(0)
2020 / 09 / 22

"Atviros dienos kaime 2020" rezultatai

Šiais metais, kaip visada, akciją buvo planuojama organizuoti gegužės mėnesį. Buvome surinkę kaip niekad daug dalyvių (100), kurie norėjo atverti savo duris lankytojams. Tačiau dėl COVID renginį teko nukelti ir jis įvyko pirmąjį rugsėjo savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 81 dalyvis: 31 kaimo turizmo sodyba, 13 ūkių, 8 muziejai, 6 bitininkai, 4 bendruomenių centrai, 4 amatininkai-menininkai, 3 žirgynai, 2 stovyklavietės, 2 kelionių bei pramogų organizatoriai, 2 parkai, 2 pirtininkai, 2 kulinarinio paveldo puoselėtojai, muzikos festivalis bei turizmo informacinis centras.

Lankomi ūkiai ir sodybos buvo pasklidę po visą šalį. Lankytojai objektus galėjo rasti net 33 skirtinguose Lietuvos rajonuose. Daugiausiai dalyvių buvo Rokiškio rajone, čia galima buvo aplankyti 10 skirtingų objektų. 5 dalyviai lankytojų laukė Plungės rajone, po 4 objektus Ignalinos, Klaipėdos, Šakių, Vilniaus bei Molėtų rajonuose. Įdomu tai, kad daugiau nei pusė dalyvių šioje akcijoje dalyvavo pirmą kartą, todėl lankytojai, kurie ne pirmus metus akcijos dienomis vyko į kaimą, tikrai turėjo galimybę išsirinkti naujų, neatrastų vietovių.

Po renginio apklausėme dalyvius, sužinojome kaip jiems sekėsi ir kokių patarimų turi organizatoriams. Daugelis džiaugėsi, jog akcija nusikėlė į rudenį, nes turėjo daugiau ką pasiūlyti lankytojams, nei kad pavasarį. Taip pat respondentai atsakė, kad didžioji dauguma lankytojų registravosi iš anksto, o tai padėjau saugiai priimti lankytojus. Džiaugiamės, kad nepaisant tvyrančios įtampos dėl COVID pavojaus, žmonės vis tiek pasirinko keliauti Lietuvos kaime. Iš viso akcijos metu ūkiuose, sodybose, pas amatininkus, bendruomenių ir kultūros namuose viešėjo virš 2300 lankytojų (2017 m. – 1750, 2018 m. – 2200, 2019 m. – beveik 2400). Didžioji dalis visų lankytojų buvo šeimos, darbo kolektyvai ir moksleivių grupės.

Lankytojų skaičius lankomuose objektuose buvo labai skirtingas, kai kurie dalyviai nesulaukė nei vieno lankytojo, kitus – akcijos savaitgalį aplankė virš 250 svečių. Žinoma, buvo ir tokių ūkių, sodybų, kurie lankytojams turėjo atšaukti apsilankymus dėl ribojamų srautų bei saugumo sumetimų. Tačiau, kai kurie jų sutarė ir apsilankymus nukėlė į tolimesnius savaitgalius. Džiugu, kad akcija paskatino planuoti ateities kelionės Lietuvoje!

Apklausa parodė, kad lankytojams įdomiausia buvo vykti į objektus, kur galima buvo pamatyti ir susipažinti su gyvūnais, juos pašerti ir su jais pabendrauti. Taip pat vietinis maistas susilaukia vis daugiau dėmesio ir įvertinimo. Daug pramogų galėjo atrasti ir aktyvaus poilsio mėgėjai. Nors „Basakojų takas“ (Jonavos r.) akcijoje dalyvauja jau trečius metus, bet šis objektas buvo vienas lankomiausių!

Šiemet akciją viešinti padėjo „We love Lithuania“, jie parašė penkis straipsnius penkiomis temomis, ką galima buvo nuveikti akcijos dienomis. Greta šių straipsnių buvo pasirodę dar daug žinučių skirtinguose dienraščiuose, LKTA prezidentė Agnė Vaitkuvienė davė ne vieną interviu žurnalistams, bei apie akciją nuolatos sukuosi žinutės socialiniuose tinkluose. Be to, LKTA suorganizavo žurnalistų viešinimo turą. Šiemet aplankėme Vilniaus, Molėtų ir Anykščių rajonuose įsikūrusius objektus. Po šio turo pasirodė daug įdomių straipsnių. O aktyvus „Keliaujančios mamos“ įsitraukimas komunikacijoje padėjo viešinti akciją tikslinei grupei – šeimoms.

Smagu, kad dalyviai yra kupini optimizmo ir daugumą jų yra pasirengę dalyvauti šioje iniciatyvoje ir ateityje! Džiaugiamės, kad ši akcija padeda kaimo verslams atrasti naujų klientų ir galimybių viešintis, o keliautojams – atrasti neregėtų vietovių bei galimybę susipažinti su Lietuvos kaimu. Dėkojame akcijos dalyviams ir partneriams už kartu atliktą darbą, investuotą laiką ir dalyvavimą! Tikimės, šią akciją organizuoti ir kitais metais, bei susilaukti dar daugiau dėmesio!

 

2020 metų nuveikti darbai ir pasiekimai
2021 / 01 / 08

2020 metų nuveikti darbai ir pasiekimai

Praėjus 2020-iesiems, apžvelgiame šiuos nelengvus ir iššūkių pilnus metus. Stengiamės į viską žiūrėti pozityviai ir matome, kad praėjusieji metai įprasminti gerais darbais, kilniomis veiklomis ir šūsniu kassavaitinių laiškų apie naujus karantino ribojimus...  Tad kaip ir kasmet pateikiame praėjusių...
Sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 12 / 21

Sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Pavasarį Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo gražią iniciatyvą, kurios metu skatino savo nares sodybas priimti medikus saviizoliacijai nemokamai. Prie šios pagalbos prisijungė beveik 30 Lietuvos kaimo turizmo asociacijos narių.
Geriau pažinti Lietuvą kvies du nauji pėsčiųjų takai
2020 / 11 / 02

Geriau pažinti Lietuvą kvies du nauji pėsčiųjų takai

Pastaruoju metu ribotos galimybės keliauti po pasaulį Lietuvos gyventojus paskatino ieškoti įvairesnių pramogų. Pėsčiųjų žygiai, atrodo, užvaldė daugelio aktyvų poilsį mėgstančių žmonių laisvalaikį. Kelionėms po Lietuvą sudaromos ir vis geresnės sąlygos – kitais metais Lietuvoje bus pažymėtos dvi ilgųjų maršrutų pėsčiųjų tras...
Įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo vietovėse"
2020 / 10 / 19

Įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo...

Spalio 15 d. Širvintų rajone, Kernavėje įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo vietovėse". Kartu LKTA nariai uždarė XXIII-iąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas
2020 / 10 / 16

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas

Jau antrus metus iš eilės  Lietuvos kaimo turizmo asociacija drauge su Etninės kultūros globos taryba ir su  Žemės ūkio ministerija kvietė Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
Ar ūkininkai gali ir nori dirbti su verslo sektoriumi?
2020 / 09 / 11

Ar ūkininkai gali ir nori dirbti su verslo sektoriumi?

Lietuvos kaimo turizmo asociacija jau trečius metus vykdo Interreg programos projektą  Baltic Sea food. Šiame projekte mūsų misija yra skatinti vietinių produktų vartojimą ir gerinti visų šios grandies dalyvių kompetencijas. Grandinės dalyviai yra ūkininkai, smulkūs vietiniai maisto gamintojai, Horeca sektorius, kaimo turizmo ...
Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą
2020 / 09 / 07

Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą

Europos socialinis fondas Pranešimas spaudai 2020-09-07, Kaunas Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą Lietuvos kaimo turizmo Asociacija įgyvendina projektą Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą. Projektas įgyvendinamas pagal 2014−2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto &b...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime“
2020 / 08 / 20

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime“

Rugpjūčio 18 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Virš 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 5 išskirtinius objektus Vilniaus, Molėtų bei Anykščių rajonuose.
Maisto produktų fotografavimas mobiliu telefonu
2020 / 07 / 23

Maisto produktų fotografavimas mobiliu telefonu

Liepos viduryje vykę mokymai su profesionalia fotografe Akvile Razauskiene buvo skirti ūkininkams, kurie nori patobulinti savo įgūdžius rinkodarinėje srityje.
Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos
2020 / 06 / 09

Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos

Kaip visuomet, akcija "Atviros dienos kaime" turėjo vykti gegužės mėnesį, bet dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos, renginį turėjome nukelti vėlesniam laikui. Informuojame, kad jau patvirtinome naujas datas! Renginys vyks šių metų RUGSĖJO 4-6 d.
Partneriai