada žavėjotės alpakomis ir norėjote apie šiuos minkštutėlius gyvuliukus sužinoti kiek daugiau? Į edukaciją jus kviečia Alpakalnio tvartelis, įsikūręs Molėtų rajone. Jos metu susipažinsite su alpakomis, įvairiausių veislių vištomis. Galėsite glostyti, maitinti gyvūnėlius, o taip pat – išgirsite atsakymus į visus jums rūpimus klausimus apie ūkio gyventojus. Taip pat turėsite galimybę eiti pasivaikščioti pievų takeliais su alpakomis, pasidaryti nuotraukų, o gal net ir asmenukių, su tvartelio gyvuliukais.

Esate gurmanas? Jei taip, būtinai apsilankykite sraigių ūkiuose, kurių šiemet prie akcijos „Atviros dienos kaime“ prisijungė net du: Panevėžio rajone įsikūręs Janinos Krištaponienės sraigių ūkis bei Kaišiadorių rajone esantis ūkis „Aspersa“. Sužinokite apie sraigių auginimo subtilybes, padegustuokite ūkių produkcijos – tai išskirtiniai įspūdžiai, kurių tikrai nepatirsite kiekvieną dieną. 

Mėgstate sūrius? Jei taip, renginio metu būtinai apsilankykite Ignalinos rajone, mat „Sūrio kelias“ organizuoja avių pieno sūrių degustaciją. Jos metu galėsite paragauti mažiausiai tris skirtingus avių pieno produktus. Registracijos metu galėsite pasirinkti, ką iš asortimento trokštate paskanauti. 

Įvairiausių gėrybių galėsite paragauti ir Radviliškio rajone įsikūrusioje Panekelpių kaimo sodyboje. Meškinio česnako sviestas, ankstyvą rytą iškepta šviežutėlė duona, šeivamedžio žiedų sirupo gėrimas, o taip pat arbata, cukatai, daržovių mišiniai, prieskoniai, kuriuos ruošė Pociūnėlių miestelio bendruomenė. Ir tai dar ne viskas – Panakelpių kaime galėsite paragauti ir įsigyti Dijo ūkio šalto spaudimo kanapių, garstyčių, margainio, linų sėmenų, moliūgų ir rapsų aliejų, kanapių bei aviečių arbatų. Kaip jau tikriausiai supratote, skanėstų tikrai nepritrūks!

Prie akcijos „Atviros dienos“ kaime prisijungia ir Krekenavos regioninis parkas. Pažintiniai takai, pasakiško grožio Nevėžio vidurupio paslėnio kraštovaizdis, apžvalgos bokštas – nusimato puiki diena gamtos apsuptyje, tiesa? Krekenavos regioninio parko lankytojų centras svečių lauks rugsėjo 9–10 dienomis, nuo 10 val. iki pat 17 val. Pasivaikščiokite po parką, o taip pat nepamirškite apžiūrėkite lankytojų centre veikiančios ekspozicijos bei sudalyvauti edukacinėse programose ar vedamoje ekskursijoje.

Dar niekada nesilankėte Šventosios slėnyje – legendomis garsioje Sėlių žemėje? Jei taip, akcijos metu leiskitės į nuotykį drauge su „Žygeivių slėniu“. Pažintinės ir edukacinės veiklos, žygiai pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis, irklentėmis, aplankant gamtos paminklus – jūsų laukia išties turiningas laisvalaikis. Beje, akcijos dienomis visi lankytojai inventorių galės išsinuomoti su 50 proc. nuolaida. O daugiavaikėms bei ukrainiečių šeimoms bus taikoma 50 proc. visoms paslaugoms. 

Ir tai – tik keletas objektų iš Aukštaitijos regiono. Skamba įdomiai, tiesa?

Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir kokių įdomybių jie pasiūlys savo svečiams, rasite čia: 

https://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/

https://www.atostogoskaime.lt/lankytinos-vietos/atviros-dienos-kaime-dalyviai/

https://www.facebook.com/events/508785204069177

 

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

Akcijos „Atviros dienos kaime 2022“ rezultatai
2022 / 09 / 22

Akcijos „Atviros dienos kaime 2022“ rezultatai

Šeštąjį kartą organizuota iniciatyva kvietė pabėgti iš miesto ir ankstyvą rudenį praleisti gamtos apsuptyje, mėgaujantis sezoninėmis gėrybėmis, susipažįstant su dvarais, muziejais, pažintiniais takais, regioniniais parkais. O kur dar įvairiausios edukacijos, amatininkų rengiami susitikimai, galimybė pabuvoti ūkiuose ir paben...
Atviros dienos kaime 2022 - Suvalkija
2022 / 08 / 30

Atviros dienos kaime 2022 - Suvalkija

"Atviros dienos kaime" organizuojame jau šeštą kartą! Ši iniciatyva metai iš metų suburia sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus, kuomet šie atveria savo duris lankytojams bei siūlo ypatingas paslaugas ir pramogas kaime. Šiemet Lietuvos kaimas duris...
Atviros dienos kaime 2022 - Dzūkija
2022 / 08 / 23

Atviros dienos kaime 2022 - Dzūkija

Turime puikių žinių – jau visai netrukus, rugsėjo 9–11 dienomis, vyks akcija „Atviros dienos kaime“. Šeštąjį kartą organizuojama iniciatyva kviečia pabėgti iš miesto ir ankstyvą rudenį praleisti gamtos apsuptyje, mėgaujantis sezoninėmis gėrybėmis, susipažįstant su dvarais, muziejais, pažintiniais taka...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2022“
2022 / 08 / 19

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2022“

Rugpjūčio 17 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 5 išskirtinius objektus Radviliškio, Kėdainių bei Kaišiadorių rajonuose.
Atviros dienos kaime 2022 - Mažoji Lietuva
2022 / 08 / 16

Atviros dienos kaime 2022 - Mažoji Lietuva

Nenumaldomai artėja rugsėjis. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog metas užsidaryti namuose ir nostalgiškai prisiminti prabėgusios vasaros nuotykius. Juk rudens pradžia – puikus metas leisti laiką gamtos apsuptyje ir kurti naujus prisiminimus! Tad rugsėjo 9–11 dienomis vyksianti akcija „Atviros dienos kaime“ pui...
Susipažinkite su naujausiais Žygių projekto leidiniais
2022 / 08 / 10

Susipažinkite su naujausiais Žygių projekto leidiniais

Pristatome naujausius mūsų projekto  "Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje" (Hiking project) lankstinukus ir leidinius.
Atviros dienos kaime 2022 - Žemaitija
2022 / 08 / 09

Atviros dienos kaime 2022 - Žemaitija

Dar neturite planų rugsėjo 9–11 dienomis? Jei taip, pristatome jums jau šeštąjį kartą vyksiančią akciją „Atviros dienos kaime“. Tai – iniciatyva, suburianti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus, kurie atveria savo duris lankytojams. Visi jie siūlo ypatingas paslaug...
Užsienio turizmo atstovai aplankė Miško bei Jūrų takus
2022 / 08 / 04

Užsienio turizmo atstovai aplankė Miško bei Jūrų takus

Šią savaitę turėjome svečių iš Suomijos ir Lenkijos. Suomijos kaimo turizmo asociacijos atstovai "Lomalaidun" ir Lenkijos turizmo draugijos bei žygeivių asociacijos atstovas "PTTK" atvyko į Lietuvą susipažinti su Miško bei Jūrų takais. Surinktą informaciją apie maršrutus jie parveš į savo &s...
Oficialu – Miško takas atidarytas!
2022 / 05 / 23

Oficialu – Miško takas atidarytas!

Praėjusios savaitės pabaiga mums buvo labai svarbi ir įsimintina! Mes, kartu su partneriais, oficialiai atidarėme Miško taką!
Įvyko žurnalistų turas skirtas projektui „Miško takas“
2022 / 05 / 06

Įvyko žurnalistų turas skirtas projektui „Miško takas“

Gegužės 4 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo projekto "Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje" (Hiking project) viešinimo turą žiniasklaidos atstovams bei kelionių organizatoriams.
Partneriai