(0)
2019 / 05 / 21

XXII-as kaimo turizmo sezonas pradėtas!

2019 m. gegužės 15 d. Utenos rajone įvyko Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) XXII-ojo sezono atidarymas – „Smetoniškas susiėjimas Aukštaitijos sostinėje“! Atidarymas vyko nuostabiame poilsio ir renginių centre „Alaušo slėnis“.

Renginys kaip įprasta, prasidėjo nuo ankstaus ryto, kuomet renginių, stovyklų ir kelionių organizatoriai susirinko pabendrauti ir apsikeisti kontaktais su sodybų savininkais per verslo pusryčius - kontaktų mugę.  

  

Šio sezono atidarymo metu vyko konferencija „Bendradarbiavimo galimybės vietinio maisto tiekime“, kurioje buvo pristatomos LKTA vykdomo Interreg programos projekto "Baltic Sea Food" veiklos bei vietinio maisto tiekimo B2B verslo modelis. Pranešime buvo kalbama ne tik apie vietinio maisto reikšmę, vietinių produktų vartojimo skatinimą, bet ir bendradarbiavimą su ūkininkais šioje grandyje. Trumpų maisto grandinių finansavimo priemones ir galimybes pristatė LR Žemės ūkio ministerijos atstovė Nomeda Padvaiskaitė. Konferencijos klausytojai išgirdo ir praktinį tokios grandinės pavyzdį bei sužinojo apie galimybes įsigyti platų vietinių maisto produktų asortimentą iš vienų rankų. Savo veiklą pristatė veikiančio maisto tiekimo tinklo „Merkio produktai“ vadovas Edgaras Šičkus. Tikimės, kad kaimo turizmo sodybos į savo meniu įtrauks vis daugiau vietinės produkcijos patiekalų.

Šventinėse iškilmėse turėjome daug garbingų svečių, kurie tarė sveikinimo kalbas. Su naujojo sezono atidarymu mus pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos viceministras Darius Liutikas, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorius Albertas Stanislovaitis, Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus vyriausiasis patarėjas Rapolas Klimčiauskas. Taip pat sveikinimo žodžius tarė VšĮ "Keliauk Lietuvoje" ekspertė Neringa Sutkaitytė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus.

 

Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė ne tik tarė sveikinimo kalbą, bet ir paskelbė Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą! Daugiau informacijos apie konkursą rasite ČIA.
Gandrą, kuris simbolizuoja, jog 22-asis kaimo turizmo sezonas atidarytas poilsio ir renginių centre „Alaušo slėnis“, LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas įteikė sodybos vadovei Astai Saržickienei. Taip pat Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vėliava buvo perduota sodybos vadovei, kad poilsio ir renginių centre gandras plėvesuotų visus metus.

Sveikinimo kalbą tarė ir gandrą, kuris simbolizuoja, jog kitais metais atidarymo šventė vyks Trakų rajone, perėmė Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč.
Į renginį gausiai susirinko Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nariai ir kiti svečiai. Taip pat visą dieną veikė amatų mugė, kur mus savo darbais džiugino vietiniai ir atvykę amatininkai bei kiti verslininkai. Turėjome galimybę pamatyti, kaip drožiamos klumpės, veliami iš vilnos papuošalai, galėjome gauti informacijos apie irklentes ir baidares, įvairius įrankius, kurie gali padėti lengviau prižiūrėti sodybų aplinką ir vidų. Skanavome vietinės ant laužo virtos žuvienės ir "Utenos mėsos" naujienų.
Iškilmių dalį vedė Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas.
Norime pasakyti didžiulį Ačiū Utenos rajono savivaldybei, kuri padėjo organizuoti renginį, subūrė amatininkus ir leido pasimėgauti jų edukacijomis. Parengė nuostabią staigmeną, muzikinę dovaną - Pauliaus Bagdanavičiaus koncertą! Atvežė senovinį automobilį, kuris puikiai atspindėjo renginio temą - "Smetoniškas susiėjimas". Bei surengė ekskursijas po Utenos Alaus daryklą ir Utenos kraštą su Utenos kraštotyros muziejaus gide.

 

Vakarinė dalis sezono atidarymo metu buvo kitokia nei įprastai. Mums vakarienę rengė profesionalus plovininkas, Europos plovo virimo čempionas Pavelas (www.plov.lt). Likę renginio dalyviai susirinko ežero pakrantėje, mėgavosi netradicine, bet labai skania vakariene, degustavo Vasaknų dvaro (esančio visai netoli poilsio ir pramogų centro "Alaušo slėnis") alų.

Norime pasakyti nuoširdų AČIŪ Astai Saržickienei, poilsio ir renginių centro "Alaušo slėnis" vadovei bei jos kolektyvui, už didžiulę pagalbą organizuojant renginį, nuoširdų norą padėti ir puikią nuotaiką!
Daugiau renginio nuotraukų galite rasti ČIA.  
Mūsų partneriai:
   
   
   
Išrinkti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai
2020 / 01 / 08

Išrinkti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministerijos inicijuotas konkursas „Krašto auksas“, kuriame dalyvavo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos projektų vykdytojai arba paramos gavėjai iš visų Lietuvos apskričių, jau įgyvendinę projektus, baigėsi.
2019 metų nuveikti darbai ir pasiekimai
2020 / 01 / 06

2019 metų nuveikti darbai ir pasiekimai

Naujųjų metų pradžioje norime apžvelgti 2019 metų Lietuvos kaimo turizmo asociacijos įgyvendintus darbus, pasiekimus ir naujoves.  
Kviečiame dalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime 2020“
2020 / 01 / 03

Kviečiame dalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime 2020“

Esate ūkio ar sodybos šeimininkas? O gal vykdote įdomią veiklą kaime? Kviečiame Jus tapti iniciatyvos „Atviros dienos kaime“ dalyviais ir gegužės 8-10 d. atverti savo vartus lankytojams! Pasiūlykite jiems įsigyti Jūsų pagamintų produktų, susipažinti su Jūsų veikla, sudalyvauti degustacijoje ar edukacinėje programoje.
Prasidėjo apdovanojimų "Krašto auksas" balsavimas
2019 / 12 / 19

Prasidėjo apdovanojimų "Krašto auksas" balsavimas

Lietuva garsėja savitomis ir unikaliomis asmenybėmis, kurios yra unikalios tarsi gintaro kruopelytės. Unikalūs ir šių asmenybių vykdomi projektai gerinantys Lietuvos žemės ūkį, gyvenimo kokybę kaimuose bei mažuose miesteliuose. Sėkmingai vykdomi Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (toliau - KPP) projektai -  pamatas kuriant...
 Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso laureatai
2019 / 11 / 22

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso laureatai

Šiemet kartu su Etninės kultūros globos taryba bei Žemės ūkio ministerija pakvietėme Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse, o lapkričio 21 d. baigiamojo renginio metu apdovanojome laureatus.
Sėkmingiausi 2014-2020 m. projektai „Krašto auksas“
2019 / 11 / 11

Sėkmingiausi 2014-2020 m. projektai „Krašto auksas“

Lietuva garsėja savitomis ir unikaliomis asmenybėmis, kurios yra unikalios tarsi gintaro kruopelytės. Unikalūs ir šių asmenybių vykdomi projektai gerinantys Lietuvos žemės ūkį, gyvenimo kokybę kaimuose bei mažuose miesteliuose. Sėkmingai vykdomi Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (toliau - KPP) projektai -  pamatas kuriant...
Baigiamoji konferencija “Lietuviško vietinio maisto kultūra - ar nesame pasiklydę Europoje?”
2019 / 11 / 11

Baigiamoji konferencija “Lietuviško vietinio maisto kultūra - ar...

2019 m. kaimo turizmo baigiamasis renginys vyks lapkričio 21 d. Kaune. Mūsų laukia be galo įdomi diena, kurios metu kalbėsime apie gastronominį turizmą ir lietuviškus skonius atrasime iš naujo!
Išrinkti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso laimėtojai
2019 / 10 / 28

Išrinkti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso laimėtojai

Šių metų sezono atidarymo šventėje paskelbėme Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą. Pradžioje norinčių dalyvauti buvo nedaug, tačiau bendromis pastangomis kartu su Etninės kultūros globos taryba surinkome 14 dalyvių. Spalio 21 d. įvyko konkurso tarybos posėdis, kuriame po ilgų diskusijų buvo išrinkti konkurso laurea...
Baltijos pajūrio pėsčiųjų žygis. Dar vienas bendras Baltijos valstybių tikslas
2019 / 09 / 19

Baltijos pajūrio pėsčiųjų žygis. Dar vienas bendras Baltijos...

Rugsėjo 13-14 dienomis LKTA delegacija lankėsi Estijoje, Kabli miestelyje, Pernu apskrityje ir susitiko su partneriais iš Latvijos, Estijos, Vokietijos bei dalyvavo tarptautinėje konferencijoje “Žygis Baltijos pajūriu: E9 maršruto atidarymas”.
Gražiausi Kauno gamtos kampeliai
2019 / 09 / 02

Gražiausi Kauno gamtos kampeliai

Atėjus rudeniui taip norisi praleisti kuo daugiau laiko gryname ore besidžiaugiant paskutinėmis šiltomis dienomis. Neretai ieškome vietų gamtoje, kur būtų galima pasėdėti, pasigrožėti, išgerti puodelį kavos ar užkąsti.
Partneriai