2018 / 10 / 08

Įvyko VI-asis Europos kaimo turizmo kongresas

2018 m. spalio 3-5 d. kaimo turizmo sektoriui ir Druskininkams buvo ypatingas metas. Šiomis dienomis įvyko VI-asis Europos kaimo turizmo kongresas, kuris pritraukė 170 dalyvių iš beveik 30 pasaulio šalių. Kongreso metu vyko penkios pranešimų sesijos ir buvo pristatyti 25 skirtingus požiūrius atskleidžiantys pranešimai. Ekskursijos ir kita veikla dalyviams padėjo pažinti mūsų šalį ir vieniems kitus.

Filmuke užfiksuotas akimirkas iš kongreso galite peržiūrėti ČIA.

VI-asis Europos kaimo turizmo kongresas vyko Lietuvoje, Druskininkuose. Šiuo renginiu buvo uždarytas kaimo turizmo sezonas Lietuvoje.

Pirmąją kongreso dieną didžiausias dėmesys buvo skiriamas idėjų mugei „Marketplace of Ideas“. Dalyviai stenduose pristatė savo veiklas, projektus ir idėjas, bendravo vieni su kitais. Visi šios mugės stendai dalyvavo konkurse, kuriame varžėsi dėl geriausio bei įdomiausio projekto vardo.

Spalio 3 d. vakarą įvyko iškilmingas kongreso atidarymas. Vakaro vedėjais tapo Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos turizmo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Lidija Bajarūnienė ir Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas.

Svečiai buvo maloniai nustebinti muzikinės grupės "The Voiceless" atliekamais kūriniais ir perteikiama energija.

Iškilmingas sveikinimo kalbas tarė Lietuvos Respublikos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, Europos kaimo turizmo federacijos prezidentas Jan Tjosaas, Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos vykdantysis direktorius Manuel Butler, Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministras Darius Liutikas.
Nauja diena - nauji iššūkiai! Antrąją kongreso dieną prasidėjo konferencinė dalis, kurią užpildė trys skirtingos pranešimų sesijos. Pirmoji sesija padėjo dalyviams suprasti, kas svarbu, norint pritraukti tarptautinius lankytojus. Keturi skirtingi pranešėjai iš Kinijos, Indijos, Anglijos ir Kolumbijos pasakojo, kas yra svarbiausia tarptautiniams lankytojams ir turimas žinias perteikė per savo šalies turizmo perspektyvą.
Antroje sesijoje pranešėjai diskutavo, kokių įgūdžių ir kompetencijų reikia norint sukurti gerą turizmo produktą. Ant scenos stebėjome pranešėjus iš Anglijos, Izraelio, Kinijos, Kosta Rikos, Norvegijos.
Trečioji ir paskutinė sesija tą dieną buvo ypatingai intensyvi. Netgi šeši pranešėjai iš Anglijos, Ispanijos, Kinijos, Gvatemalos, Juodkalnijos ir Lietuvos pasakojo apie kaimo išteklių valdymą. Lietuvą ir Druskininkus atstovavęs Artūras Salda stebino klausytojus Druskininkų istorija, kuomet per mažiau nei 20 metų, labai prastą reputaciją turėjęs miestas virto klestinčiu sveikatingumo kurortu.
Po įdomios, kupinos naujų žinių ir išskirtinių požiūrių dienos dalyviai buvo kviečiami į GALA vakarą. Šio vakaro metu skambėjo lietuviška tradicinė muzika, buvo ragaujamas lietuviškas tradicinis maistas ir gėrimai. Dalyviai iš užsienio dar labiau pažino lietuviško gyvenimo įpročius ir papročius.
Paskutiniąją kongreso dieną dalyviai klausėsi dar dviejų sesijų pranešimų. Ketvirtojoje sesijoje buvo pristatytos idėjos apie tai, kaip pasiekti tarptautinę rinką, kaip sulaukti lankytojų iš užsienio. Patirtimi dalinosi pranešėjai iš Didžiosios Britanijos, Slovėnijos, Kirgizijos, Latvijos.

Netikėtu šios sesijos svečiu tapo Gediminas Tamulynas – "Wide Wings" vizualios reklamos kūrėjų kompanijos vadovas. Jis pasakojo, kad įdomus istorijos pateikimas yra vienas stipriausių įrankių mėginant pritraukti žmonių dėmesį.

Wide Wings kompanija taip pat įamžino ir gražiausias kongreso akimirkas. Dėkojame už filmuką, kurį jau galėjome pademonstruoti kongreso pabaigoje, ir nuotraukas!

Paskutinioji pranešimų sesija atskleidė tarptautinio kaimo turizmo galimybes ateityje. Šią sesiją vainikavo Italijos ir Kinijos pranešėjų tandemas, o prie jų prisijungė Švedas Christopher Doyle – geriausiai įvertintas pranešėjas iš praeitų sesijų.
Pasibaigus seminarų daliai, įgijus daug naujų idėjų ir peno apmąstymams, atėjo laikas iškilmingai paskelbti kongreso pabaigą. Tačiau prieš tai buvo išrinkti 3 įdomiausi Idėjų mugės dalyviai. Džiugu, kad pirmąją vietą užėmė Lietuvos kaimo turizmo asociacijos narys – sodyba „Raudonkalnis“, antroji vieta atiteko Ukmergės turizmo informaciniam centrui, trečiąją vietą laimėjo „Incentivus“. Šių trijų dalyvių laimėtas prizas – sugrąžintas dalyvio mokestis.
Paskelbus nugalėtojus, Linas Žabaliūnas negailėjo gražių žodžių ir padėkų visiems prisidėjusiems prie kongreso įgyvendinimo. Galiausiai kongresas buvo paskelbtas užbaigtu.

Kongreso metu dalyviai turėjo galimybę pažinti Druskininkų kurortą. Trečiadienio dieną buvo surengtos dvi ekskursijos su gidu po miestą.

Po kongreso, penktadienio popietę ir šeštadienį, norėję dalyviai vyko į Vilnių bei Trakus, kuriuos taip pat tyrinėjo su gidu.

Po puikaus kongreso, daugybės žmonių šypsenų, naujų pažinčių ir idėjų, džiaugiamės savo įdirbiu ir galimybe tarptautinį renginį atvežti į Lietuvą. Lauksime tolimesnių iššūkių ir darbų!
Atviros dienos kaime – gyvos tradicijos ir paveldas agroturizme
2019 / 03 / 19

Atviros dienos kaime – gyvos tradicijos ir paveldas agroturizme

Daugumoje ūkių žmonės vis dar naudoja tradicinius ūkininkavimo, kulinarijos, žvejybos būdus, puoselėja tradicinius amatus. Ūkiuose ir sodybose veikia senovinių įrankių muziejai, vyksta ekskursijos, įvairios vietinių patiekalų degustacijos, edukacinės ir interaktyvios programos, parodančios senąsias tradicijas (tradiciniai žuvies rūkymo, duonos k...
Kovo 12 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2019 / 03 / 14

Kovo 12 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Utenos rajonas pradeda ruoštis kaimo turizmo sezono atidarymui!
2019 / 03 / 07

Utenos rajonas pradeda ruoštis kaimo turizmo sezono atidarymui!

2019 m. kovo 6 d. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas drauge su direktore Diana Dubatauskiene vyko į Uteną, kur planuojamas šių metų kaimo turizmo sezono atidarymas.
Šaukiamas pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2019 / 03 / 01

Šaukiamas pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. (antradienį) Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmų konferencijų salėje (Universiteto g. 8a, Akademijoje, Kauno r.) vyks pakartotinis Lietuvos kaimo turizmo asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Registracijos pradžia 10.00 val., susirinkimo pradžia - 11 val.
Išleidome kelionių vadovą kelionių organizatoriams bei užsienio keliautojams
2019 / 02 / 11

Išleidome kelionių vadovą kelionių organizatoriams bei užsienio...

Besibaigiant dar vienam Interreg programos projektui „Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje – Lietuvoje“ išleidome dar vieną leidinį.
Išleistas žemėlapis "Paveldo sodai"
2019 / 02 / 08

Išleistas žemėlapis "Paveldo sodai"

Lietuvos kaimo turizmo asociacija įgyvendinant projektą „Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“  buvo išleistas naujas žemėlapis "Paveldo sodai".
Pradėtas įgyvendinti projektas "Tradicinių lietuviškų amatų gidas"
2019 / 02 / 01

Pradėtas įgyvendinti projektas "Tradicinių lietuviškų amatų...

Lietuvos kaimo turizmo asociacija pradeda įgyvendinti projektą "Tradicinių lietuviškų amatų gidas". Projekto tikslas - vykdant e. rinkodaros priemones didinti tradicinių Lietuvos amatų bei UNESCO kultūros paveldo objektų populiarumą bei žinomumą.
Atraskime senuosius sodus bei parkus Lietuvoje ir Latvijoje
2019 / 01 / 31

Atraskime senuosius sodus bei parkus Lietuvoje ir Latvijoje

Sausio 25 d. Litexpo parodų rūmuose Tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos ADVENTUR metu Lietuvos kaimo turizmo asociacija drauge su partneriais pristatė Interreg programos projekto „Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“ (HERITAGE GARDENS) Nr. LLI-181 rezultatus.
Projekto „Agroturizmo paveldas“ rezultatai pristatyti tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė“
2019 / 01 / 29

Projekto „Agroturizmo paveldas“ rezultatai pristatyti tarptautinėje...

2019 m. sausio 18–27 d. Berlyne vyko 84-oji tarptautinė maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė“.
Vietinio turizmo tyrimo rezultatai
2019 / 01 / 25

Vietinio turizmo tyrimo rezultatai

2018 m. gruodžio 17 d. Valstybinis turizmo departamentas pristatė naujausias žinias apie vietinį turizmą Lietuvoje.