(0)
2019 / 05 / 21

XXII-as kaimo turizmo sezonas pradėtas!

2019 m. gegužės 15 d. Utenos rajone įvyko Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) XXII-ojo sezono atidarymas – „Smetoniškas susiėjimas Aukštaitijos sostinėje“! Atidarymas vyko nuostabiame poilsio ir renginių centre „Alaušo slėnis“.

Renginys kaip įprasta, prasidėjo nuo ankstaus ryto, kuomet renginių, stovyklų ir kelionių organizatoriai susirinko pabendrauti ir apsikeisti kontaktais su sodybų savininkais per verslo pusryčius - kontaktų mugę.  

  

Šio sezono atidarymo metu vyko konferencija „Bendradarbiavimo galimybės vietinio maisto tiekime“, kurioje buvo pristatomos LKTA vykdomo Interreg programos projekto "Baltic Sea Food" veiklos bei vietinio maisto tiekimo B2B verslo modelis. Pranešime buvo kalbama ne tik apie vietinio maisto reikšmę, vietinių produktų vartojimo skatinimą, bet ir bendradarbiavimą su ūkininkais šioje grandyje. Trumpų maisto grandinių finansavimo priemones ir galimybes pristatė LR Žemės ūkio ministerijos atstovė Nomeda Padvaiskaitė. Konferencijos klausytojai išgirdo ir praktinį tokios grandinės pavyzdį bei sužinojo apie galimybes įsigyti platų vietinių maisto produktų asortimentą iš vienų rankų. Savo veiklą pristatė veikiančio maisto tiekimo tinklo „Merkio produktai“ vadovas Edgaras Šičkus. Tikimės, kad kaimo turizmo sodybos į savo meniu įtrauks vis daugiau vietinės produkcijos patiekalų.

Šventinėse iškilmėse turėjome daug garbingų svečių, kurie tarė sveikinimo kalbas. Su naujojo sezono atidarymu mus pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos viceministras Darius Liutikas, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorius Albertas Stanislovaitis, Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus vyriausiasis patarėjas Rapolas Klimčiauskas. Taip pat sveikinimo žodžius tarė VšĮ "Keliauk Lietuvoje" ekspertė Neringa Sutkaitytė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus.

 

Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė ne tik tarė sveikinimo kalbą, bet ir paskelbė Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą! Daugiau informacijos apie konkursą rasite ČIA.
Gandrą, kuris simbolizuoja, jog 22-asis kaimo turizmo sezonas atidarytas poilsio ir renginių centre „Alaušo slėnis“, LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas įteikė sodybos vadovei Astai Saržickienei. Taip pat Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vėliava buvo perduota sodybos vadovei, kad poilsio ir renginių centre gandras plėvesuotų visus metus.

Sveikinimo kalbą tarė ir gandrą, kuris simbolizuoja, jog kitais metais atidarymo šventė vyks Trakų rajone, perėmė Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč.
Į renginį gausiai susirinko Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nariai ir kiti svečiai. Taip pat visą dieną veikė amatų mugė, kur mus savo darbais džiugino vietiniai ir atvykę amatininkai bei kiti verslininkai. Turėjome galimybę pamatyti, kaip drožiamos klumpės, veliami iš vilnos papuošalai, galėjome gauti informacijos apie irklentes ir baidares, įvairius įrankius, kurie gali padėti lengviau prižiūrėti sodybų aplinką ir vidų. Skanavome vietinės ant laužo virtos žuvienės ir "Utenos mėsos" naujienų.
Iškilmių dalį vedė Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas.
Norime pasakyti didžiulį Ačiū Utenos rajono savivaldybei, kuri padėjo organizuoti renginį, subūrė amatininkus ir leido pasimėgauti jų edukacijomis. Parengė nuostabią staigmeną, muzikinę dovaną - Pauliaus Bagdanavičiaus koncertą! Atvežė senovinį automobilį, kuris puikiai atspindėjo renginio temą - "Smetoniškas susiėjimas". Bei surengė ekskursijas po Utenos Alaus daryklą ir Utenos kraštą su Utenos kraštotyros muziejaus gide.

 

Vakarinė dalis sezono atidarymo metu buvo kitokia nei įprastai. Mums vakarienę rengė profesionalus plovininkas, Europos plovo virimo čempionas Pavelas (www.plov.lt). Likę renginio dalyviai susirinko ežero pakrantėje, mėgavosi netradicine, bet labai skania vakariene, degustavo Vasaknų dvaro (esančio visai netoli poilsio ir pramogų centro "Alaušo slėnis") alų.

Norime pasakyti nuoširdų AČIŪ Astai Saržickienei, poilsio ir renginių centro "Alaušo slėnis" vadovei bei jos kolektyvui, už didžiulę pagalbą organizuojant renginį, nuoširdų norą padėti ir puikią nuotaiką!
Daugiau renginio nuotraukų galite rasti ČIA.  
Mūsų partneriai:
   
   
   
Pasėlių deklaravimas 2020 metais
2020 / 05 / 20

Pasėlių deklaravimas 2020 metais

Informuojame, kad 2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d. Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą
2020 / 05 / 18

Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą

Šie metai atnešė į mūsų gyvenimus bei veiklas daug pokyčių ir netradicinių sprendimų. Tad nenuostabu, kad ir vasaros pradžios šventę organizuojame kiek kitokią. 2020 m. LKTA sezono atidarymas būtų vykęs Trakų rajone. O dabar skelbiame, kad gegužės 21 d. (ketvirtadienį) sezono pradžios vakarėlis vyks tiesiog kiekvieno mūsų n...
Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!
2020 / 05 / 11

Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!

2018 metų pabaigoje pradėjome įgyvendinti projektą "Tradicinių lietuviškų amatų gidas", kurio tikslas vykdant e. rinkodaros priemones didinti tradicinių Lietuvos amatų bei UNESCO kultūros paveldo objektų populiarumą bei žinomumą.
Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas
2020 / 04 / 24

Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas

Įgyvendindama projekto Baltic sea food veiklas, Lietuvos kaimo turizmo asociacija parengė vadovo vertimą, kuris yra skirtas vietinio maisto pardavimus vykdančioms tarpinėms įmonėms.
Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!
2020 / 03 / 31

Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!

Dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos renginio „Atviros dienos kaime“ data keisis! Planuojame akciją kelti į ankstyvą rudenį, tikimės, kad ši neganda bus praėjusi ir visi galėsime ramiai mėgautis pramogomis Lietuvos kaime.
Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 03 / 25

Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybos pasiruošusios prisidėti prie pagalbos medikams ir priimti juos saviizoliacijai nemokamai.
Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2020 / 03 / 11

Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2020 m. kovo 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) - vėjo jėgainių uoste
2020 / 03 / 09

Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) -...

Baltic sea food – tai Interreg programos Baltic sea region projektas, kurio metu yra kuriamas tvarus ir lankstus verslo modelis B2B (verslas verslui), kuris galėtų būti pritaikomas vietinio maisto pardavimo tinklams (tai tokios tarpinės įmonės tarp ūkininkų ar smulkių gamintojų bei vartotojų, dažniausiai iš HoReCa sektoriaus).
Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai
2020 / 03 / 04

Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai

Baigėsi Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos inicijuotas konkursas „Krašto auksas“, surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, vieš...
2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2020 / 03 / 02

2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

Registracija nuo 10:00 val. Susirinkimo pradžia - 11:00 val.
Partneriai