(0)
2019 / 03 / 14

Kovo 12 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.

Susirinkimo metu svarstyti klausimai:

1. 2018 metų LKTA veiklos ataskaita.

2. 2018 metų LKTA finansinė ataskaita.

3. LKTA revizijos komisijos (revizoriaus) išvada.

4. LKTA narių šalinimas.

5. 2019 m. LKTA planuojami renginiai

6. Naujosios svetainės www.atostogoskaime.lt pristatymas

7. Valstybinio turizmo departamento 2018 m. atlikto Vietinio turizmo tyrimo rezultatų pristatymas

8. Einamieji klausimai.

Pradžioje susirinkimo LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas pristatė 2018 metų LKTA veiklos ataskaitą. Asociacijos prezidentas pateikė informaciją, kaip per metus laiko pakito situacija kaimo turizmo sektoriuje, kokiose parodose Asociacija viešino savo narius, pristatė projektinę veiklą ir kitą aktualią informaciją.

LKTA 2018 metais populiarino Lietuvos kaimo turizmą ir viešino savo narius 6 parodose: Vokietijoje, Latvijoje, Anglijoje ir Lietuvoje. Taip pat suorganizavo 11 seminarų internetinės rinkodaros, Google skaitmeninės rinkodaros tematika. Taip pat buvo surengti mokymai su renginių organizatore sodyboms užsiimančioms renginiais bei įvyko informacinis seminaras tradicinių veislių augalų gerbėjams „Paveldo sodai“.

Linas Žabaliūnas paminėjo ir suorganizuotus renginius LKTA nariams. Įsimintiniausi 21- ojo sezono atidarymo šventė ir Europos kaimo turizmo kongresas, kuris vyko Lietuvoje. 

Ataskaitoje buvo pristatyti suorganizuoti 5 žurnalistiniai turai. Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas naujiems ir vykdomiems projektams bei buvo paminėti tie, kuriuos sėkmingai užbaigėme praeitais metais. Pasidžiaugėme užbaigtu projektu „Tradicinio lietuviško maisto gidas“, kurį jau nuo praėjusių metų galo keičia naujasis projektas „Tradicinių lietuviškų amatų gidas“. Dar vienas naujas projektas - Erasmus+ "STORIE", kuriuo sieksime skatinti kaimo turizmo verslo konkurencingumą. Priminėme apie toliau tęsiamus projektus "Baltic Sea food" ir "Baltijos jūros regiono šalių kulinarinis kelias". Aptarėme ir netrukus pasibaigsiančius projektus ir jų atneštą naudą "Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje - Lietuvoje", "Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas".

LKTA Tarybos pirmininkas Vytis Štelbys pristatė LKTA Tarybos veiklos ataskaitą už 2018 metus ir pristatė revizijos komisijos išvadą apie LKTA finansinę veiklą.

LKTA finansininkė Daiva Janušauskienė pristatė 2018 metų LKTA finansinę atsakaitą bei atsakė į nariams iškilusius klausimus.

Aptarus atsakaitas, einamuosius klausimus, supažindinome narius su artėjančiais renginiais. Vienas jų - gerosios praktikos vizitas į Austriją, kuris vyks balandžio pradžioje, taip pat viešai paskelbėme, kad 2019 m. kaimo turizmo sezono atidarymas vyks gegužės 15 d. Utenos rajone, sodyboje "Alaušo slėnis".

Per šį visuotinį narių susirinkimą turėjome svečių - Rūta Matulienė atvyko pristatyti Valstybinio turizmo departamento atlikto Vietinio turizmo tyrimo rezultatus. Buvo įdomu išgirsti įžvalgas, orientuotas būtent į kaimo turizmo sektorių!

Kiti svečiai Žilvinas Freigofas ir Mantas Barauskas pristatė vieną svarbiausių šios dienos temų – naująją atostogoskaime.lt svetainę. Nariai susipažino su svetainės struktūra, naujovėmis ir galimybėmis. Diskutavome apie naujus valdiklius ir planuojamą svetainės pokyčių naudą. Viešai svetainė bus matoma nuo kovo 27 d.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasėlių deklaravimas 2020 metais
2020 / 05 / 20

Pasėlių deklaravimas 2020 metais

Informuojame, kad 2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d. Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą
2020 / 05 / 18

Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą

Šie metai atnešė į mūsų gyvenimus bei veiklas daug pokyčių ir netradicinių sprendimų. Tad nenuostabu, kad ir vasaros pradžios šventę organizuojame kiek kitokią. 2020 m. LKTA sezono atidarymas būtų vykęs Trakų rajone. O dabar skelbiame, kad gegužės 21 d. (ketvirtadienį) sezono pradžios vakarėlis vyks tiesiog kiekvieno mūsų n...
Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!
2020 / 05 / 11

Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!

2018 metų pabaigoje pradėjome įgyvendinti projektą "Tradicinių lietuviškų amatų gidas", kurio tikslas vykdant e. rinkodaros priemones didinti tradicinių Lietuvos amatų bei UNESCO kultūros paveldo objektų populiarumą bei žinomumą.
Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas
2020 / 04 / 24

Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas

Įgyvendindama projekto Baltic sea food veiklas, Lietuvos kaimo turizmo asociacija parengė vadovo vertimą, kuris yra skirtas vietinio maisto pardavimus vykdančioms tarpinėms įmonėms.
Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!
2020 / 03 / 31

Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!

Dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos renginio „Atviros dienos kaime“ data keisis! Planuojame akciją kelti į ankstyvą rudenį, tikimės, kad ši neganda bus praėjusi ir visi galėsime ramiai mėgautis pramogomis Lietuvos kaime.
Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 03 / 25

Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybos pasiruošusios prisidėti prie pagalbos medikams ir priimti juos saviizoliacijai nemokamai.
Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2020 / 03 / 11

Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2020 m. kovo 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) - vėjo jėgainių uoste
2020 / 03 / 09

Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) -...

Baltic sea food – tai Interreg programos Baltic sea region projektas, kurio metu yra kuriamas tvarus ir lankstus verslo modelis B2B (verslas verslui), kuris galėtų būti pritaikomas vietinio maisto pardavimo tinklams (tai tokios tarpinės įmonės tarp ūkininkų ar smulkių gamintojų bei vartotojų, dažniausiai iš HoReCa sektoriaus).
Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai
2020 / 03 / 04

Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai

Baigėsi Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos inicijuotas konkursas „Krašto auksas“, surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, vieš...
2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2020 / 03 / 02

2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

Registracija nuo 10:00 val. Susirinkimo pradžia - 11:00 val.
Partneriai