(0)
2019 / 03 / 14

Kovo 12 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.

Susirinkimo metu svarstyti klausimai:

1. 2018 metų LKTA veiklos ataskaita.

2. 2018 metų LKTA finansinė ataskaita.

3. LKTA revizijos komisijos (revizoriaus) išvada.

4. LKTA narių šalinimas.

5. 2019 m. LKTA planuojami renginiai

6. Naujosios svetainės www.atostogoskaime.lt pristatymas

7. Valstybinio turizmo departamento 2018 m. atlikto Vietinio turizmo tyrimo rezultatų pristatymas

8. Einamieji klausimai.

Pradžioje susirinkimo LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas pristatė 2018 metų LKTA veiklos ataskaitą. Asociacijos prezidentas pateikė informaciją, kaip per metus laiko pakito situacija kaimo turizmo sektoriuje, kokiose parodose Asociacija viešino savo narius, pristatė projektinę veiklą ir kitą aktualią informaciją.

LKTA 2018 metais populiarino Lietuvos kaimo turizmą ir viešino savo narius 6 parodose: Vokietijoje, Latvijoje, Anglijoje ir Lietuvoje. Taip pat suorganizavo 11 seminarų internetinės rinkodaros, Google skaitmeninės rinkodaros tematika. Taip pat buvo surengti mokymai su renginių organizatore sodyboms užsiimančioms renginiais bei įvyko informacinis seminaras tradicinių veislių augalų gerbėjams „Paveldo sodai“.

Linas Žabaliūnas paminėjo ir suorganizuotus renginius LKTA nariams. Įsimintiniausi 21- ojo sezono atidarymo šventė ir Europos kaimo turizmo kongresas, kuris vyko Lietuvoje. 

Ataskaitoje buvo pristatyti suorganizuoti 5 žurnalistiniai turai. Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas naujiems ir vykdomiems projektams bei buvo paminėti tie, kuriuos sėkmingai užbaigėme praeitais metais. Pasidžiaugėme užbaigtu projektu „Tradicinio lietuviško maisto gidas“, kurį jau nuo praėjusių metų galo keičia naujasis projektas „Tradicinių lietuviškų amatų gidas“. Dar vienas naujas projektas - Erasmus+ "STORIE", kuriuo sieksime skatinti kaimo turizmo verslo konkurencingumą. Priminėme apie toliau tęsiamus projektus "Baltic Sea food" ir "Baltijos jūros regiono šalių kulinarinis kelias". Aptarėme ir netrukus pasibaigsiančius projektus ir jų atneštą naudą "Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje - Lietuvoje", "Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas".

LKTA Tarybos pirmininkas Vytis Štelbys pristatė LKTA Tarybos veiklos ataskaitą už 2018 metus ir pristatė revizijos komisijos išvadą apie LKTA finansinę veiklą.

LKTA finansininkė Daiva Janušauskienė pristatė 2018 metų LKTA finansinę atsakaitą bei atsakė į nariams iškilusius klausimus.

Aptarus atsakaitas, einamuosius klausimus, supažindinome narius su artėjančiais renginiais. Vienas jų - gerosios praktikos vizitas į Austriją, kuris vyks balandžio pradžioje, taip pat viešai paskelbėme, kad 2019 m. kaimo turizmo sezono atidarymas vyks gegužės 15 d. Utenos rajone, sodyboje "Alaušo slėnis".

Per šį visuotinį narių susirinkimą turėjome svečių - Rūta Matulienė atvyko pristatyti Valstybinio turizmo departamento atlikto Vietinio turizmo tyrimo rezultatus. Buvo įdomu išgirsti įžvalgas, orientuotas būtent į kaimo turizmo sektorių!

Kiti svečiai Žilvinas Freigofas ir Mantas Barauskas pristatė vieną svarbiausių šios dienos temų – naująją atostogoskaime.lt svetainę. Nariai susipažino su svetainės struktūra, naujovėmis ir galimybėmis. Diskutavome apie naujus valdiklius ir planuojamą svetainės pokyčių naudą. Viešai svetainė bus matoma nuo kovo 27 d.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Atviros dienos kaime 2019" rezultatai
2019 / 05 / 30

"Atviros dienos kaime 2019" rezultatai

Trečius metus iš eilės vykusi akcija „Atviros dienos kaime“ vėl paskatino begalę žmonių vykti iš miestų į kaimus. Akcija „Atviros dienos kaime 2019“ pirmąjį gegužės savaitgalį vyko Latvijoje (4-6 d.), o antrąjį savaitgalį (10-12 d.) - Lietuvoje. Kaip ir praėjusiais metais, iniciatyva skirtingose &scaron...
XXII-as kaimo turizmo sezonas pradėtas!
2019 / 05 / 21

XXII-as kaimo turizmo sezonas pradėtas!

2019 m. gegužės 15 d. Utenos rajone įvyko Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) XXII-ojo sezono atidarymas – „Smetoniškas susiėjimas Aukštaitijos sostinėje“! Atidarymas vyko nuostabiame poilsio ir renginių centre „Alaušo slėnis“.
Įvyko žurnalistų turas "Paveldo sodai"
2019 / 05 / 17

Įvyko žurnalistų turas "Paveldo sodai"

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro (LAMMC) Sodininkystės ir daržininkystės instituto Babtuose inicijuotas projektas „Senųjų sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“ jau artėja prie pabaigos. Projekto, kurio partneris yra ir Lietuvos kaimo turizmo asociacija (LKTA), tikslas buvo padidinti autent...
Skelbiamas Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas!
2019 / 05 / 16

Skelbiamas Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas!

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija bei Žemės ūkio ministerija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybas dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
2019 metų sezono atidarymo šventė SMETONIŠKAS SUSIĖJIMAS
2019 / 04 / 29

2019 metų sezono atidarymo šventė SMETONIŠKAS SUSIĖJIMAS

Šiais metais kaimo turizmo XXII-ąjį sezoną atidarysime 2019 m. gegužės 15 d! Naująjį sezoną sutiksime Utenos r. poilsio ir renginių centre "Alaušo slėnis".
„Atviros dienos kaime“ žemėlapius jau galite rasti Circle K degalinėse!
2019 / 04 / 24

„Atviros dienos kaime“ žemėlapius jau galite rasti Circle K...

Daugiau nei 65 akcijos "Atviros dienos kaime" sodybų ir ūkių visoje Lietuvoje gegužės 10-12 d. lauks svečių ir bus jiems paruošę išskirtinių pasiūlymų, programų, ekskursijų, degustacijų, paskaitų ar kitų atrakcijų. Kad lankytojams būtų patogiau ir lengviau pasirinkti norimus aplankyti objektus yra parengti žemėlapiai, kur...
Atviros dienos kaime – gyvos tradicijos ir paveldas agroturizme
2019 / 03 / 19

Atviros dienos kaime – gyvos tradicijos ir paveldas agroturizme

Daugumoje ūkių žmonės vis dar naudoja tradicinius ūkininkavimo, kulinarijos, žvejybos būdus, puoselėja tradicinius amatus. Ūkiuose ir sodybose veikia senovinių įrankių muziejai, vyksta ekskursijos, įvairios vietinių patiekalų degustacijos, edukacinės ir interaktyvios programos, parodančios senąsias tradicijas (tradiciniai žuvies rūkymo, duonos k...
Utenos rajonas pradeda ruoštis kaimo turizmo sezono atidarymui!
2019 / 03 / 07

Utenos rajonas pradeda ruoštis kaimo turizmo sezono atidarymui!

2019 m. kovo 6 d. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas drauge su direktore Diana Dubatauskiene vyko į Uteną, kur planuojamas šių metų kaimo turizmo sezono atidarymas.
Šaukiamas pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2019 / 03 / 01

Šaukiamas pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. (antradienį) Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmų konferencijų salėje (Universiteto g. 8a, Akademijoje, Kauno r.) vyks pakartotinis Lietuvos kaimo turizmo asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Registracijos pradžia 10.00 val., susirinkimo pradžia - 11 val.
Išleidome kelionių vadovą kelionių organizatoriams bei užsienio keliautojams
2019 / 02 / 11

Išleidome kelionių vadovą kelionių organizatoriams bei užsienio...

Besibaigiant dar vienam Interreg programos projektui „Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje – Lietuvoje“ išleidome dar vieną leidinį.