(0)
2022 / 10 / 27

Įvyko konferencija „Žaliasis turizmas – galimybė Lietuvos kaimo turizmo plėtrai“

Spalio 26 d. Anykščių rajone įvyko konferencija „ Žaliasis turizmas – galimybė Lietuvos kaimo turizmo plėtrai“. Kartu LKTA nariai uždarė XXV-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje bei paminėjo 25-ąjį Lietuvos kaimo turizmo asociacijos jubiliejų.

Konferenciją pradėjome su Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Dainiaus Žiogelio, Turizmo politikos skyriaus vedėjos Rūtos Bankauskaitės, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentės Agnės Vaitkuvienės bei sodybos „Barono vila“ savininkės Rūtos Baronienės sveikinimo žodžiais.

Po to sekė LR Žemės ūkio ministerijos pranešimas apie verslo galimybes kaime, kurį skaitė Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Programos LEADER ir kaimo plėtros skyriaus patarėja Virginija Liukpetrytė. Ekologinio turizmo tema savo pranešimą skaitė Andrius Šironas, kuris papasakojo savo šeimos ūkio „Šironija“ patirtį vystant žaliąjį turizmą. Taip pat Lina Noreikaitė-Rimkienė, sodybos „Panekelpių kaimas“ savininkė, pasidalino savo įžvalgomis bei būdais kaip vystyti svetingumo verslą kuo darniau. Ji papasakojo savo istoriją kaip į sodybos veiklas įtraukia vietos bendruomenes, kaip kuria įvairius produktus bei dekorą iš greta augančių kultūrų. Savo pranešimą apie Gamtinės aplinkos panaudojimą kaimo turizmo versle pristatė Linas Daubaras, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojas, Lietuvos gamtos terapijos asociacijos prezidentas.

Renginio metu kaip visuomet turėjome kontaktų mugę „Narys nariui“, kurioje užsimezga nuostabūs bendradarbiavimo projektai. Šį kartą savo paslaugas pristatė net 10 narių:

Po pranešimų ir pietų įvyko Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso 2022 nugalėtojų apdovanojimas, bet apie jį skaitykite rytojaus naujienoje!

Dienos eigoje, praktinių užsiėmimų metu, sudalyvavome edukacijoje „Vietinio vyno degustacija - ekoturizmo produktas“. Dainius Matulevičius, vyndarys, vyno ekspertas papasakojo kaip „skaityti vyną“ bei kaip vietinis vynas gali atnešti pridėtinės vertės sodybai. Taip pat Liudmila Monkevičė/ Mila Monk, sertifikuota miško maudynių gidė papasakojo apie sodybos „Barono vila“ karantino metu sukurtą miško maudynių projektą ir išlydėjo mus į mišką praktiškai jį išmėginti.

Renginio metu apėjome ne tik sodybą „Barono vila“, bet ir nuvykome į Broniaus Juzelskio sodybą bei sodybą Vila Ula LT, kur galėjome pasižvalgyti, pabendrauti su savinininku ir pasisemti idėjų.
 
Nuoširdžiai dėkojame gausiai visiems susirinkusiems, kad kartu su savimi atsivežėte gerą nuotaiką, daug teigiamų emocijų ir gražių žodžių vieni kitiems. Atskiras didžiulis AČIŪ sodybai „Barono vila“ už nuostabų priėmimą, puikų kolektyvo darbą ir visapusišką lankstumą! Jūsų sodybą pamilome iš pirmo žvilgsnio!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

Pabaigėme seminarų ciklą “Žaliasis turizmas - vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“
2023 / 03 / 16

Pabaigėme seminarų ciklą “Žaliasis turizmas - vis dar neišnaudota...

Kovo 14 d. suorganizavome trečiąjį ir paskutinį ciklo "Žaliasis turizmas - vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Molėtų r.
Įvyko projekto Cordialis viešinimo renginys
2023 / 03 / 03

Įvyko projekto Cordialis viešinimo renginys

Kovo 2 d. Panemunio sodyboje suorganizavome projekto CORDIALIS viešinimo renginį, kurio metu pristatėme projektą, jo idėją ir pirmuosius rezultatus.
Įvyko antrasis European Green Belt projekto seminaras
2023 / 03 / 01

Įvyko antrasis European Green Belt projekto seminaras

2023 m. vasario 28 d. Klaipėdos rajone buvo suorganizuotas seminaras ekologinio turizmo tema.
Įvyko CORDIALIS projekto kūrybinės dirbtuvės
2023 / 02 / 23

Įvyko CORDIALIS projekto kūrybinės dirbtuvės

Sausio 31 d. ir vasario 22 d. suorganizavome du Erasmus+ CORDIALIS projekto seminarus - kūrybines dirbtuves.
Pradedame naują projektą BASCIL
2023 / 02 / 20

Pradedame naują projektą BASCIL

Vasario 15-16 d. vykome į Švediją, kur vyko naujo Interreg Baltic Sea Region projekto BASCIL pratnerių susitikimas.
Įvyko antrasis seminaras “Žaliasis turizmas - vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“
2023 / 02 / 13

Įvyko antrasis seminaras “Žaliasis turizmas - vis dar neišnaudota...

Vasario 9 d. suorganizavome antrą mokymų ciklo „Žaliasis turizmas - vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Klaipėdos r., sodyboje „Župė“.
Įvyko diskusija apie ekologinių sprendimų svarbą kaimo turizmui
2023 / 01 / 18

Įvyko diskusija apie ekologinių sprendimų svarbą kaimo turizmui

Ne paslaptis, kad turizmas yra viena jautriausių verslo veiklų, daranti tiesioginį poveikį gamtai, kultūros paveldui ir vietos bendruomenėms.
Kviečiame dalyvauti akcijoje "Atviros dienos kaime 2023"
2023 / 01 / 12

Kviečiame dalyvauti akcijoje "Atviros dienos kaime 2023"

Informuojame, kad jau patvirtinome akcijos "Atviros dienos kaime 2023" datas. Septintus metus iš eilės organizuojamas renginys įvyks šių metų GEGUŽĖS 19-21 d.!
Kuo mūsų asociacijai įsimintini 2022 metai?
2023 / 01 / 09

Kuo mūsų asociacijai įsimintini 2022 metai?

2022 metų nuveikti darbai ir pasiekimai Kiekvieni metai atneša vis naujų iššūkių. Atrodo, išgyvenome pandemijos krizę, bet su 2022-aisiais atkeliavo dar daugiau nežinomybės... Tačiau darbai nestoja. Norime su Jumis apžvelgti, ką nuveikėme per praėjusius metus, ir kibti į naujuosius su dar daugiau energijos, idėjų ...
Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo RuralTour veikla
2022 / 12 / 16

Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo...

Kaip ir visuomet metų pabaigoje, taip ir šiais metais gruodžio 13 dieną įvyko ataskaitinis atstovavimo Europos kaimo turizmo federacijoje „Rural Tour“ seminaras.
Partneriai