(0)
2019 / 05 / 21

XXII-as kaimo turizmo sezonas pradėtas!

2019 m. gegužės 15 d. Utenos rajone įvyko Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) XXII-ojo sezono atidarymas – „Smetoniškas susiėjimas Aukštaitijos sostinėje“! Atidarymas vyko nuostabiame poilsio ir renginių centre „Alaušo slėnis“.

Renginys kaip įprasta, prasidėjo nuo ankstaus ryto, kuomet renginių, stovyklų ir kelionių organizatoriai susirinko pabendrauti ir apsikeisti kontaktais su sodybų savininkais per verslo pusryčius - kontaktų mugę.  

  

Šio sezono atidarymo metu vyko konferencija „Bendradarbiavimo galimybės vietinio maisto tiekime“, kurioje buvo pristatomos LKTA vykdomo Interreg programos projekto "Baltic Sea Food" veiklos bei vietinio maisto tiekimo B2B verslo modelis. Pranešime buvo kalbama ne tik apie vietinio maisto reikšmę, vietinių produktų vartojimo skatinimą, bet ir bendradarbiavimą su ūkininkais šioje grandyje. Trumpų maisto grandinių finansavimo priemones ir galimybes pristatė LR Žemės ūkio ministerijos atstovė Nomeda Padvaiskaitė. Konferencijos klausytojai išgirdo ir praktinį tokios grandinės pavyzdį bei sužinojo apie galimybes įsigyti platų vietinių maisto produktų asortimentą iš vienų rankų. Savo veiklą pristatė veikiančio maisto tiekimo tinklo „Merkio produktai“ vadovas Edgaras Šičkus. Tikimės, kad kaimo turizmo sodybos į savo meniu įtrauks vis daugiau vietinės produkcijos patiekalų.

Šventinėse iškilmėse turėjome daug garbingų svečių, kurie tarė sveikinimo kalbas. Su naujojo sezono atidarymu mus pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos viceministras Darius Liutikas, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorius Albertas Stanislovaitis, Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus vyriausiasis patarėjas Rapolas Klimčiauskas. Taip pat sveikinimo žodžius tarė VšĮ "Keliauk Lietuvoje" ekspertė Neringa Sutkaitytė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus.

 

Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė ne tik tarė sveikinimo kalbą, bet ir paskelbė Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą! Daugiau informacijos apie konkursą rasite ČIA.
Gandrą, kuris simbolizuoja, jog 22-asis kaimo turizmo sezonas atidarytas poilsio ir renginių centre „Alaušo slėnis“, LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas įteikė sodybos vadovei Astai Saržickienei. Taip pat Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vėliava buvo perduota sodybos vadovei, kad poilsio ir renginių centre gandras plėvesuotų visus metus.

Sveikinimo kalbą tarė ir gandrą, kuris simbolizuoja, jog kitais metais atidarymo šventė vyks Trakų rajone, perėmė Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč.
Į renginį gausiai susirinko Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nariai ir kiti svečiai. Taip pat visą dieną veikė amatų mugė, kur mus savo darbais džiugino vietiniai ir atvykę amatininkai bei kiti verslininkai. Turėjome galimybę pamatyti, kaip drožiamos klumpės, veliami iš vilnos papuošalai, galėjome gauti informacijos apie irklentes ir baidares, įvairius įrankius, kurie gali padėti lengviau prižiūrėti sodybų aplinką ir vidų. Skanavome vietinės ant laužo virtos žuvienės ir "Utenos mėsos" naujienų.
Iškilmių dalį vedė Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas.
Norime pasakyti didžiulį Ačiū Utenos rajono savivaldybei, kuri padėjo organizuoti renginį, subūrė amatininkus ir leido pasimėgauti jų edukacijomis. Parengė nuostabią staigmeną, muzikinę dovaną - Pauliaus Bagdanavičiaus koncertą! Atvežė senovinį automobilį, kuris puikiai atspindėjo renginio temą - "Smetoniškas susiėjimas". Bei surengė ekskursijas po Utenos Alaus daryklą ir Utenos kraštą su Utenos kraštotyros muziejaus gide.

 

Vakarinė dalis sezono atidarymo metu buvo kitokia nei įprastai. Mums vakarienę rengė profesionalus plovininkas, Europos plovo virimo čempionas Pavelas (www.plov.lt). Likę renginio dalyviai susirinko ežero pakrantėje, mėgavosi netradicine, bet labai skania vakariene, degustavo Vasaknų dvaro (esančio visai netoli poilsio ir pramogų centro "Alaušo slėnis") alų.

Norime pasakyti nuoširdų AČIŪ Astai Saržickienei, poilsio ir renginių centro "Alaušo slėnis" vadovei bei jos kolektyvui, už didžiulę pagalbą organizuojant renginį, nuoširdų norą padėti ir puikią nuotaiką!
Daugiau renginio nuotraukų galite rasti ČIA.  
Mūsų partneriai:
   
   
   
"Atviros dienos kaime 2019" rezultatai
2019 / 05 / 30

"Atviros dienos kaime 2019" rezultatai

Trečius metus iš eilės vykusi akcija „Atviros dienos kaime“ vėl paskatino begalę žmonių vykti iš miestų į kaimus. Akcija „Atviros dienos kaime 2019“ pirmąjį gegužės savaitgalį vyko Latvijoje (4-6 d.), o antrąjį savaitgalį (10-12 d.) - Lietuvoje. Kaip ir praėjusiais metais, iniciatyva skirtingose &scaron...
Įvyko žurnalistų turas "Paveldo sodai"
2019 / 05 / 17

Įvyko žurnalistų turas "Paveldo sodai"

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro (LAMMC) Sodininkystės ir daržininkystės instituto Babtuose inicijuotas projektas „Senųjų sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“ jau artėja prie pabaigos. Projekto, kurio partneris yra ir Lietuvos kaimo turizmo asociacija (LKTA), tikslas buvo padidinti autent...
Skelbiamas Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas!
2019 / 05 / 16

Skelbiamas Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas!

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija bei Žemės ūkio ministerija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybas dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
2019 metų sezono atidarymo šventė SMETONIŠKAS SUSIĖJIMAS
2019 / 04 / 29

2019 metų sezono atidarymo šventė SMETONIŠKAS SUSIĖJIMAS

Šiais metais kaimo turizmo XXII-ąjį sezoną atidarysime 2019 m. gegužės 15 d! Naująjį sezoną sutiksime Utenos r. poilsio ir renginių centre "Alaušo slėnis".
„Atviros dienos kaime“ žemėlapius jau galite rasti Circle K degalinėse!
2019 / 04 / 24

„Atviros dienos kaime“ žemėlapius jau galite rasti Circle K...

Daugiau nei 65 akcijos "Atviros dienos kaime" sodybų ir ūkių visoje Lietuvoje gegužės 10-12 d. lauks svečių ir bus jiems paruošę išskirtinių pasiūlymų, programų, ekskursijų, degustacijų, paskaitų ar kitų atrakcijų. Kad lankytojams būtų patogiau ir lengviau pasirinkti norimus aplankyti objektus yra parengti žemėlapiai, kur...
Atviros dienos kaime – gyvos tradicijos ir paveldas agroturizme
2019 / 03 / 19

Atviros dienos kaime – gyvos tradicijos ir paveldas agroturizme

Daugumoje ūkių žmonės vis dar naudoja tradicinius ūkininkavimo, kulinarijos, žvejybos būdus, puoselėja tradicinius amatus. Ūkiuose ir sodybose veikia senovinių įrankių muziejai, vyksta ekskursijos, įvairios vietinių patiekalų degustacijos, edukacinės ir interaktyvios programos, parodančios senąsias tradicijas (tradiciniai žuvies rūkymo, duonos k...
Kovo 12 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2019 / 03 / 14

Kovo 12 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Utenos rajonas pradeda ruoštis kaimo turizmo sezono atidarymui!
2019 / 03 / 07

Utenos rajonas pradeda ruoštis kaimo turizmo sezono atidarymui!

2019 m. kovo 6 d. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas drauge su direktore Diana Dubatauskiene vyko į Uteną, kur planuojamas šių metų kaimo turizmo sezono atidarymas.
Šaukiamas pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2019 / 03 / 01

Šaukiamas pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. (antradienį) Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmų konferencijų salėje (Universiteto g. 8a, Akademijoje, Kauno r.) vyks pakartotinis Lietuvos kaimo turizmo asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Registracijos pradžia 10.00 val., susirinkimo pradžia - 11 val.
Išleidome kelionių vadovą kelionių organizatoriams bei užsienio keliautojams
2019 / 02 / 11

Išleidome kelionių vadovą kelionių organizatoriams bei užsienio...

Besibaigiant dar vienam Interreg programos projektui „Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje – Lietuvoje“ išleidome dar vieną leidinį.