(0)
2022 / 08 / 04

Užsienio turizmo atstovai aplankė Miško bei Jūrų takus

Šią savaitę turėjome svečių iš Suomijos ir Lenkijos. Suomijos kaimo turizmo asociacijos atstovai "Lomalaidun" ir Lenkijos turizmo draugijos bei žygeivių asociacijos atstovas "PTTK" atvyko į Lietuvą susipažinti su Miško bei Jūrų takais. Surinktą informaciją apie maršrutus jie parveš į savo šalis bei pristatys vietiniams keliautojams.

Pirmadienį drauge su keliautojais bei projekto lydere Gaila Tulusiene iš Kauno regiono plėtros agentūra vaikščiojome po Kauno senamiestį bei vykome į Betygalą, kur drauge su Dubysos regioninio parko direkcijos atstovu Vygantu Kilčiausku šiek tiek ekstremaliomis sąlygomis nuėjome nedidelę miško tako atkarpą.
Po to keliavome link Žemaitijos nacionalinio parko, pakeliui sustojome sodyboje "Karpynė", kur drauge su jos direktore Kristina Viršiliene apsižvalgėme ir išgirdome apie šio komplekso istoriją ir pėtrą. Atvykus į Žemaitijos nacionalinį parką, jo direktorius Ramūnas Lydis aprodė lankytojų centrą bei gražiausias Platelių vietas, vėl leidomės į žygį po apylinkes. Vakare apsistojome sodyboje ,,Po Ąžuolais", kur degustavome tradicinį lietuvišką patiekalą kūgelį bei bendravome su nuostabaus grožio sodybos gyventojomis – alpakomis.
Sekančią dieną anksti ryte pajudėjome link Klaipėdos, kur susitikome su Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotoja Renata Kilinskaite. Drauge nužygiavome 8 km, keliavome skardžiais ir paplūdimiu, pakeliui aplankydami bunkerius bei Pajūrio lankytojų centrą.
Vėliau kelionė tęsėsi į Mingės kaimą, kur apsistojome sodyboje "Ėvė". Su apylinkėmis susipažinome plaukdami laivu bei išgirsdami įdomiausias istorijas iš sodybos šeimininkų Ingos ir Žygimanto Šarakauskų lūpų.
Trečiadienį keliautojus nuvežėme į Latviją, kur jie tęsia kelionę Miško ir Jūrų takais drauge su mūsų partneriais iš Kuržemės regiono.
 
Džiaugiamės visų partnerių įsitraukimu ir pagalba aprodant įdomiausias maršrutų vietas. Apie Miško ir Jūrų takus, apgyvendinimo įstaigas labai teigiamai atsiliepė mūsų svečiai, tad tikime, kad žinia apie maršrutus ir vietinius paslaugų teikėjus pasieks ir pritrauks užsienio keliautojus.
 

 

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

BASCIL projekto susitikimas
2023 / 09 / 26

BASCIL projekto susitikimas

Praėjusią savaitę turėjome dar vieną BASCIL projekto susitikimą Radviliškio rajone.
Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“
2023 / 09 / 21

Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša...

Rugsėjo 20 d. suorganizavome pirmą mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Radviliškio rajone, sodyboje „Panekelpių kaimas“.
Šaltibarščių čempionatas 2023
2023 / 08 / 07

Šaltibarščių čempionatas 2023

Šeštadienį, Radviliškio rajone, Pakiršinio dvaro parke, vyko šaltibarščių čempionatas. Jame buvo gaminamas šis tradicinis patiekalas, vyko degustacijos, koncertai, parodos, taip pat amatininkų ir tautinio paveldo gaminių mugė.
Mokesčių reforma
2023 / 08 / 01

Mokesčių reforma

Kaimo turizmo verslininkai pajamas uždirba privačios iniciatyvos pagrindu: yra pilnai savo turtu atsakingi už vykdomą veiklą, prisiima rizikas ir patiria ir neatskaitomų kaštų. Tai nėra alternatyvi darbo santykių forma ir mes, kaimo turizmo verslininkai, nepritariame LR Vyriausybės rengiamai mokesčių reformai, kuria siūloma didinti pajamų...
Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų turizmui
2023 / 06 / 02

Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų...

Gegužės viduryje Sakartvele vyko IV-oji tarptautinė kaimo turizmo konferencijoje, kur asociacijos prezidentė skaitė pranešimą apie Lietuvos kaimo turizmą, pasidalino geraisiais mūsų narių pavyzdžiais bei pristatė Miško tako projektą.
Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai
2023 / 05 / 30

Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo suorganizuotos septintus metus iš eilės! Šiemet Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas, amatininkus ir kitus įdomius objektus.
Tai kas tas CORDIALIS?
2023 / 05 / 16

Tai kas tas CORDIALIS?

Jau kuris laikas dirbame prie Erasmus+ projekto CORDIALIS. Tie, kurie susipažino su projektu nuo jo pradžios, žino mūsų išsikeltus tikslus, tačiau, daugelis apie CORDIAL išgirsta tik dabar, todėl norime trumpai ir konkrečiai supažindinti su šiuo projektu. 
Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija
2023 / 05 / 15

Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 100 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams.
Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva
2023 / 05 / 08

Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva

Mėgstate aktyvų laisvalaikį gamtoje? O gal atvirkščiai – atvykę į mišką, prie ežero ar į sodybą norite atsipalaiduoti, mėgautis gaiviu oru ir ramybe? Visai nesvarbu, kokį poilsį renkatės, galime jus užtikrinti, jog akcijos „Atviros dienos kaime“ metu atrasite pasiūlymų, kurie atitiks būtent jūsų poreikius. Jau sep...
Partneriai