(0)
2022 / 10 / 27

Įvyko konferencija „Žaliasis turizmas – galimybė Lietuvos kaimo turizmo plėtrai“

Spalio 26 d. Anykščių rajone įvyko konferencija „ Žaliasis turizmas – galimybė Lietuvos kaimo turizmo plėtrai“. Kartu LKTA nariai uždarė XXV-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje bei paminėjo 25-ąjį Lietuvos kaimo turizmo asociacijos jubiliejų.

Konferenciją pradėjome su Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Dainiaus Žiogelio, Turizmo politikos skyriaus vedėjos Rūtos Bankauskaitės, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentės Agnės Vaitkuvienės bei sodybos „Barono vila“ savininkės Rūtos Baronienės sveikinimo žodžiais.

Po to sekė LR Žemės ūkio ministerijos pranešimas apie verslo galimybes kaime, kurį skaitė Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Programos LEADER ir kaimo plėtros skyriaus patarėja Virginija Liukpetrytė. Ekologinio turizmo tema savo pranešimą skaitė Andrius šironas, kuris papasakojo savo šeimos ūkio „Šironija“ patirtį vystant žaliąjį turizmą. Taip pat Lina Noreikaitė-Rimkienė, sodybos „Panekelpių kaimas“ savininkė, pasidalino savo įžvalgomis bei būdais kaip vystyti svetingumo verslą kuo darniau. Ji pasidalino savo istorija kaip į sodybos veiklas įtraukia vietos bendruomenes, kaip kuria įvairius produktus bei dekorą iš greta augančių kultūrų. Savo pranešimą apie Gamtinės aplinkos panaudojimą kaimo turizmo versle pristatė Linas Daubaras, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojas, Lietuvos gamtos terapijos asociacijos prezidentas.

Renginio metu kaip visuomet turėjome kontaktų mugę „Narys nariui“, kurioje užsimezga nuostabūs bendradarbiavimo projektai. Šį kartą savo paslaugas pristatė net 10 narių:

Po pranešimų ir pietų įvyko Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso 2022 nugalėtojų apdovanojimas, bet apie jį skaitykite rytojaus naujienoje!

Dienos eigoje, praktinių užsiėmimų metu, sudalyvavome edukacijoje „Vietinio vyno degustacija - ekoturizmo produktas“. Dainius Matulevičius, vyndarys, vyno ekspertas papasakojo kaip „skaityti vyną“ bei kaip vietinis vynas gali atnešti pridėtinės vertės sodybai. Taip pat Liudmila Monkevičė/ Mila Monk, sertifikuota miško maudynių gidė papasakojo apie sodybos „Barono vila“ karantino metu sukurtą miško maudynių projektą ir išlydėjo mus į mišką praktiškai jį išmėginti.

Renginio metu apėjome ne tik sodybą „Barono vila“, bet ir nuvykome į Broniaus Juzelskio sodybą bei sodybą Vila Ula LT, kur galėjome pasižvalgyti, pabendrauti su savinininku ir pasisemti idėjų.
 
Nuoširdžiai dėkojame gausiai visiems susirinkusiems, kad kartu su savimi atsivežėt gerą nuotaiką, daug teigiamų emocijų ir gražių žodžių vieni kitiems. Atskiras didžiulis AČIŪ sodybai „Barono vila“ už nuostabų priėmimą, puikų kolektyvo darbą ir visapusišką lankstumą! Jūsų sodybą pamilome iš pirmo žvilgsnio!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

Įvyko baigiamasis AGRICONT projekto susitikimas
2022 / 11 / 22

Įvyko baigiamasis AGRICONT projekto susitikimas

Šiandien turėjome paskutinį AGRICONT projekto virtualų susitikimą, kurio metu apžvelgėme projekto eigą, nuveiktus darbus ir naudą dalyviams
Projekto CORDIALIS naujienos
2022 / 11 / 21

Projekto CORDIALIS naujienos

Projektas „CORDIALIS“ COVID-19 sveikatos krizė atskleidė piliečių poreikį naudoti skaitmenines priemones švietime, daugelyje profesinių ir kultūros sektorių bei atskleidė nuotolinio bendravimo problemas.
Paskelbti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso 2022 nugalėtojai
2022 / 10 / 28

Paskelbti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso 2022...

2022 m. spalio 26 d. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sezono uždarymo renginyje buvo nominuoti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso 2022 nugalėtojai.
AGRICONT projekto kolegų vizitas Lietuvoje
2022 / 10 / 20

AGRICONT projekto kolegų vizitas Lietuvoje

Šią savaitę AGRICONT projekto kolegos iš Sakartvelo svečiavosi Lietuvoje.  
Akcijos „Atviros dienos kaime 2022“ rezultatai
2022 / 09 / 22

Akcijos „Atviros dienos kaime 2022“ rezultatai

Šeštąjį kartą organizuota iniciatyva kvietė pabėgti iš miesto ir ankstyvą rudenį praleisti gamtos apsuptyje, mėgaujantis sezoninėmis gėrybėmis, susipažįstant su dvarais, muziejais, pažintiniais takais, regioniniais parkais. O kur dar įvairiausios edukacijos, amatininkų rengiami susitikimai, galimybė pabuvoti ūkiuose ir paben...
Atviros dienos kaime 2022 - Aukštaitija
2022 / 09 / 06

Atviros dienos kaime 2022 - Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 60 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams. 
Atviros dienos kaime 2022 - Suvalkija
2022 / 08 / 30

Atviros dienos kaime 2022 - Suvalkija

"Atviros dienos kaime" organizuojame jau šeštą kartą! Ši iniciatyva metai iš metų suburia sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus, kuomet šie atveria savo duris lankytojams bei siūlo ypatingas paslaugas ir pramogas kaime. Šiemet Lietuvos kaimas duris...
Atviros dienos kaime 2022 - Dzūkija
2022 / 08 / 23

Atviros dienos kaime 2022 - Dzūkija

Turime puikių žinių – jau visai netrukus, rugsėjo 9–11 dienomis, vyks akcija „Atviros dienos kaime“. Šeštąjį kartą organizuojama iniciatyva kviečia pabėgti iš miesto ir ankstyvą rudenį praleisti gamtos apsuptyje, mėgaujantis sezoninėmis gėrybėmis, susipažįstant su dvarais, muziejais, pažintiniais taka...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2022“
2022 / 08 / 19

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2022“

Rugpjūčio 17 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 5 išskirtinius objektus Radviliškio, Kėdainių bei Kaišiadorių rajonuose.
Atviros dienos kaime 2022 - Mažoji Lietuva
2022 / 08 / 16

Atviros dienos kaime 2022 - Mažoji Lietuva

Nenumaldomai artėja rugsėjis. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog metas užsidaryti namuose ir nostalgiškai prisiminti prabėgusios vasaros nuotykius. Juk rudens pradžia – puikus metas leisti laiką gamtos apsuptyje ir kurti naujus prisiminimus! Tad rugsėjo 9–11 dienomis vyksianti akcija „Atviros dienos kaime“ pui...
Partneriai