(0)
2022 / 09 / 22

Akcijos „Atviros dienos kaime 2022“ rezultatai

Šeštąjį kartą organizuota iniciatyva kvietė pabėgti iš miesto ir ankstyvą rudenį praleisti gamtos apsuptyje, mėgaujantis sezoninėmis gėrybėmis, susipažįstant su dvarais, muziejais, pažintiniais takais, regioniniais parkais. O kur dar įvairiausios edukacijos, amatininkų rengiami susitikimai, galimybė pabuvoti ūkiuose ir pabendrauti su gyvuliukais – buvo išties įsimintinas savaitgalis kaime. Šiais metais akcija „Atviros dienos kaime“ įvyko antrąjį rugsėjo savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 60 dalyvių: 16 kaimo turizmo sodybų, 14 ūkių, 6 dvarai ir parkai, 5 muziejai, 4 bendruomenių centrai, 4 kelionių bei pramogų organizatoriai, 4 kulinarinio paveldo puoselėtojai, 3 amatininkai-menininkai, 3 kempingai-stovyklavietės bei 1 kavinė.

Lankomi ūkiai ir sodybos buvo pasklidę po visą šalį. Lankytojai objektus galėjo rasti net 29 skirtinguose Lietuvos rajonuose. Daugiausiai dalyvių buvo Joniškio rajone, čia galima buvo aplankyti 6 skirtingus objektus. 5 dalyviai laukė Šakių rajone, po 4 dalyvius lankytojų laukė Molėtų bei Rokiškių rajonuose. Kaip ir praėjusiais metais, didelė dalis savo duris atvėrusių dalyvių akcijoje dalyvavo pirmą kartą, todėl lankytojai, kurie ne pirmus metus akcijos dienomis vyko į kaimą, tikrai turėjo galimybę išsirinkti naujų, neatrastų vietovių.

Po renginio apklausėme dalyvius, sužinojome kaip jiems sekėsi ir kokių patarimų turi organizatoriams. Kadangi renginio savaitgalį oras nelepino, vėl buvo prieita išvada, kad renginį geriau organizuoti vėlyvą pavasarį. Tad trumpam užbėgame už akių ir pranešame, kad 2023 metais renginys vyks gegužės mėnesį! Sekite informaciją, nes registracija bus paskelbta visai neužilgo (2023 m. sausį). Taip pat respondentai šį kartą pranešė, kad didžioji dauguma lankytojų skambino tik tą pačią dieną ar atvyko nesiregistravę. Stengėmės aiškiai iškomunikuoti, jog registracija būtina, norint suvaldyti srautus ir planuojant savo laiką, tikimės, kad kitąmet keliautojai vėl atsakingiau pažiūrės į savo kelionės planavimą iš anksto. Iš viso akcijos metu ūkiuose, sodybose, pas amatininkus, bendruomenių ir kultūros namuose viešėjo beveik 1000 lankytojų (2017 m. – 1750, 2018 m. – 2200, 2019 m. – beveik 2400, 2020 m. - 2300, 2021 m. - 1000). Didžioji dalis visų lankytojų buvo šeimos, draugų kompanijos bei mokyklų grupės.

Lankytojų skaičius lankomuose objektuose buvo labai skirtingas, kai kurie dalyviai nesulaukė nei vieno lankytojo, kitus – akcijos savaitgalį aplankė virš 50 svečių. Apklausa parodė, kad lankytojams labiausiai patiko gyvas bendravimas su objekto šeimininkais, jo rodomas dėmesys. Taip pat degustacijos ir galimybė įsigyti produkcijos. Žinoma, kaip visuomet daug dėmesio ir meilės susilaukė gyvuliukai, keliautojus žavėjo galimybė juos pamaitinti, su jais įsiamžinti.

Kaip ir kasmet, akciją viešinti padėjo „We love Lithuania“, jie parašė tris straipsnius pristatant skirtingas veiklas ir dalyvius. Taip pat 5 straipsniai apie kiekvieną regioną ir ką jame nuveikti pasirodė LKTA naujienose. Greta šių straipsnių buvo pasirodę daug žinučių skirtinguose dienraščiuose,  taip pat apie akciją nuolatos buvo skelbiamos žinutės socialiniuose tinkluose. Be to, LKTA suorganizavo žurnalistų viešinimo turą. Šiemet aplankėme Radviliškio, Kėdainių ir Kaišiadorių rajonų objektus.

Dėkojame akcijos dalyviams ir partneriams už kartu atliktą darbą, investuotą laiką ir dalyvavimą! Iki susitikimo 2023 metais!

2022 m. dalyviai:

Atviros dienos kaime 2022 - Aukštaitija
2022 / 09 / 06

Atviros dienos kaime 2022 - Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 60 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams. 
Atviros dienos kaime 2022 - Suvalkija
2022 / 08 / 30

Atviros dienos kaime 2022 - Suvalkija

"Atviros dienos kaime" organizuojame jau šeštą kartą! Ši iniciatyva metai iš metų suburia sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus, kuomet šie atveria savo duris lankytojams bei siūlo ypatingas paslaugas ir pramogas kaime. Šiemet Lietuvos kaimas duris...
Atviros dienos kaime 2022 - Dzūkija
2022 / 08 / 23

Atviros dienos kaime 2022 - Dzūkija

Turime puikių žinių – jau visai netrukus, rugsėjo 9–11 dienomis, vyks akcija „Atviros dienos kaime“. Šeštąjį kartą organizuojama iniciatyva kviečia pabėgti iš miesto ir ankstyvą rudenį praleisti gamtos apsuptyje, mėgaujantis sezoninėmis gėrybėmis, susipažįstant su dvarais, muziejais, pažintiniais taka...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2022“
2022 / 08 / 19

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2022“

Rugpjūčio 17 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 5 išskirtinius objektus Radviliškio, Kėdainių bei Kaišiadorių rajonuose.
Atviros dienos kaime 2022 - Mažoji Lietuva
2022 / 08 / 16

Atviros dienos kaime 2022 - Mažoji Lietuva

Nenumaldomai artėja rugsėjis. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog metas užsidaryti namuose ir nostalgiškai prisiminti prabėgusios vasaros nuotykius. Juk rudens pradžia – puikus metas leisti laiką gamtos apsuptyje ir kurti naujus prisiminimus! Tad rugsėjo 9–11 dienomis vyksianti akcija „Atviros dienos kaime“ pui...
Susipažinkite su naujausiais Žygių projekto leidiniais
2022 / 08 / 10

Susipažinkite su naujausiais Žygių projekto leidiniais

Pristatome naujausius mūsų projekto  "Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje" (Hiking project) lankstinukus ir leidinius.
Atviros dienos kaime 2022 - Žemaitija
2022 / 08 / 09

Atviros dienos kaime 2022 - Žemaitija

Dar neturite planų rugsėjo 9–11 dienomis? Jei taip, pristatome jums jau šeštąjį kartą vyksiančią akciją „Atviros dienos kaime“. Tai – iniciatyva, suburianti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus, kurie atveria savo duris lankytojams. Visi jie siūlo ypatingas paslaug...
Užsienio turizmo atstovai aplankė Miško bei Jūrų takus
2022 / 08 / 04

Užsienio turizmo atstovai aplankė Miško bei Jūrų takus

Šią savaitę turėjome svečių iš Suomijos ir Lenkijos. Suomijos kaimo turizmo asociacijos atstovai "Lomalaidun" ir Lenkijos turizmo draugijos bei žygeivių asociacijos atstovas "PTTK" atvyko į Lietuvą susipažinti su Miško bei Jūrų takais. Surinktą informaciją apie maršrutus jie parveš į savo &s...
Oficialu – Miško takas atidarytas!
2022 / 05 / 23

Oficialu – Miško takas atidarytas!

Praėjusios savaitės pabaiga mums buvo labai svarbi ir įsimintina! Mes, kartu su partneriais, oficialiai atidarėme Miško taką!
Įvyko žurnalistų turas skirtas projektui „Miško takas“
2022 / 05 / 06

Įvyko žurnalistų turas skirtas projektui „Miško takas“

Gegužės 4 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo projekto "Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje" (Hiking project) viešinimo turą žiniasklaidos atstovams bei kelionių organizatoriams.
Partneriai