(0)

Regioniniai parkai ir draustiniai Trakų rajone

Aukštadvario regioninis parkas

 Įsikūręs Trakų rajone, keli procentai teritorijos priklauso Prienų rajonui ir Kaišiadorių rajonui. Parko direkcija įsikūrusi Aukštadvaryje, parko plotas 153,50 km². Įsteigtas siekiant išsaugoti vertingą Verknės ir Strėvos aukštupių kraštovaizdį, jo ekosistemas, kultūros paveldo vertybes.

Trakų istorinis nacionalinis parkas

Randasi greta Trakų. Įkurtas 1991 metais, siekiant išsaugoti Lietuvos istorinį valstybingumo centrą Trakuose su jo autentiška gamtine aplinka. Tai vienintelis istorinis nacionalinis parkas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Įeina į Trakų rajono ir Elektrėnų savivaldybės sudėtį. Parko plotas – 8149 ha. Istorinio parko centras – Trakų senamiestis, salos pilis ir pusiasalio pilių kompleksas.

Neries regioninis parkas 

Įsikūręs trijose savivaldybėse: Vilniaus rajone, Elektrėnų savivaldybėje ir Trakų rajone. Plotas virš 100 km², miškai užima 96 proc. teritorijos. DirekcijaDūkštose. Parkas įsteigtas siekiant išsaugoti ypač vertingą Neries vidurupio kilpų sistemą, vertingas miškingo Neries slėnio biocenozes, gausias kultūros vertybes.

Dzūkijos nacionalinis parkas

Didžiausia Lietuvoje saugoma teritorija. Tai sausų šilų, žemyninių kopų, nepaprastai skaidrių giliaslėnių upelių ir upių kraštas. Miškai šiame parke užima net 91% visos teritorijos. Itin įdomūs girinių ir panemunių dzūkų etnokultūriniai kaimai. Keturi iš jų – Dubininkas, Lynežeris, Musteika ir Zervynos – paskelbti architektūros paminklais. Parke taip pat yra daugiau kaip 40 dailės paminklų. Merkinės apylinkės garsėja juodosios keramikos meistrais, kaimuose žmonės dar tradiciškai audžia, pina, mezga.

Partneriai