(0)
2020 / 09 / 11

Ar ūkininkai gali ir nori dirbti su verslo sektoriumi?

Lietuvos kaimo turizmo asociacija jau trečius metus vykdo Interreg programos projektą  Baltic Sea food. Šiame projekte mūsų misija yra skatinti vietinių produktų vartojimą ir gerinti visų šios grandies dalyvių kompetencijas. Grandinės dalyviai yra ūkininkai, smulkūs vietiniai maisto gamintojai, Horeca sektorius, kaimo turizmo sodybos, ūkininkų parduotuvėlės bei galutiniai vartotojai. Šio projekto apimtyje siekiame pastiprinti ūkininkų bendradarbiavimo su Horeca sektoriumi galimybes.

Labai džiaugiamės partneryste su Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija ir jų noru bendradarbiauti. Krizinis laikotarpis maisto grandinės dalyvius privertė ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių, restoranų šefai pradėjo labiau domėtis vietine produkcija. Sustojusi ekonomika davė laiko ir erdvės pamąstymams ir norui pabandyti mūsų ūkininkų produktus platesniam ratui. Vasaros metu turėjome pora susitikimų su LVVK asociacijos nariais, vieną kartą dalyvavome jų renginyje, kitą kartą pasikvietėme į savo renginį. Tokiuose susitikimuose kvietėme dalyvauti ir ūkininkus, kurie nusiteikę bendradarbiauti su Horeca, atsižvelgti į jų pageidavimus ir pateikti pasiūlymus, atitinkančius sektoriaus poreikius.

Liepos mėnesį organizavome renginį, kurio metu ūkininkai pristatė savo produkciją, o vietinio maisto tinklas „Rupūs miltai“ supažindino su bendradarbiavimo modeliu (B2B). „Rupūs“ miltai tai žemės ūkio kooperatinė bendrovė, siūlanti Lietuvos ekologiniuose ūkiuose užaugintą produkciją. Tai tarpininkas tarp ūkininko ir Horeca sektoriaus, besirūpinantis produkcijos rinkodara, logistika ir pardavimais. Kaune yra įkurta ir jų fizinė parduotuvė, kur kiekvienas užsukęs turi galimybę įsigyti šviežių kaimiškų produktų. Renginyje buvo galimybė ne tik gyvai pabendrauti su ūkininkais, padegustuoti jų siūlomų produktų, bet ir gauti realius pasiūlymus, atitinkančius restoranų bei kavinių poreikius.

Tęsiant gražią draugystę rugsėjo pradžioje LKTA dalyvavo Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių  asociacijos organizuojamame renginyje, kurio metu virtuvėms šefams pristatomos maisto technologinės naujovės, nauji skonių deriniai bei viskas, kas skirta užtikrinti maisto saugos ir higienos reikalavimus šiame sektoriuje. Renginyje pakvietėme sudalyvauti Lietuvos daržovių augintojų asociacijos narius bei dar vieną maisto tiekimo tinklą - „Merkio produktai“. Renginyje ūkininkai pristatė sezono gėrybes – šviežias, raugintas, džiovintas daržoves, riešutus, uogas bei didelį susidomėjimą sukėlusias burgundiškas sraiges. „Merkio produktai“ tai irgi tarpinė organizacija tarp ūkininko ir vartotojo, valdanti užsakymus, besirūpinanti logistika bei rinkodara. Tarp „Merkio produktai“ klientų apie 10 proc. sudaro Horeca sektorius, kurį tinklas ateityje planuoja didinti. Renginyje taip pat buvo galima pabendrauti su ūkininkais,padegustuoti jų siūlomos produkcijos.

Labai tikimės, kad tokių renginių pagalba atsiradusios partnerystės bus ilgalaikės ir skatiname, jog ir kaimo turizmo sodybose atsirastų kuo daugiau vietinių produktų, vyktų glaudesnis bendradarbiavimas su vietiniais ūkiais ir turistai turėtų visas galimybes įsigyti kaimiškų gėrybių iš aplinkinių ūkių. Bendradarbiavimas tarp skirtingų sektorių leidžia tobulėti ir būti stipresniais šiandieninėje rinkoje. Vietinio maisto kultūra Lietuvoje pradeda įgauti pagreitį, o mes įgyvendindami įvairius projektus ir dalindamiesi užsienio šalių patirtimi stengsimės kaip įmanoma labiau ją populiarinti. Mąstykime plačiau ir valgykime kuo arčiau mūsų užaugintus produktus!

Renginys buvo organizuojamas įgyvendinant Interreg programos projektą Baltic Sea Food.

2020 metų nuveikti darbai ir pasiekimai
2021 / 01 / 08

2020 metų nuveikti darbai ir pasiekimai

Praėjus 2020-iesiems, apžvelgiame šiuos nelengvus ir iššūkių pilnus metus. Stengiamės į viską žiūrėti pozityviai ir matome, kad praėjusieji metai įprasminti gerais darbais, kilniomis veiklomis ir šūsniu kassavaitinių laiškų apie naujus karantino ribojimus...  Tad kaip ir kasmet pateikiame praėjusių...
Sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 12 / 21

Sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Pavasarį Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo gražią iniciatyvą, kurios metu skatino savo nares sodybas priimti medikus saviizoliacijai nemokamai. Prie šios pagalbos prisijungė beveik 30 Lietuvos kaimo turizmo asociacijos narių.
Geriau pažinti Lietuvą kvies du nauji pėsčiųjų takai
2020 / 11 / 02

Geriau pažinti Lietuvą kvies du nauji pėsčiųjų takai

Pastaruoju metu ribotos galimybės keliauti po pasaulį Lietuvos gyventojus paskatino ieškoti įvairesnių pramogų. Pėsčiųjų žygiai, atrodo, užvaldė daugelio aktyvų poilsį mėgstančių žmonių laisvalaikį. Kelionėms po Lietuvą sudaromos ir vis geresnės sąlygos – kitais metais Lietuvoje bus pažymėtos dvi ilgųjų maršrutų pėsčiųjų tras...
Įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo vietovėse"
2020 / 10 / 19

Įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo...

Spalio 15 d. Širvintų rajone, Kernavėje įvyko Konferencija "Bendradarbiavimo sinergija kaimo vietovėse". Kartu LKTA nariai uždarė XXIII-iąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas
2020 / 10 / 16

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas

Jau antrus metus iš eilės  Lietuvos kaimo turizmo asociacija drauge su Etninės kultūros globos taryba ir su  Žemės ūkio ministerija kvietė Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
"Atviros dienos kaime 2020" rezultatai
2020 / 09 / 22

"Atviros dienos kaime 2020" rezultatai

Šiais metais, kaip visada, akciją buvo planuojama organizuoti gegužės mėnesį. Buvome surinkę kaip niekad daug dalyvių (100), kurie norėjo atverti savo duris lankytojams. Tačiau dėl COVID renginį teko nukelti ir jis įvyko pirmąjį rugsėjo savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 81 dalyvis: 31 kaimo turizmo sodyba, 13 ūkių, 8 muziejai,...
Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą
2020 / 09 / 07

Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą

Europos socialinis fondas Pranešimas spaudai 2020-09-07, Kaunas Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą Lietuvos kaimo turizmo Asociacija įgyvendina projektą Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą. Projektas įgyvendinamas pagal 2014−2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto &b...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime“
2020 / 08 / 20

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime“

Rugpjūčio 18 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Virš 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 5 išskirtinius objektus Vilniaus, Molėtų bei Anykščių rajonuose.
Maisto produktų fotografavimas mobiliu telefonu
2020 / 07 / 23

Maisto produktų fotografavimas mobiliu telefonu

Liepos viduryje vykę mokymai su profesionalia fotografe Akvile Razauskiene buvo skirti ūkininkams, kurie nori patobulinti savo įgūdžius rinkodarinėje srityje.
Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos
2020 / 06 / 09

Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos

Kaip visuomet, akcija "Atviros dienos kaime" turėjo vykti gegužės mėnesį, bet dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos, renginį turėjome nukelti vėlesniam laikui. Informuojame, kad jau patvirtinome naujas datas! Renginys vyks šių metų RUGSĖJO 4-6 d.
Partneriai