(0)
2021 / 09 / 08

"Atviros dienos kaime 2021" rezultatai

Šiais metais akcija „Atviros dienos kaime“ vėl įvyko rugsėjo pirmąjį savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 55 dalyviai: 17 kaimo turizmo sodybų, 12 ūkių, 7 amatininkai-menininkai, 6 muziejai, 5 bendruomenių centrai, 3 kelionių bei pramogų organizatoriai, 2 kulinarinio paveldo puoselėtojai, 2 dvarai bei 1 kavinė.

Visi renginio dalyviai žavėjo savo išskirtinumu. Net išrankiausias keliautojas ar didžiausias skeptikas galėjo atrasti smagią pramogą tarp visų pasiūlymų. Renginio dalyviai svečius kvietė į žygius miškuose bei upėmis, pasivaikščiojimą basakojų takais, pasimėgauti pirties kaitra, pažinti Baltų kultūrą, apsilankyti dvaruose, muziejuose ar išskirtiniame namelyje medyje... Amatininkai dalinosi savo žiniomis bei pamokino svečius įvairių rankdarbių – nuo žvakių liejimo iki papuošalų gamybos, ūkininkai supažindino su savo augintiniais. Lankytojai sudalyvavo įvairių kaimiškų skanėstų degustacijose, o įvairios edukacijos, sveikatingumo programos, kūrybos pamokos leido pažinti ir pamilti kaimą dar labiau!

Lankomi ūkiai ir sodybos buvo pasklidę po visą šalį. Lankytojai objektus galėjo rasti net 29 skirtinguose Lietuvos rajonuose. Daugiausiai dalyvių buvo Joniškio rajone, čia galima buvo aplankyti 5 skirtingus objektus. 4 dalyviai lankytojų laukė Molėtų rajone, po 3 objektus Plungės, Panevėžio, Radviliškio bei Rokiškio rajonuose. Kaip ir praėjusiais metais, didelė dalis savo duris atvėrusių dalyvių akcijoje dalyvavo pirmą kartą, todėl lankytojai, kurie ne pirmus metus akcijos dienomis vyksta į kaimą, tikrai turėjo galimybę išsirinkti naujų, neatrastų vietovių.

Po renginio apklausėme dalyvius, sužinojome kaip jiems sekėsi ir kokių patarimų turi organizatoriams. Šį kartą gavome atsiliepimų, jog akciją geriau organizuoti pavasarį, o ne rudenį, nes daugeliui pirmoji rugsėjo savaitė asocijuojasi su mokslais ir rūpesčiais, todėl keliauti žmonės buvo linkę mažiau. O pavasarį priešingai – visi be galo išsiilgę gamtos ir pabėgimo iš miesto. Taip pat respondentai atsakė, kad didžioji dauguma lankytojų registravosi iš anksto, nors buvo tokių, kurie atvyko ir nepranešę. Iš viso akcijos metu ūkiuose, sodybose, pas amatininkus, bendruomenių ir kultūros namuose viešėjo beveik 1000 lankytojų (2017 m. – 1750, 2018 m. – 2200, 2019 m. – beveik 2400, 2020 m. - 2300). Didžioji dalis visų lankytojų buvo šeimos, draugų kompanijos bei pavieniai asmenys. Ankstesniais metais labai aktyviai keliaudavo ir darbo kolektyvai bei moksleivių grupės, tačiau šiemet tokių svečių akcijos dalyviai nesulaukė.

Lankytojų skaičius lankomuose objektuose buvo labai skirtingas, kai kurie dalyviai nesulaukė nei vieno lankytojo, kitus – akcijos savaitgalį aplankė apie 100 svečių. Apklausa parodė, kad lankytojams labiausiai patiko susipažinti su gyvūnais, juos pašerti ir su jais pabendrauti. Taip pat daug pagyrų sulaukė įvairios vietinio maisto degustacijos bei galimybė sudalyvauti edukacijose ar ūkio darbuose.

Dalinamės vienu keliautojo komentaru: „Pilna įspūdžių diena! Šiandien lankėmės Grybiškėse, čia buvo organizuojamos „Atviros dienos kaime“, etnografinėje sodyboje "Po vienu rūmu". Ką tik atvykusius svečius šeimininkai Elena Virzinkevičienė ir Andrej Virzinkevic pasitiko su kazane garuojančia rūgštynių sriuba ir pilnu stalu vaišių, taip pat buvome pavaišinti senuolės krosnyje keptais bulviniais blynais. Vėliau Elena papasakojo apie sodyboje įsikūrusi nedidelį Lietuvos liaudies muziejų, daiktus esančius jame, kaimo gyvenimą. Po edukacinės programos sekė talentingo ir išskirtinius papuošalus kuriančio juvelyro Erik Gembey pasakojimai apie senovinę Baltišką simboliką šiuolaikinėje juvelyrikoje, taip pat teko išbandyti amuleto bei monetų gamybos procesą. Ko tik mes nedarėm vėliau - pjovėm rąstus, skaldėm malkas, siečkavojom žolę, kūlėm ir malėm grūdus. Bet pala, tuo viskas nepasibaigė! Kaip gi be žygio! Išsiruošėm į neilgą žygį po apylinkes. Aplankėm Dieveniškių lankytojų centrą, kur Elena mums pravedė dar vieną istorijos pamoką, tada ėjom link pilkapynų, tada link Grybiškių ąžuolo (koks jis įspūdingas!), tada užsukome į Rimašių akmenyną. Sodybos svečiai bevaikščiodami spėjo ir pilnas saujas grybų prigrybauti! Grįžę vaikai žaidė "kiaulė dvaran". Vakaro kulminacija - svečių gamintas raugintų kopūstų ir sardelių troškinys kazane. P.S jeigu esate kaip aš, gamtos ir kaimo mylėtojai, tai 100 proc. rekomenduoju šią sodybą!

Šiemet akciją viešinti padėjo „We love Lithuania“, jie parašė penkis straipsnius skirtingomis temomis, ką galima buvo nuveikti akcijos dienomis. Greta šių straipsnių buvo pasirodę dar daug žinučių skirtinguose dienraščiuose, LKTA prezidentė Agnė Vaitkuvienė davė ne vieną interviu žurnalistams, taip pat apie akciją nuolatos buvo skelbiamos žinutės socialiniuose tinkluose. Be to, LKTA suorganizavo žurnalistų viešinimo turą. Šiemet aplankėme Kazlų Rūdos savivaldybėje bei Šakių rajone įsikūrusius objektus.

Smagu, kad dalyviai yra kupini optimizmo ir daugumą jų yra pasirengę dalyvauti šioje iniciatyvoje ir ateityje! Džiaugiamės, kad ši akcija padeda kaimo verslams atrasti naujų klientų ir galimybių viešintis, o keliautojams – atrasti neregėtų vietovių bei galimybę susipažinti su Lietuvos kaimu. Dėkojame akcijos dalyviams ir partneriams už kartu atliktą darbą, investuotą laiką ir dalyvavimą! Tikimės rasti galimybių šią akciją organizuoti ir kitais metais.

2021 m. dalyviai:

AGRICONT projekto lietuvių susitikimas
2021 / 09 / 13

AGRICONT projekto lietuvių susitikimas

Rugsėjo 10 dieną turėjome dar vieną AGRICONT projekto susitikimą, kurio tikslas buvo suvesti projekte dalyvaujančias Lietuvos organizacijas bei asociacijas su smulkiais kaimo turizmo verslininkais. Tokį patį susitikimą savo šalyje surengė ir Gruzijos partneriai su savo atrinktomis organizacijomis.
AGRICONT projekto dalyvių susitikimas
2021 / 09 / 01

AGRICONT projekto dalyvių susitikimas

Vakar (rugpjūčio 31 d.) turėjome virtualų AGRICONT projekto susitikimą su Lietuvos ir Gruzijos turizmo ir agroturizmo įmonėmis.
Įvyko seminaras „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“
2021 / 08 / 31

Įvyko seminaras „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“

Rugpjūčio 30 d. suorganizavome antrą mokymų ciklo „Bendradarbiavimas vietinio maisto tiekimo grandinėje“ seminarą, kuris įvyko Klaipėdos r., Petrutės Račkauskienės sodyboje.
Pasiimkite "Atviros dienos kaime 2021" žemėlapius nemokamai
2021 / 08 / 27

Pasiimkite "Atviros dienos kaime 2021" žemėlapius nemokamai

Net 55 akcijos "Atviros dienos kaime" dalyviai visoje Lietuvoje rugsėjo 3-5 d. lauks svečių ir bus jiems paruošę išskirtinių pasiūlymų, programų, ekskursijų, degustacijų, paskaitų ar kitų atrakcijų. Kad lankytojams būtų patogiau ir lengviau pasirinkti norimus aplankyti objektus yra parengti žemėlapiai, kuriuose galima r...
Projekto "Miško takas" suvenyrai keliautojams
2021 / 08 / 24

Projekto "Miško takas" suvenyrai keliautojams

Mūsų projekto "Miško takas" gerbėjams turime gerą žinią - visai netrukus greta maršruto įsikūrusiuose Turizmo informaciniuose centruose bus galima rasti naujus projekto suvenyrus - atvirukus. Tai puikus būdas draugą pakviesti keliauti Miško taku drauge ar tiesiog būdas sau išsaugoti atsiminimą apie kelione...
Pradedame įgyvendinti naują tarptautinį projektą - AGRICONT
2021 / 08 / 20

Pradedame įgyvendinti naują tarptautinį projektą - AGRICONT

2021 m. vasarą gavome patvirtinimą pradėti ir įgyvendinti naują projektą „Bendradarbiavimas agroturizme: partnerystės kūrimas ir Lietuvos bei Gruzijos įmonių bendradarbiavimas – AGRICONT“, kurį įgyvendinsime drauge su Gruzijos ūkininkų asociacija.
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2021“
2021 / 08 / 19

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2021“

Rugpjūčio 17 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 4 išskirtinius objektus Kazlų Rūdos savivaldybėje bei Šakių rajone.
2021 m. birželio 16 d. įvyko visuotinis Narių susirinkimas bei kaimo turizmo sezono atidarymo šventė
2021 / 06 / 17

2021 m. birželio 16 d. įvyko visuotinis Narių susirinkimas bei...

2021 m. birželio 16 d. LKTA turėjome ypatingą dieną! Po ilgo laiko ir bendravimo virtualiai pagaliau susibūrėme į dvigubą gyvą susitikimą! Saulėtą trečiadienį suorganizavome visuotinį narių susirinkimą, po kurio įvyko sezono atidarymo šventė.
2021 m. birželio 16 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2021 / 06 / 08

2021 m. birželio 16 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių...

Neįvykus 2021 m. birželio 7 d. susirinkimui, pakartotinis LKTA visuotinis narių susirinkimas įvyks 2021 m. birželio 16 d. 11 val. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (Universiteto g. 8a, Akademija, Kauno r.) IV rūmų konferencijų salėje. Registracijos pradžia 10.00 val.
„Miško takas“ žemėlapiai jau pas mus!
2021 / 05 / 28

„Miško takas“ žemėlapiai jau pas mus!

Jau greičiausiai esate girdėję, jog vykdome projektą „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje“ (Hiking project). Dažnai sulaukiame klausimų, kada trasos bus pažymėtos bei kada ir kur galima bus rasti informaciją apie maršrutus.
Partneriai