(0)
2023 / 10 / 19

Įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“

Spalio 18 d. Kelmės rajone įvyko konferencija „Ekologinis turizmas Lietuvoje – Europos žaliosios bangos dalis“, kuria uždarėme 2023 m. kaimo turizmo sezoną.

Šio renginio tikslas buvo pristatyti projekto  “Kaimo turizmo vaidmuo kaimo plėtros procesuose – žaliojo turizmo ir vietinio maisto kultūros skatinimas” metu nuveikus darbus ir rezultatus. Toliau didinant žaliojo ir gastronominio turizmo paslaugų bei produktų kaimo vietovėse populiarumą, aktyvinti šių produktų ir paslaugų vystymąsi. Siekiant paskatinti ūkininkus ir kaimo turizmo paslaugų teikėjus aktyviau kurti ekologinio, gastronominio turizmo produktus ir paslaugas renginio metu daug dalinomės gerosios patirties pavyzdžiais, diskutavome, kėlėme klausimus ir atvirai kalbėjome apie iškylančias problemas.

Renginys prasidėjo LKTA prezidentės Agnės Vaitkuvienės sveikinimo žodžiu, taip pat į šventę atvyko Kelmės rajono savivaldybės meras Ildefonsas Petkevičius ir tarė sveikinimo kalbą.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Keliauk Lietuvoje pristatė nacionalinės turizmo informacinės sistemos naudą ir galimybes kaimo turizmo verslui. Renginio metu išgirdome įdomių pranešimų įvairiomis temomis. Lektorius Dr. Jonas Šečkus papasakojo apie keliavimo intelektą, kaip jį suprasti ir kodėl svarbu paslaugų teikėjams tai daryti. Kalbėjome apie vandens turizmą ir išgirdome istoriją apie išskirtinį gerąjį pavyzdį - Nemo plaustą. Diskusijų metu visi sutikome, kad planavimas versle - pirmas žingsnis tvarumo link. Pranešimus vainikavo praktinės dirbtuvės - Šiaurietiško ėjimo užsiėmimas bei pristatymas „Paprasti ir tvarūs būdai kasdien jaustis gerai ir energingai“.

 

 

 

 

 

 

Didžiulis AČIŪ sodybos Gaja šeimininkei Jolitai už jaukų priėmimą, skanius pietus bei visą pagalbą organizuojant renginį. Atskiras AČIŪ renginio pranešėjams už įdomius pristatymus ir naujas žinias! Ir, žinoma, dėkojame visiems nariams, kurie atvyksta, būna kartu ir mūsų susitikimus papildo savo energija!

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

2024 m. balandžio 5 d. - visuotinis LKTA narių susirinkimas
2024 / 03 / 15

2024 m. balandžio 5 d. - visuotinis LKTA narių susirinkimas

2024 m. balandžio 5 d. 11 val. Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (K. Donelaičio g. 2, Kaunas) priesalyje įvyks Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) Visuotinis narių susirinkimas. Registracijos pradžia 10.00 val.
Pradėjome naują Erasmus+ projektą - CSS-H
2024 / 03 / 12

Pradėjome naują Erasmus+ projektą - CSS-H

Jau kuris laikas dirbame prie Erasmus+ projekto CSS-H (Mažų ir vidutinių įmonių svetingumo paslaugų vertinimas ir tobulinimas). Tie, kurie susipažino su projektu nuo jo pradžios, žino mūsų išsikeltus tikslus, tačiau, daugelis apie CSS-H išgirsta tik dabar, todėl norime trumpai supažindinti su šiuo projektu. 
Miško takas – tarp turizmo sėkmingiausiųjų!
2024 / 01 / 30

Miško takas – tarp turizmo sėkmingiausiųjų!

DŽIUGI ŽINIA! Miško takas išrinktas sėkmingiausiu 2023 m. turizmo projektu, garsinančiu Lietuvą užsienyje!
Regionų paveldo skatinimas
2024 / 01 / 03

Regionų paveldo skatinimas

Regionų paveldo skatinimas vykdant interaktyvią veiklą „CORDIALIS“ komanda sukūrė daug įvairios mokomosios medžiagos, skirtos didinti Europos amatų ir kultūros paveldo žinomumą. Į šią parengtą medžiagą įeina: 1) vadovas, skirtas amatininkams ir specialistams, norintiems interaktyviai pristatyti savo veiklą bei produktus int...
Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo RuralTour veikla
2023 / 12 / 15

Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo...

Gruodžio 12 dieną suorganizavome ataskaitinį atstovavimo Europos kaimo turizmo federacijoje „Rural Tour“ seminarą, kuris įvyko Alytaus rajone.  
Balsavimas už 2023 m. Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius
2023 / 12 / 14

Balsavimas už 2023 m. Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra Keliauk Lietuvoje skelbia balsavimą už 2023 m. LIETUVOS TURIZMO SĖKMINGIAUSIUOSIUS.
Suorganizavome pirmąjį hakatoną
2023 / 12 / 01

Suorganizavome pirmąjį hakatoną

Šią savaitę suorganizavome pirmąjį mūsų ir projekto BASCIL hakatoną, kuris vyko Kauno kolegijoje. Hakatono tikslas buvo kiekvienam projekto pilotinio regiono dalyviui – ūkininkui ar verslininkui, sukurti naują arba atnaujintą kulinarinio turizmo produkto ir/arba paslaugos pasiūlymo koncepciją: kokia tai paslauga, kokiems klientams j...
Suorganizavome COSME projekto įvadinį renginį
2023 / 10 / 27

Suorganizavome COSME projekto įvadinį renginį

Spalio 26 d. Kelmės rajone suorganizavome pirmąjį EuroCluster projekto dalyvių susitikimą.
Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras
2023 / 10 / 20

Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras

Šią savaitę surengėme projekto "BASCIL - Inovatyvūs sprendimai kaimiškų vietovių maisto gamintojams: veiklos įvairinimo skatinimas, teikiant kulinarinio turizmo paslaugas" viešinimo seminarą. Mūsų projekto ir šio renginio tikslas, kad būtų pasakojamos žmonių istorijos, projektų veiklomis sukurti pokyčiai bei...
Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą
2023 / 10 / 11

Įvyko antrasis kaimo tinklo projekto seminaras apie kulinarinį turizmą

Spalio 9 d. suorganizavome antrąjį mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Šilutės rajone.
Partneriai