(0)
2019 / 09 / 19

Baltijos pajūrio pėsčiųjų žygis. Dar vienas bendras Baltijos valstybių tikslas

Rugsėjo 13-14 dienomis LKTA delegacija lankėsi Estijoje, Kabli miestelyje, Pernu apskrityje ir susitiko su partneriais iš Latvijos, Estijos, Vokietijos bei dalyvavo tarptautinėje konferencijoje “Žygis Baltijos pajūriu: E9 maršruto atidarymas”.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos partneriai – Latvijos ir Estijos kaimo turizmo asociacijos inicijavo tematinės darbo grupės susitikimą su Europos žygeivių asociacija. Buvo aptariamos bendradarbiavimo gairės, E9 ir E11 tolimųjų maršrutų pratęsimo Lietuvoje galimybės, įtraukiant paslaugų teikėjus kaimiškose teritorijose ar paskatinant naujų paslaugų regionuose atsiradimą. Latvijos ir Estijos organizacijos pasidalijo savo patirtimi įgyvendinant projektą – rinkodaros bei komunikacijos srityse, žygeivių asociacija įvardijo priklausymo organizacijai privalumus ir būsimą pagalbą. Baltijos valstybės savo apimtimi turistams iš kitų šalių atrodo pakankamai mažos, tad jungtiniai projektai padidintų mūsų potencialą turizmo prasme.

Konferencijos metu buvo pristatytas 1200 km ilgio maršrutas Estijos ir Latvijos pajūriu, kuris apima daugiau nei 500 gamtos, kultūros ir istorijos lankomų objektų. Šis maršrutas yra tarptautinio E9 tolimojo maršruto dalis, kuris tęsiasi nuo Portugalijos iki Estijos. Maršrutas pritaikytas įvairiems keliautojų poreikiams ir gali būti pasirenkamas pagal apimtį bei sudėtingumą. Konferencijos metu projekto partneriai dalijosi įvairia patirtimi, iššūkiais įgyvendinant projektą bei džiaugėsi puikiu rezultatu ir pridėtine projekto verte – atsiradusiu bendradarbiavimu su vietinėmis bendruomenėmis bei galimybe į projektą įtraukti apgyvendinimo, maitinimo bei kitus vietinius paslaugų teikėjus, esančius aplink trasą. Bendra projekto idėja suvienijo skirtingas organizacijas bei sektorius ir ši jų patirtis įkvėpė ne tik mus, bet ir visus konferencijos dalyvius. LKTA savo ruožtu ieškos galimybių, kaip šiuos tarptautinius maršrutus E9 (pajūrio) ir E11 (miško) pratęsti Lietuvoje ir tapti nenutrūkstamos grandinės dalimi.

Sekančią konferencijos dieną vyko praktinis maršruto trąsos patikrinimas ir susipažinimas su ženklinimu bei naujo produkto komunikacijos kanalais.

 

 

 

 

 

 

 

Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!
2020 / 03 / 31

Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!

Dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos renginio „Atviros dienos kaime“ data keisis! Planuojame akciją kelti į ankstyvą rudenį, tikimės, kad ši neganda bus praėjusi ir visi galėsime ramiai mėgautis pramogomis Lietuvos kaime.
Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 03 / 25

Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybos pasiruošusios prisidėti prie pagalbos medikams ir priimti juos saviizoliacijai nemokamai.
Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2020 / 03 / 11

Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2020 m. kovo 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai
2020 / 03 / 04

Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai

Baigėsi Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos inicijuotas konkursas „Krašto auksas“, surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, vieš...
2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2020 / 03 / 02

2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

Registracija nuo 10:00 val. Susirinkimo pradžia - 11:00 val.
Dalyvavome tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė 2020“
2020 / 01 / 28

Dalyvavome tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė 2020“

2020 m. sausio 17 - 26 d. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau – LKTA) prezidentė Agnė Vaitkuvienė bei ekspertės Diana Dubatauskienė ir Kristina Vančienė dalyvavo Berlyne vykusioje 85-ojoje tarptautinėje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė 2020“.  
Išrinkti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai
2020 / 01 / 08

Išrinkti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministerijos inicijuotas konkursas „Krašto auksas“, kuriame dalyvavo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos projektų vykdytojai arba paramos gavėjai iš visų Lietuvos apskričių, jau įgyvendinę projektus, baigėsi.
2019 metų nuveikti darbai ir pasiekimai
2020 / 01 / 06

2019 metų nuveikti darbai ir pasiekimai

Naujųjų metų pradžioje norime apžvelgti 2019 metų Lietuvos kaimo turizmo asociacijos įgyvendintus darbus, pasiekimus ir naujoves.  
Kviečiame dalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime 2020“
2020 / 01 / 03

Kviečiame dalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime 2020“

Esate ūkio ar sodybos šeimininkas? O gal vykdote įdomią veiklą kaime? Kviečiame Jus tapti iniciatyvos „Atviros dienos kaime“ dalyviais ir gegužės 8-10 d. atverti savo vartus lankytojams! Pasiūlykite jiems įsigyti Jūsų pagamintų produktų, susipažinti su Jūsų veikla, sudalyvauti degustacijoje ar edukacinėje programoje.
Prasidėjo apdovanojimų "Krašto auksas" balsavimas
2019 / 12 / 19

Prasidėjo apdovanojimų "Krašto auksas" balsavimas

Lietuva garsėja savitomis ir unikaliomis asmenybėmis, kurios yra unikalios tarsi gintaro kruopelytės. Unikalūs ir šių asmenybių vykdomi projektai gerinantys Lietuvos žemės ūkį, gyvenimo kokybę kaimuose bei mažuose miesteliuose. Sėkmingai vykdomi Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (toliau - KPP) projektai -  pamatas kuriant...
Partneriai