(0)
2023 / 04 / 27

Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“

Balandžio 25 d. Klaipėdos rajone įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“. Kartu LKTA nariai aidarė XXVI-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.

Kaimo turizmo sodybose dažniausiai lankosi vietiniai keliautojai, tik mažas procentas turistų sudaro užsieniečiai. Vietinio maisto vartojimo kultūra atsiranda iš žinojimo, kas yra vietinis produktas, kodėl jis naudingas ir galimybės rinktis kuo daugiau vietinių produktų bei patiekalų. Kaimo turizmo sodybos yra puiki terpė auginti vietinį maistą atpažįstančius vartotojus. Bus poreikis, atsiras ir didesnė pasiūla. Keliautojai ragaudami vietinį maistą sužino kulinarines tradicijas, papročius, pagilina žinias ir praturtina savo patirtį. Lietuvos gastronominis potencialas yra didžiulis, belieka tik kiekvienam maisto gamintojui atrasti tinkamus receptus, atsižvelgiant į ingredientų lokalumą ir sezoniškumą. Genialumas slypi paprastume! Tad apie tai konferencijos metu ir norėjome kalbėti su LKTA nariais, kaimo turizmo verslininkais.

Konferenciją pradėjome su Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorės Daivos Buivydienės bei sodybos „Župė“ savininko Žydrūno Daugėlos sveikinimo žodžiais.

Pagrindinis renginio lektorius šefas, „Kazanas ant ratų“ direktorius Darius Glušauskas kalbėjo apie Lietuvos gastronominį turizmą, pasidalino savo žiniomis ir patirtimi bei skaitė pranešimą "Vietinis maistas - viena svarbiausių sudėtinių dalių". Savo įžvalgomis pasidalino ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė, kuri mums papasakojo apie "Gastronominio turizmo sektoriaus bendradarbiavimo galimybės" ir pristatė naują turizmo informacijos centro leidinį „Kulinarinės kelionės po Klaipėdos rajoną. Didžioji ir Mažoji Lietuva“.

Po pranešimų diskutavome apie vietinio maisto gamintojų naujus produktus ir paslaugas. Smagios diskusijos buvo tik įžanga į mūsų tolesnę gastronominę kelionę - praktinį seminarą „Maisto gaminimas kaimo turizmo sodyboje". Virtuvės šefas dalyviams pristatė naują požiūrį į sezoninę virtuvę ir pasiūlė netikėtus produktų derinius. Renginio metu dalyviai patys stojo į virėjo poziciją ir išmėgino kazaną, drauge visi virėme vengrišką guliašą. Mūsų tikslas buvo parodyti, jog gana greitai ir paprastai galima pagaminti aukštos kokybės patiekalus, kurie sodybos šeimininkui gali atnešti labai daug pridėtinės vertės.

Renginio metu kaip visuomet kalbėjome apie geruosius KPP pavyzdžius bei pristatėme leidinius, kuriuose jie aprašyti. Taip pat konferencijos metu vyko kontaktų mugė „Narys nariui“, kurioje užsimezga nuostabūs bendradarbiavimo projektai. Šį kartą savo paslaugas pristatė net 10 paslaugų teikėjų:

  • Sodyba „Panekelpių kaimas“ pristatė Panekelpių liepų alėjos meškinio česnako sviestą; Skėmių traktieriaus naminę duoną; Pociūnėlių miestelio bendruomenės Kaimiškas gėrybes iš Pociūnėlių (cukatai, arbatos, daržovių mišiniai, prieskoniai);
  • Ūkis "Šironija" pristatė ir siūlė įsigyti pluoštinių kanapių aliejaus, arbatų, sėklų, ir pan.;
  • Sodyba „Žemsuodos kaimelis“ pristatė savo kitą verslą - irklenčių, baidarių ir vandens dviračių parduotuvę - https://kayakshop.lt/;
  • Geologo kelionės papasakojo apie savo kuriamas ekskursijas po gamtą Lietuvoje ir užsienyje;
  • Sodyba "Šušvė" pristatė savo garsųjį produktą Šušvės midų - https://susvesmidus.lt/;
  • Fuga pristatė atrakcionus ir įvairius žaidimus suaugusiems, kurie gali pagyvinti bet kokį renginį;
  • Buivydų eko ūkis papasakojo apie savo verslą, KPP paramą verslui bei pristatė savo produkciją;
  • Mūsų naujokai sodyba "Molinė saulėgrąža" prisistatė, papasakojo apie įspūdingą saulėgrąžų lauką, kuris pritraukia begales turistų bei pasidalino saulėgrąžų sodinimo paslaptimis;
  • Makita - ne mūsų narys, bet nuolatinis partneris, kuris siūlo puikios kokybės sodo priežiūros įrenginius už puikią kainą;
  • Bei Vidas Blekaitis atsivežė ir pristatė savo rūkytus gaminius.

 

Didžiulis AČIŪ sodybos Župė šeimininkui Žydrūnui už jaukų priėmimą, skanius pietus bei visą pagalbą organizuojant renginį. Atskiras AČIŪ Daivai Buivydienei už idėjas, pagalbą bei įtraukiantį pranešimą! Bei dėkojame visiems nariams, kurie atvyksta, būna kartu ir mūsų susitikimus papildo savo šypsenomis!
 
 
Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

2024 m. akcijos žemėlapis
2024 / 04 / 19

2024 m. akcijos žemėlapis

2024 metais akcijoje "Atviros dienos kaime" Lietuvoje dalyvauja beveik 100 ūkių ir sodybų, kurios pasiruošusios gegužės 17-19 dienomis priimti lankytojus! Kviečiame išsirinkti Jums įdomiausius pasiūlymus ir savaitgalį praleisti kaime!
2024 m. balandžio 18 d. atidarėme kaimo turizmo sezoną
2024 / 04 / 19

2024 m. balandžio 18 d. atidarėme kaimo turizmo sezoną

Vakar, balandžio 18 d., viduryje Lietuvos, kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“ įvyko konferencija „Kaimo turizmo vaidmuo kaimo plėtros procesuose – kulinarinio turizmo ir vietinių maisto produktų vartojimo skatinimas“, kurios metu atidarėme Lietuvos kaimo turizmo sezoną, susipažinome su Raseinių kraštu ir vietin...
2024 m. balandžio 5 d. - visuotinis LKTA narių susirinkimas
2024 / 03 / 15

2024 m. balandžio 5 d. - visuotinis LKTA narių susirinkimas

2024 m. balandžio 5 d. 11 val. Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (K. Donelaičio g. 2, Kaunas) priesalyje įvyks Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) Visuotinis narių susirinkimas. Registracijos pradžia 10.00 val.
Pradėjome naują Erasmus+ projektą - CSS-H
2024 / 03 / 12

Pradėjome naują Erasmus+ projektą - CSS-H

Jau kuris laikas dirbame prie Erasmus+ projekto CSS-H (Mažų ir vidutinių įmonių svetingumo paslaugų vertinimas ir tobulinimas). Tie, kurie susipažino su projektu nuo jo pradžios, žino mūsų išsikeltus tikslus, tačiau, daugelis apie CSS-H išgirsta tik dabar, todėl norime trumpai supažindinti su šiuo projektu. 
Miško takas – tarp turizmo sėkmingiausiųjų!
2024 / 01 / 30

Miško takas – tarp turizmo sėkmingiausiųjų!

DŽIUGI ŽINIA! Miško takas išrinktas sėkmingiausiu 2023 m. turizmo projektu, garsinančiu Lietuvą užsienyje!
Regionų paveldo skatinimas
2024 / 01 / 03

Regionų paveldo skatinimas

Regionų paveldo skatinimas vykdant interaktyvią veiklą „CORDIALIS“ komanda sukūrė daug įvairios mokomosios medžiagos, skirtos didinti Europos amatų ir kultūros paveldo žinomumą. Į šią parengtą medžiagą įeina: 1) vadovas, skirtas amatininkams ir specialistams, norintiems interaktyviai pristatyti savo veiklą bei produktus int...
Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo RuralTour veikla
2023 / 12 / 15

Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo...

Gruodžio 12 dieną suorganizavome ataskaitinį atstovavimo Europos kaimo turizmo federacijoje „Rural Tour“ seminarą, kuris įvyko Alytaus rajone.  
Balsavimas už 2023 m. Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius
2023 / 12 / 14

Balsavimas už 2023 m. Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra Keliauk Lietuvoje skelbia balsavimą už 2023 m. LIETUVOS TURIZMO SĖKMINGIAUSIUOSIUS.
Suorganizavome pirmąjį hakatoną
2023 / 12 / 01

Suorganizavome pirmąjį hakatoną

Šią savaitę suorganizavome pirmąjį mūsų ir projekto BASCIL hakatoną, kuris vyko Kauno kolegijoje. Hakatono tikslas buvo kiekvienam projekto pilotinio regiono dalyviui – ūkininkui ar verslininkui, sukurti naują arba atnaujintą kulinarinio turizmo produkto ir/arba paslaugos pasiūlymo koncepciją: kokia tai paslauga, kokiems klientams j...
Suorganizavome COSME projekto įvadinį renginį
2023 / 10 / 27

Suorganizavome COSME projekto įvadinį renginį

Spalio 26 d. Kelmės rajone suorganizavome pirmąjį EuroCluster projekto dalyvių susitikimą.
Partneriai