(0)
2022 / 10 / 27

Įvyko konferencija „Žaliasis turizmas – galimybė Lietuvos kaimo turizmo plėtrai“

Spalio 26 d. Anykščių rajone įvyko konferencija „ Žaliasis turizmas – galimybė Lietuvos kaimo turizmo plėtrai“. Kartu LKTA nariai uždarė XXV-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje bei paminėjo 25-ąjį Lietuvos kaimo turizmo asociacijos jubiliejų.

Konferenciją pradėjome su Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Dainiaus Žiogelio, Turizmo politikos skyriaus vedėjos Rūtos Bankauskaitės, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentės Agnės Vaitkuvienės bei sodybos „Barono vila“ savininkės Rūtos Baronienės sveikinimo žodžiais.

Po to sekė LR Žemės ūkio ministerijos pranešimas apie verslo galimybes kaime, kurį skaitė Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Programos LEADER ir kaimo plėtros skyriaus patarėja Virginija Liukpetrytė. Ekologinio turizmo tema savo pranešimą skaitė Andrius Šironas, kuris papasakojo savo šeimos ūkio „Šironija“ patirtį vystant žaliąjį turizmą. Taip pat Lina Noreikaitė-Rimkienė, sodybos „Panekelpių kaimas“ savininkė, pasidalino savo įžvalgomis bei būdais kaip vystyti svetingumo verslą kuo darniau. Ji papasakojo savo istoriją kaip į sodybos veiklas įtraukia vietos bendruomenes, kaip kuria įvairius produktus bei dekorą iš greta augančių kultūrų. Savo pranešimą apie Gamtinės aplinkos panaudojimą kaimo turizmo versle pristatė Linas Daubaras, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojas, Lietuvos gamtos terapijos asociacijos prezidentas.

Renginio metu kaip visuomet turėjome kontaktų mugę „Narys nariui“, kurioje užsimezga nuostabūs bendradarbiavimo projektai. Šį kartą savo paslaugas pristatė net 10 narių:

Po pranešimų ir pietų įvyko Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso 2022 nugalėtojų apdovanojimas, bet apie jį skaitykite rytojaus naujienoje!

Dienos eigoje, praktinių užsiėmimų metu, sudalyvavome edukacijoje „Vietinio vyno degustacija - ekoturizmo produktas“. Dainius Matulevičius, vyndarys, vyno ekspertas papasakojo kaip „skaityti vyną“ bei kaip vietinis vynas gali atnešti pridėtinės vertės sodybai. Taip pat Liudmila Monkevičė/ Mila Monk, sertifikuota miško maudynių gidė papasakojo apie sodybos „Barono vila“ karantino metu sukurtą miško maudynių projektą ir išlydėjo mus į mišką praktiškai jį išmėginti.

Renginio metu apėjome ne tik sodybą „Barono vila“, bet ir nuvykome į Broniaus Juzelskio sodybą bei sodybą Vila Ula LT, kur galėjome pasižvalgyti, pabendrauti su savinininku ir pasisemti idėjų.
 
Nuoširdžiai dėkojame gausiai visiems susirinkusiems, kad kartu su savimi atsivežėte gerą nuotaiką, daug teigiamų emocijų ir gražių žodžių vieni kitiems. Atskiras didžiulis AČIŪ sodybai „Barono vila“ už nuostabų priėmimą, puikų kolektyvo darbą ir visapusišką lankstumą! Jūsų sodybą pamilome iš pirmo žvilgsnio!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

CORDIALIS projektas eina į pabaigą
2024 / 06 / 19

CORDIALIS projektas eina į pabaigą

Jau kelis metus dirbame prie Erasmus+ projekto CORDIALIS. Tie, kurie susipažino su projektu nuo jo pradžios, žino mūsų išsikeltus tikslus, tačiau, daugelis apie CORDIAL išgirsta tik pasiekus galutinius rezultatus, todėl norime trumpai ir konkrečiai supažindinti su šiuo projektu, kad galėtumėte kuo efektyviau pasinaudoti su...
2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai
2024 / 05 / 30

2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo surengtos jau aštuntą kartą iš eilės! Šiais metais, gegužės 17-19 dienomis, visi norintys praleisti nepamirštamą laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairias vietas visoje Lietuvoje.
Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas
2024 / 05 / 24

Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas

CORDIALIS projektas eina į pabaigą Visa CORDIALIS projekto metu parengta medžiaga yra paskelbta svetainėje www.cordialiserasmus.eu, kuria jau naudojasi dėstytojai, studentai, amatininkai, kultūros tarpininkai bei rodo puikius rezultatus.
Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva
2024 / 05 / 10

Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva

Iniciatyva „Atviros dienos kaime“ šiemet vyks gegužės 17–19 dienomis, kuri kviečia lankytojus pažinti skirtinguose Lietuvos regionuose esančius ūkius, sodybas, bendruomenių namus, muziejus, dvarus ir kitus lankytinus objektus. Šiemet Mažosios Lietuvos etnografiniame regione Jūsų laukia du dalyviai, susipažinkite.
Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį
2024 / 05 / 10

Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį

Gegužės 8 d. praūžė pirmoji "Kūrybos ir amatų konferencija“ Kaune - projekto CORDIALIS baigiamasis renginys.
Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija
2024 / 05 / 06

Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija

Gegužės 17–19 dienomis prasidės jau aštuntą kartą iš eilės organizuojamas renginys „Atviros dienos kaime“, pritraukiantis lankytojų dėmesį ir kviečiantis pažinti skirtingas, unikalias ir įdomias sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus objektus visoje Lietuvoje. Jeigu renginio dienomis būsit...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“
2024 / 05 / 03

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“

Gegužės 2 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių bei fotografų susipažino su 6 išskirtiniais objektais Alytaus, Trakų ir Varėnos rajonuose.
Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija
2024 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija

Jau gegužės 17 dieną prasidės aštuntąjį kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, kuri buria turistus aplankyti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus visoje Lietuvoje, šiame straipsnyje pateikiami Suvalkijos lankytini objektai!
Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija
2024 / 04 / 25

Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija

Gegužės 17 dieną prasidės jau aštuntus metus iš eilės organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, tad kviečiame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime! Lankytojams savo duris atvers Dzūkijos regiono įvairūs lankytini objektai – sodybos, dvarai, ūkiai, muziejai ir kvies aplankyti, pamatyti, pramogauti ir i&scar...
Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu išrinkta nauja LKTA Taryba
2024 / 04 / 23

Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio...

Praėjusią savaitę įvyko pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu buvo pristatytos 2023 metų LKTA veiklos ataskaita, LKTA finansinė ataskaita ir revizorės išvada. Taip pat buvo sprendžiami einamieji klausimai bei renkama nauja LKTA Taryba.
Partneriai