(0)
2019 / 09 / 19

Baltijos pajūrio pėsčiųjų žygis. Dar vienas bendras Baltijos valstybių tikslas

Rugsėjo 13-14 dienomis LKTA delegacija lankėsi Estijoje, Kabli miestelyje, Pernu apskrityje ir susitiko su partneriais iš Latvijos, Estijos, Vokietijos bei dalyvavo tarptautinėje konferencijoje “Žygis Baltijos pajūriu: E9 maršruto atidarymas”.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos partneriai – Latvijos ir Estijos kaimo turizmo asociacijos inicijavo tematinės darbo grupės susitikimą su Europos žygeivių asociacija. Buvo aptariamos bendradarbiavimo gairės, E9 ir E11 tolimųjų maršrutų pratęsimo Lietuvoje galimybės, įtraukiant paslaugų teikėjus kaimiškose teritorijose ar paskatinant naujų paslaugų regionuose atsiradimą. Latvijos ir Estijos organizacijos pasidalijo savo patirtimi įgyvendinant projektą – rinkodaros bei komunikacijos srityse, žygeivių asociacija įvardijo priklausymo organizacijai privalumus ir būsimą pagalbą. Baltijos valstybės savo apimtimi turistams iš kitų šalių atrodo pakankamai mažos, tad jungtiniai projektai padidintų mūsų potencialą turizmo prasme.

Konferencijos metu buvo pristatytas 1200 km ilgio maršrutas Estijos ir Latvijos pajūriu, kuris apima daugiau nei 500 gamtos, kultūros ir istorijos lankomų objektų. Šis maršrutas yra tarptautinio E9 tolimojo maršruto dalis, kuris tęsiasi nuo Portugalijos iki Estijos. Maršrutas pritaikytas įvairiems keliautojų poreikiams ir gali būti pasirenkamas pagal apimtį bei sudėtingumą. Konferencijos metu projekto partneriai dalijosi įvairia patirtimi, iššūkiais įgyvendinant projektą bei džiaugėsi puikiu rezultatu ir pridėtine projekto verte – atsiradusiu bendradarbiavimu su vietinėmis bendruomenėmis bei galimybe į projektą įtraukti apgyvendinimo, maitinimo bei kitus vietinius paslaugų teikėjus, esančius aplink trasą. Bendra projekto idėja suvienijo skirtingas organizacijas bei sektorius ir ši jų patirtis įkvėpė ne tik mus, bet ir visus konferencijos dalyvius. LKTA savo ruožtu ieškos galimybių, kaip šiuos tarptautinius maršrutus E9 (pajūrio) ir E11 (miško) pratęsti Lietuvoje ir tapti nenutrūkstamos grandinės dalimi.

Sekančią konferencijos dieną vyko praktinis maršruto trąsos patikrinimas ir susipažinimas su ženklinimu bei naujo produkto komunikacijos kanalais.

 

 

 

 

 

 

 

2020 metų nuveikti darbai ir pasiekimai
2021 / 01 / 08

2020 metų nuveikti darbai ir pasiekimai

Praėjus 2020-iesiems, apžvelgiame šiuos nelengvus ir iššūkių pilnus metus. Stengiamės į viską žiūrėti pozityviai ir matome, kad praėjusieji metai įprasminti gerais darbais, kilniomis veiklomis ir šūsniu kassavaitinių laiškų apie naujus karantino ribojimus...  Tad kaip ir kasmet pateikiame praėjusių...
Sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 12 / 21

Sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Pavasarį Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo gražią iniciatyvą, kurios metu skatino savo nares sodybas priimti medikus saviizoliacijai nemokamai. Prie šios pagalbos prisijungė beveik 30 Lietuvos kaimo turizmo asociacijos narių.
Geriau pažinti Lietuvą kvies du nauji pėsčiųjų takai
2020 / 11 / 02

Geriau pažinti Lietuvą kvies du nauji pėsčiųjų takai

Pastaruoju metu ribotos galimybės keliauti po pasaulį Lietuvos gyventojus paskatino ieškoti įvairesnių pramogų. Pėsčiųjų žygiai, atrodo, užvaldė daugelio aktyvų poilsį mėgstančių žmonių laisvalaikį. Kelionėms po Lietuvą sudaromos ir vis geresnės sąlygos – kitais metais Lietuvoje bus pažymėtos dvi ilgųjų maršrutų pėsčiųjų tras...
Įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo vietovėse"
2020 / 10 / 19

Įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo...

Spalio 15 d. Širvintų rajone, Kernavėje įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo vietovėse". Kartu LKTA nariai uždarė XXIII-iąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas
2020 / 10 / 16

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas

Jau antrus metus iš eilės  Lietuvos kaimo turizmo asociacija drauge su Etninės kultūros globos taryba ir su  Žemės ūkio ministerija kvietė Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
"Atviros dienos kaime 2020" rezultatai
2020 / 09 / 22

"Atviros dienos kaime 2020" rezultatai

Šiais metais, kaip visada, akciją buvo planuojama organizuoti gegužės mėnesį. Buvome surinkę kaip niekad daug dalyvių (100), kurie norėjo atverti savo duris lankytojams. Tačiau dėl COVID renginį teko nukelti ir jis įvyko pirmąjį rugsėjo savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 81 dalyvis: 31 kaimo turizmo sodyba, 13 ūkių, 8 muziejai,...
Ar ūkininkai gali ir nori dirbti su verslo sektoriumi?
2020 / 09 / 11

Ar ūkininkai gali ir nori dirbti su verslo sektoriumi?

Lietuvos kaimo turizmo asociacija jau trečius metus vykdo Interreg programos projektą  Baltic Sea food. Šiame projekte mūsų misija yra skatinti vietinių produktų vartojimą ir gerinti visų šios grandies dalyvių kompetencijas. Grandinės dalyviai yra ūkininkai, smulkūs vietiniai maisto gamintojai, Horeca sektorius, kaimo turizmo ...
Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą
2020 / 09 / 07

Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą

Europos socialinis fondas Pranešimas spaudai 2020-09-07, Kaunas Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą Lietuvos kaimo turizmo Asociacija įgyvendina projektą Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą. Projektas įgyvendinamas pagal 2014−2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto &b...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime“
2020 / 08 / 20

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime“

Rugpjūčio 18 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Virš 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 5 išskirtinius objektus Vilniaus, Molėtų bei Anykščių rajonuose.
Maisto produktų fotografavimas mobiliu telefonu
2020 / 07 / 23

Maisto produktų fotografavimas mobiliu telefonu

Liepos viduryje vykę mokymai su profesionalia fotografe Akvile Razauskiene buvo skirti ūkininkams, kurie nori patobulinti savo įgūdžius rinkodarinėje srityje.
Partneriai